Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22462
Joined: 15/01/2010 06:28

#19851 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by luckylaka »

A sto su se svi raspisali na ostavku Bosnica kada je i Taletovic podnio ostavku i koji je sigurno znacajniji faktor u reprezentaciji od selektors
elk
Posts: 2795
Joined: 14/08/2006 12:03

#19852 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by elk »

Nema vise zajednickog jezika
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#19853 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by uglavnomja »

luckylaka wrote: 11/06/2022 03:08 A sto su se svi raspisali na ostavku Bosnica kada je i Taletovic podnio ostavku i koji je sigurno znacajniji faktor u reprezentaciji od selektors
:?

mozes li objasniti kako je jedan administrativac vazniji od selektora u repki?


nemoj me pogresno shvatiti, nista protiv mirze, ali cisto logicki sta je kome posao
Adobeg
Posts: 751
Joined: 24/02/2020 18:20

#19854 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Adobeg »

Kratko receno od fudbalske do odbojkaske asocijacije se radi amaterski i neprofesionalno,u vecini tih asocijacija su politicki ljudi a ne bivsi sportisti. :-)
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#19855 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by llull »

hrasno38 wrote: 09/06/2022 22:34
llull wrote: 09/06/2022 18:16 Ti jarane uopste i ne gledas kosarku, ti ratujes neki drugi rat. Ko je vodio savez prethodnih 20 godina ? Ne bih ja rekao da je i tada bilo divota ...
Najbolje je da nikoga iz RS ili nikoga od Hrvata nema u savezu, jel da ?
U proteklih 20 godina mi smo nekoliko puta ucestvovali na muskom EP, kadeti su nam bili prvaci Evrope, juniori 4 u Evropi, sve muske selekcije su bile u A razredu...zenska A reprezentacija je bila konstatno u borbi za prvo mjesto, zene su nam sada u vrhu svjetske kosarke a okromne pare su vracene u KS BiH zahvlajujuci Mirzi Teletovicu a ne Spasojevicu i ostalima...itd itd....Sto se mene tice najbolje je da nema nikog u savezua ko nema veze sa kosarkom a pogotovo da nema aktivnih politicara kao sto je Spasojevic. Na kraju krajeva koliko je to rs ulozio u reprezentativni sport?? Koliko je rs dao para za ijednu reprezentaciju Bosne i Hercegovine? Koliko je dao HDZ??? Znas li ko uglavnom finansira sve nase reprezentacije i odakle se zahvacaju pare kad postane gusto??? Iz Kantona Sarajevo momcino moja a ne iz Banja Luke i Mostara. U biti kao sto je i BHT1 ne treba dozvoliti nikome iz rs-a i Mostara (strane koju drzi HDZ) da primirisi BHT-u dok ne izmire dugove i dok ne bbudu ucesvovali svi po zakonu u placanju pretplate. Sta treba da F BiH daje pare a da medjedi iz rs-a i HDZ-a uzimaju plate. 70 miliona RTRS duguje BHT-u....rs ne znam da li je ikada u svom budzetu marku dao za ijednu reprezentaciju BiH!!!! Dakle onaj ko daje treba i da upravlja sa parama i tako je svugdje u civilizovanom svijetu!
Takvi kao ti dijele ovu napacenu BIH, eto sta ti pises na temi o kosarci. Kad ti vec ne valjaju ovi iz manjeg entiteta, onda da se povuku kosarkasice koje igraju za BIH kad vec spominjes da smo u vrhu i jos i Hrvatice ... ostace ti slovima JEDNA igracica + Jones...
User avatar
hrasno38
Posts: 31427
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19856 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

uglavnomja wrote: 11/06/2022 09:13
luckylaka wrote: 11/06/2022 03:08 A sto su se svi raspisali na ostavku Bosnica kada je i Taletovic podnio ostavku i koji je sigurno znacajniji faktor u reprezentaciji od selektors
:?

mozes li objasniti kako je jedan administrativac vazniji od selektora u repki?


