NBA - National Basketball Association

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43051 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

Al Lebron se zahvaljuje Steveu Jobsu za postojanje video chata, jer eto bez njega ne bi bilo Skypea ni Vibera ni Whatsappa ni... :lol: :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55632
Joined: 15/12/2008 16:53

#43052 Re: NBA - National Basketball Association

Post by ultima_palabra »

MensurM wrote: 12/10/2020 09:09 Ostalo je samo LBJ vs Jordan.

Petom ga stiže, šestom prestiže. Jasno kao dan.
Dje si na tenisu?
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#43053 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

ultima_palabra wrote: 12/10/2020 13:43
MensurM wrote: 12/10/2020 09:09 Ostalo je samo LBJ vs Jordan.

Petom ga stiže, šestom prestiže. Jasno kao dan.
Dje si na tenisu?
Svejedno mi ko dobije od njih dvojice. Bilo mi je bitno samo polufinale da prođu. Opet vjerujem da će Đoković uzet više GS-ova.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#43055 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gandalf »

Kada se priča o GOAT-u, ne znam kako svi zaboravljaju Kobe Bryanta. Je li iko gledao košarku prije supertimova, prije MVP sezona Lebrona i Currya. Ako je iko bio na približno istom nivou kao MJ to je bio Kobe.

Momak je mogao šta je htio, sam pobijediti protivnika i učiniti to da stilom, pa recimo i lakoćom. Ko je gledao Jordana zna zašto je smatran još od ranih dana za GOAT-a, jednostavno nije bilo ni najmanje sumnje ko je najbolji igrač, koji će pobijediti sve, ko je bez premca broj 1. Isto je to radio i veliki Kobe, sa nešto, malo slabijom statistikom, ali ubjedljivo najbliži tom GOAT levelu koji je postavio MJ.

Svaka čast Lebronu ali često je pokazivao znakove slabosti u ključnim momentima, MJ i Kobe nisu, bili su clutch šuteri, pogađali za titule, uvijek su bili najbolji kada je najviše trebalo. MJ je uzeo 6 naslova iz 6 pokušaja, dok Lebron je izgubio 6 finala, to jednostavno nije dominacija, bez obzira šta on za sebe govorio. Najveći igrač jednostavno ne može biti u velikim utakmicama u podređenom izdanju, on je taj koji dominira i druge dovodi u podređen položaj.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#43057 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gandalf »

Odlična analiza, Lakersi su uvijek imali nos za pronaći talenta, iskoristiti na najbolji način nekog otpisanog veterana ili privući slobodnog superstara. Pobjednički duh je utkan u njihovu DNK. Za mene su bili najveća NBA franšiza i prije ovoga 17. izjednačujućeg naslova. Boston je jednostavno izgubio korak s vremenom, tek jedna titula u posljednjih 35 godina, malo, premalo za ekipu takvog renomea, doduše oko Tatuma se pravi fina ekipica, nije isključeno da se i oni kroz godinu-dvije uključe u ozbiljnu borbu za titulu.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#43058 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

Gandalf wrote: 12/10/2020 14:33 Kada se priča o GOAT-u, ne znam kako svi zaboravljaju Kobe Bryanta. Je li iko gledao košarku prije supertimova, prije MVP sezona Lebrona i Currya. Ako je iko bio na približno istom nivou kao MJ to je bio Kobe.

Momak je mogao šta je htio, sam pobijediti protivnika i učiniti to da stilom, pa recimo i lakoćom. Ko je gledao Jordana zna zašto je smatran još od ranih dana za GOAT-a, jednostavno nije bilo ni najmanje sumnje ko je najbolji igrač, koji će pobijediti sve, ko je bez premca broj 1. Isto je to radio i veliki Kobe, sa nešto, malo slabijom statistikom, ali ubjedljivo najbliži tom GOAT levelu koji je postavio MJ.

Svaka čast Lebronu ali često je pokazivao znakove slabosti u ključnim momentima, MJ i Kobe nisu, bili su clutch šuteri, pogađali za titule, uvijek su bili najbolji kada je najviše trebalo. MJ je uzeo 6 naslova iz 6 pokušaja, dok Lebron je izgubio 6 finala, to jednostavno nije dominacija, bez obzira šta on za sebe govorio. Najveći igrač jednostavno ne može biti u velikim utakmicama u podređenom izdanju, on je taj koji dominira i druge dovodi u podređen položaj.
Izgubiti 6 finala u kojima si autsajder i u kojima je u većini slučajeva pravo čudo da si došao do finala.

Kobe nije u Top5.

LeBron je puno bolji u clutchu od Kobea. Ne znam napamet podatke za Jordana, ali je vjerovatno i od njega bolji kad se lomi utakmica.

Kobe je bio najbolji igrač lige eventualno tri sezone. Ovaj je 10.

Da je Kobe veći igrač od Jamesa je najveći mit ikad.

https://www.index.hr/sport/clanak/lbj/949264.aspx
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#43059 Re: NBA - National Basketball Association

Post by MensurM »

Ma jašta, mit.



