Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9327
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1301 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by shalla »

Slo Burner wrote: 23/09/2022 07:57 Svakako da treba vaditi JJ i kalkulisati, protiv USA nek ide gdje na bazene, protiv Koreje i Belgije full speed ahead
To bi bio najpametniji potez...
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1302 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Slo Burner »

shalla wrote: 23/09/2022 08:13
Slo Burner wrote: 23/09/2022 07:57 Svakako da treba vaditi JJ i kalkulisati, protiv USA nek ide gdje na bazene, protiv Koreje i Belgije full speed ahead
To bi bio najpametniji potez...
Ali s obzirom da je danas odigrala 27 minuta, kako i cijela prva petorka sumnjam :-?
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1303 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Goran Lojo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jebo ga onaj ko ga je doveo na klupu! Sve ono sto je radjeno u proteklom periodu je sa ova dva poraza popisano. Lako je bilo igrati kad Lojino neznanje pokrivaju najbolje igracice ali kad ostanes samo sa jednom pokazuje se kolika je Lojo NULA od treera. Neam akcije, nema nista samo ima lopta JJ a kad ona izadje ode sve u PM. Ako se moze opucati trica dobro je i ako slucajno udje jos bolje i to je to. Komletne pripreme je odradio bez JJ i nema ni jednu uigranu akciju bez JJ. Sad se tek vidi koliko je bitna Marica a Lojo je najveci i skljucivi krivac sto ona ne igra! I sto je najgore tek nam dolazi USA :-)
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#1304 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Znaci nasa niska igracica prenosi loptu od naseg koša i na nasoj polovini dodaje loptu JJ da je ona vodi do kineskog kosa i dodatno se umara. Sta reci. Sta si Lojo radio mjesec dana na pripremama. O uigranim akcijama da i ne govorim.
dek
Posts: 539
Joined: 28/02/2005 23:53

#1305 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dek »

hrasno38 wrote: 23/09/2022 08:16 Goran Lojo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jebo ga onaj ko ga je doveo na klupu! Sve ono sto je radjeno u proteklom periodu je sa ova dva poraza popisano. Lako je bilo igrati kad Lojino neznanje pokrivaju najbolje igracice ali kad ostanes samo sa jednom pokazuje se kolika je Lojo NULA od treera. Neam akcije, nema nista samo ima lopta JJ a kad ona izadje ode sve u PM. Ako se moze opucati trica dobro je i ako slucajno udje jos bolje i to je to. Komletne pripreme je odradio bez JJ i nema ni jednu uigranu akciju bez JJ. Sad se tek vidi koliko je bitna Marica a Lojo je najveci i skljucivi krivac sto ona ne igra! I sto je najgore tek nam dolazi USA :-)

Zašto Marica ne igra.

Zar nije trudnoća u pitanju.
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#1306 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by elk »

trudna je marica. Tu lojo nije kriv :D
User avatar
Logovan
Posts: 94407
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1307 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Logovan »

Skoro 50 razlike :lol: :roll: Jao katastrofe
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1308 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dek wrote: 23/09/2022 08:20
hrasno38 wrote: 23/09/2022 08:16 Goran Lojo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jebo ga onaj ko ga je doveo na klupu! Sve ono sto je radjeno u proteklom periodu je sa ova dva poraza popisano. Lako je bilo igrati kad Lojino neznanje pokrivaju najbolje igracice ali kad ostanes samo sa jednom pokazuje se kolika je Lojo NULA od treera. Neam akcije, nema nista samo ima lopta JJ a kad ona izadje ode sve u PM. Ako se moze opucati trica dobro je i ako slucajno udje jos bolje i to je to. Komletne pripreme je odradio bez JJ i nema ni jednu uigranu akciju bez JJ. Sad se tek vidi koliko je bitna Marica a Lojo je najveci i skljucivi krivac sto ona ne igra! I sto je najgore tek nam dolazi USA :-)
Zašto Marica ne igra.

