Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#23176 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by WarrenGrozni »

Odigra se dobar turnir u grupi smrti, umjesto očekivane jedne, ostvare se dvije pobjede...i opet se nadju neki koji nisu zadovoljni, jer nisu igrali Penava i Campara.
Imala bi ta rotacija 11-12 igrača možda nekog smisla, samo kad bi prolaz dalje bio izvjestan. Pa čisto da odmoriš najbolje.

Ali ovdje je svaka utakmica bila odlučujuća i na nož. Nije bilo mjesta kalkulacijama i davanja minutima nekim igračima, čisto da ostanu u formi ili da se drži ritam.
Sasvim je normalno da turnir minutažom iznesu 8-9 igrača. Ovi ostali su tu samo u slučaju da se neko ozlijedi.

Sjetim se one simpatične reprezentacije Makedonije...McCalleb, Vlado Ilijevski, Pero Antić, Todor Gečevski... Došli su do polufinala EP sa 6-7 igrača u rotaciji.
Kliknulo im sve u pravom momentu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#23177 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

laik1981 wrote: 08/09/2022 11:05 Musa je krilni bek.. Tek 22 godine, a vec je dogurao do mvp-a najace evropske kosarkaske lige.. Samo da ga zdravlje posluzi i sigurno ce on imati jos jednu rolu u NBA, samo, siguran sam, da ce ta rola biti dosta zapazenija.. Gledam onog Bogdanovica, napravio solidnu karijeru u NBA, a po talentu ne moze ni primirisati Musi..
U košarci ne postoji pozicija krilni bek

23 su mu godine
User avatar
canvra888
Posts: 4334
Joined: 09/07/2021 15:03

#23178 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Eto Musa službeno završi kao peti najbolji strijelac na ovom EuroBasketu u grupnoj fazi sa onih 21.4 po utakmici.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#23179 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

Imamo li kakvih sansi za SP?
Moenx
Posts: 1654
Joined: 26/06/2013 10:36

#23180 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Moenx »

Romanista 101% wrote: 09/09/2022 01:50 Imamo li kakvih sansi za SP?
Imamo
Samo jesi li gledao Igora Drovnjaka
Kako protiv njega sada
Dead Man Walking
Posts: 6369
Joined: 28/05/2004 21:49

#23181 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Dead Man Walking »

Ma moglo je ovo, moglo je ono, sbb-kbb, ali rezultat tesko da je mogao biti drugaciji. Meni se place kad vidim druge grupe i ko prolazi dalje, al jbga. Cinjenica je da smo pobjedili prvaka Evrope, neki dan Francuze, tri takva skalpa u 10-15 dana su ipak previse za nas.
Moenx
Posts: 1654
Joined: 26/06/2013 10:36

#23182 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Moenx »

Dead Man Walking wrote: 09/09/2022 02:15 Ma moglo je ovo, moglo je ono, sbb-kbb, ali rezultat tesko da je mogao biti drugaciji. Meni se place kad vidim druge grupe i ko prolazi dalje, al jbga. Cinjenica je da smo pobjedili prvaka Evrope, neki dan Francuze, tri takva skalpa u 10-15 dana su ipak previse za nas.
Pobjeda protiv Francuza pa poraz mozda je vrijeme za pobjedu opet u kvalifikacijama za sp
Hoce li Nutrkic igtrati u novembru?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#23183 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Neće jer tad počinje NBA sezona
swanfilter
Posts: 7898
Joined: 06/06/2008 18:52

#23184 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by swanfilter »

Kakve su sanse da Musa dođe?
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#23185 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dulekrele »

swanfilter wrote: 09/09/2022 08:40 Kakve su sanse da Musa dođe?
Ja mislim nikakve.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#23186 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

dulekrele wrote: 09/09/2022 09:05
swanfilter wrote: 09/09/2022 08:40 Kakve su sanse da Musa dođe?
Ja mislim nikakve.
i ja
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#23187 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by East_side »

Bojim se da nakon ovog kratkog bljeska naše repke (koji nam u konačnici ništa nije donio) slijede godine tavorenja u kaljuži i nikakvih rezultata i uspjeha.

Kad ne bude Nurkića i Muse u kvalifikacijama slijede nova sramoćenja od košarkaških "velesila" ili borbe do zadnje sekunde protiv istih.

Svi smo detektovali probleme, predložili milion nekih rješenja ali svi opet znamo da od toga ništa neće biti.

