NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2001 Re: NBA na OBN-u

Post by Neelix »

kobe je solidan, 9-16, i treba da puca. samo ih slobodna jebu :shock:

inace, ako uzmu celticsi ovu, sve ce vjerovatno biti gotovo u cetvrtoj :) ne vidim sta stern ima sa tim dozvolice-nece dozvoliti bla bla. i prosle godine je bila metla. i lakersi pometose netske prije nesto godina. :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2002 Re: NBA na OBN-u

Post by Neelix »

:lol: hadzic samo sto ne place sto on ne ide :lol:
User avatar
awekenings
Posts: 802
Joined: 01/03/2008 20:59
Location: na planini ...

#2003 Re: NBA na OBN-u

Post by awekenings »

Neelix wrote::lol: hadzic samo sto ne place sto on ne ide :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#2004 Re: NBA na OBN-u

Post by ahuseino »

Neelix wrote:kobe je solidan, 9-16, i treba da puca. samo ih slobodna jebu :shock:

inace, ako uzmu celticsi ovu, sve ce vjerovatno biti gotovo u cetvrtoj :) ne vidim sta stern ima sa tim dozvolice-nece dozvoliti bla bla. i prosle godine je bila metla. i lakersi pometose netske prije nesto godina. :)
Ne toliko Stern, koliko Seltiksi...

Polovinom chetvrtog kvotera mi se chinilo majkemi ko da im namjerno dajemo loptu. Svaki napad panicno ko bez glave...

Ja majkemi mislio - evo ga predajemo im igru...

... Al' evo sad je uzbudljivo....

2 posetion game 38 sec to play

Ali ne evo gotovo je sve...

Svaka chast ribari, jedva nekako, uz nashu pomoch...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2005 Re: NBA na OBN-u

Post by Neelix »

kaze lakersi imaju dvije minute odmora - jednu duzu i jednu kracu :lol: :lol:

eto ga, prva od 4 pobjede :D bilo je "guravo", neatraktivna kosarka, kobe i ray su odigrali odlicno a prevagu donio Mašina :D fakat je lud :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#2006 Re: NBA na OBN-u

Post by Nosferatu »

Sta mu znaci ono Laker'si? Mislim znam sta znaci, ne znam na sta se odnosi....

Imal dje kakvo jezero u Caliju?

p.s. progugla ja - kaje preselili iz Minesote, "da land of 10K lakes...."

Sad mi je sve jasno.

Bogati ljubim u toj Californiji nema nijednog iskosnski orginalnog tima...

Svi su dosli odnekud...
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#2007 Re: NBA na OBN-u

Post by shadow »

Uzese lakersi, zasluzeno ali su se ipak napatili protiv neraspolozenih i neucinkovitih Celticsa. Ovaj poraz sam upisao prije dva dana tako da nema razocarenja. Mislim da slijedecu uzimamo.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2008 Re: NBA na OBN-u

Post by Neelix »

nesto mi pade na pamet...sesalmire, na podforumu fudbal si zestoki protivnik talijana i njihove igre, a kao glavni "razlog" navodis to sto su "ubice fudbala", igraju defanzivno bla bla...kako onda zivota ti, mozes preferirat celticse nad lakersima, ako vec nemas nikakvih veza sa tim gradovima? nedosljedan si mi malo.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#2009 Re: NBA na OBN-u

Post by shadow »

Neelix wrote:nesto mi pade na pamet...sesalmire, na podforumu fudbal si zestoki protivnik talijana i njihove igre, a kao glavni "razlog" navodis to sto su "ubice fudbala", igraju defanzivno bla bla...kako onda zivota ti, mozes preferirat celticse nad lakersima, ako vec nemas nikakvih veza sa tim gradovima? nedosljedan si mi malo.
hajde da i ja tebe pitam isto pitanje, samo u kontra smjeru :D , znas na sta mislim :-D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#2010 Re: NBA na OBN-u

Post by Nosferatu »

shadow wrote:
Neelix wrote:nesto mi pade na pamet...sesalmire, na podforumu fudbal si zestoki protivnik talijana i njihove igre, a kao glavni "razlog" navodis to sto su "ubice fudbala", igraju defanzivno bla bla...kako onda zivota ti, mozes preferirat celticse nad lakersima, ako vec nemas nikakvih veza sa tim gradovima? nedosljedan si mi malo.
hajde da i ja tebe pitam isto pitanje, samo u kontra smjeru :D , znas na sta mislim :-D
Zasto vole' drugi najomrazeniji sportski kolektiv u Americi, poslje Yankee'sa....jel to?
User avatar
energy_shock
Posts: 212
Joined: 08/06/2008 14:47