Zar nije trudnoća u pitanju.
Marica Gajic jeste sada trudna ali ocito je da niste upoznati sa genezom sta je bilo prije toga a pisao sam o tome vec nekoliko puta ovdje.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1309 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Altsa wrote: 23/09/2022 08:19 Znaci nasa niska igracica prenosi loptu od naseg koša i na nasoj polovini dodaje loptu JJ da je ona vodi do kineskog kosa i dodatno se umara. Sta reci. Sta si Lojo radio mjesec dana na pripremama. O uigranim akcijama da i ne govorim.
Pa sa JJ nije radio nista jer je nije bilo ali je problem sto on nema nista uigrano kad izadje JJ. Kad je ona tu daj joj loptu i sta ona uradi to je to. Lojo ne sada nego nikada nije imao uigrane akcije i sve se svodilo na individualne kvalitete pretezno 4 igracice i to prije svega na JJ i maricu a onda na Courtney Hurt i Melisu Brcaninovic. Ponekad uskoci Tavic i to je to. Od te 4 u ekipi je samo jedna + Tavic. Kad izadje JJ mi nemamo nista ni igru ni skok aposlutno nista i opet se sve svodi hoce li nasa koja slucajno ostati sami i opcati lopti sa trice ili sa distance.
U Kini 10 igracica ima preko 15 minuta u igri kod nas samo 7. Dakle mi smo ovdje dosli da probamo da dobijemo Koreju i Belgiju ocito. Ajde ove prve mozda i dobijemo ali trcei put za redom Belgiju jedino ako JJ bude igrala 40 minuta i imala EFF 40 kao u zadnjoj utakmici u Skenderiji. Gledam jutros koliko su nase igracice "svilene" u odnosu na kineskinje....samo jos da im das barbike i salvete da razmjenjuju. Cast Tavic koja izgleda kao igracica i donkle Dzombeti a ovo ostalo boze ti sacuvaj. Kad se samo sjetim Vece Bajkuse pa kad uleti pod kos tri je igracice ne mogu zaustaviti na ulazu. E mi takvu igracicu nemamo. I momentalno poslije svjetskog prvenstva treba ukljuciti kompletnu dijasporu da vidimo sta imamo po svijetu a malte ne 100% sam siguran da imamo 10 igracica koje su 10x bolje od ovih sada sto igraju. O selektoru i njegovom pomocniku je vise suvisno bilo sta pricati.
Stabilizator
Posts: 298
Joined: 28/02/2022 13:51

#1310 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Stabilizator »

Nije Lojo jedini krivac ali jeste najveci.

- Neuigranost:
Najbolja igracica dolazi 15h prije prvog meca. Ocigledna je neuigranost ali i izostanak bilokakve igre bez JJ. Dakle sta su radile mjesec dana na okupljanju?

- Borbenost:
Kada nema uigranosti ekipa to nadokanadjuje borbenoscu. Nisam primjetio zelju i energiju na klupi pa ni na parketu. Energija i zelja se najbolje ocituje u odbrani i u skokovima. Ako napravis 1 faul za 17min protiv Portorika u utakmici koja ti je jedna od dvije najvaznijih na prvenstvu onda nema tu nikakve odbrane. Ako imas manje skokova, posebno u napadu i to je pokazatelj nedostatka energije. zasto nedostaje energije mi iz ove pozicije samo mozemo nagadjati? Lojo je zasigurno najodgovorniji za ovaj aspekt u igri. Na Eurobasketu se primjetila ogromna energija ovdje sve to izgleda kao neki revijalan pristup igri?

Takticka pripremljenost:
Ne znam sta nam je cilj a predpostavljam da je bio cetvrtfinale? Dakle, morao si se priprmeati da pobjedis Portoriko i Koreju. Ako si vec znao da JJ mozda nece doci do poslednjeg dana zasto nisi ekipu pripremao za taj scenario?

Nedostatak kvalitete:
Ocigledan je nedostatak kvalitete, ali rekao bi da su to nijanse u poredjenju na Eurobasket. Ovdje se vise osjete nedostatak uigranosti i borbenosti koje utjecu na samopouzdanje. Gajicka nije tu ali ona je malo igrala na Eurobasketu a kvlafikacioni turnir je takodjer propustila zbog povrede. Primjetim da je Tavicka napredovala u odnosu na Eurobasket a ostale su tu negdje, izgledaju losije zbog nedostatka uigranosti , energije i samopouzdanja. Babicka jeste imala fenomenalan postotak suta za 3 na Eurobasketu ali pogledajte da su velikom vecinom sutevi kada je bila sama. Ekipa je bila uigranija i Babicka je uglavnom profitirala kad bi JJ bila udvojena. Ovdje se to rijetko desava a Babicka sama sebi ne moze nista iskreirati. Stoga je evidentan i gubitak samopouzdanja.

