Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#2126 Re: reprezentacija

Post by General_Jackson »

palermo wrote:
hrasno38 wrote:[

Te slabosti prema ovom ili onom,kao i ono bili su te odlicni igraci, te prvaci prije 30 godina nas i dovodi u vecini sportova u situacije u kojoj jesmo. Sabe jeste clan sampionske ekipe Bosne a kao trener je totalni anonimus koji cak ima losije rezultate i od Mense Bajramovica. Sad ima odlicne igrace ali on nema cemu da ih nauci i to je srz svega. Sa ovom reprezentacijom iskusan trener bi se borio u samom vrhu evropske kosarke.
Ma koji iskusan, jebo ga ja. Hoće li Boša, pa neće, ne da mu se. . Ja uopšte ne mislim da je Sabe neki trener, da jeste trenirao bi Barcelonu, ali ne mislim da je lopov, mislim da pokušava u svojim granicama, mislim da je tu kad i niko neće, i naprosto mi je odvratno ( meni, ne pretendiram da svakome mora biti) napadati stalno one koji pokušavaju nešto dati ovoj zemlji, a sa druge strane braniti tipove kao što su Preldžić i slični.

A to da bi se borio za vrh evropskekošarke sa ovom reprezentacijom.......pa nitko sretniji od mene,ako je tako. Onda je problem samo u sabetu, a ne i u kvalitetu,limitiranosti iograča......i tipovima kao što su preldžić,Sinanović i slični.
Upravo tako.... i meni se lijepo sjetitit Sabita, Emira, Bore, Predraga iz tih davnih godina... ali to sada nema nikakve veze sa ovim što se dešava. Sabit je dokazao kao trener da nije u stanju voditi ni orangutane sa Bornea, a kamoli neku iole ozbiljniju košarkašku ekipu. Krenuti na EP bez centra, je slično kao u fudbalu krenuti na EP bez golmana.
I da @palermo kriv je i za sukob sa Vardom, jer je taj sukob samo pokazao da atmosfera u timu izgleda baš nije onakva kako je prikazuju, a to se vidi i na terenu i to je krivica trenera. I kako mi se čini moglo bi biti još napuštanja reprezentacije. Ista priča se ponavlja kao i prethodnih puta kada smo bili na EP. Da imamo trenera koji posjeduje autoritet i znanje možda ne bi ni svi ti igrači odbili igrati za nas.
Sačuvaj me bože "takvih koji pokušavaju nešto dati ovoj zemlji" puno joj je bolje bez njihovih davanja.Da Sabit misli dobro ovoj zemlji svakako se ne bi prihvatio ovog zadatka.
I još nešto iskreno se nadam da će nakon ovoga EP ispasti da si ti u pravu a ja hrasno38 i ostali nama sličnog mišljenja u krivu, ali nažalost Sabitovi dosadašnji rezultati u trenerskoj karijeri ne daju puno nade za to.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2127 Re: reprezentacija

Post by palermo »

General_Jackson wrote:

Upravo tako.... i meni se lijepo sjetitit Sabita, Emira, Bore, Predraga iz tih davnih godina... ali to sada nema nikakve veze sa ovim što se dešava. Sabit je dokazao kao trener da nije u stanju voditi ni orangutane sa Bornea, a kamoli neku iole ozbiljniju košarkašku ekipu. Krenuti na EP bez centra, je slično kao u fudbalu krenuti na EP bez golmana.
I da @palermo kriv je i za sukob sa Vardom, jer je taj sukob samo pokazao da atmosfera u timu izgleda baš nije onakva kako je prikazuju, a to se vidi i na terenu i to je krivica trenera. I kako mi se čini moglo bi biti još napuštanja reprezentacije. Ista priča se ponavlja kao i prethodnih puta kada smo bili na EP. Da imamo trenera koji posjeduje autoritet i znanje možda ne bi ni svi ti igrači odbili igrati za nas.
Sačuvaj me bože "takvih koji pokušavaju nešto dati ovoj zemlji" puno joj je bolje bez njihovih davanja.Da Sabit misli dobro ovoj zemlji svakako se ne bi prihvatio ovog zadatka.
I još nešto iskreno se nadam da će nakon ovoga EP ispasti da si ti u pravu a ja hrasno38 i ostali nama sličnog mišljenja u krivu, ali nažalost Sabitovi dosadašnji rezultati u trenerskoj karijeri ne daju puno nade za to.
Ma u redu je jarane, i meni je dosta ove borbe sa vjetrenjčama, ovdje ljudi ubjeđuju mene da je neko kriv za to što Preldžić neće da igra, evo i ti smatraš da je Sabit kriv zbog njega i ostalih, tražiš od mene da vjerujem više Vardi nego Sabitu Hadžiću.....ne mogu ja tako, imamo različite poglede na svijet, ne zamjeri...
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#2128 Re: reprezentacija