#2011 Re: NBA na OBN-u

Post by energy_shock »

Neelix wrote:hau daz it fil seltiksi :evil: sve ono sto vam je svirano u bostonu, sada se svira za lakerse :evil:
dobar post nelix, "It's time" :lol:
User avatar
energy_shock
Posts: 212
Joined: 08/06/2008 14:47

#2012 Re: NBA na OBN-u

Post by energy_shock »

Neelix wrote:kaze lakersi imaju dvije minute odmora - jednu duzu i jednu kracu :lol: :lol:

eto ga, prva od 4 pobjede :D bilo je "guravo", neatraktivna kosarka, kobe i ray su odigrali odlicno a prevagu donio Mašina :D fakat je lud :D
meni je bila uzbudljiva , jedino sto me je Gasol živciro , uhhh jesam se napsovo, ovu zelenu travu koju gazimo jedino spasavaju trojke ,
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#2013 Re: NBA na OBN-u

Post by sesalmir »

Neelix wrote:nesto mi pade na pamet...sesalmire, na podforumu fudbal si zestoki protivnik talijana i njihove igre, a kao glavni "razlog" navodis to sto su "ubice fudbala", igraju defanzivno bla bla...kako onda zivota ti, mozes preferirat celticse nad lakersima, ako vec nemas nikakvih veza sa tim gradovima? nedosljedan si mi malo.
mislim da ti je shadow vec odgovorio :lol: :lol: , a jos da dodam da nisam vidio igrace bostona da glume faul, da se drze za nogu bez ikakvog prethodnog kontakta kao sto talijani rade, zatim da se vise pripremaju kakvu ce frizuricu i bradicu napravit, nego sto treniraju itd.
I jos da kazem da nemam nikakve veze sa tim gradovima, niti navijam za boston generalno, vec za raptorse (koliko god to smjesno zvucalo), ali lakerse ne mogu smislit zbog sve pompe koja se uvijek dize oko njih i kao najveci razlog sto svaki papak koji nije pogledao 5 utakmica u zivotu i koji ni ne zna nabrojat vise od 3 nba kluba kaze ''ja navijam za lakerse''.
Cestitke na pobjedi, jedva uzeste, ali pobjeda je pobjeda kakva god da je.
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#2014 Re: NBA na OBN-u

Post by dnaxy »

Nosferatu wrote:Sta mu znaci ono Laker'si? Mislim znam sta znaci, ne znam na sta se odnosi....

Imal dje kakvo jezero u Caliju?

p.s. progugla ja - kaje preselili iz Minesote, "da land of 10K lakes...."

Sad mi je sve jasno.

Bogati ljubim u toj Californiji nema nijednog iskosnski orginalnog tima...

Svi su dosli odnekud...
Neznam ni ja na sta se odnosi..ali eto de..zvuci kao muzika u mojim usima..:D

nego,neznam jel originalno prije sezone kupit par igraca da bi se osvojila titula..to nekako na zor ide..ono moramo sad,sad ili nikad..

i opet su losi..uzmimo primjer hawks-e pa cavs-e..kad su tu vec imali problema sta ce bit sad.ipak je kobe institucija.
predvidjam sad jos 3 uzastopne pobjede lakers-a :thumbup:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2015 Re: NBA na OBN-u

Post by Neelix »

shadow wrote:
Neelix wrote:nesto mi pade na pamet...sesalmire, na podforumu fudbal si zestoki protivnik talijana i njihove igre, a kao glavni "razlog" navodis to sto su "ubice fudbala", igraju defanzivno bla bla...kako onda zivota ti, mozes preferirat celticse nad lakersima, ako vec nemas nikakvih veza sa tim gradovima? nedosljedan si mi malo.
hajde da i ja tebe pitam isto pitanje, samo u kontra smjeru :D , znas na sta mislim :-D

evo da odgovorim - ja nijedan od tih timova nisam zavolio zbog igre, ili klasicnih floskula o njihovoj igri.