Je** ti nas.
User avatar
hrasno38
Posts: 31444
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23188 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

East_side wrote: 09/09/2022 12:19 Bojim se da nakon ovog kratkog bljeska naše repke (koji nam u konačnici ništa nije donio) slijede godine tavorenja u kaljuži i nikakvih rezultata i uspjeha.

Kad ne bude Nurkića i Muse u kvalifikacijama slijede nova sramoćenja od košarkaških "velesila" ili borbe do zadnje sekunde protiv istih.

Svi smo detektovali probleme, predložili milion nekih rješenja ali svi opet znamo da od toga ništa neće biti.

Je** ti nas.
Pa nece biti bas tako. Jesmo li se bez Muse i Nurkica izborili za prolaz na EP. Nasa reprezentacija ce biti puno manje oslabljena od ostalih reprezentacija kojima su malte ne kompletni rosteri u NBA i EL. Igrat ce Roberson a valjda cemo iskopati jos igraca...Alibegovic ima jos dva brata...treba napraviti reprezentaciju U21 pod najhitnije......
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#23189 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by agent_zero »

East_side wrote: 09/09/2022 12:19 Bojim se da nakon ovog kratkog bljeska naše repke (koji nam u konačnici ništa nije donio) slijede godine tavorenja u kaljuži i nikakvih rezultata i uspjeha.

Kad ne bude Nurkića i Muse u kvalifikacijama slijede nova sramoćenja od košarkaških "velesila" ili borbe do zadnje sekunde protiv istih.

Svi smo detektovali probleme, predložili milion nekih rješenja ali svi opet znamo da od toga ništa neće biti.

Je** ti nas.
To bi otprilike bilo to kad se sve sabere i oduzme.

Jedino što mi ostavlja gorak ukus je da sam ipak od Nurkića, kao prve violine i NBA startera, očekivao više na ovom prvenstvu.
User avatar
canvra888
Posts: 4334
Joined: 09/07/2021 15:03

#23190 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

hrasno38 wrote: 09/09/2022 13:04
East_side wrote: 09/09/2022 12:19 Bojim se da nakon ovog kratkog bljeska naše repke (koji nam u konačnici ništa nije donio) slijede godine tavorenja u kaljuži i nikakvih rezultata i uspjeha.

Kad ne bude Nurkića i Muse u kvalifikacijama slijede nova sramoćenja od košarkaških "velesila" ili borbe do zadnje sekunde protiv istih.

Svi smo detektovali probleme, predložili milion nekih rješenja ali svi opet znamo da od toga ništa neće biti.

Je** ti nas.
Pa nece biti bas tako. Jesmo li se bez Muse i Nurkica izborili za prolaz na EP. Nasa reprezentacija ce biti puno manje oslabljena od ostalih reprezentacija kojima su malte ne kompletni rosteri u NBA i EL. Igrat ce Roberson a valjda cemo iskopati jos igraca...Alibegovic ima jos dva brata...treba napraviti reprezentaciju U21 pod najhitnije......
Tačno tako. Mi ćemo se zapravo mučiti sa reprezentacijama koje su osrednje u punom sastavu (kao i mi), odnosno sa repkama čiji igrači ne igraju Euroligu i u NBA ligi. Zbog toga bi nam CG opet mogla teško past, a vala i Mađari, ali vidjet ćemo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31444
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23191 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

canvra888 wrote: 09/09/2022 15:33
hrasno38 wrote: 09/09/2022 13:04

Pa nece biti bas tako. Jesmo li se bez Muse i Nurkica izborili za prolaz na EP. Nasa reprezentacija ce biti puno manje oslabljena od ostalih reprezentacija kojima su malte ne kompletni rosteri u NBA i EL. Igrat ce Roberson a valjda cemo iskopati jos igraca...Alibegovic ima jos dva brata...treba napraviti reprezentaciju U21 pod najhitnije......
Tačno tako. Mi ćemo se zapravo mučiti sa reprezentacijama koje su osrednje u punom sastavu (kao i mi), odnosno sa repkama čiji igrači ne igraju Euroligu i u NBA ligi. Zbog toga bi nam CG opet mogla teško past, a vala i Mađari, ali vidjet ćemo.
Tako nekako
frit_i_frut
Posts: 139
Joined: 24/03/2018 18:25