Post by General_Jackson »

palermo wrote:
General_Jackson wrote:

Upravo tako.... i meni se lijepo sjetitit Sabita, Emira, Bore, Predraga iz tih davnih godina... ali to sada nema nikakve veze sa ovim što se dešava. Sabit je dokazao kao trener da nije u stanju voditi ni orangutane sa Bornea, a kamoli neku iole ozbiljniju košarkašku ekipu. Krenuti na EP bez centra, je slično kao u fudbalu krenuti na EP bez golmana.
I da @palermo kriv je i za sukob sa Vardom, jer je taj sukob samo pokazao da atmosfera u timu izgleda baš nije onakva kako je prikazuju, a to se vidi i na terenu i to je krivica trenera. I kako mi se čini moglo bi biti još napuštanja reprezentacije. Ista priča se ponavlja kao i prethodnih puta kada smo bili na EP. Da imamo trenera koji posjeduje autoritet i znanje možda ne bi ni svi ti igrači odbili igrati za nas.
Sačuvaj me bože "takvih koji pokušavaju nešto dati ovoj zemlji" puno joj je bolje bez njihovih davanja.Da Sabit misli dobro ovoj zemlji svakako se ne bi prihvatio ovog zadatka.
I još nešto iskreno se nadam da će nakon ovoga EP ispasti da si ti u pravu a ja hrasno38 i ostali nama sličnog mišljenja u krivu, ali nažalost Sabitovi dosadašnji rezultati u trenerskoj karijeri ne daju puno nade za to.
Ma u redu je jarane, i meni je dosta ove borbe sa vjetrenjčama, ovdje ljudi ubjeđuju mene da je neko kriv za to što Preldžić neće da igra, evo i ti smatraš da je Sabit kriv zbog njega i ostalih, tražiš od mene da vjerujem više Vardi nego Sabitu Hadžiću.....ne mogu ja tako, imamo različite poglede na svijet, ne zamjeri...
Glavni krivac za sve je KS BIH, koji je i postavio Hadžića za selektora, a postavio ga je upravo zato što ovaj nema nikakav kredibilitet ni autoritet pa mogu sa njim raditi šta hoće. A da je Sabit tako moralan i takav patriota kako ga ti prikazuješ toga se ne bi ni prihvatio ili bi ubrzo nakon što bi vidio da ne može zavesti red i disciplinu u reprezentaciji odstupio. Pošto nije uradio ništa od toga svakako je kriv. Da KS misli dobro našoj reprezentaciji već davno bi uzeli nekog drugog trenera i da Hadžić misli dobro našoj reprezentaciji nikada je ne bi ni preuzeo......... ne zamjeram ništa, nemoj ni ti svako ima pravo na svoje mišljenje.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2129 Re: reprezentacija

Post by Comrad »

Mogla se covjeku dati sansa.
http://www.24sata.hr/kosarka/aco-petrov ... bih-166457

Sabe je vec imao priliku da nesto uradi i nije. Ok, tad jesmo dobro igrali, ali djaba ti kad odes na EP kad tamo nista ne uradis. A imali smo ok ekipu, koja bi sigurno sa kvalitetnijim trenerom prosla prvi krug.

Ko ga je i zasto postavio na ovu poziciju... :roll:
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#2130 Re: reprezentacija

Post by pemanapemani »

Comrad wrote:Mogla se covjeku dati sansa.
http://www.24sata.hr/kosarka/aco-petrov ... bih-166457

Sabe je vec imao priliku da nesto uradi i nije. Ok, tad jesmo dobro igrali, ali djaba ti kad odes na EP kad tamo nista ne uradis. A imali smo ok ekipu, koja bi sigurno sa kvalitetnijim trenerom prosla prvi krug.

