ULEB CUP i BOSNA ASA BHT ??? SAD I ZVANICNO!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1 ULEB CUP i BOSNA ASA BHT ??? SAD I ZVANICNO!

Post by DobroJutroKolumbo »

E da raspravimo malo , posto nikakvih informacija nema ni od koga iz uprave kluba...! Posto se ULEB siri za jos 24 drzave a na toj listi nema BOSNA ASA BHT a konacno ko ce biti primljen ce se znati krajem ovog mjeseca tj. juna a postoji mogucnost da neki klubovi dobiju WILD CARD prema istorijskom znacuju i uspjesima iz proslosti a sto BOSNA i ima , da li postoji i trunka nade da bi se mogao dobiti poziv za ULEB CUP??? Jer ako ne , mi smo donji za narednih 10 godina , ispada da je ova sezona bila presudna!
Last edited by DobroJutroKolumbo on 25/06/2007 07:53, edited 1 time in total.
red_djavo
Posts: 59
Joined: 17/01/2003 00:00
Contact:

#2

Post by red_djavo »

Koliko sam ja skontao, ULEB je u petak poslao pozivnice klubovima (medju kojima je Zadar) a ovi su do ponedjeljka trebali odgovoriti... Pretpostavljam da bi do sad na sva zvona objavljeno da je Bosna dobila tu pozivnicu.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#3

Post by BHG »

nista od uleba...nazalost
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4

Post by hrasno38 »

Tu je vrlo interesantno da ima malte ne svih drzava sa geografskog atlasa ali BiH nigdje. A tu su takve kosarkaske velesile kao sto su: Holandija, Belgija, Austrija, Engleska, Svicarska!!!!!!! Pa se ubaci i Crna Gora ali BiH ni na mapi!!!!
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#5

Post by DobroJutroKolumbo »

hrasno38 wrote:Tu je vrlo interesantno da ima malte ne svih drzava sa geografskog atlasa ali BiH nigdje. A tu su takve kosarkaske velesile kao sto su: Holandija, Belgija, Austrija, Engleska, Svicarska!!!!!!! Pa se ubaci i Crna Gora ali BiH ni na mapi!!!!
Ove bi njihove timove iz gore navedenih drzava ja mislim uzeo svaki nas iz LIGE 12....Zalosno...
ed0
Posts: 93
Joined: 07/06/2005 15:47

#6

Post by ed0 »

Prije dvije godine Bosna je dobila bila wildcard, ali su to odbili. Navodno bi bilo previse igrati 2 utakmice sedmicno :-?
red_djavo
Posts: 59
Joined: 17/01/2003 00:00
Contact:

#7

Post by red_djavo »

hrasno38 wrote:Tu je vrlo interesantno da ima malte ne svih drzava sa geografskog atlasa ali BiH nigdje. A tu su takve kosarkaske velesile kao sto su: Holandija, Belgija, Austrija, Engleska, Svicarska!!!!!!! Pa se ubaci i Crna Gora ali BiH ni na mapi!!!!
Od ovih nabrojanih igraju samo Belgijanci i Holandjani, s tim da Belgijancima ne mozemo bas srati jer Oostende pa i Charleroi su iznad nase lige, Mons nisam nijednom gledao, ali imaju samo tri Belgijanca. U Holandiji sam bio na par utakmica i treninga, nije to toliko lose, a opet u Den Boscha igra osam Amerikanaca i jedan Izraelac... Ne znam, mislim da i mi zasluzujemo jedno mjesto, ali u nas je mali problem i to sto je Savez slabo organizovan, Liga jos slabije, pa se ni ne zna jesmo li uz FIBU ili ULEB.
hejter
Posts: 177
Joined: 04/07/2006 15:59

#8

Post by hejter »

ed0 wrote:Prije dvije godine Bosna je dobila bila wildcard, ali su to odbili. Navodno bi bilo previse igrati 2 utakmice sedmicno :-?
Dino Konakovic nas pametni.... :shock:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#9

Post by hrasno38 »

red_djavo wrote:
hrasno38 wrote:Tu je vrlo interesantno da ima malte ne svih drzava sa geografskog atlasa ali BiH nigdje. A tu su takve kosarkaske velesile kao sto su: Holandija, Belgija, Austrija, Engleska, Svicarska!!!!!!! Pa se ubaci i Crna Gora ali BiH ni na mapi!!!!
Od ovih nabrojanih igraju samo Belgijanci i Holandjani, s tim da Belgijancima ne mozemo bas srati jer Oostende pa i Charleroi su iznad nase lige, Mons nisam nijednom gledao, ali imaju samo tri Belgijanca. U Holandiji sam bio na par utakmica i treninga, nije to toliko lose, a opet u Den Boscha igra osam Amerikanaca i jedan Izraelac... Ne znam, mislim da i mi zasluzujemo jedno mjesto, ali u nas je mali problem i to sto je Savez slabo organizovan, Liga jos slabije, pa se ni ne zna jesmo li uz FIBU ili ULEB.
Ovi ostali su sada dobili pozivnice
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#10