Samopouzdanje:
Kad sve ovo gore ne funkcionise evidentno je da ce igracice izgubiti na samopouzdanju.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#1311 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Altsa »

Lojo je jedini krivac. Ruku na srce nisu cure krive sto su prosjek igracice. Takve su i tu nema sta dalje da se prica i nema pomoci. Ali Lojo je znao da ce JJ kasniti ili cak uopste ni ne doci ali nije pripremao ekipu i taktiku za igru bez nje. Ako ih je pripremao pa ovako igraju onda je jos gore. Mislim koji moras biti tokmak pa ne uigrati vise varijanti jos na presici kaze kineskinje su se pripremale 2 godine za ovaj turnir. :-)
Ne bi me cudilo da izgubimo i protiv J.Koreje a nema sanse da pobijedimo Belgiju.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1312 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Stabilizator wrote: 23/09/2022 12:01 Nije Lojo jedini krivac ali jeste najveci.

- Neuigranost:
Najbolja igracica dolazi 15h prije prvog meca. Ocigledna je neuigranost ali i izostanak bilokakve igre bez JJ. Dakle sta su radile mjesec dana na okupljanju?

- Borbenost:
Kada nema uigranosti ekipa to nadokanadjuje borbenoscu. Nisam primjetio zelju i energiju na klupi pa ni na parketu. Energija i zelja se najbolje ocituje u odbrani i u skokovima. Ako napravis 1 faul za 17min protiv Portorika u utakmici koja ti je jedna od dvije najvaznijih na prvenstvu onda nema tu nikakve odbrane. Ako imas manje skokova, posebno u napadu i to je pokazatelj nedostatka energije. zasto nedostaje energije mi iz ove pozicije samo mozemo nagadjati? Lojo je zasigurno najodgovorniji za ovaj aspekt u igri. Na Eurobasketu se primjetila ogromna energija ovdje sve to izgleda kao neki revijalan pristup igri?

Takticka pripremljenost:
Ne znam sta nam je cilj a predpostavljam da je bio cetvrtfinale? Dakle, morao si se priprmeati da pobjedis Portoriko i Koreju. Ako si vec znao da JJ mozda nece doci do poslednjeg dana zasto nisi ekipu pripremao za taj scenario?

Nedostatak kvalitete:
Ocigledan je nedostatak kvalitete, ali rekao bi da su to nijanse u poredjenju na Eurobasket. Ovdje se vise osjete nedostatak uigranosti i borbenosti koje utjecu na samopouzdanje. Gajicka nije tu ali ona je malo igrala na Eurobasketu a kvlafikacioni turnir je takodjer propustila zbog povrede. Primjetim da je Tavicka napredovala u odnosu na Eurobasket a ostale su tu negdje, izgledaju losije zbog nedostatka uigranosti , energije i samopouzdanja. Babicka jeste imala fenomenalan postotak suta za 3 na Eurobasketu ali pogledajte da su velikom vecinom sutevi kada je bila sama. Ekipa je bila uigranija i Babicka je uglavnom profitirala kad bi JJ bila udvojena. Ovdje se to rijetko desava a Babicka sama sebi ne moze nista iskreirati. Stoga je evidentan i gubitak samopouzdanja.

Samopouzdanje:
Kad sve ovo gore ne funkcionise evidentno je da ce igracice izgubiti na samopouzdanju.
:thumbup:
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1313 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Jbt nikako ne mogu shvatiti kao mso pobijedli Mali prije par dana bez Jones i sa 24 poena Deure. Neobjašnjivo :?
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1314 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 23/09/2022 12:40 Jbt nikako ne mogu shvatiti kao mso pobijedli Mali prije par dana bez Jones i sa 24 poena Deure. Neobjašnjivo :?
Pa to je jedina reprezentacija koja je bas losija od nase. Nas je u pripremnoj utakmici Francuska razbucala 30 razlike a Francusku je pobucala i Kanada i Australija do sada
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1315 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

