Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#1126 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by van Basten »

Samo sam usa i tbd pogodio :P
USA
BELGIJA
KINA
KOREJA
KO BUDE MJESTO RUSIJE
MI

Kakve su sanse za prva 4 u ovoj grupi?
User avatar
Logovan
Posts: 94482
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1127 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Logovan »

Image

:bih:
Svjetsko prvenstvo se održava u Australiji od 22. septembra do 1. oktobra. Po šest selekcija će u prvoj fazi SP biti raspoređeno u dvije grupe, a po četiri najbolje će se plasirati u četvrtinu finala.
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1128 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

van Basten wrote: 03/03/2022 09:36 Samo sam usa i tbd pogodio :P
USA
BELGIJA
KINA
KOREJA
KO BUDE MJESTO RUSIJE
MI

Kakve su sanse za prva 4 u ovoj grupi?
Po meni veoma realne. Belgiju smo dobili u oba zadnja dva susreta, Koreja mislim da je puno losija od Japana kojeg smo dobili, Kina je zajebana poprilicno ali isto tako mislim da sa kompletnom ekipom se moze nadigravati e sad USA je nepoznanica jer jedva su dobili na razigravanju Belgiju tako da je vrlo tesko prognozirati sta se moze protiv njih. Ako Marica bude zdrava pod kosem nam niko ne moze parirati ali i dalje su nam boljka vanjske pozicije jer nemamo ni jednog pravog jakog beka kao sto je recimo nasa druga naturalizovana igracica. Generalno druga grupa je punoooo teza od ove. I da mislim da ce ovdje uskociti Spanija a one su isto tako zajebane.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#1129 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by van Basten »

Bilo bi bolje da Portoriko ubace...
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1130 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

van Basten wrote: 03/03/2022 10:49 Bilo bi bolje da Portoriko ubace...
Pa moguce i da ce ubaciti i nekoga sa ovih zadnjih kvalifikacija ko je ispao. To bilo vjerovatno i najpostenije.
User avatar
phillie
Posts: 9368
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#1131 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by phillie »

Sto se mene tice Portoriko ima puno legitimno pravo za zahtjeva plasman na SP :D Pravda za Puerto Rico!

Inace, upravo bi s njima otvorili prvenstvo:

22.09 - TBD"
23.09 - Kina
24.09 - J. Koreja
odmor
26.09 - Belgija
27.09 - Amerika

Prve cetiri u frtalj finala. Koliko sam razumio komentatora parovi ce se odlucivati zrijebom a ne ono A1-B4, A2-B3...?
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#1132 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Murat Sabanovic »

phillie wrote: 03/03/2022 16:03 Sto se mene tice Portoriko ima puno legitimno pravo za zahtjeva plasman na SP :D Pravda za Puerto Rico!

Inace, upravo bi s njima otvorili prvenstvo:



Prve cetiri u frtalj finala. Koliko sam razumio komentatora parovi ce se odlucivati zrijebom a ne ono A1-B4, A2-B3...?
mislim da ce to biti spanija
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1133 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Murat Sabanovic wrote: 03/03/2022 16:35
phillie wrote: 03/03/2022 16:03 Sto se mene tice Portoriko ima puno legitimno pravo za zahtjeva plasman na SP :D Pravda za Puerto Rico!

Inace, upravo bi s njima otvorili prvenstvo:

Prve cetiri u frtalj finala. Koliko sam razumio komentatora parovi ce se odlucivati zrijebom a ne ono A1-B4, A2-B3...?
mislim da ce to biti spanija
I ja sam to pomslio ali ako gledas logikom veca je logika da to bude neko iz zadnje runde kvalifikacija a ko nije prosao
El_comadante
Posts: 7972
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1134 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by El_comadante »

Mozemo li koga pobijedit? Od amerike gubimo 20+.
User avatar
Logovan
Posts: 94482
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1135 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Logovan »

Sve mi se čini da ćemo biti dobri pravo. :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1136 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

