NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43876 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »



Nema kavaja sljedece sezone vjerovatno
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2427
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#43877 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ZyzzSar »

prati li iko utakmice finala :D
jos nije gotovo, ide ovo u 7 izgleda
cp3 bruku los veceras
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#43878 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Velkoski »

a suđenje? :mrgreen:

sve sudije od večeras poslati na kaljenje u Uzbekistan :-)
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#43879 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

sudjenje lose, medjutim utjeha je da kad se sve sabere i oduzme sudjenje je bilo lose i jednima i drugima i onda to otprilike izadje na nulu.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2427
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#43880 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ZyzzSar »

Velkoski wrote: 15/07/2021 06:08 a suđenje? :mrgreen:

sve sudije od večeras poslati na kaljenje u Uzbekistan :-)
tragikomicno :D
al onako, ostetili su i jedne i druge
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#43881 Re: NBA - National Basketball Association

Post by House »

CP3 je najodvratnija pojava na NBA parketima. hajmo bucksi!
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#43882 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

nije iznenadjenje:

a source close to damian lillard says that in the days to come, he plans to request a trade.

sta mislite gdje ce?
ja kazem knicksi.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#43883 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Concord »

karanana wrote: 16/07/2021 20:09 nije iznenadjenje:

a source close to damian lillard says that in the days to come, he plans to request a trade.

sta mislite gdje ce?
ja kazem knicksi.
Ne znam ni gdje ce ni sta ce ali samo znam da su mediji najveca govna sto postoje u sportu. Dva oka u glavi bi zavadili.
Dame cak i da zatrazi trade, timovi ce stajati u redu sa ponudama. On nema klauzolu u ugovoru da moze diktirati gdje ce, Portland ga moze tutnuti kome hoce. A mnogo timova moze sklopiti bolji paket od New Yorka, i to vec izgradjeni contenderi.
3enton
Posts: 55
Joined: 17/12/2020 15:13

#43884 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 3enton »

Ako Bucksi uzmu svi ce se uzjebati oko Afrikanca iako je Middleton pokazao da je clutch.
Izuzetno zahvalan igrac koji je zasluzio prsten.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#43885 Re: NBA - National Basketball Association

Post by karanana »

Concord wrote: 16/07/2021 22:02
karanana wrote: 16/07/2021 20:09 nije iznenadjenje:

a source close to damian lillard says that in the days to come, he plans to request a trade.

sta mislite gdje ce?
ja kazem knicksi.
Ne znam ni gdje ce ni sta ce ali samo znam da su mediji najveca govna sto postoje u sportu. Dva oka u glavi bi zavadili.
Dame cak i da zatrazi trade, timovi ce stajati u redu sa ponudama. On nema klauzolu u ugovoru da moze diktirati gdje ce, Portland ga moze tutnuti kome hoce. A mnogo timova moze sklopiti bolji paket od New Yorka, i to vec izgradjeni contenderi.
evo imo je neki interviju i porice da trazi trejd, mada kaze da nije odlucio.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2427
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#43887 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ZyzzSar »

dobar troll
lillard za kuzmu i schröder, next joke please :mrgreen:
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#43888 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Kome ovo finale nije zanimljivo i dobro nek gleda WNBA. Ili nek prati ove trejdove. A eno i draft se sprema.
Ubio ih Holiday ovu, a i bez napadačkog učinka on je ključ ovog preokreta jer je igrač koji može zaustaviti i Paula i Bookera. U 3 i 4 tekmi je zaustavio Paula samim tim i osnovu napada Sunsa, a ovu je počeo na Paulu a onda kad se lomilo u 3/4 i kad su Midleton i Booker igrali koš za koš, prebacio se na Bookera i njega izbacio iz ritma dovoljno da se odvoje i prelome. Sunsi jednostavno nemaju takvu odbranu ili odbrambenog igrača koji to može napraviti Midletonu kad uđe u seriju.
Još je Grk umoran ovu bio ali opet je dobro odigrao, razigravao, kad je trebalo igrao i agresivno, ali se vidjelo da nije baš u napadačkom ritmu. To je i kvaliteta Bucksa koju su već pokazali protiv Atlante da bez njega mogu odigrati i dobiti tekme protiv jakih timova.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#43889 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