nemoj me pogresno shvatiti, nista protiv mirze, ali cisto logicki sta je kome posao
Tako sro je taj administrativac pod broj jedan najveci kosarkas BiH poslije rata, pod broj dva covjek je uspio za vrije svoga mandata da zestoko smanji dugovee saveza, pod broj tri on je doveo Bosnica a ne Bosnic njega i pod cetiri on je rukovodio za vrijeme svoga mandata sa cjelokupnom kosarkom u BiH i stavi na papir sta smo u to vrijeme postigli.
User avatar
hrasno38
Posts: 31427
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19857 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

llull wrote: 11/06/2022 11:27
hrasno38 wrote: 09/06/2022 22:34

U proteklih 20 godina mi smo nekoliko puta ucestvovali na muskom EP, kadeti su nam bili prvaci Evrope, juniori 4 u Evropi, sve muske selekcije su bile u A razredu...zenska A reprezentacija je bila konstatno u borbi za prvo mjesto, zene su nam sada u vrhu svjetske kosarke a okromne pare su vracene u KS BiH zahvlajujuci Mirzi Teletovicu a ne Spasojevicu i ostalima...itd itd....Sto se mene tice najbolje je da nema nikog u savezua ko nema veze sa kosarkom a pogotovo da nema aktivnih politicara kao sto je Spasojevic. Na kraju krajeva koliko je to rs ulozio u reprezentativni sport?? Koliko je rs dao para za ijednu reprezentaciju Bosne i Hercegovine? Koliko je dao HDZ??? Znas li ko uglavnom finansira sve nase reprezentacije i odakle se zahvacaju pare kad postane gusto??? Iz Kantona Sarajevo momcino moja a ne iz Banja Luke i Mostara. U biti kao sto je i BHT1 ne treba dozvoliti nikome iz rs-a i Mostara (strane koju drzi HDZ) da primirisi BHT-u dok ne izmire dugove i dok ne bbudu ucesvovali svi po zakonu u placanju pretplate. Sta treba da F BiH daje pare a da medjedi iz rs-a i HDZ-a uzimaju plate. 70 miliona RTRS duguje BHT-u....rs ne znam da li je ikada u svom budzetu marku dao za ijednu reprezentaciju BiH!!!! Dakle onaj ko daje treba i da upravlja sa parama i tako je svugdje u civilizovanom svijetu!
Takvi kao ti dijele ovu napacenu BIH, eto sta ti pises na temi o kosarci. Kad ti vec ne valjaju ovi iz manjeg entiteta, onda da se povuku kosarkasice koje igraju za BIH kad vec spominjes da smo u vrhu i jos i Hrvatice ... ostace ti slovima JEDNA igracica + Jones...
Kad taj entitet bude radio za BiH a ne protiv nje onda cu pisati o njemu sve afirmativno a ovo sto pisem NA ZALOST je nasa stvarnost i taj entitet je najvece BH zlo!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#19858 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by uglavnomja »

hrasno38 wrote: 11/06/2022 11:46
uglavnomja wrote: 11/06/2022 09:13

:?

mozes li objasniti kako je jedan administrativac vazniji od selektora u repki?


nemoj me pogresno shvatiti, nista protiv mirze, ali cisto logicki sta je kome posao
Tako sro je taj administrativac pod broj jedan najveci kosarkas BiH poslije rata, pod broj dva covjek je uspio za vrije svoga mandata da zestoko smanji dugovee saveza, pod broj tri on je doveo Bosnica a ne Bosnic njega i pod cetiri on je rukovodio za vrijeme svoga mandata sa cjelokupnom kosarkom u BiH i stavi na papir sta smo u to vrijeme postigli.
sve to stoji

ali on nikakvog kontakta sa igracima, sa izborom igraca, strategijom ... nema zadnjih godina, nije na terenu

pa komentar je bio da je za repku uradio vise od selektora :-)

kakvu korist danasnja repka ima od toga sto je on bio najbolji igrac?

