Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#426 Re: reprezentacija

Post by BHG »

Bosanski_kralj wrote: Bremera uzeti umjesto Domercanta, jel on normalan
sportsport.ba wrote:Bremer sletio u Sarajevo
Iako je okupljanje naših najbolji košarkaša zakazano tek za 21. juli Ernest Bremer već je sletio u Sarajevo. Njega je na aerodromu dočekao tehniko “A” tima Medin Duškaj, inače sudija Košarkaškog saveza BiH. Čini se da selektor Mensur Bajramović nije pogriješio kada je ovom Amerikancu dao prednost u odnosu na Henryja Domercanta. Ne radi se samo o kvalitetima koje Bremer posjeduje nego i činjenica da će od starta priprema boraviti sa saigračima što može biti od izuzetne važnosti za uigranost i atmosferu u ekipi.
Bremer je član ruskog Spartaka u kojem je najbolji igrač i asistent, a prošle sezone zbog loše finansijske situacije trebao je preći u zagrebačku Cibonu no na kraju se transfer izjalovio i Amerikanac je ostao u Rusiji.
Bivši Bosnin košarkaš igra na poziciji playa, a svojim iskustvom pomoći će mladom Nemanji Gordiću, drugom organizatoru igre naše reprezentacije u kvalifikacijama za “Eurobasket 2009” u Poljskoj.
evo jos jedan razlog zasto bremer igra umjesto domercanta...
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#427 Re: reprezentacija

Post by Vasa Kisa »

b@tto wrote:
Comrad wrote:Zasto je pozvan Hukic?
Zasto je pozvan Bavcic?
Sta su te dvije stozine uradile u ovoj sezoni. :shock:
hukić je u euroligašu,istina lošem,olimpiji bio među 3-4 najbolja igrača.

Loši euroligaš koji je kući skinuo CSKA i Olympiakos...
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#428 Re: reprezentacija

Post by b@tto »

Vasa Kisa wrote:
b@tto wrote:
Comrad wrote:Zasto je pozvan Hukic?
Zasto je pozvan Bavcic?
Sta su te dvije stozine uradile u ovoj sezoni. :shock:
hukić je u euroligašu,istina lošem,olimpiji bio među 3-4 najbolja igrača.

Loši euroligaš koji je kući skinuo CSKA i Olympiakos...
hoćeš reći da je olimpija među najboljim timovima eurolige
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#429 Re: reprezentacija

Post by Vasa Kisa »

hoću reći da tim koji kod kuće skine CSKA i Olympiakos uopće nije loša ekipa

uostalom malo im je falilo da prodju u drugi krug eurolige, te da u polufinali GY ne skinu Partizan koji je bio na vrhuncu forme i derao kući PAO i TAU
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#430 Re: reprezentacija

Post by b@tto »

4 pobjede i 10 poraza je olimpija imala u euroligi,manje od 30 % pobjeda.
po meni je to loš učinak.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#431 Re: reprezentacija

Post by riko-ga »

b@tto wrote:4 pobjede i 10 poraza je olimpija imala u euroligi,manje od 30 % pobjeda.
po meni je to loš učinak.
I po meni :dance:
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#432 Re: reprezentacija

Post by Vasa Kisa »

javo javo znalaca

dje su ona raja sto poznaju kosarku,
dje onaj rikardoreis i ekipa...

hajde fiba eurocup challenge pratite i dohaberite mi kako je rumunjski Ploesti odigrao na gostovanju u Sondjarlendu u Danskoj u sedmom pretkolu...
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#433 Re: reprezentacija

Post by b@tto »

Vasa Kisa wrote:javo javo znalaca

dje su ona raja sto poznaju kosarku,
dje onaj rikardoreis i ekipa...

hajde fiba eurocup challenge pratite i dohaberite mi kako je rumunjski Ploesti odigrao na gostovanju u Sondjarlendu u Danskoj u sedmom pretkolu...
a ti si kao znalac
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#434 Re: reprezentacija

Post by arze »

