NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4901 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

ma nije mi all star utakmica nikad nesto zanimljiva bila :D draze mi je gledat, lupam, cleveland i minesottu, makar znam da se bore i trude, a ovo preseravanje, niko ne igra odbranu, i ja bih koji ubacio :D pih

nemam namjeru ostajat budan :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4902 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

burek_in_space wrote:
Neelix wrote:aha, a sta onda reci za centra koji je trpao 55 poena po utakmici u sezoni uz 30ak skokova, predvodio ligu u asistencijama :-) ubacio 100 koseva na utakmici, imao sezonu sa prosjekom od 48.5 minuta po u takmici :-) i nikad u karijeri nije napravio 6 faulova?

sam cu ti i odgovoriti

nije zivio u vrijeme kad je nba dozivljavala ekspanziju :wink: kakav crni jordan.
Samo da odgovorim josh na ovo, pa odoh sove ganjati - uporedi fizichku gradju igracha iz tog perioda, sa Jordanovom erom. Ista stvar kao i sa fudbalom '60-ih i danashnjim, razlika ko nebo i zemlja.

Kakav crni Wilt Chamberlain ;-)
jos kad bi to imalo ikakve veze iscim :D to sto je wilt bio fizicki ispred svoga vremena ga diskredituje, jel? sta sad, lebron je karina jer je fizicki ispred haman sviju? Shaq pojma nema jer je bio daleko najjaci u ligi dugo vremena, pa se sve sto je postigo ne pika? :lol: e moj pitar, idi pajaj :P :D
Last edited by Neelix on 21/02/2011 02:33, edited 1 time in total.
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#4903 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by LSD »

Eto namjerno se natjerah da gledam ovaj entertainment , litar kafe sam popio...ali kad vidjeh sastav Istoka i meni se ne gleda više :(
Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#4904 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Bordolini »

Ovo je samo all star, najguplja tekma u sezoni, zbog ovog se ne ostaje budan. :wink: Ja uvijek pogledam zakucavanja i trice a samu all star tekmu ne gledam, nema smisla.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4905 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

Bordolini wrote:Ovo je samo all star, najguplja tekma u sezoni, zbog ovog se ne ostaje budan. :wink: Ja uvijek pogledam zakucavanja i trice a samu all star tekmu ne gledam, nema smisla.

za tebe je ovo bio samo jos jedan poraz celticsa :P
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#4906 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Neelix wrote:
jos kad bi to imalo ikakve veze iscim :D to sto je wilt bio fizicki ispred svoga vremena ga diskredituje, jel? sta sad, lebron je karina jer je fizicki ispred haman sviju? Shaq pojma nema jer je bio daleko najjaci u ligi dugo vremena, pa se sve sto je postigo ne pika? :lol: e moj pitar, idi pajaj :P :D
Zhelim reci da je konkurencija u doba Wilta bila karina u odnosu na njega, pa je lik imao prosjek poena 40 i 50 dvije sezone, ako se ne varam.
I Radivoje Korac je dao chini mi se 99 poena na utakmici, ali dajem glavu da njegov stil igre u danashnjim uslovima ne bi donio vishe od 10-ak poena po utakmici.
LeBron je karina iz drugih razloga, prije svega moralnih spram ekipe koja mu je sve dala. Na stranu to shto mu se tolerishe shetanje po reketu kad krene na zakucavanje i slichno. :roll:
Shaq je kralj! :thumbup:

Kao shto rekoh, sve je to stvar lichnog ukusa, i po tome, MJ je za mene najbolji svih vremena.

Samo mi reci josh molim te, ko je po tebi najbolji kosharkash?!
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#4907 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Riddle »

Mamba 100%. :D
User avatar
mavcs
Posts: 288
Joined: 06/03/2007 13:33
Location: Sa

#4908 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by mavcs »

Wild, wild west :D
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#4909 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by spree »

"sve cu sam, sve je moje, sve nagrade, bit cu mvp nije bitno sto cu opaliti 1000 suteva i sto sam vec osvajao ovu nagradu vise puta. j... mlade igrace najveci sam ja." koji debil to je cudo jedno. all star utakmica uzivancija, lijepi potezi, ovo ono i dodje debil da us... sve. koji je on pacenik to je nevjerovatno. hoce na silu da se ugura medju najvece, fuj. i opet na kraju lebron je trebao biti mvp zbog triple-doublea.
User avatar
Il_Principe
Posts: 229
Joined: 29/10/2010 00:44