ovo ostalo sto ti pises je vezano generalno za ks

a repka je iskljucivo nadleznost selektora, a nadleznost mirze je da selektoru omoguci optimalne uslove
dapace, ovi iz fotelja ne smiju da se mijesaju u strucni rad, kao sto se vidjelo sada


usput, namijenjali smo se selektora i padali godinama :( i napokon kad se pojavio oravi lik - otjerala ga stoka iz fotelja, i njega i mirzu

bezze rasprava, obojica su ok, ali nemaju isti opis zadataka da bi se moglo porediti ko je vise uradio
User avatar
hrasno38
Posts: 31427
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19859 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

uglavnomja wrote: 11/06/2022 12:08
hrasno38 wrote: 11/06/2022 11:46

Tako sro je taj administrativac pod broj jedan najveci kosarkas BiH poslije rata, pod broj dva covjek je uspio za vrije svoga mandata da zestoko smanji dugovee saveza, pod broj tri on je doveo Bosnica a ne Bosnic njega i pod cetiri on je rukovodio za vrijeme svoga mandata sa cjelokupnom kosarkom u BiH i stavi na papir sta smo u to vrijeme postigli.
sve to stoji

ali on nikakvog kontakta sa igracima, sa izborom igraca, strategijom ... nema zadnjih godina, nije na terenu

pa komentar je bio da je za repku uradio vise od selektora :-)

kakvu korist danasnja repka ima od toga sto je on bio najbolji igrac?

ovo ostalo sto ti pises je vezano generalno za ks

a repka je iskljucivo nadleznost selektora, a nadleznost mirze je da selektoru omoguci optimalne uslove
dapace, ovi iz fotelja ne smiju da se mijesaju u strucni rad, kao sto se vidjelo sada

usput, namijenjali smo se selektora i padali godinama :( i napokon kad se pojavio oravi lik - otjerala ga stoka iz fotelja, i njega i mirzu

bezze rasprava, obojica su ok, ali nemaju isti opis zadataka da bi se moglo porediti ko je vise uradio
Druze repka je nadleznost citavog saveza a ne selektora s tim da je onaj tehnicki dio odgvornost selektora. Nedisciplina je koliko problem selektora toliko i problem saveza. Ja cisto sumnjam da se ikada iko mjesao Vedranu u njegov rad osim ovo sa Pasalicem ali ponavljam ovo je supacki u najmanju ruku sto je dao ostavku radi Pasalica dvije sedmice prije utakmica
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19860 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

Samo sa rahmetli Sabetom smo bili hairli. Sa ostalima selektorima problematicno uvijek bilo.

Sa Bosnicem problemi oko izbora igraca...Vujosevic izbacio Pandzu.... Mulaomerovic problemi sa Mirzom....Kad je Petrovic bio Djedovic hotel placao ...Ivanovic problemi sa Nurkicem i njegovim menadzerom....Bajramovic pobjegao,nije mu savez placao... Markovic u konfliktu sa savezom...

Prejaki smo,kada treba probleme praviti..Cak i kada sportski ne izgledamo lose
User avatar
canvra888
Posts: 4277
Joined: 09/07/2021 15:03

#19861 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

https://basket.ba/saopstenje-upravnog-o ... aveza-bih/

Izgleda da sam s razlogom bio pesimističan. Ništa konkretno još nisu rekli. Nadam se da neću biti upravu u konačnici.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#19863 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bećiragić novi selektor
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#19864 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jazzer »

Firke u strucnom stabu :thumbup: .
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#19865 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spinel_ »

Nije lose, ali... znamo ko su kocnicari.. SAVEZ NAPOLJE!!!
User avatar
Logovan
Posts: 94351
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19866 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Sretno Adise!

Valjda bude kao Bosnić. :D
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2825
Joined: 14/01/2019 04:56

#19867 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Porodice Foht »

Kad sam vidio da je Firke s njim u stabu, odahnuo sam. Moglo bi to biti fina kombi bivsih reprezentativaca. Adis je znao biti mrljo i smoto kao igrac, nekako mi ozbiljnije izgleda kao trener. :) Sta god bilo, steta za Vedrana, sretno Adisu i Gordanu. :bih:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20530
Joined: 12/08/2013 12:51

#19868 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

Logovan wrote: 17/06/2022 11:32 Sretno Adise!