#23192 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by frit_i_frut »

hrasno38 wrote: 06/09/2022 22:58
frit_i_frut wrote: 06/09/2022 22:55 Samo jedna stvar se moze zamjeriti igracima a i svima nama: pretjerana i nerealna euforija nakon utakmice sa Slovenijom
Euforija nije nimalo nerelalna jer si u 10 dana pobjedio cetvrtog i petog u svijetu, izgubio si od 11 prevashodno zahvaljujuci katastrofalnom sudjenju, i dobio si 43 u svijetu koji je tri pozicije iznad tebe relativno lagano. Ne postoji drzava naseg sportskog ranga koja od toga ne bi napravila euforiju.
Belgija ja na pocetku turnira dobila Spaniju, sto je senzacija, ali nesto sumnjam da su im igraci iz autobusa zvali Vaya Con Dios. Ako ima raje na forumu iz Belgije nek jave, mozda i grijesim, mozda su i oni napravili dernek. (btw postoje li jos uvijek Vaya Con Dio uopste. imali su dobrih pjesama)

vec je to uhodano pravilo da jake ekipe odigraju jednu losiju utakmicu u grupi da bi onda dizali formu do kraja takmicenja. takav je slucaj sa Slovencima. i nije to bas velika razlika u kvaliteti da i mi ne dobijemo ni jednu od ove 4 ekipe.

Ne mogu sad da se sjetim ali cini mi se da smo na nekom prventstvu isto ovako (iznenadjujuce) dobili Hrvatsku, ali su nas zato Finci rasturili.

Ne umanjujem znacaj nasih rezultata, ali nismo mi igracki toliko losi. Ovo je neka realnost. Nije neuspjeh, ali daleko od toga da su ove dvije pobjede "spektakularne". Koiko se sjecam nekad smo sa stvarno "šnj" ekipom dobili Ruse. Tad je cini mi se Vujosevic vodio ekipu. to je bila senzacija.

P.S. evo sad vidim da u Belgiji igra neki Haris Bratanovic. Mozda su i oni zvali Halida.
User avatar
canvra888
Posts: 4334
Joined: 09/07/2021 15:03

#23193 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

frit_i_frut wrote: 09/09/2022 17:07
hrasno38 wrote: 06/09/2022 22:58

Euforija nije nimalo nerelalna jer si u 10 dana pobjedio cetvrtog i petog u svijetu, izgubio si od 11 prevashodno zahvaljujuci katastrofalnom sudjenju, i dobio si 43 u svijetu koji je tri pozicije iznad tebe relativno lagano. Ne postoji drzava naseg sportskog ranga koja od toga ne bi napravila euforiju.
Belgija ja na pocetku turnira dobila Spaniju, sto je senzacija, ali nesto sumnjam da su im igraci iz autobusa zvali Vaya Con Dios. Ako ima raje na forumu iz Belgije nek jave, mozda i grijesim, mozda su i oni napravili dernek. (btw postoje li jos uvijek Vaya Con Dio uopste. imali su dobrih pjesama)

vec je to uhodano pravilo da jake ekipe odigraju jednu losiju utakmicu u grupi da bi onda dizali formu do kraja takmicenja. takav je slucaj sa Slovencima. i nije to bas velika razlika u kvaliteti da i mi ne dobijemo ni jednu od ove 4 ekipe.

Ne mogu sad da se sjetim ali cini mi se da smo na nekom prventstvu isto ovako (iznenadjujuce) dobili Hrvatsku, ali su nas zato Finci rasturili.

Ne umanjujem znacaj nasih rezultata, ali nismo mi igracki toliko losi. Ovo je neka realnost. Nije neuspjeh, ali daleko od toga je da su ove dvije pobjede "spektakularne". Koiko se sjecam nekad smo sa stvarno "šnj" ekipom dobili Ruse. Tad je cini mi se Vujosevic vodio ekipu. to je bila senzacija.

P.S. evo sad vidim da u Belgiji igra neki Haris Bratanovic. Mozda su i oni zvali Halida.
Eno Slovenci slavili pobjedu protiv Francuske (i to Mitar Mirić :run: ) i šta sad? Je l' to priliči aktuelnim evropskim prvacima da obilježavaju pobjedu protiv reprezentacije koja je slabija od njih i pobjedu koja je u grupnoj fazi?

I ipak mislim da jeste ogromna razlika kvaliteta između Slovenije i BiH, ipak pričamo o evropskim prvacima i viceprvacima na OI. Ne postižu se ti uspjesi bez iznadprosječnog kvaliteta.

Tu pobjedu protiv Hrvatske što spominješ je bilo 2011. na Eurobasketu i iako Hrvatska očito jeste bila kvalitetnija momčad od tadašnjeg našeg rostera, opet kada bi se gledalo u omjerima, nije ni blizu ove Slovenije.