El_comadante wrote: 03/03/2022 19:29 Mozemo li koga pobijedit? Od amerike gubimo 20+.
Zasto mislis da je tako? Belgiju su jedva dobili 9 razlike i to kuci na domacem terenu. Vrlo slicna utakmica izmedju nas i Belgijanki u Skenderiji. Ono opet kazem ako budemo kompletni pod kosem nam ne mogu nista, nemaju sut kao sto recimo imaju japanke ili kanadjanke ali imaju izvrsne bekove i strasno brze tranzicije. Ne kazem da nas nece dobiti ali +20 jedino ako nam dan bude za onu stvar.
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1137 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Logovan wrote: 03/03/2022 19:37 Sve mi se čini da ćemo biti dobri pravo. :D
Ako budemo komletni i zaista otisli sa najboljim rosterom kojeg imamo mislim da bi morali obezbjediti ucesce na OI sto je ravno medalji a umjesat se u borbu za medalju...zasto da ne ako nam se poklopi dobar zrijeb. Nakon zavrsetka prvog dijela u grupama opet se izvlace parovi a ne ide ono da se krizaju ekipe. Tako da uz malo srece sve je moguce
User avatar
phillie
Posts: 9368
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#1138 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by phillie »

A jos sto igramo zadnju sa Amerikom koja ce dotad obezbjediti plasman i vjerovatno igrati sa pola snage...ma ako i mi obezbjedimo prolaz, nek Lojo igra sa drugom postavom, zaboli me...bitnija ce biti slijedeca utakmica nakon Amerike.
Ovaj zrijeb ide nam na ruku, jer ako budemo 4-ti u najgorem slucaju mozemo dobiti prvoplasiranog iz B, a s njima bi ionako igrali.
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1139 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

phillie wrote: 03/03/2022 23:06 A jos sto igramo zadnju sa Amerikom koja ce dotad obezbjediti plasman i vjerovatno igrati sa pola snage...ma ako i mi obezbjedimo prolaz, nek Lojo igra sa drugom postavom, zaboli me...bitnija ce biti slijedeca utakmica nakon Amerike.
Koliko sam ja shvatio uopste ne bi trebalo biti bitno da li si prvi ili cetvrti u grupi bitno je samo da prodjes jer onda za cetvrtfinale ide opet izvlacenje parova. Bodovi se ne prenose, kos razlika itd itd. Tako da ako prodjemo prije susreta sa USA treba maksimalno odmarati najbolje igracice. Ono jeste veliki cejf igrati sa najboljim na svijetu ali je jos veci cejf proci cetvrtfinale i obezbjediti 100% Olimpijeske igre sto bila kruna ove generacije. Dakle ono sto bih ja uradio je da bi se na glavu nasadio da dobijem prve tri utakmice sto je vrlo realno ma ko da bude ubacen u nasu grupu i onda zadnja dva kola lagano i bez velikog napora i sekiracije cekati cetvrtfinale i cuvati najbolje igracice mada JJ to sigurno nece htjeti i ici ce na MVP- a svjetskog.
Kina je od ove tri najjebenija reprezentacija ali ne treba gledati njenu pobjedu protiv Francuuske od 30razlike kao relanu jer su Francuskinje bile dosta oslabljenjene. Imaju dvije za zene povisoke igracice od 200 i 205cm ali im je najbolji skakac djevojka sa visinom od 190 a zove se Sijing Huang. Ona je ujedno i najbolja igracica ove ekipe sa valoriazcijom u tri utakmice od 26 sto je veoma respektabilno. Dakle vrlo su ozbiljne pod kosem ali tu i mi konja za trku imamo. Kumulativni procenat suta im je oko 50% ali im je i trojka nesto ispod 50% tako da i tu nisu lose. Ma dovoljno je reci da je to zemlja 1.5 milijardi stanovnika i tu je nemoguce ne izbiskati dobre reprezentacije.
Inace na ranking listi USA je prva, Belgija je peta, Kina je sedma, Koreja je trinaesta a mi 26.
User avatar
phillie
Posts: 9368
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#1140 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by phillie »

Bili smo pogresno informisani sto se tice Olimpijskih Igara :D

"Predkvalifikacije" za OI ce biti Evropsko prvenstvo 2023, a prvih sest ce ici u kvalifikacije za OI

"Olympic Qualification

With regular and competitive tournaments scheduled throughout the year, the qualification system tips off in November 2023 to qualify teams for the Olympic Games.