Valjda bude kao Bosnić. :D
Valjda ne bude ko ckapi Bosnic.
Da prodjemo dobro ove dvije tekme pa na evropsko
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#19869 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Point. »

Čuj čkapi Bosnić.
User avatar
hrasno38
Posts: 31427
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19870 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Ovo sa selektrorom je ispalo bolje nego sto je bilo do sada. Beciragic-Firic je izvanredan tandem koji je i te kako zaduzio nasu reprezentaciju i svojim igrama a ponajvise legendarnim pobjedama protiv Hrvatske. Adis je po temperamentu vrlo slican trener Bosnciu s tim da imo puno vece iskustvo i rad u puno ozbiljnijom ligi nego sto je Vedran iakda radio. Nekoliko godina sjedenja na klupi sa Tanjevicem u reprezentaciji Turske je neprocjenjivo iskustvo. O Gordanu je suvisno bilo sta govoriti i iskren da budem ja sam jedva cekao kada ce ta generacija poceti da zauzima mjesta u KS BiH.
Sto se tice Vedrana zao mi je sto je sve ovako sve ispalo ali je pomalo supacki sto je to uradio dvije sedmice prije utakmica. Imao je dovoljno vremena da to uradi i ranije i da ne dovede igrace i reprezentaciju u skoro bezizlaznu situaciju. Jebo one mrmonje u savezu ali nije fer prema igracima.
Sve u svemu po mom misljenju ova postava na klupi je stepenica gore. Ja sam iskreno prizeljkivao posto se spominjao i Muki Mutapcic koji je izvrstan trener ali dobro nadam se da ce i nas Muki jednom sjesti na klupu reprezentacije.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#19871 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by agent_zero »

Savez treba napolje u svakom slučaju, ali sad treba podrška Adisu i Firketu.
User avatar
canvra888
Posts: 4277
Joined: 09/07/2021 15:03

#19872 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Ja se samo nadam da će javnost imati razumijevanja prema Bećiragiću ako rezultati ne budu zadovoljavajući.

Ipak je čovjek bačen u goruću situaciju sa relativno visoko ostavljenim očekivanjima. Mijenja se sad cijela filozofija iz temelja, a valja sve to implementovati dvije sedmice prije prvih utakmica. Nemojmo samo biti nestrpljivi (iako su pak u ovim utakmicama za razliku kiksevi jako značajni), jer sjetimo se da je i Bosnić počeo sa 3 vezana poraza.
User avatar
hrasno38
Posts: 31427
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19873 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

canvra888 wrote: 17/06/2022 15:25 Ja se samo nadam da će javnost imati razumijevanja prema Bećiragiću ako rezultati ne budu zadovoljavajući.

Ipak je čovjek bačen u goruću situaciju sa relativno visoko ostavljenim očekivanjima. Mijenja se sad cijela filozofija iz temelja, a valja sve to implementovati dvije sedmice prije prvih utakmica. Nemojmo samo biti nestrpljivi (iako su pak u ovim utakmicama za razliku kiksevi jako značajni), jer sjetimo se da je i Bosnić počeo sa 3 vezana poraza.
Nece Adis sigurno nista posebno mijenjati za ove dvije utakmice niti ce uvoditi neke posebne novine jer iako nam je dovoljna jedna pobjeda da idemo dalje jako bitno i vazno bi bilo trijumfovati u obe utakmice jer se bodovi prenose. E sad Ceha u gostima ce biti i te kako tvrd orah jer ce biti jaca nego kada smo igrali kuci protiv njih. Jedino sto ne znam da li ce zvati Garzu ili Robersona. Bosnic je 26.05 vec uputio pozive igracima i zaista je cudno da je nakon toga podnio ostavku....
John Roberson (Strasbourg), Sani Čampara (Split), Amar Gegić (Cibona), Džanan Musa (Breogan), Edin Atić (Budućnost Podgorica), Adin Vrabac (BC Vienna), Aleksandar Lazić (Mornar), Emir Sulejmanović (Tenerife), Kenan Kamenjaš (SC Derby), Miralem Halilović (Metropolitans 92), Haris Delalić (Sloboda Tuzla), Ajdin Penava (Mons), Darko Talić (IGokea), Jure Zubac (Inter Bratislava), Ismet Sejfić (Podgorica), Vojin Ilić (Vršac), Rijad Avdić (WWU Baskets Munster), Đorđe Topolović (Osijek), Kosta Kondić (Borac Banja Luka), Draško Knežević (Borac Banja Luka), Adi Zahiragić (Sutjeska Nikšić), Amar Alibegović (Virtus Bologna), Luka Garza (Detroit Pistons).
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#19874 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jazzer »