Sunsi su skroz prestali igrati kao tim, sad igra svako za sebe sto se i vidi na semaforu.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2793
Joined: 14/01/2019 04:56

#43890 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Porodice Foht »

Svaka cast Bucksima a posebno Giannisu. Nisam uspio ustati a sad mi zao. Valjda bude highlights kao i uvijek. Pa to je bila prava jurnjava iz cetvrtine u cetvrtinu. A Booker zakazao kad je najvise trebao.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#43891 Re: NBA - National Basketball Association

Post by hladan.preminger »

A jest ih grk nalijepio ko keramičar. Svaka čast za sinocnu tekmu.
Najbolja scena je kad CP ide na bobija, kao ono držite me da se potučem.
User avatar
Riddle
Posts: 8171
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43892 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Riddle »

Nisam ni ja gledao utakmicu iako sam o njoj pricao nekoliko dana, kontao da li nekako da se natjeram ustati u 3 sata i nisam mogao. Noc prije sam ustao u 4 i imao zauzet dan, tako da nije bilo sanse da gledam mec uzivo. Pregledao sam sazetak i presretan sam sto su Bucksi pobijedili. Ne mozes da ne volis Giannisa. Super tip i nestvarno dobar igrac. I ostali su se kroz seriju pokazali kao vrijedni prstena, ali on posebno. Ovakvi nastupi se rijetko vidjaju te nije ni cudo da je usao u drustvo samo dvojice igraca sinocnjim nastupom. U doba super timova, raznih trejdova u kojima se neke fransize pokopaju na deceniju i svega sto modernu kosarku ne cini bas privlacnom, vidjeti ovako nesto je pravo osvjezenje.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#43893 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

Meni je on sve sto je lose u danasnjoj kosarci. Ne pricam o personality nego o stilu igre.
User avatar
Riddle
Posts: 8171
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43894 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Riddle »

On bi bio jos bolji da mu je dozvoljeno da kampuje u reketu kao Shaq naprimjer te da teren nije toliko otvoren suterima sa svake pozicije.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#43895 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

Riddle wrote: 21/07/2021 17:53 On bi bio jos bolji da mu je dozvoljeno da kampuje u reketu kao Shaq naprimjer te da teren nije toliko otvoren suterima sa svake pozicije.
Ma za mene je i Lebron previse drven i robotizovan, mozes misliti sta mislim o ovome :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8171
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43896 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Riddle »

Tehnicki potkovani i elegantni igraci kao Jordan i Olajuwon se ne pojavljuju u svakoj generaciji. :D

Giannis jos ima vremena poraditi na nogama te post igri, iako to nazalost vise nije toliko zastupljeno u modernoj ligi. Vise se cijeni trojka. A on je sinoc pokazao sta znaci imati grdosiju pod kosem koji kupi sve, zakucava, kojeg konstantno moraju faulirati te jos u odbrani lijepi blokade kad god se sjeti. Mozda ce ovaj njegov trijumf malo promijeniti smjer razvoja igre, on i Jokic pokazuju koliko su takvi igraci mocni, pa onda necu morati gledati kako svaki napad bezumno zavrsava trojkom.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2427
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#43898 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ZyzzSar »

Riddle wrote: 21/07/2021 17:53 On bi bio jos bolji da mu je dozvoljeno da kampuje u reketu kao Shaq naprimjer te da teren nije toliko otvoren suterima sa svake pozicije.
Giannisu?
pa nije njemu idealno da igra ledjom okrenut kosu, obicno tad neki turnaround uzima i nema dobre procente
shaq je skroz drugacija dominacija pod kosem bio, ali giannis je realno kompletniji igrac

steta sto KD ne nosi jedan broj manje patike, poslao bi buckse kuci u drugoj rundi, ali sta je tu je
Imat ce Netsi sansu naredne sezone
3enton
Posts: 55
Joined: 17/12/2020 15:13