Ko ga je i zasto postavio na ovu poziciju... :roll:
Aco sigurno ne bi mogao trpiti da se Eurobasket iskorištava kao besplatan izlet za članove Saveza i njihove porodice, te da mu listu igrača sastavljaju kojekakvi hoštapleri i "biznismeni". Rekordna nebuloza je bilo prvenstvo u Turskoj, kada su na račun poreskih obveznika porodice čelnika KS otišle na ljetovanje. Te godine nije bilo novca za kadetsku, juniorsku i mladu selekciju.
Arma-Sarma
Posts: 798
Joined: 20/02/2011 19:11

#2131 Re: reprezentacija

Post by Arma-Sarma »

Aco i njegova odbrana :lol: :lol: :lol:
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#2132 Re: reprezentacija

Post by just principe »

jutarnji wrote:Pa je li ta nasa reprezentacija ikad ubacila 70+ koseva?

nije, a dobro je i 68 jer nam je maksimum bio 50 i nesto :roll:
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#2133 Re: reprezentacija

Post by kasparaov »

da i ja kazem koju
OVU SU SKUPINA GLUPIH LUZERA!!!!1
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2134 Re: reprezentacija

Post by ganjeta »

Ja čekam opširni izvještaj vrsnog poznavaoca ove igre :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2135 Re: reprezentacija

Post by hrasno38 »

palermo wrote:
hrasno38 wrote:[

Te slabosti prema ovom ili onom,kao i ono bili su te odlicni igraci, te prvaci prije 30 godina nas i dovodi u vecini sportova u situacije u kojoj jesmo. Sabe jeste clan sampionske ekipe Bosne a kao trener je totalni anonimus koji cak ima losije rezultate i od Mense Bajramovica. Sad ima odlicne igrace ali on nema cemu da ih nauci i to je srz svega. Sa ovom reprezentacijom iskusan trener bi se borio u samom vrhu evropske kosarke.
Ma koji iskusan, jebo ga ja. Hoće li Boša, pa neće, ne da mu se. . Ja uopšte ne mislim da je Sabe neki trener, da jeste trenirao bi Barcelonu, ali ne mislim da je lopov, mislim da pokušava u svojim granicama, mislim da je tu kad i niko neće, i naprosto mi je odvratno ( meni, ne pretendiram da svakome mora biti) napadati stalno one koji pokušavaju nešto dati ovoj zemlji, a sa druge strane braniti tipove kao što su Preldžić i slični.

A to da bi se borio za vrh evropskekošarke sa ovom reprezentacijom.......pa nitko sretniji od mene,ako je tako. Onda je problem samo u sabetu, a ne i u kvalitetu,limitiranosti iograča......i tipovima kao što su preldžić,Sinanović i slični.
Covjek koji je kompletan i koji zna svoje limite nikada se nece upustiti u poslove koje zna da ne moze uspjesno odraditi. Jos kad je svjestan da mu je komunikacija na nivou 4 razreda osnovne skole i da ce ga ponekad snimati kamere kada govori covjek koji sebe dovoljno poznaje ce reci, ne hvala. Izmedju ostalog imali smo priliku dovesti i Acu Petrovica koji je i igracka i trenerska institucija za Sabeta ali ponavljam da mi imamo isto covjeka koji ulazi u one trenere koji se mogu zvati vrhunskim, Mukija Mutapcica kojeg opet niko nije posteno pozvao na razgovor. Hoce svako doci kad je ozbiljna reprezentacija i ozbiljan savez. Reprezentacija po meni jeste do sada najozbiljnija ali savez.....nisam siguran......samo skupina kosarkaskih anonimusa. A igraci, dobri igraci, koji vide ko treba da ih vodi jednostavno nece da budu dio te blamaze i tu je suplja svaka prica o patriotizmu. Nece niko doci da radi u firmu koja propada i u kojoj je veliko pitanje hoce li dobiti platu. Pare su mislim tu najmanji problem ali blamaza je puno veci. Doduse mi na ovo prvenstvo nismo trebali po pravdi otici nikako ali eto sreca se osmjehnula ali se nije pamet prosvjetlila u savezu nakon kvalifikacija u kojem su i laici vidjeli da Sabe nije taj koji moze voditi reprezentaciju. Ali daj boze da ja nisam u pravu i da na evropskom bude sve suprotno od mojih rijeci i da ja strahovito grijesim. Mozda je sve ovo do sada dio taktike.....:)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2136 Re: reprezentacija

Post by BHF_Manijak »

ganjeta wrote:Ja čekam opširni izvještaj vrsnog poznavaoca ove igre :lol:
Ne cekaj bezze, njegov, fakat njegov :mrgreen: , izvjestaj se svodi jedva na jednu prostoprosirenu recenicu kao ovu iznad tvog posta, to je fakat njegovo, sve ostalo sto vidis da ima vise od 3-4 recenice znaj da je ukro od nekog! :lol: :lol: :lol: :roll:
User avatar
bosnianidiot
Posts: 1187
Joined: 23/09/2007 17:57
Contact:

#2137 Re: reprezentacija

Post by bosnianidiot »

kasparaov wrote:da i ja kazem koju
OVU SU SKUPINA GLUPIH LUZERA!!!!1
A daaaaaj, nemoj tako, ajde prepisi opet sa sportsport.ba, da cujem koju pametnu :D
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2138 Re: reprezentacija

Post by ganjeta »

BHF_Manijak wrote:
ganjeta wrote:Ja čekam opširni izvještaj vrsnog poznavaoca ove igre :lol:
Ne cekaj bezze, njegov, fakat njegov :mrgreen: , izvjestaj se svodi jedva na jednu prostoprosirenu recenicu kao ovu iznad tvog posta, to je fakat njegovo, sve ostalo sto vidis da ima vise od 3-4 recenice znaj da je ukro od nekog! :lol: :lol: :lol: :roll:
Ma pojma ti nemas :razz: .On je stručnjak za fudbal i košarku, barata pojmovima i informacijama kao niko na ovom forumu.
Hajde kasparAove prosvijetli nas. :mrgreen:
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#2139 Re: reprezentacija

Post by smoki_choko »

smoki_choko wrote:evo svih grupa za evropsko prvenstvo 2011 u litvaniji

Image
da dodamo jos finsku i portugal koji su se kroz dodatne kvalifikacije ugurali na ovo evropsko prvenstvo
Arma-Sarma
Posts: 798
Joined: 20/02/2011 19:11

#2140 Re: reprezentacija

Post by Arma-Sarma »

smoki_choko wrote:
smoki_choko wrote:evo svih grupa za evropsko prvenstvo 2011 u litvaniji

Image
da dodamo jos finsku i portugal koji su se kroz dodatne kvalifikacije ugurali na ovo evropsko prvenstvo
Misliš da su se ugurali i jedni i drugi ili po običaju nemaš pojma?
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#2141 Re: reprezentacija

Post by smoki_choko »

Arma-Sarma wrote:
smoki_choko wrote:
smoki_choko wrote:evo svih grupa za evropsko prvenstvo 2011 u litvaniji

Image
da dodamo jos finsku i portugal koji su se kroz dodatne kvalifikacije ugurali na ovo evropsko prvenstvo
Misliš da su se ugurali i jedni i drugi ili po običaju nemaš pojma?
mrs u pm seljacino glupa dosadna
Arma-Sarma
Posts: 798
Joined: 20/02/2011 19:11

#2142 Re: reprezentacija

Post by Arma-Sarma »

smoki_choko wrote: mrs u pm seljacino glupa dosadna
:-) :-) :-)
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#2143 Re: reprezentacija

Post by irvinx1 »

:lol: :lol:
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#2144 Re: reprezentacija

Post by gate »

smoki_choko wrote:
smoki_choko wrote:evo svih grupa za evropsko prvenstvo 2011 u litvaniji

Image
da dodamo jos finsku i portugal koji su se kroz dodatne kvalifikacije ugurali na ovo evropsko prvenstvo
Pa ko je onda ostao da ne igra ? :D
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#2145 Re: reprezentacija

Post by smoki_choko »

iz A divizije samo Mađarska koja je uspjela i nas da pobijedi kuci :-)
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#2146 Re: reprezentacija

Post by žuti »

kad je uopšte eurobasket, krajem avgusta? :D
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#2147 Re: reprezentacija

Post by smoki_choko »

žuti wrote:kad je uopšte eurobasket, krajem avgusta? :D
31. August – 18. Septembar
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#2148 Re: reprezentacija

Post by gate »

smoki_choko wrote:iz A divizije samo Mađarska koja je uspjela i nas da pobijedi kuci :-)
Trebali su vala i njih zovnuti ako ništa ono ko u tenisu :D
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#2149 Re: reprezentacija

Post by juan »

nesto gledam stare snimke, iz ove postave bi samo volio Firica i Dzevdu, dovoljni bi nam bili za Eurobasket. Nenu moze komotno Mirza zamjeniti.

saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#2150 Re: reprezentacija

Post by saim_adka »

ovo je prvi eurobasket gdje se apsolutno nicemu ne nadam kad su nasi u pitanju :D
do sada sam se nervirao, al ovo je prvi put gdje cu gledati tekmu i ako vidim da nas deru, prebaciti na drugi kanal...prerastao sam nerviranje, mazohizam i iscekivanje nekog iznenadjenja. jedino koga mozemo iznenaditi o je sami sebe na eurobasketu i pobjediti nekim cudom nevidjenim...nekim organizovanim napadom, skokom i jakom defanzivom...nema sanse :(
Post Reply