#4910 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Il_Principe »

spree wrote:"sve cu sam, sve je moje, sve nagrade, bit cu mvp nije bitno sto cu opaliti 1000 suteva i sto sam vec osvajao ovu nagradu vise puta. j... mlade igrace najveci sam ja." koji debil to je cudo jedno. all star utakmica uzivancija, lijepi potezi, ovo ono i dodje debil da us... sve. koji je on pacenik to je nevjerovatno. hoce na silu da se ugura medju najvece, fuj. i opet na kraju lebron je trebao biti mvp zbog triple-doublea.
da, a imas li ti na umu gdje se igrala All star utakmica, koliko se sjecam prosle godine nije ni igrao all star utakmicu, jer nije zelio da se trosi, tak da...mislim, vjerovatno ga ne volis zato tako govoris, al da je vise takvih igraca kao sto je Kobe, pravih profesionalaca, a to sto je sinoc bio sebican, boze moj sta, to je samo jedna revijalna utakmica...covjek kad igra za Lakerse onda je druga prica, timu se podredi maksimalno ;-)




Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#4911 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Bordolini »

Neelix wrote:
Bordolini wrote:Ovo je samo all star, najguplja tekma u sezoni, zbog ovog se ne ostaje budan. :wink: Ja uvijek pogledam zakucavanja i trice a samu all star tekmu ne gledam, nema smisla.

za tebe je ovo bio samo jos jedan poraz celticsa :P
to se ti nadas :D ...ova narodna veselja ne priznajem niti obracam paznju.
Sezona se nastavlja, postoji li jos ijedan tim da ih cleveland moze poderati? :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4912 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

spree wrote:"sve cu sam, sve je moje, sve nagrade, bit cu mvp nije bitno sto cu opaliti 1000 suteva i sto sam vec osvajao ovu nagradu vise puta. j... mlade igrace najveci sam ja." koji debil to je cudo jedno. all star utakmica uzivancija, lijepi potezi, ovo ono i dodje debil da us... sve. koji je on pacenik to je nevjerovatno. hoce na silu da se ugura medju najvece, fuj. i opet na kraju lebron je trebao biti mvp zbog triple-doublea.

:-) lik pogodi 14 od 26 šuteva, ovaj ga proziva za 1000. uhvati 14 skokova, od cega 10 ofanzivnih, i nadje se bosnjo da mu kaze da je usro sve :D doduse, to sto bosnjo uziva u all star utakmici dovoljno govori o njegovim kosarkaskim preferencijama pa nam je sve jasno. ko da mu je babo cuvao bryanta, u najmanju ruku :D i nije nista slagao kad je "rekao" - jebo mlade igrace, najveci (danas) sam ja. jah, lepizda :lol:


burece, mogu ja onda reci da mi je derek fisher najbolji svih vremena, i pravdati to licnim ukusom :D ne ide to tako. moras imat kriterije neke :P

za mene je tu negdje izmedju Wilta i Russela. kojeg god da odaberes za svoj tim, ja cu biti zadovoljan onim koji je preostao :)
jahjah
Posts: 155
Joined: 18/08/2009 22:35

#4913 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by jahjah »