italiju sam poceo "simpatisati" na svjetskom prvenstvu 1994, cisto zato jer je moj stari navijao za brazil :D a meni je tad ko klincu Baggio bio idol :D i to "simpatisanje" se definitivno pretvorilo u navijanje nakon one utakmice 6.11.1996. na kosevu (imam jos kartu sacuvanu :-D priredili su najveci spektakl kojem sam dotatdprisustvovao (imah 3 god kad je olimpijada bila :D ) a nikad necu zaboravit da sam imao tu cast :D da mi Ravanelli mahne :lol: (tramvaj kod holideja stao pored busa sa talijanima, i ja mahnuh njemu, kad i on meni :D :D )
osim toga, treba imati gracioznosti i kad imas odbrambenu taktiku, a kad vidis onog maldinija skontas kako fudbaler moze biti veci gospodin od ne znam ti kakvog fakultetlije :D ima i kontra primjera, kako materaci naprimjer, al jebiga... :)

a lakersi, eh...sjecam se da sam prije rata znao samo jednog americkog kosarkasa - magic johnsona, i znao sam da "nas" divac igra s njim u Lakersima... sto mi je bilo dovoljno jel. a iz istog razloga zbog koji ti ne volis lakerse (papak koji ne zna....) ja ne mogu smislit bullse :P
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#2016 Re: NBA na OBN-u

Post by sesalmir »

Neelix wrote:
shadow wrote:
Neelix wrote:nesto mi pade na pamet...sesalmire, na podforumu fudbal si zestoki protivnik talijana i njihove igre, a kao glavni "razlog" navodis to sto su "ubice fudbala", igraju defanzivno bla bla...kako onda zivota ti, mozes preferirat celticse nad lakersima, ako vec nemas nikakvih veza sa tim gradovima? nedosljedan si mi malo.
hajde da i ja tebe pitam isto pitanje, samo u kontra smjeru :D , znas na sta mislim :-D

evo da odgovorim - ja nijedan od tih timova nisam zavolio zbog igre, ili klasicnih floskula o njihovoj igri.

italiju sam poceo "simpatisati" na svjetskom prvenstvu 1994, cisto zato jer je moj stari navijao za brazil :D a meni je tad ko klincu Baggio bio idol :D i to "simpatisanje" se definitivno pretvorilo u navijanje nakon one utakmice 6.11.1996. na kosevu (imam jos kartu sacuvanu :-D priredili su najveci spektakl kojem sam dotatdprisustvovao (imah 3 god kad je olimpijada bila :D ) a nikad necu zaboravit da sam imao tu cast :D da mi Ravanelli mahne :lol: (tramvaj kod holideja stao pored busa sa talijanima, i ja mahnuh njemu, kad i on meni :D :D )
osim toga, treba imati gracioznosti i kad imas odbrambenu taktiku, a kad vidis onog maldinija skontas kako fudbaler moze biti veci gospodin od ne znam ti kakvog fakultetlije :D ima i kontra primjera, kako materaci naprimjer, al jebiga... :)

a lakersi, eh...sjecam se da sam prije rata znao samo jednog americkog kosarkasa - magic johnsona, i znao sam da "nas" divac igra s njim u Lakersima... sto mi je bilo dovoljno jel. a iz istog razloga zbog koji ti ne volis lakerse (papak koji ne zna....) ja ne mogu smislit bullse :P
Jest i to vala, kad se sjetim u 90'-im koga god pitas za koga navija ko iz topa ''Za bullse'' pa pitas sto, kaze ''Zbog Jordana, covjek je najjaci'', a ustvari ni ne znaju ni jednog drugog igraca osim jordana i culi su da ima neki magic al nisu znali gdje on igra, a kamoli da je hiv fasovo. Kolika mi je zelja bila da bullsi zijane neko finale, pogotovo ono drugo protiv utaha, ne mogu opisat. Mislim da sam se jedino vise nervirao zbog tekmi reprezentacije ili bosne od tog finala. Al opet ne docekah to, a onda svi ti isti pocese navijati za spurse i lakerse kasnije, cudan neki svijet. Al neka bit ce i raptorsi nekad prvaci :P
pa makar i za 20 godina, valjda cu dozivit. :D
I ovo boldirano iz prvog posta mislim da nisam nikad napisao, a vidim kao citirao si me, pa de nadji taj post gdje to napisah ako ti nije problem, kada se vec radi o citatu. Odbranu svake ekipe cijenim koliko i napad, npr. svabe su uvijek bile poznate po jakoj odbrani, ali nikada nisu glumili faulove, nisu izgledali ko sminkeri koji su krenuli u setnju gradom, a ne na utakmicu i te dvije stvari su ono sto me najvise smeta kod talijana, naravno cast izuzetcima kojih uvijek na svakoj strani ima, ali ipak vecinom su takvi, sto se naravno nekome svidja ali meni se gadi.
User avatar
Vaso
Posts: 245
Joined: 14/04/2008 01:44