Vracamo se na isto. Takticki nepripremljni, neuigrani i previse ovisni o jednoj igracici.I kada ta igracica ne daje 100 posto,onda sve pada u vodu. Zasto je to tako - nije tesko pogoditi. Upirati prastom u nekoga je besmisleno sve dok savez ne odradi dio svog posla.Nisam iznenadjen porazima,ali jesam razlikom.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1316 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 23/09/2022 12:47
funeral blues wrote: 23/09/2022 12:40 Jbt nikako ne mogu shvatiti kao mso pobijedli Mali prije par dana bez Jones i sa 24 poena Deure. Neobjašnjivo :?
Pa to je jedina reprezentacija koja je bas losija od nase. Nas je u pripremnoj utakmici Francuska razbucala 30 razlike a Francusku je pobucala i Kanada i Australija do sada
Gledajuci kako igra Mali protiv Australije, nikako se ne moze reci da su bas losije od nas, a eto mi ih pobijedili bez JJ - ne kontam kako. A Francuska je bogami nagu*ila domacina Australiju, koliko ja vidjeh jucer.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1317 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Za sad smo medju prve tri reprezentacije na kojima se nabija kos razlika :D
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1318 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Pričajte šta hoćete ali meni je ženska košarkaška reprezentacija BiH filmska priča. Kao prvo BiH do 2015. nije ni imala reprezentaciju, kad su je ponovo napravili u kvalifikacijama za Euro 2017. imali su samo jednu pobjedu. Ljudi, ekipa koja nikog u Evropi nije mogla pobjediti danas je među 12 najboljih na svijetu.

Ja sam se isključio iz praćenja svakog sporta al za njih navijam zaista svim srcem jer mi je to toliko fascinantno što su napravile. Čak ih pratim i po klubovima i da vidite koji je to jad i čemer slavili bi svaki koš koji ubace na ovom prvenstvu. Gledam JJ u WNBA to izgleda svjetski, onda gledam Maricu Gajić, Melisu Brčaninović i Nikolinu Babić u Evropskom kupu, aj to izgleda solidno. I na kraju gledam ove ostale po nekim beton ligama vjerujte da sam znao sam ostati na lajvu, niko ne gleda :D ako one ne popale telefone da nas bude 50. Matea Tavić i Milica Deura igraju u Njemačkoj na nekom terenu koji je sa toliko linija iscrtan da poslije njih tu vjerovatno dođu neka djeca na fizičko. Milica poslednju sezonu nije igrala skoro nikako jer je na zalasku karijere, Džebo igra u BH ligi koja je najgora u Evropi. Ove ostale neću ni pominjati gdje igraju i kakav je to rang takmičenja da ne omalovažavam ali to mi djeluju polu amaterski klubovi bez prebijene pare. Pišem ovo samo onima koji ovde svašta navode da samo steknu sliku sa čim BiH raspolaže.

Zamislite tako da vas svi nabijaju ko najveće jadnike i jedno jutro se probudite sa najboljom igračicom svijeta u ekipi. I krenete uz nju korak po korak da se gradite i dođete na Evropsko budete osvojite 5. mjestu. Da se Marica nije povrijedila možda su mogle i Francusku dobiti držale su se do 4 minute prije kraja. Od grupne faze EP Marica ne igra i Hrvatsku su pobijedile bez nje. Na toj pozicji četvorke nju mijenja Melisa Brčaninović (kćerka Mare Lakić) i odlična je u Španiji i u Evropskom kupu. Lojo se tu zeznuo što je izdao ono nekorektno saopštenje nakon kojeg je ona pukla i rekla da više neće igrati. Ipak je ona mlada, u tim godinama svakom duva kroz glavu. Mogla je zamijeniti Maricu na ovom prvenstvu, to mu zamjerim.

Dakle to je drugi maler, treći je ovo sa dolaskom JJ, četvrti da se ona mala Sara koja je jedina veća od 185 povrijedila i nije ni došča, peti da je i Nikolina Babić indisponirana jer od njenih 20 poena već nekoliko utakmica nema ni 4 a i nju je tjerao maler. Kad se zaratilo u Ukrajini morala je napustiti Prometej i dugo nije igrala. Otišla je u Tursku odigrala 4 solidne utkamice u klubu koji je ispao iz lige. Sad ne znam i da li ima klub uopšte i gdje svo ovo vrijeme trenirala.