Recu vam ja 99% ljudi na forumu koji komentarisu kosarku nemaju veze s vezom i dobro vam momak kaze :lol:
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#435 Re: reprezentacija

Post by Vasa Kisa »

b@tto wrote:
Vasa Kisa wrote:javo javo znalaca

dje su ona raja sto poznaju kosarku,
dje onaj rikardoreis i ekipa...

hajde fiba eurocup challenge pratite i dohaberite mi kako je rumunjski Ploesti odigrao na gostovanju u Sondjarlendu u Danskoj u sedmom pretkolu...
a ti si kao znalac
kume malo je reci znalac

vec profesor doktor

koji ce ti bez googlea reci sve sto te zanima o kosarci, efikasnije i pouzdanije od neta...

pogotovo evropskoj...

i kad smo kod kosarke, obracaj mi se s Vi molim te lijepo :-D
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#436 Re: reprezentacija

Post by b@tto »

arze wrote:Recu vam ja 99% ljudi na forumu koji komentarisu kosarku nemaju veze s vezom i dobro vam momak kaze :lol:

otkud on može znati koliko ja ili ti znamo o košarci,je li na osnovu toga što sam napisao da je olimpija igrala loše u euroligi
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#437 Re: reprezentacija

Post by b@tto »

Vasa Kisa wrote:
b@tto wrote:
Vasa Kisa wrote:javo javo znalaca

dje su ona raja sto poznaju kosarku,
dje onaj rikardoreis i ekipa...

hajde fiba eurocup challenge pratite i dohaberite mi kako je rumunjski Ploesti odigrao na gostovanju u Sondjarlendu u Danskoj u sedmom pretkolu...
a ti si kao znalac
kume malo je reci znalac

vec profesor doktor

koji ce ti bez googlea reci sve sto te zanima o kosarci, efikasnije i pouzdanije od neta...

pogotovo evropskoj...

i kad smo kod kosarke, obracaj mi se s Vi molim te lijepo :-D
da ti nije jedan pacijent sa foruma košarka.hr šta u rodu,i on je sebe proglašavao za Dr Mr košarke.

i otkud znaš da i ja ne znam o košarci koliko i ti.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#438 Re: reprezentacija

Post by Bosanski_kralj »

Onako iskreno, ja malo natucam što se tiče košarke, ali ipak pratim repku redovno. Po meni je Bajramović trebao zvati Mršića, a umjesto i Bremera i Domercanta(za kojeg sam očigledno pogriješio) zvati Wiliamsa kao naturalizovanog igrača. Sad je samo belaj da li bi on uspio dobiti potrebene ˝papire˝ do početka kvalifikacija
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#439 Re: reprezentacija

Post by b@tto »

Bosanski_kralj wrote:Onako iskreno, ja malo natucam što se tiče košarke, ali ipak pratim repku redovno. Po meni je Bajramović trebao zvati Mršića, a umjesto i Bremera i Domercanta(za kojeg sam očigledno pogriješio) zvati Wiliamsa kao naturalizovanog igrača. Sad je samo belaj da li bi on uspio dobiti potrebene ˝papire˝ do početka kvalifikacija
mršić,uz svo poštovanje,je star igrač,a bajramović se okrenuo podmlađivanju ekipe.

a moje mišljenje je da bi to bilo previše,pa to bi bio 5. stranac koji igra za našu selekciju,iako znam i da druge reprezentacije to rade,po meni je to previše,dođe amerikanac u bih,odigra jednu sezonu,daš mu državljanstvo i eto ti igrača za reprezentaciju,da oprostite,jebeš to.
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#440 Re: reprezentacija

Post by mgogic »

ja sam citao negdje,ako ne cak i na ovom forumu da je Lens vec igrao za americku reprezentancu u omladinskim kategorijama,pa zato ne dolazi u obzir!a kakva je situacija oko onog momcine iz Cacka,Tubak cini mi se?ja cuo da je povrijedjen nesto,ima li iko ista friskije?ako zijanimo i ovog centra ima da nas pojebu na petici,da prostite na izrazu!!!
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#441 Re: reprezentacija