User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43060 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

Jedan je najveci, i nazalost napustio nas je prerano. Ove rasprave o drugom mjestu nisu toliko bitne.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#43063 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gandalf »

MJ je bio toliko dobar da si je covjek uzeo dvije godine pauze i kada se vratio uzeo je još jedan threepeat. Niko to više neće ponoviti. Nije trebao mijenjati ekipu da bi osvojio titulu, ekipa u kojoj je on je najjača. Lebron je morao otići u Wadeovu ekipu da bi postao šampion, velika je to razlika u mentalitetu. MJ to nikada ne bi napravio. Ne bih rekao da je Lebron bio najbolji igrač lige deset sezona. Barem tri sezone to je bio KD, još tri Curry, jedno pet sezona Kobe a bome i Shaqattack je s početka 2000-ih imao strašnu dominaciju na terenu nekoliko sezona.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#43064 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Gandalf wrote: 12/10/2020 16:11 MJ je bio toliko dobar da si je covjek uzeo dvije godine pauze i kada se vratio uzeo je još jedan threepeat. Niko to više neće ponoviti. Nije trebao mijenjati ekipu da bi osvojio titulu, ekipa u kojoj je on je najjača. Lebron je morao otići u Wadeovu ekipu da bi postao šampion, velika je to razlika u mentalitetu. MJ to nikada ne bi napravio. Ne bih rekao da je Lebron bio najbolji igrač lige deset sezona. Barem tri sezone to je bio KD, još tri Curry, jedno pet sezona Kobe a bome i Shaqattack je s početka 2000-ih imao strašnu dominaciju na terenu nekoliko sezona.
ovo treba stalno ponavljati,uzeo dvije godine pauze,nije uopće trenirao kosarku,vratio se i opet bio najbolji
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#43065 Re: NBA - National Basketball Association

Post by relativno84 »

Image
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#43066 Re: NBA - National Basketball Association

Post by __Phoenix__ »

Pa MJ nije morao mijenjati ekipu jer je ta ista ekipa bez njeg bila na korak do velikog finala, za razliku od ovih u kojim je LeBron igrao koje su prije i poslije njega bile u lutriji...
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#43067 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gandalf »

He he he, nema tu nikakvih suza, Lebron je igračina legendarnog kalibra, Lakersi su zasluženo prvaci, jedino što ne mislim da je Lebron najbolji ikada.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43068 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

kakavdanakneiskustvu wrote: 12/10/2020 16:21
Gandalf wrote: 12/10/2020 16:11 MJ je bio toliko dobar da si je covjek uzeo dvije godine pauze i kada se vratio uzeo je još jedan threepeat. Niko to više neće ponoviti. Nije trebao mijenjati ekipu da bi osvojio titulu, ekipa u kojoj je on je najjača. Lebron je morao otići u Wadeovu ekipu da bi postao šampion, velika je to razlika u mentalitetu. MJ to nikada ne bi napravio. Ne bih rekao da je Lebron bio najbolji igrač lige deset sezona. Barem tri sezone to je bio KD, još tri Curry, jedno pet sezona Kobe a bome i Shaqattack je s početka 2000-ih imao strašnu dominaciju na terenu nekoliko sezona.
ovo treba stalno ponavljati,uzeo dvije godine pauze,nije uopće trenirao kosarku,vratio se i opet bio najbolji
I sta sad, da bi neko bio bolji od njega mora u najboljim godinama pauzirat da bi nesto dokazao?

To sto je Jordan otisao umanjuje njegovu velicinu, a ne obrnuto kako pokusavas pokazati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#43069 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

Raigor Stonehoof wrote: 12/10/2020 16:31
kakavdanakneiskustvu wrote: 12/10/2020 16:21
Gandalf wrote: 12/10/2020 16:11 MJ je bio toliko dobar da si je covjek uzeo dvije godine pauze i kada se vratio uzeo je još jedan threepeat. Niko to više neće ponoviti. Nije trebao mijenjati ekipu da bi osvojio titulu, ekipa u kojoj je on je najjača. Lebron je morao otići u Wadeovu ekipu da bi postao šampion, velika je to razlika u mentalitetu. MJ to nikada ne bi napravio. Ne bih rekao da je Lebron bio najbolji igrač lige deset sezona. Barem tri sezone to je bio KD, još tri Curry, jedno pet sezona Kobe a bome i Shaqattack je s početka 2000-ih imao strašnu dominaciju na terenu nekoliko sezona.
ovo treba stalno ponavljati,uzeo dvije godine pauze,nije uopće trenirao kosarku,vratio se i opet bio najbolji
I sta sad, da bi neko bio bolji od njega mora u najboljim godinama pauzirat da bi nesto dokazao?