I svi ti maleri kad se poklope ti pobijediš Japan i dođeš na svjetsko, rangiraju te kao 7. ekipu po snazi. Doveo je 12 igračica od kojih se 2 koliko vidim nisu ni presvukle, ona desetka je danas promašila sa pola metra dva puta koš od tablu što i ja u osnovnoj školi nisam promašivao.

Ljudi, FIBA je pred ovo prvenstvo objavila jedan tekst pod naslovom "Ako tražite tim godine onda je BiH košarkaška bajka" i slažem se sa tim. Da ekipa tog kvaliteta dođe na ovo takmičenje sa ovoliko malera to nema ni u filmovima. Zato :bih: :bih: :bih:
Last edited by dragan53 on 23/09/2022 22:39, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#1319 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by karanana »

Sve ok. Ali hajmo realno...gdje je ova ekipa bez jj? Na dnu evrope. Zato svaka cast na njenom dovodjenju. Nevjerovatno je da najbolja igracica svijeta igra za nas. Nece trajati dugo. Da li ce dovesti nekog drugog ove kvalitete? Sumnjam. I onda gdje smo?

Po meni ova ekipa nema kontinuitet. Bljesnuli zadnjih par godina ali kad jj ode pad ne da je neminovan nego totalan sa vrha na dno.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1320 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

karanana wrote: 23/09/2022 22:26 Sve ok. Ali hajmo realno...gdje je ova ekipa bez jj? Na dnu evrope. Zato svaka cast na njenom dovodjenju. Nevjerovatno je da najbolja igracica svijeta igra za nas. Nece trajati dugo. Da li ce dovesti nekog drugog ove kvalitete? Sumnjam. I onda gdje smo?

Po meni ova ekipa nema kontinuitet. Bljesnuli zadnjih par godina ali kad jj ode pad ne da je neminovan nego totalan sa vrha na dno.
Ne vidim naznake da će otići, tačno je da bi se to resetovalo bez nje al nzm koliko one mogu tao često mijenjati reprezentacije ne znam baš puno slučajeva. Može ne igrati nikako to je tačno. Al napravljene su milje koraka koje e prave 20 godina, podigao se interes za žensku košarku, privućiće se i pare. Treba ovo iskoristiti i ako s stvari poslože čudo se može napraviti na evropskom sledeće godine. JJ se takođe gradi i sad je na vrhuncu karijere.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1321 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Velkoski »

Većinu ovih imena u rosteru je Lojo davno doveo u ŽKK Playoff i nešto napravio od njih

Loš trener ili ne , ovu repku je sam stvorio i smiješno mi je pljuvanje po njemu. Da znate koliko je naša liga smiješna i besmislena ne biste pisali pola ovih stvari.

Poraz od Portorika se vjerovatno nije smio desiti, ali ovo je jedna od rijetkih stvari kada se definitivno, bez imalo grižnje savjesti, može reći da je udaranje nogom u guzicu što smo dogurali i do SP.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1322 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

dragan53 wrote: 23/09/2022 22:22 Pričajte šta hoćete ali meni je ženska košarkaška reprezentacija BiH filmska priča. Kao prvo BiH do 2015. nije ni imala reprezentaciju, kad su je ponovo napravili u kvalifikacijama za Euro 2017. imali su samo jednu pobjedu. Ljudi, ekipa koja nikog u Evropi nije mogla pobjediti danas je među 12 najboljih na svijetu.

Ja sam se isključio iz praćenja svakog sporta al za njih navijam zaista svim srcem jer mi je to toliko fascinantno što su napravile. Čak ih pratim i po klubovima i da vidite koji je to jad i čemer slavili bi svaki koš koji ubace na ovom prvenstvu. Gledam JJ u WNBA to izgleda svjetski, onda gledam Maricu Gajić, Melisu Brčaninović i Nikolinu Babić u Evropskom kupu, aj to izgleda solidno. I na kraju gledam ove ostale po nekim beton ligama vjerujte da sam znao sam ostati na lajvu, niko ne gleda :D ako one ne popale telefone da nas bude 50. Matea Tavić i Milica Deura igraju u Njemačkoj na nekom terenu koji je sa toliko linija iscrtan da poslije njih tu vjerovatno dođu neka djeca na fizičko. Milica poslednju sezonu nije igrala skoro nikako jer je na zalasku karijere, Džebo igra u BH ligi koja je najgora u Evropi. Ove ostale neću ni pominjati gdje igraju i kakav je to rang takmičenja da ne omalovažavam ali to mi djeluju polu amaterski klubovi bez prebijene pare. Pišem ovo samo onima koji ovde svašta navode da samo steknu sliku sa čim BiH raspolaže.