Post by arze »

b@tto wrote:
arze wrote:Recu vam ja 99% ljudi na forumu koji komentarisu kosarku nemaju veze s vezom i dobro vam momak kaze :lol:

otkud on može znati koliko ja ili ti znamo o košarci,je li na osnovu toga što sam napisao da je olimpija igrala loše u euroligi
Nakva Olimpija je sasvim solidno igrala euroleague :skoljka:
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#442 Re: reprezentacija

Post by b@tto »

arze wrote:
b@tto wrote:
arze wrote:Recu vam ja 99% ljudi na forumu koji komentarisu kosarku nemaju veze s vezom i dobro vam momak kaze :lol:

otkud on može znati koliko ja ili ti znamo o košarci,je li na osnovu toga što sam napisao da je olimpija igrala loše u euroligi
Nakva Olimpija je sasvim solidno igrala euroleague :skoljka:
navijao sam za olimpiju,ali je imala omjer 4-10.
svako zna da je to loš učinak,a loš učinak ima loša ekipa
User avatar
Spliff.Master
Posts: 243
Joined: 29/02/2004 00:00

#443 Re: reprezentacija

Post by Spliff.Master »

http://www.dnevniavaz.ba/sport/kosarka/ ... u-sarajevo

Tubak ne dolazi u Sarajevo
Na spisku selektora nalaze se imena još 14 igrača...
20.07.2008. 14:15

Sutrašnjim okupljanjem u hotelu "Hercegovina" na Ilidži zvanično će početi pripreme košarkaške reprezentacije BiH.

Naše reprezentativce u septembru očekuje šest duela protiv Velike Britanije, Češke i Izraela u grupi D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2009. godine u Poljskoj.

Selektor Mensur Bajramović pozvao je 15 igrača, od kojih je jedan sporan. Naime, 20-godišnji centar beogradskog FMP-a Dragan Tubak (217 centimetara) još se oporavlja nakon operacije prepona i pitanje je hoće li biti spreman za kvalifikacije.

- U kontaktima smo sa FMP-om. Ako ljekarski nalazi u narednih pet-šest dana budu povoljni, moguće je da će nam se Tubak priključiti naknadno.

U svakom slučaju, pozvao sam Nedima Pajevića da nam se priključi. Riječ je o mladom igraču kojeg vrijedi testirati - kaže Bajramović.

Pajević (23 godine, 206 centimetara) rođen je u Sarajevu. Košarku je igrao u Sjedinjenim Američkim Državama, prvo na Veber stejtu, a potom Santa Barbara univerzitetu (prosjek prošle sezone 18 minuta, 5 poena, 4 skoka, 2 asistencije u 32 meča).

Na spisku selektora Bajramovića nalaze se imena još 14 igrača: Džej Ar Bremer, Nemanja Gordić, Aleksej Nešović, Nihad Đedović, Goran Ikonić, Jasmin Hukić, Milan Milošević, Edin Bavčić, Mirza Teletović, Damir Krupalija, Elmedin Kikanović i Ermin Jazvin.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#444 Re: reprezentacija

Post by arze »

Nakva Olimpija je sasvim solidno igrala euroleague :skoljka:[/quote]

navijao sam za olimpiju,ali je imala omjer 4-10.
svako zna da je to loš učinak,a loš učinak ima loša ekipa[/quote]

jest al pogledaj da su se borili u zadnjim kolima da idu u top16, zabrljali su zadnje utakmice, prvi dio sezone sasvim ok!
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#445 Re: reprezentacija

Post by b@tto »

arze wrote:Nakva Olimpija je sasvim solidno igrala euroleague :skoljka:
navijao sam za olimpiju,ali je imala omjer 4-10.
svako zna da je to loš učinak,a loš učinak ima loša ekipa[/quote]

jest al pogledaj da su se borili u zadnjim kolima da idu u top16, zabrljali su zadnje utakmice, prvi dio sezone sasvim ok![/quote]


ok,ali su završili na omjeru 4-10
Last edited by b@tto on 24/07/2008 19:33, edited 1 time in total.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#446 Re: reprezentacija