National teams will play in the FIBA Women's Olympic Pre-Qualifying Tournaments in three Regions - Africa, Americas, Asia (including Oceania) - to qualify for one of four global FIBA Women's Olympic Qualifying Tournaments.

In Europe, the qualification to the Women's Olympic Basketball Tournament starts with the FIBA Women's EuroBasket 2023 Qualifiers being played over three windows (November 2021, November 2022 and February 2023). Teams from Europe will not play in the FIBA Women's Olympic Pre-Qualifying Tournaments but qualify 6 teams directly to FIBA Women's Olympic Qualifying Tournaments from FIBA Women's EuroBasket 2023.

A total of 16 teams will participate in one of four global FIBA Women's Olympic Qualifying Tournaments taking place in February 2024, 12 of them, including the Host* and the Winner of the FIBA Women's Basketball World Cup 2022, will qualify to the Women's Olympic Basketball Tournament. (*subject to FIBA Central Board decision)

The next Olympic Games will take place in Paris in 2024 from July 26 to August 11. "

https://www.fiba.basketball/womens-cale ... lification

Ono sto smo mi uzimali kao relevantnu informaciju, bilo je vezano za muski turnir.
El_comadante
Posts: 7972
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1141 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by El_comadante »

hrasno38 wrote: 03/03/2022 20:34
El_comadante wrote: 03/03/2022 19:29 Mozemo li koga pobijedit? Od amerike gubimo 20+.
Zasto mislis da je tako? Belgiju su jedva dobili 9 razlike i to kuci na domacem terenu. Vrlo slicna utakmica izmedju nas i Belgijanki u Skenderiji. Ono opet kazem ako budemo kompletni pod kosem nam ne mogu nista, nemaju sut kao sto recimo imaju japanke ili kanadjanke ali imaju izvrsne bekove i strasno brze tranzicije. Ne kazem da nas nece dobiti ali +20 jedino ako nam dan bude za onu stvar.
Zato sto je USA najjaca reprezentacija na svijetu, zato sto imaju najbolju ligu na svijetu. Sta mi imamo?
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1142 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

El_comadante wrote: 04/03/2022 15:31
hrasno38 wrote: 03/03/2022 20:34
Zasto mislis da je tako? Belgiju su jedva dobili 9 razlike i to kuci na domacem terenu. Vrlo slicna utakmica izmedju nas i Belgijanki u Skenderiji. Ono opet kazem ako budemo kompletni pod kosem nam ne mogu nista, nemaju sut kao sto recimo imaju japanke ili kanadjanke ali imaju izvrsne bekove i strasno brze tranzicije. Ne kazem da nas nece dobiti ali +20 jedino ako nam dan bude za onu stvar.
Zato sto je USA najjaca reprezentacija na svijetu, zato sto imaju najbolju ligu na svijetu. Sta mi imamo?
I onda jedva dobiju Belgiju koju smo i mi dva puta za redom klepili a izgube od Meksika koji se nije kvalifikovao.
User avatar
phillie
Posts: 9368
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#1143 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by phillie »

Ne znam hrasno, ali koliko su mjerodavni rezultati velikih i jakih reprezentacija u kvalifikacijama opcenito? Ono, kad znas da imas kvalitet, znas da ces se plasirati dalje pa igras sa pola snage. Kod nas to nije slucaj i svaku utakmicu igramo do maksimuma.
El_comadante
Posts: 7972
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1144 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by El_comadante »

phillie wrote: 04/03/2022 15:41 Ne znam hrasno, ali koliko su mjerodavni rezultati velikih i jakih reprezentacija u kvalifikacijama opcenito? Ono, kad znas da imas kvalitet, znas da ces se plasirati dalje pa igras sa pola snage. Kod nas to nije slucaj i svaku utakmicu igramo do maksimuma.
Upravo. Plus motiv. Nije isto igrati kvalifikacije gdje mozes I kalkulisati I svjetsko
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1145 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