Zamislite tako da vas svi nabijaju ko najveće jadnike i jedno jutro se probudite sa najboljom igračicom svijeta u ekipi. I krenete uz nju korak po korak da se gradite i dođete na Evropsko budete osvojite 5. mjestu. Da se Marica nije povrijedila možda su mogle i Francusku dobiti držale su se do 4 minute prije kraja. Od grupne faze EP Marica ne igra i Hrvatsku su pobijedile bez nje. Na toj pozicji četvorke nju mijenja Melisa Brčaninović (kćerka Mare Lakić) i odlična je u Španiji i u Evropskom kupu. Lojo se tu zeznuo što je izdao ono nekorektno saopštenje nakon kojeg je ona pukla i rekla da više neće igrati. Ipak je ona mlada, u tim godinama svakom duva kroz glavu. Mogla je zamijeniti Maricu na ovom prvenstvu, to mu zamjerim.

Dakle to je drugi maler, treći je ovo sa dolaskom JJ, četvrti da se ona mala Sara koja je jedina veća od 185 povrijedila i nije ni došča, peti da je i Nikolina Babić indisponirana jer od njenih 20 poena već nekoliko utakmica nema ni 4 a i nju je tjerao maler. Kad se zaratilo u Ukrajini morala je napustiti Prometej i dugo nije igrala. Otišla je u Tursku odigrala 4 solidne utkamice u klubu koji je ispao iz lige. Sad ne znam i da li ima klub uopšte i gdje svo ovo vrijeme trenirala.

I svi ti maleri kad se poklope ti pobijediš Japan i dođeš na svjetsko, rangiraju te kao 7. ekipu po snazi. Doveo je 12 igračica od kojih se 2 koliko vidim nisu ni presvukle, ona desetka je danas promašila sa pola metra dva puta koš od tablu što i ja u osnovnoj školi nisam promašivao.

Ljudi, FIBA je pred ovo prvenstvo objavila jedan tekst pod naslovom "Ako tražite tim godine onda je BiH košarkaška bajka" i slažem se sa tim. Da ekipa tog kvaliteta dođe na ovo takmičenje sa ovoliko malera to nema ni u filmovima. Zato :bih: :bih: :bih:
I ja sam slična dijagnoza, od proslog EP mi se sve vrti oko zenske kosarke..pratim u klubovima, vamo tamo :-) :)
Realno, plasman na SP je stvarno čudo, ali isto tako nas je u samo par mjeseci zadesilo toliko pehova, da je i to čudo svoje vrste.

Maricina povreda (hrasno ce reci da je Lojo iskljucivi krivac :) iako mi se čini da bi se obnova povrede, jedne noge pa druge, neminovno desila vrlo skoro i bez da je Lojo nije forsirao onoliko. Na kraju, bez njene full minutaze sumnjam da bismo dobili Belgiju i Hrvatsku (ipak je igrala, jer se sjecam kako se ona i Dojkicka ne podnose :).
Nikolina Babic je tako dobro igrala u Prometeju i reprezentaciji da mi nikako nije bilo jasno kako ta cura ne igra za neki veći klub. Imala je šut, ulaz, asistenciju i imala je neku odvaznost kad je gusto. I jbg, desi se sranje u Ukrajini, pa onda udaja i nesta cure. Vjerovatno sad i ona hoce ko Marica bebu umjesto lopte :)
Pa onda ova finala sa JJ u p.m...da se ovoliko potroši kroz te utkamice, pa onda trči tamo, igraj iz aviona, peh da valja.

Te tri cure su bile okosnica ekipe, uz Tavicku koja je uvijek soldidna i nema joj se sta reci.