#2017 Re: NBA na OBN-u

Post by Vaso »

bas nam je drago sto si se ispovidio, neelix :P ... kad si vec poceo....zasto navijas za torpedo? :oops: :D
ja navio sat na drugo poluvrijeme :) bolje propustit prvo, nego drugo :oops: ..mada sam propustio veliki povrata u zadnjih 7 min. u prvoj. ja ih vec bio otpisao i ugasio tv :roll: kad poslije vidjeh :o e jbg

Gasol i Odom, moze li neko stavit njihovu statistiku u finalnoj seriji. Uzas. Tu ni Koebovih 60 poena ne moze pomoc. Kobe igra sam, ostavljen je na cijedilu od onih luzera.
a prevagu donio Mašina :D fakat je lud :D
to je samo predznak, da ce slijedecu skroz podbacit :oops: :-D ............ :|


(jel se ono Vila ukazo k'o gospa, samo u zadnjoj cetvrtini :shock: ..ili ga je bilo u prvom pol.)
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#2018 Re: NBA na OBN-u

Post by ahuseino »

Loshije smo igrali nego smo mogli / trebali.

Kad ne mozete sami uzet' loptu, da vam je mi damo... :-)

Sad mi se chini da vas je lakse uzet' u gostima nego sam prije mislio.

Samo trebamo jednu uzet' i to je to.

Uz dobru odbranu, duboku klupu, za prvenstvo ti treba trojica igracha da bodu 20+ boba po utakmici ili dvojica po 30+ (kao nekada Shaq i Kobe) :thumbup: .

Imate jednog', mi imamo trojicu ;-) .

... samo inshala da ne bude povreda :-D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2019 Re: NBA na OBN-u

Post by JThomas »

water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#2020 Re: NBA na OBN-u

Post by water »

joj kosarke: mozel' gore ikako; sve smlata do smlate: Najbolji igrac na terenu Vujacic :shock: Drazene okreni se u grobu. Odom i Gasol do kraja trece cetvrtine 4 poena skupa. Kobi, vidis mu na faci, ne zna prije bili namjerno zabusavao, ili bi ipak poce da igra. (u NBA play-offy vec godinama sve zavisi od forme najboljeg igraca; naseg protiv njihovog). Lakersi su sretni da PP igra sa jednom nogom. KG mahne 17 za redom a onda ubode jedan i pumpa ko da ce grudni kos provaliti. Hej KG nekad je bilo simpa, sad je udav. Uhvatio sam se navijacu za lakerse zbog toga (obadva tima su mi odvratna). Zali boze sto Clevland ima onu smlatinu od trenera, Kako su Lakersi prosli u finale misterija; ustvari nije misterija; igralo se Kobiju, sad mu ko nesto preko kurca. Joj kad se sjetim finala Cibona Zadar ili Jugoplastika Partizan; to je bila kosa. ovo je karina.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#2021 Re: NBA na OBN-u

Post by Neelix »

water wrote: Joj kad se sjetim finala Cibona Zadar ili Jugoplastika Partizan; to je bila kosa. ovo je karina.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#2022 Re: NBA na OBN-u

Post by Nosferatu »

Neelix wrote:
shadow wrote:
Neelix wrote:nesto mi pade na pamet...sesalmire, na podforumu fudbal si zestoki protivnik talijana i njihove igre, a kao glavni "razlog" navodis to sto su "ubice fudbala", igraju defanzivno bla bla...kako onda zivota ti, mozes preferirat celticse nad lakersima, ako vec nemas nikakvih veza sa tim gradovima? nedosljedan si mi malo.
hajde da i ja tebe pitam isto pitanje, samo u kontra smjeru :D , znas na sta mislim :-D

evo da odgovorim - ja nijedan od tih timova nisam zavolio zbog igre, ili klasicnih floskula o njihovoj igri.