phillie wrote: 04/03/2022 15:41 Ne znam hrasno, ali koliko su mjerodavni rezultati velikih i jakih reprezentacija u kvalifikacijama opcenito? Ono, kad znas da imas kvalitet, znas da ces se plasirati dalje pa igras sa pola snage. Kod nas to nije slucaj i svaku utakmicu igramo do maksimuma.
Vidi drug ja nisam rekao da cemo mi dobiti USA nego da ako smo kompletni mozemo igrati i sa njima na noz. Ali mozemo i izgubiti 50 razlike ako nam se desi dan kao sto je bio protiv Kanade.
User avatar
phillie
Posts: 9368
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#1146 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by phillie »

Ma znam drug da nisi, samo kazem da ekipe kao USA imaju prostora za kalkulacije u kvalifikacijama, pa cak i na SP u zadnjem kolu (vec rekoh, srecom igramo s njima u zadnjem kolu :D ), dok mi taj luksuz sebi ne mozemo dopustiti ni u jednoj utakmici. Za nas je svaka tekma kao finale SP-a.
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1147 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

phillie wrote: 04/03/2022 16:41 Ma znam drug da nisi, samo kazem da ekipe kao USA imaju prostora za kalkulacije u kvalifikacijama, pa cak i na SP u zadnjem kolu (vec rekoh, srecom igramo s njima u zadnjem kolu :D ), dok mi taj luksuz sebi ne mozemo dopustiti ni u jednoj utakmici. Za nas je svaka tekma kao finale SP-a.
Pa i nije ako uspijemo da dobijemo prve tri i mi zadnje dvije mozemo kalkulisati mada je nama jako bitno radi buducnosti da dobijemo sve sto mozemo da dobijemo
funeral blues
Posts: 1767
Joined: 08/02/2011 11:15

#1148 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 03/03/2022 20:37
Logovan wrote: 03/03/2022 19:37 Sve mi se čini da ćemo biti dobri pravo. :D
Ako budemo komletni i zaista otisli sa najboljim rosterom kojeg imamo mislim da bi morali obezbjediti ucesce na OI sto je ravno medalji a umjesat se u borbu za medalju...zasto da ne ako nam se poklopi dobar zrijeb. Nakon zavrsetka prvog dijela u grupama opet se izvlace parovi a ne ide ono da se krizaju ekipe. Tako da uz malo srece sve je moguce
Dobra D. Zubac u Esperidasu. Imaju snimci tekmi na youtube. Nadam se da ce se stvari izgladiti, ako je sta poremećeno sa savezom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31548
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1149 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 10/04/2022 00:11
hrasno38 wrote: 03/03/2022 20:37

Ako budemo komletni i zaista otisli sa najboljim rosterom kojeg imamo mislim da bi morali obezbjediti ucesce na OI sto je ravno medalji a umjesat se u borbu za medalju...zasto da ne ako nam se poklopi dobar zrijeb. Nakon zavrsetka prvog dijela u grupama opet se izvlace parovi a ne ide ono da se krizaju ekipe. Tako da uz malo srece sve je moguce
Dobra D. Zubac u Esperidasu. Imaju snimci tekmi na youtube. Nadam se da ce se stvari izgladiti, ako je sta poremećeno sa savezom.
Ma ona je odlicna kosarkasica i zaista bi legla ko kec na desetku reprezentaciju...i sestra joj je dobra i ima sigurno mjesta u rosteru
funeral blues
Posts: 1767
Joined: 08/02/2011 11:15

#1150 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 10/04/2022 13:05
funeral blues wrote: 10/04/2022 00:11

Dobra D. Zubac u Esperidasu. Imaju snimci tekmi na youtube. Nadam se da ce se stvari izgladiti, ako je sta poremećeno sa savezom.
Ma ona je odlicna kosarkasica i zaista bi legla ko kec na desetku reprezentaciju...i sestra joj je dobra i ima sigurno mjesta u rosteru
Ma bas bezveze, cura igrala bruku utakmica za u17, u18, u20, valjda je nesto drzi tu i dalje :)
Post Reply