Post by El_comadante »

Nema nista od toga
from_dust
Posts: 166
Joined: 09/06/2007 16:59
Location: Sarajevo

#11

Post by from_dust »

hejter wrote:
ed0 wrote:Prije dvije godine Bosna je dobila bila wildcard, ali su to odbili. Navodno bi bilo previse igrati 2 utakmice sedmicno :-?
Dino Konakovic nas pametni.... :shock:
Da,da................dobili poziv i pametnjakovići odbili,što bi nas više zvali??
Kad ispadnemo iz svih kombinacija,sad bi u ULEB :roll:
Da smo malo jača država ,pa i nekako,ovako :roll:
Ispade ULEB vadiona,a ULEB "prejak".
Isplatnije je bilo igrati ULEB nego NLB ligu,ali mislim da je objašnjenje bilo da im je preskupo bilo.
Jbg,sad će barem biti jeftino,Brčko,Glamoč,Tuzla,Aleksandrovac i ostale atraktivne i jeftine destinacije :roll:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#12

Post by van Basten »

Koliko se sjećam za FIBA kup su govorili da je neisplativ, a ne za ULEB. Siguran sam da bi se sve udarali nogama u guzicu da stignu na vakat prijaviti se samo da su dobili poziv za taj ULEB kup, i danas kao i prije dvije godine.
Nažalost, ono što je prije dvije godine izgledalo neatraktivno sada izgleda nedostižno (mislim na FIBA kup)
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#13

Post by El_comadante »

A po kojem zakonu ce igrati Bosna a ne Široki. Ipak je Široki šampion
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#14

Post by BHG »

El_comadante wrote:A po kojem zakonu ce igrati Bosna a ne Široki. Ipak je Široki šampion
ko kaze da ce iko igrat???? :D
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#15

Post by DobroJutroKolumbo »

El_comadante wrote:A po kojem zakonu ce igrati Bosna a ne Široki. Ipak je Široki šampion
Po zakonu "Wild card" , mogu zvati koga hoce... da je klub taman u "14-oj" lizi...
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#16

Post by El_comadante »

DobroJutroKolumbo wrote:
El_comadante wrote:A po kojem zakonu ce igrati Bosna a ne Široki. Ipak je Široki šampion
Po zakonu "Wild card" , mogu zvati koga hoce... da je klub taman u "14-oj" lizi...
OK. Nisam skonto. Hvala na informaciji
navijac-xy
Posts: 52
Joined: 25/03/2007 12:20

#17

Post by navijac-xy »

Bosna dobila pozivnicu za ULEB Cup, izgleda da je definitivno.


http://helpbhsport.blogger.ba/
senko
Posts: 18
Joined: 19/04/2007 21:02
Location: svuda pomalo

#18

Post by senko »

Izgleda da ima nesto od ULEB-a, al to je tek prilika da pojejdinci - gubitnici, izbjegnu vjesala za propalu sezonu: Dino parader, neno amater, Nihad nit smrdi, nit mirise tip...Al ce da nas nabijaju u ULEB-u, tamo nema psovanja i prijetnji sudijama...Ne falite se, jadni bili, ULEB-om kad znamo da je to milost i uspjeh Mirzine garde, a ne ovih skorojevica
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#19

Post by prleitihi »

senko wrote:Izgleda da ima nesto od ULEB-a, al to je tek prilika da pojejdinci - gubitnici, izbjegnu vjesala za propalu sezonu: Dino parader, neno amater, Nihad nit smrdi, nit mirise tip...Al ce da nas nabijaju u ULEB-u, tamo nema psovanja i prijetnji sudijama...Ne falite se, jadni bili, ULEB-om kad znamo da je to milost i uspjeh Mirzine garde, a ne ovih skorojevica
nihad i smrdi i miriše.. :oops:
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#20

Post by Joško »

Šansa KK Bosni i opet puna Skenderija!