Post by arze »

Dobro omjete :|
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#447 Re: reprezentacija

Post by BHG »

super je bilo...i svaka cast za akciju...ovo bi svi sportisti trebali redovno da organizuju...nisu djeca kriva sto zive u sugavoj drzavi koja im nemoze obezbjediti pomoc i osmjeh....
MISIJA USPJELA, MALIŠANI ODUŠEVLJENI

Pogledajte oči ovog dječaka, kazala je Suvada, vaspitačica u domu „Bjelave“, nakon izlaska iz dvorane „Ramiz Salčin - Mojmilo“, aludirajući na pogled jednog od štićenika ustanove kojem je dvosatni boravak uz najbolje bh. košarkaše ispunio dan, možda i cijelo ljeto.

Naši najbolji košarkaški sa jedne, i oni koji su nastupali za selekciju bh. novinara sa druge strane, uspjeli su u namjeri da mališanima, štićenicima doma „Bjelave“ i dječijeg sela SOS Kinderdorf vrate osmijeh na lice. I ne samo to.

„Ovo je nešto što bi se trebalo češće organiozovati“, poručili su akteri nakon završetka humanitarnog susreta, koji je obilovao atraktivnim potezima u kojima su ipak prednjačili bh. reprezentativci.

Prije početka utakmice, u kojoj je, treba i to kazati, reprezentacija BiH savladala selekciju bh. novinara rezultatom 111:75, upriličena je i mala svečanost. Hasib Hadžibulić, direktor našeg web portala SportSport.ba i voditelj marketinga kompanije „Kimtec“ Dino Tabaković uručili su po jedan računar domu „Bjelave“ i dječijem selu SOS Kinderdorf, a zatim su igrači oba tima mališanima poklonili slatke pakete koje je pripremila „Milka“.
Dirljiv susret štićenika i bh. zvijezda na parketu izmamio je i poneku suzu u dvorani „Ramiz Salčin - Mojmilo“ koja je bila dobro ispunjena.

Svoju podršku projektu „košarkaši za dječiji osmijeh“ dali su i velikani našeg popularnog sporta te mnogi košarkaški radnici. Nenad Marković, Samir Lerić, Samir Avdić, Dino Konaković, Nihad Imamović, ljudi iz Kancelarije KS BiH, predstavnici mnogih klubova... došli su kako bi podržali manifestaciju.

Ovogodišnja misija je uspjela, ali bi morala postati tradicionalna. Pomoć onima kojima je najpotrebnija mora biti češća i svi zajedno bi trebali raditi na tome.

Bh. novinari - Reprezentacija BiH 75:111 28:18, 30:13, 21:26, 32:18
Dvorana „Ramiz Salčin - Mojmilo“. Gledalaca: 700. Sudije: M. Kapidžija, Z. Hodžić, D. Knežević.
BH. NOVINARI: Sarić 6, Taletović 14, Bravo, Prašović 2, Kadić 7, Batina 15, Kahrimanović 9, Memić 2, Guzonjić 4, Suljagić 5, Forto 2, Demić 8. Trener: Čamdžić, pomoćnici: Čizmić, Buljina, Ristić.
REPREZENTACIJA BIH: Gordić 7, Opačak 10, Krupalija 15, Ikonić 11, Nešović 7, Milošević 7, Jazvin 10, Pajević 7, Bavčić 9, Đedović 16, Bajramović 12. Selektor: Bajramović, pomoćnici: Muminović, Trbić.
izvor: sportsport.ba
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#448 Re: reprezentacija

Post by Comrad »

Nešović je bio kriza u prošlim kvalifikacijama, nadam se da će ovaj put biti bolji.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#449 Re: reprezentacija

Post by arze »

Gordicu treba dat sansu i to jedno 25 minuta u prosjeku sigurno .Dovoljno je pogledat jednu utakmicu pa da vidis da lik ima kosarku u dzepu.
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#450 Re: reprezentacija

Post by El_comadante »

Kad počnju kvalifikacije? jeli u avgustu kao prošli put ili?
Post Reply