Što se Loje tiče, koliko god da nije stručnjak i koliko god bilo mučno gledati sve to, mislim da treba ipak poštovati ovo što je Velkoski napisao: da je on ugradio neki svoj entuzijazam i počeo sklapati ovu ekipu iz ničega, uz angazovanje JJ. Puno ljudi nije svjesno koliko malo potencijala mi imamo. Osim slabe lige i besparice, imamo i problem da svaka naznaka talenta biva pokupljena od strane Srbije i Hrvatske, osim ako djeca nisu iz Bošnjačkog naroda. Da se nije pojavio Maricin talenat i da nije odabrala BiH, ne bi bilo ove danasnje ekipe 100%, jer se oko nje gradilo sve to. Da se Musa nije pojavio, ne bi bilo ni danasnje soldine muške ekipe. Znači, mora biti bar jedan talenat oko kojeg ce se kalemiti ostali prosjecni igraci, barem se meni tako čini. E mi imamo samo 1/3 drzave kao potencijal za pojavu takvog talenta.
Gledao sam onu malu Kahrimanovic u14 iz Amerike i stvarno djeluje moćno. Ostaje nada da će se pojaviti još poneko i da ćemo ga znati privoliti, a ne posvađati se :D
Sumnjam da ce Lojo dati ostavku prije kraja kvalifikacija za EP, iako bih to volio, jer se iz aviona vidi da ova ekipa nema vise taj naboj i x faktor koji su imali i koji je bio baziran na Maricinoj energiji. I da se plasiraju na EP, bice to samo epizodna uloga slicna ovom SP.

Treba se okrenuti mlađim uzrastima, pogurati neke bivše asove kojima nije stalo samo da uzmu jebenu mjesecnu clanarinu. Muka mi je vise od milion nekih kvaziklubova iz raznih sportova koji iskacu ko drustvenim mrezama. Treba otici kod Tanjevica, Raze, Bajkuse i pitati sta da se radi, njima sigurno nije stalo da uzmu tih 20 KM članarine. Treba se nekako spusiti do škola, do seoskih poligona, kvartova, do casova fizičkog i tu prilaziti djeci, a ne preko fejsbuka sa slikama Jordana.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1323 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

funeral blues wrote: 24/09/2022 00:42

Nikolina Babic je tako dobro igrala u Prometeju i reprezentaciji da mi nikako nije bilo jasno kako ta cura ne igra za neki veći klub. Imala je šut, ulaz, asistenciju i imala je neku odvaznost kad je gusto. I jbg, desi se sranje u Ukrajini, pa onda udaja i nesta cure. Vjerovatno sad i ona hoce ko Marica bebu umjesto lopte :)
Sad gledam da je prešla u Češki Brno koji je super ekipa, jača od Prometeja i prošle godine je igrao Euroligu. Ove godine će igrati Euro kup jer su bili drugi u prvenstvu a da su bili prvi igrala bi Evroligu protiv Jonquel Jones koja je prešla u Turski Mersin nakon odlaska iz Rusije. Turci plaćaju bolje nego WNBA. Sve u svemu Nikolina je veliki potencijal ako se ne desi pauza od koju godinu kao kod Marice.
Sa ostalim se slažem da je opet onu ekipu okupiti za Evropsko i vratiti nekako Melisu Brčaninović prije nego je Njemačka uzme, i zadržati ove rezultate par godina. Preporodiće se košarka u BiH.

Slažem se da su Srbija i Hrvatska kupili sve redom al od Hrvatske je BiH trenutno daleko bolja a i Srbiju može lako prestići jer je nekoliko najvažnijih igračica završilo karijeru i narednih par godina je BiH ima veliku šansu. Zato ne treba praviti negativnu atmosferu oko ove reprezentacije na Evropskom mogu napraviti čudo jer mogu svaku ekipu pobijediti.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5053
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#1324 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by oldtajmer »

http://www.hesgoal.com/news/Bosnia%20an ... a%20W.html


ako nekom treba link za utakmicu, ja gledam na tv-u solidna slika
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#1325 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by jazzer »

Ko će Bahu slušati sve vrijeme, zvuči kao da se probudio prije 4 minute. Nakon burne noći u kafani.
Post Reply