Ne mislim da je ovo realnost, s obzirom na naše igrače i po kojim ligama igraju, mislim da je ovo žestoki overachieving i zbog toga im svima čestitam.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#23194 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by last mohicans »

Musa 30 poena u pripremnom meču za Real. Pročitah zanimljiv podatak, Đedovic za Unikahu ubacio 22. Nekako njega bezveze izgubismo, još bi nam valjao, ali sam je tako odlučio uzevši njemački pasoš.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#23195 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by shalla »

last mohicans wrote: 11/09/2022 23:50 ali sam je tako odlučio uzevši njemački pasoš.
Jeste, samo što je prije toga pitao debile iz Saveza da li će mu to spriječiti dalje igranje, naravno NEKO mu je rekao da slobodno uzme njemački pasoš jer ima sportski pasoš BiH i već je igrao... Vjerovatno neko slične stručnosti ko je potpisao ispisnicu Matkoviću. Pa se evo godinama svi "prave englezi" i niko ne smije da prizna ko je to uradio...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#23196 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

shalla wrote: 12/09/2022 11:24
last mohicans wrote: 11/09/2022 23:50 ali sam je tako odlučio uzevši njemački pasoš.
Jeste, samo što je prije toga pitao debile iz Saveza da li će mu to spriječiti dalje igranje, naravno NEKO mu je rekao da slobodno uzme njemački pasoš jer ima sportski pasoš BiH i već je igrao... Vjerovatno neko slične stručnosti ko je potpisao ispisnicu Matkoviću. Pa se evo godinama svi "prave englezi" i niko ne smije da prizna ko je to uradio...
to je njegova verzija priče,da su mu u savezu podmetnuli,zahebali ga,slagali, nakon što je on ko fol naknadno saznao da ne može igrati za nas bez našeg državjanstva,a takve stvari zna svaki srednjokolac valjda a ne osoba od 25 godina,šuplja šupačka priča
laik1981
Posts: 12994
Joined: 05/12/2012 13:04

#23197 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by laik1981 »

Imamo mi i bez Muse i Nurkica finu i mladu repku.. Dovoljno kvalitetnu da se nosi u kvalifikacijama.. Naravno, uz pravilno vodjenje.. Robertson, Atic, Gegic, Lazic, Halilovic, Kamenjas i ostali definitivno mogu dati meda.. Vec dugo su skupa.. Uigrani su i razumiju se..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#23198 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

roberson ima 34 godine,teško da će on i dalje igrati za nas
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#23199 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by shalla »

kakavdanakneiskustvu wrote: 12/09/2022 12:59
shalla wrote: 12/09/2022 11:24
Jeste, samo što je prije toga pitao debile iz Saveza da li će mu to spriječiti dalje igranje, naravno NEKO mu je rekao da slobodno uzme njemački pasoš jer ima sportski pasoš BiH i već je igrao... Vjerovatno neko slične stručnosti ko je potpisao ispisnicu Matkoviću. Pa se evo godinama svi "prave englezi" i niko ne smije da prizna ko je to uradio...
to je njegova verzija priče,da su mu u savezu podmetnuli,zahebali ga,slagali, nakon što je on ko fol naknadno saznao da ne može igrati za nas bez našeg državjanstva,a takve stvari zna svaki srednjokolac valjda a ne osoba od 25 godina,šuplja šupačka priča
Pa eto, tvoja protiv njegove ;-)
Zašto bi jedan sportista koji treba ISKLJUČIVO da dođe i igra, brinuo o administrativnim stvarima, smještaju, kartama i sl?
Mislim, da ne bude da branim Nihada kao Nihada imenom i prezimenom, već mi je stvarno pun kurac priče i prakse da se igrači trebaju baviti svim i svačim. Kad shvatimo da igrači treba da dođu i igraju a da im je sve drugo obezbjeđeno, e tad im možemo jebati majke kad podbace. Ovako druže moj, sve što iko naš postigne u bilo kojem sportu je ravno svjetskom čudu. Džeko, Nurkić, Tuka, Lana, to su samo izolovani slučajevi, nikako ne rezultat nekog sistema...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#23200 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

niko ne spominje smještaj,karte nego nešto što valjda svaka punoljetna osoba zna,da bez drzavljanstva neke drzave jebemliga logično ne mozes ni igrati za reprezeentaciju te drzave,smiješno je slušati to da on kao to nije znao i nije do njega
Post Reply