italiju sam poceo "simpatisati" na svjetskom prvenstvu 1994, cisto zato jer je moj stari navijao za brazil :D a meni je tad ko klincu Baggio bio idol :D i to "simpatisanje" se definitivno pretvorilo u navijanje nakon one utakmice 6.11.1996. na kosevu (imam jos kartu sacuvanu :-D priredili su najveci spektakl kojem sam dotatdprisustvovao (imah 3 god kad je olimpijada bila :D ) a nikad necu zaboravit da sam imao tu cast :D da mi Ravanelli mahne :lol: (tramvaj kod holideja stao pored busa sa talijanima, i ja mahnuh njemu, kad i on meni :D :D )
osim toga, treba imati gracioznosti i kad imas odbrambenu taktiku, a kad vidis onog maldinija skontas kako fudbaler moze biti veci gospodin od ne znam ti kakvog fakultetlije :D ima i kontra primjera, kako materaci naprimjer, al jebiga... :)

a lakersi, eh...sjecam se da sam prije rata znao samo jednog americkog kosarkasa - magic johnsona, i znao sam da "nas" divac igra s njim u Lakersima... sto mi je bilo dovoljno jel. a iz istog razloga zbog koji ti ne volis lakerse (papak koji ne zna....) ja ne mogu smislit bullse :P
Znaci i ti si generacija koja je kupovala Politikin Zabavnik - u kojem je meni se cini prvo izaslao preslikavac (peglom predjes i ono se zaljepi za majicu) Dick Tracy-ija, koji je bio hit film, poslje toga su onda krenuli NBA timovi, Lakers-i naravno prvi u serijalu.... Poslje toga izadjose Pistonsi. Koji su tada imali Bad Boys generaciju. Ako vam ikad dosade ovi finali pogledajte 1988 i 1989 NBA finals 4-3 (LA pobijedio na guzove, radi "izmisljenog faula" Lambieer-a) --> 1989 - LA Lakers Champs. 1990-te, 4-0 Detroit Pistons Champs.

Detroit Pistons - LA Lakers
Dennis Rodman Magic Johnson
Isiah Thomas Kareem Abdul Jabbar
Bill Laimbeer
Joe Dumars

Zadnje dvije utakmice par poena razlike.

* Game 1 @ Los Angeles: Detroit 105, Los Angeles 93
* Game 2 @ Los Angeles: Los Angeles 108, Detroit 96
* Game 3 @ Detroit: Los Angeles 99, Detroit 86
* Game 4 @ Detroit: Detroit 111, Los Angeles 86
* Game 5 @ Detroit: Detroit 104, Los Angeles 94
* Game 6 @ Los Angeles: Los Angeles 103, Detroit 102
* Game 7 @ Los Angeles: Los Angeles 108, Detroit 105


Era prije Scottie Pippen, MJ i Dennis Rodmana - 72-10 reg. sezone i 87-13 - kraj play-off-a.
Najjaca sezona ikad zabiljezena u NBA-u... E, to su bila vremena kad se je cekalo do 2-3 ujutro da tekma pocne i gledalo do 6-7 ujutro, a bilo vrijedno tog napora..
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2023 Re: NBA na OBN-u

Post by Comrad »

awekenings wrote:
Neelix wrote::lol: hadzic samo sto ne place sto on ne ide :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: A fakat, sto on ne ide. Kad ga vidjeh samog u onom studiju, zao mi ga bi :( :D :D :D Pa i prosle godine ja mislim da on nije isao, nisam bas siguran, ali ko da je on bio ovdje u studiju i malo komentarisao, imali su nekakvih problema sa vezama, a ova dvojca se javljali iz SAD, otisli su bili samo na onu cetvrtu tekmu Cleveland - San Antonio. Jos nije isao ni na ovaj All Star :lol: Ili se boji leta avionom ili je clan kakve teroristicke organizacije. ili mu ne da mama :D :D
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#2024 Re: NBA na OBN-u

Post by jasko_ba »

ne da mu Vilić :x
a baš bih volio da je on otišao sa Avdićem
User avatar
awekenings
Posts: 802
Joined: 01/03/2008 20:59
Location: na planini ...

#2025 Re: NBA na OBN-u

Post by awekenings »

ocekujem dobru tekmu ---- go lakers --- :D
Post Reply