#43899 Re: NBA - National Basketball Association

Post by 3enton »

Kraj jedne od zanimljivijih sezona u zadnjih 10tak godina. :thumbup:
Jedino je Chuck vidio ko ce uzeti prstenje i naravno navijaci Bucksa. Ali njihovo se ne racuna kao prognoza.
Korovjev
Posts: 846
Joined: 17/03/2018 18:42

#43900 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Korovjev »

Još da Chukovo geeraaantiii nije postala opće zafrkancija, i da ove godine, mislim negdje pred playoff, nije javno stavio 100.000 dolara da Portland osvaja, imalo bi ovo što je ubo smisla, ovako više spada pod i ćorava koka ....
Ali da, zanimljiv playoff. Gomila mladih novih igrača i timova, plus ovi stari, pa onda i ovi neki srednjih godina malo sazreli tako da je bilo svega i stvarno bio je niz serija i nadmetanja na tragu one Utah Denver (Mitchel Murray) kad sam mislio nema šanse da se ovako nešto ponovi tako brzo.
Finale pokazalo i potvrdilo par stvari: koliko god da si veliki igač i zvijezda moraš proći školu playoffa i moraš imati kvalitet oko sebe, ali onaj koji odgovara tvojoj igri. Govorim o Grku koji je očito to skontao sam ili je imao dobre šaptače pa je bio strpljiv (i Jordan je morao čekati), a očito Bucksi imaju trenera, menadžment koji je znao složiti kockice oko njega na pravi način. Tu prije svega mislim na dovođenje Holidaya, jer prije toga nisu imali defanzivca na vanjskoj liniji koji može usporiti, ili čak u nekoj tekmi i zaustaviti bilo koju zvijezdi protivnika od Dončića, do Paula i Bookera kako smo vidjeli. Plus Tucker za specijalne zadatke, Grk pod košem koji je postao i defanzivna zvijer protiv koje se ni AD ne bi nadigrao i imaš tim koji igra dobru odbranu, pri čemu se može fokusirati na najboljeg protivničkog igrača. A takvi timovi dobijaju ružne tekme kad se ruke skrate svime kojih ima puno u playofu i na kraju to im je donijelo pobjede i protiv Netsa i protiv Sunsa, koji recimo ne igraju takvu odbranu i da bi pobijedili u glavnom moraju pomesti protivnika, a vidimo da i dalje tako ne možeš uzei prsten. Uz malu ogradu da je u seriji protiv Netsa glavni razlog povrede protivnika, ali to je sastavni dio igre, a ovi su to iskoristili na pravi način i iskoristili ovu defanzivnu kvalitetu koju sam već spomenuo. I da, Grk je silno napredovao ne samo defanzivno, ima sad već širu lepezu igre u napadu prije svega taj post kojeg može solidno odigrati (prije ga nije nikako igrao), što mu daje mogućnost da prilagođava svoju igru protivničkoj odbrani. Ali naravno da će i dalje najviše igrati licem prema košu jer em je tu daleko najopasniji i najbolji (ovaj Ayton izgledao spor kao Boban pored njega), a post i brzo umara jer ne nosiš samo svojih 120 kg već i 120 kg protivnika na leđima.
I još samo da spomenem Budenholzera jer nisam ni ja pretjerano vjerovao u njega, ali je pokazao i dokazao da ipak ima razloga što ja sjedim i pišem ovdje za džaba a on radi super posao za milione godišnje. Znao je izvući tim iz teških serija 0:2, pri čemu su protiv Netsa bili baš poniženi u drugoj i voditi tim do pobjede na kraju. Još ono sjene prošlosti i ispadanja iza tebe, treba stvarno vjerovati u sebe i gurati svoje do kraja bez obzira na sve što dolazi iz vana ili iz prošlosti.
Post Reply