To sto je Jordan otisao umanjuje njegovu velicinu, a ne obrnuto kako pokusavas pokazati.
ja ne kazem da je jordan najbolji,ni da nije najbolji,nego spominjem činjenicu da je prestao se baviti sportom u kojem je bio najbolji,totalno prestao,vratio se nakon dvije godine nebavljenja,ne treniranja tog sporta i opet bio najbolji,mozemo samo zamisliti šta bi bilo da nije 1993. prestao igrati ,pretpostavka je da bi 8 titula prvaka


to što je 1993. prestao igrati je njegova lična stvar,niđe veze da ja time pokusavam pokazati da je to nešto veliko s njegove strane
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#43070 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Gandalf »

Ne pokušavam ništa pokazati, to je činjenica koja govori koliko je čovjek bio dobar. Njegova karijera bi bila još više impresivnija, a ionako je impresivna. Gledam nedavno neki intervju sa Shaquilom gdje čovjek kaže kako se odbrana gotovo više ni ne igra u ligi, i reče, sa ovakvim modernim pravilima minimalnog kontakta i mekane odbrane ja bih davao 40 poena po utakmici, a MJ oko 50.

I ne mora se sada Lebron vraćati u 90-te vremeplovom niti pauzirati dvije godine karijere, jednostavno čovjeku strašan boost daju i mediji željni grandioznih izjava. Mada svaki veliki košarkaš je arogantan, trashtalker i gleda sve s visoka. Kobe je bez dileme govorio da bi pobijedio 1vs1 i MJ i Lebrona, MJ je bio arogantan i trash talker do bola, tako da me ne čudi ni što Lebron za sebe govori da je GOAT, valjda je to dio karizme najvećih sportista, ta samodopadnost i arogancija a mediji jedva dočekaju da to objave na sva zvona.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43071 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

8 naslova al u kurcu :lol: da nije pauzirao ko zna da li bi Rocketse mogao uzeti, a ne bi sigurno mogao drugu turu naslova uzeti da se nije dobro.odmorio dvije godine

Hajmo malo realnosti, dosta djecijih preseravanja
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#43072 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja napisah da je pretpostavka da bi da nije pauzirao dvije godine mozda osvojo 8 titula prvaka,ne da bi to sto posto tako bilo


odmor u kojem nije trenirao kosarku,otisao je u penziju,on nije bio povrijedjen pa bio uz klub,povremeno trenirao,covjek je prestao raditi posao u kojem je bio najbolji na svijetu,dvije godine taj posao nije nikako radio,ni ne trenirajuci vjerovatno,onda se odluci vratiti i 3 godine bude najbolji
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#43073 Re: NBA - National Basketball Association

Post by spree »

@danak kako znas da nije trenirao? Tvrdis to toliko kao da si bio sa njim i dan i noc. Dogovjecnost je jedna od najpozitivnijih stvari kod LeBrona. Onolika masa skoro bez povreda u karijeri. Cudo prirode. Jos kad se doda da je cini mi se 9 puta za redom dolazio do finala plus igrao skoro sve utakmice po sezoni. On je propustio po i odmah se vidjelo da je odmoran i da lakse igra. Kakav bi bio recimo da je odmorio jednu sezonu?

Btw da nisam nesto zajebao oko bracketa mozda sam mogao preskočiti i @Velkoskiog, ali nije lose ni drugo mjestoImage
Neki su bas razocarali i jos pisu ovdje :oops: :mrgreen:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43074 Re: NBA - National Basketball Association

Post by Raigor Stonehoof »

spree wrote: 12/10/2020 18:56 @danak kako znas da nije trenirao? Tvrdis to toliko kao da si bio sa njim i dan i noc. Dogovjecnost je jedna od najpozitivnijih stvari kod LeBrona. Onolika masa skoro bez povreda u karijeri. Cudo prirode. Jos kad se doda da je cini mi se 9 puta za redom dolazio do finala plus igrao skoro sve utakmice po sezoni. On je propustio po i odmah se vidjelo da je odmoran i da lakse igra. Kakav bi bio recimo da je odmorio jednu sezonu?

Btw da nisam nesto zajebao oko bracketa mozda sam mogao preskočiti i @Velkoskiog, ali nije lose ni drugo mjestoImage
Neki su bas razocarali i jos pisu ovdje :oops: :mrgreen:
Slabo pisu, Tomo se evo ne javlja citav dan :lol: :P
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#43075 Re: NBA - National Basketball Association

Post by kakavdanakneiskustvu »

spree wrote: 12/10/2020 18:56 @danak kako znas da nije trenirao? Tvrdis to toliko kao da si bio sa njim i dan i noc. Dogovjecnost je jedna od najpozitivnijih stvari kod LeBrona. Onolika masa skoro bez povreda u karijeri. Cudo prirode. Jos kad se doda da je cini mi se 9 puta za redom dolazio do finala plus igrao skoro sve utakmice po sezoni. On je propustio po i odmah se vidjelo da je odmoran i da lakse igra. Kakav bi bio recimo da je odmorio jednu sezonu?

Btw da nisam nesto zajebao oko bracketa mozda sam mogao preskočiti i @Velkoskiog, ali nije lose ni drugo mjestoImage
Neki su bas razocarali i jos pisu ovdje :oops: :mrgreen:
pa nije trenirao sa bullsima,zar nije tad zvanicno igrao bejzbol??
Post Reply