spree wrote:"sve cu sam, sve je moje, sve nagrade, bit cu mvp nije bitno sto cu opaliti 1000 suteva i sto sam vec osvajao ovu nagradu vise puta. j... mlade igrace najveci sam ja." koji debil to je cudo jedno. all star utakmica uzivancija, lijepi potezi, ovo ono i dodje debil da us... sve. koji je on pacenik to je nevjerovatno. hoce na silu da se ugura medju najvece, fuj. i opet na kraju lebron je trebao biti mvp zbog triple-doublea.
kao prvo to je kobe...moras to shvatiti pa ti ovo sinoc ne bi palo tako tesko kako ocigledno jeste...zatim, sut mu je 14-26(od toga 12-19 za 2, a slobodna bacanja 7-8) sto je vise od 50% tako da ti ta teorija o nekih 1000 suteva i nije nesto posebno samo je lose gadjao za 3 poena, a uz to je jos samo gasol imao 50% preciznosti u ekipi Zapada od igraca koji su imali pozitivan index korisnosti...dalje nije prvi a ni posljednji koji je ovu nagradu osvojio vise puta pa sto drugima ne prigovaras i znaci li da bi sad ti ako ti dobro ide trebao stati i pustiti druge da osvajas ono sto ti bez problema mozes...recimo da sad lebron treba da odustane od toga da ganja treci uzastopni mpv trofej u ligi jer ga je dosad dva puta osvojio i treba da to sad osvaja mozda durant ili neko drugi samo zato sto je on mladji...dalje da je kobe htio ne bi oni postigli ni 100 poena jer jer bi on opucao tih tvojih 1000 suteva nego je on svoje odradio ali je pustio i druge a posebno duranta da opali skoro isti broj suteva za 34 poena...vidim da si poprilicno subjektivan sto se tice kobija ali ovo hoce da se na silu ugura medju najvece...eh tu si i jadan i smijesan ne znam sta bi ti rekao prije...osvojio covjek sve sto se moze osvojiti ali naravno ne pripada mu mjesto medju najvecim...a da je lebron trebao biti mvp nije a razloga je vise...prvi zato jer je tu domacin kobe,sto je subjektivan razlog ali sigurno se i to gledalo, drugo imao je 8 poena vise za 3 minute manje od LBJa,u skokovima ga je dobio ali pogledaj samo odnos off i deff skokova kod jednog i drugog pa ce ti bit jasno zasto ovo govorim a i index korisnosti mu je kolik otoliko bolji :razz: jeste da ga je dobio u asistencija jer ih je imao 10 a kobe 3 ali to bryantu nikad nije bila jaca strana,a kad gledamo sve eto jos je kobe bio bolji u ukradenim loptama i na kraju krajeva buraz ko je pobjedio pitam te...ugl vidim da ga ne volis,tvoja stvar, niko te ne tjera da ga volis ne volim ni ja LBJa ali ne govorim neke gluposti za njega tipa da ne valja nije velik i sl jer jeste koliko god mene te bolilo...tripledouble masina je covjek pa ja mogu zvižđat do sabaha ali za bryanta reci da se na silu pokusava ugurati među najvece eh tu si se pokazao...i shvati jednu stvar to je kobe pa ce ti biti mnogo sta jasnije... :thumbup: :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4914 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Chmoljo »

Neelix wrote:
spree wrote:"sve cu sam, sve je moje, sve nagrade, bit cu mvp nije bitno sto cu opaliti 1000 suteva i sto sam vec osvajao ovu nagradu vise puta. j... mlade igrace najveci sam ja." koji debil to je cudo jedno. all star utakmica uzivancija, lijepi potezi, ovo ono i dodje debil da us... sve. koji je on pacenik to je nevjerovatno. hoce na silu da se ugura medju najvece, fuj. i opet na kraju lebron je trebao biti mvp zbog triple-doublea.

:-) lik pogodi 14 od 26 šuteva, ovaj ga proziva za 1000. uhvati 14 skokova, od cega 10 ofanzivnih, i nadje se bosnjo da mu kaze da je usro sve :D doduse, to sto bosnjo uziva u all star utakmici dovoljno govori o njegovim kosarkaskim preferencijama pa nam je sve jasno. ko da mu je babo cuvao bryanta, u najmanju ruku :D i nije nista slagao kad je "rekao" - jebo mlade igrace, najveci (danas) sam ja. jah, lepizda :lol:


burece, mogu ja onda reci da mi je derek fisher najbolji svih vremena, i pravdati to licnim ukusom :D ne ide to tako. moras imat kriterije neke :P

za mene je tu negdje izmedju Wilta i Russela. kojeg god da odaberes za svoj tim, ja cu biti zadovoljan onim koji je preostao :)
nekad davno dok sam pratio NBA :mrgreen: sjećam se da je Wilt bio stigmatiziran kao "najbolji u nebitnim utakmicama"...

ne pratim NBA poodavno :( iz raznoraznih razloga, ali kad smo kod najboljih svih vremena MJ mi je bez premca IAKO je i tada vladala bullsofobija... slično ko i kontra Kobe-a... mada mi je momak uvijek bio antipatičan. Michael je bio fanatik koji je htio samo pobjeđivati. ali je imao stila u tome. čak sam mu halalio i kada je oteo Kukoču loptu u petoj utakmici, kada su Bullsi zadnji put osvojili titulu...