Sretno momci!
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#21

Post by -danTe- »

hajd nek se bar nekako sezona spasila
a i da nismo nista dobili ne bi mi bilo krivo,jer se markovic digo i nafuro ono"niko ko on"i konta sve ce razvaljivat,ma daj...
HZBK
Posts: 86
Joined: 19/03/2007 22:32
Location: RBIH

#22

Post by HZBK »

Dobro je. Jos da zadrzimo Bremera i Hasana i da se dobro pojacamo,al ne polovnjacima iz Beobasketa.
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#23

Post by Joško »

HZBK wrote:Dobro je. Jos da zadrzimo Bremera i Hasana i da se dobro pojacamo,al ne polovnjacima iz Beobasketa.
Hasan je preloš!
from_dust
Posts: 166
Joined: 09/06/2007 16:59
Location: Sarajevo

#24

Post by from_dust »

senko wrote:Izgleda da ima nesto od ULEB-a, al to je tek prilika da pojejdinci - gubitnici, izbjegnu vjesala za propalu sezonu: Dino parader, neno amater, Nihad nit smrdi, nit mirise tip...Al ce da nas nabijaju u ULEB-u, tamo nema psovanja i prijetnji sudijama...Ne falite se, jadni bili, ULEB-om kad znamo da je to milost i uspjeh Mirzine garde, a ne ovih skorojevica
Ne u Dinu,Dino je najbolji igrač i najlošiji sportski direktor.Hm,nešto ne valja........Dino je najgori igrač i najbolji sportski direktor.Khmm,opet nešto ne valja,gdje li griješim...........A,da: NAJLOŠIJI IGRAČ BOSNE U ZADNJIH 15 godina i loš sportski direktor,jebo ga Ražnjatović.

Ali ima i nastavak farse: intervju u zadnjim Danima sa Dinom košarkašem,intervjuiše ga gnjida sandžačka Pećanin,onako oštro :roll: ulizivački sa pitanjima tipa: kako si Dino :D i ova gnjida tvrdi: "otišao bih da smo postali šampioni"??? Sad mu kao vatra??!! :roll: Pa neće :sad:
Toliko para je zaradio u karijeri političara,ups,košarkaša da kaže slijedeće: "lakše bi mi bilo da sam otišao na neku drugu poziciju ili da sam pokrenuo privatani biznis".
Eto,šta sad seru kod nas da se ne može zaraditi od košarke?? :roll:
Bio loš košarkaš i ima se para :D :D :D :D :D :D :D
Koliko tek imaju dobri košarkaši u BiH :-D :-D :-D :-D :-D
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#25

Post by -danTe- »

from_dust wrote:
senko wrote:Izgleda da ima nesto od ULEB-a, al to je tek prilika da pojejdinci - gubitnici, izbjegnu vjesala za propalu sezonu: Dino parader, neno amater, Nihad nit smrdi, nit mirise tip...Al ce da nas nabijaju u ULEB-u, tamo nema psovanja i prijetnji sudijama...Ne falite se, jadni bili, ULEB-om kad znamo da je to milost i uspjeh Mirzine garde, a ne ovih skorojevica
Ne u Dinu,Dino je najbolji igrač i najlošiji sportski direktor.Hm,nešto ne valja........Dino je najgori igrač i najbolji sportski direktor.Khmm,opet nešto ne valja,gdje li griješim...........A,da: NAJLOŠIJI IGRAČ BOSNE U ZADNJIH 15 godina i loš sportski direktor,jebo ga Ražnjatović.

Ali ima i nastavak farse: intervju u zadnjim Danima sa Dinom košarkašem,intervjuiše ga gnjida sandžačka Pećanin,onako oštro :roll: ulizivački sa pitanjima tipa: kako si Dino :D i ova gnjida tvrdi: "otišao bih da smo postali šampioni"??? Sad mu kao vatra??!! :roll: Pa neće :sad:
Toliko para je zaradio u karijeri političara,ups,košarkaša da kaže slijedeće: "lakše bi mi bilo da sam otišao na neku drugu poziciju ili da sam pokrenuo privatani biznis".
Eto,šta sad seru kod nas da se ne može zaraditi od košarke?? :roll:
Bio loš košarkaš i ima se para :D :D :D :D :D :D :D
Koliko tek imaju dobri košarkaši u BiH :-D :-D :-D :-D :-D
De ba ljudi ne serite,ako je iko zasluzio da mu se nesto kaze je markovic koji je mislio da je ekipa koja moze sve pobijedit i ja licno mislim da je on jedan od najgorih trenera(kao igraca ga cijenim da ne bude zabune)
Nije mi vise jasno sto napadate konakovica...
ovaj kaze najgori kosarkas u zadnjih petnaest godina-jes qrac
covjek se trudi da bosnu izvuce negdje,a vi serete,ne znate po kom cete pa hajmo pljuvat po dini
nemojte licno shvatit al je ovo moje misljenje
Post Reply