Sokirao bih se da skorije vrijeme saznamo da Bosnic preuzima novi klub i da razlog njegove ostavke ipak nije bilo
mijesanje drugih u izbor igraca.

Kako god, sretno Beciragicu i Firketu. Ono sto pouzdano znamo je to da vole ovu reprezentaciju i da ce uraditi sve sto je
do njih da naprave rezultat.
User avatar
canvra888
Posts: 4277
Joined: 09/07/2021 15:03

#19875 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

hrasno38 wrote: 17/06/2022 15:30
canvra888 wrote: 17/06/2022 15:25 Ja se samo nadam da će javnost imati razumijevanja prema Bećiragiću ako rezultati ne budu zadovoljavajući.

Ipak je čovjek bačen u goruću situaciju sa relativno visoko ostavljenim očekivanjima. Mijenja se sad cijela filozofija iz temelja, a valja sve to implementovati dvije sedmice prije prvih utakmica. Nemojmo samo biti nestrpljivi (iako su pak u ovim utakmicama za razliku kiksevi jako značajni), jer sjetimo se da je i Bosnić počeo sa 3 vezana poraza.
Nece Adis sigurno nista posebno mijenjati za ove dvije utakmice niti ce uvoditi neke posebne novine jer iako nam je dovoljna jedna pobjeda da idemo dalje jako bitno i vazno bi bilo trijumfovati u obe utakmice jer se bodovi prenose. E sad Ceha u gostima ce biti i te kako tvrd orah jer ce biti jaca nego kada smo igrali kuci protiv njih. Jedino sto ne znam da li ce zvati Garzu ili Robersona. Bosnic je 26.05 vec uputio pozive igracima i zaista je cudno da je nakon toga podnio ostavku....
John Roberson (Strasbourg), Sani Čampara (Split), Amar Gegić (Cibona), Džanan Musa (Breogan), Edin Atić (Budućnost Podgorica), Adin Vrabac (BC Vienna), Aleksandar Lazić (Mornar), Emir Sulejmanović (Tenerife), Kenan Kamenjaš (SC Derby), Miralem Halilović (Metropolitans 92), Haris Delalić (Sloboda Tuzla), Ajdin Penava (Mons), Darko Talić (IGokea), Jure Zubac (Inter Bratislava), Ismet Sejfić (Podgorica), Vojin Ilić (Vršac), Rijad Avdić (WWU Baskets Munster), Đorđe Topolović (Osijek), Kosta Kondić (Borac Banja Luka), Draško Knežević (Borac Banja Luka), Adi Zahiragić (Sutjeska Nikšić), Amar Alibegović (Virtus Bologna), Luka Garza (Detroit Pistons).
Ali ima tu i pored filozofije (ako uzmemo da neće ništa mijenjati) i privrženost igrača ka nekom treneru, hemija. Vidio si Miralemovu poruku i riječi prema Bosniću, baš se osjeća to.

Ja se nadam u svakom slučaju da će Bećiragić i Firić odmah upasti u kolotečinu i nastaviti tamo gdje se stalo.
Post Reply