Kobe ima nešto antipatično u sebi... da je loš igrač, :oops: e tu se mora biti dobro slijep kod očiju...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4915 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

Wilt je imao samo jedan problem u svojoj karijeri...Billa Russela ;)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4916 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Chmoljo »

desetak cenata nižeg :wink:
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#4917 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by spree »

znao sam da ce skociti ovi sto idoliziraju kobe-a. covjek se na silu gura. jedini je on ovu utakmicu od pocetka do kraja shvatio ozbiljno. to govori o njegovoj sujeti. valjda hoce da bude najbolji svih vremena barem u necemu (broju mvp titula na all-star susretima). 1000 suteva nije trebalo bukvalno shvatiti. 26 suteva je najvise na utakmici. ok imao je iznad 50%, ali ovo je bila revijalna utakmica koja se igrala bez odbrana. all star je namijenjen kao relaksacija da se uziva u atraktivnim potezima. naravno neki ovdje imaju tako istancan ukus da ustvari mrze gledati takvo nesto. nuff said.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4918 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Chmoljo »

pa sam Larry Bird je govorio ako mu je All star glup. i da uopšte ne vidi neku poentu u svemu tome...

naravno, svi mi znamo da je tu poenta prvenstveno finansijska pa onda ogroman prazan prostor, pa tek onda interes publike... meni je lično uvijek bilo interesantnije takmičenje u zakucavanju, nego sama tekma...

još kad se sjetim onog eksperimenta gdje je svako nosio dres svog tima :roll: katastrofa :mrgreen: a jedne godine, davno, davno, su izbacili bili zakucavanja :lol: glupani...

uveli neku igru šutanja, sjećam se da je Clyde Drexler pobijedio... jbt, kada sam i ja to sve pratio :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#4919 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by burek_in_space »

Neelix wrote:

burece, mogu ja onda reci da mi je derek fisher najbolji svih vremena, i pravdati to licnim ukusom :D ne ide to tako. moras imat kriterije neke :P

za mene je tu negdje izmedju Wilta i Russela. kojeg god da odaberes za svoj tim, ja cu biti zadovoljan onim koji je preostao :)
Pa mogao bi ti Fishera smatrati najboljim igrachem :D , ukoliko nam kriterij nije to da se oko njega nije nikad pravila ekipa, kao shto je oko Jordana. :razz: :D
Ili svih ostalih velikana. Vjerujem da bi Fisher zauzeo jako visoko mjesto na nekoj listi "radilica" ili "vodonosha" u ekipi.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#4920 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by karanana »

e jebi ga, ipak ode mello u knickse. a sve sam se nadao da bi mozda mogao u bullse. mada kad skontam, nisam siguran ni da je potreban bullsima i mozda bi im narusio neku dobru hemiju koju imaju sa timom kakav je sad.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#4921 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Neelix »

bullsima ide sasvim dobro i bez mela, a bog zna sta bi sve morali dati za njega :) bio sam protiv trejda i kad su ga povezivali s lakersima.

steta, ja sam se nadao da ce u netse.
User avatar
Il_Principe
Posts: 229
Joined: 29/10/2010 00:44

#4922 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Il_Principe »

ono sto je Ronaldo de Lima u fudbalu, MJordan je u kosarci, e sad uvijek ima izuzetaka koji drugacije misle i kontriraju ( mada su vrlo rijetki ) :wink:
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#4923 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by spree »

hmm dali su knicksi previse za njega al' hajd'. sljedece godine jos 1 zvijezda i koji igrac za klupu, pa onda u lov na naslov :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4924 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by Chmoljo »

:-)
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#4925 Re: NBA (postanje rezultata prije kraja snimka rezultirace banom

Post by shalla »

Što bi se reklo u jednom filmu: "Mnogo je kume, mnogo..."

Sve bi ovo bilo ok da Billups nije prnuo u fenjer i da je to Billups od prije 2-3 godine (plus što D'Antonijeva filozofija igra nikako ne ide pod ruku sa Billupsovim stilom igre) rekao bih da su Knicksi super prošli, ovako...
Post Reply