Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#226 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Porodice Foht wrote: 19/06/2021 19:30 Na osnovu cega te usrane kladionice sutra daju toliku prednost Slovenkama? :? :shock: Pa mi odjednom kao autsajderi!
Treba to pokazati curama pa namlatiti Dezelu.
Hm mozda na ossnovu sportskih argumenata! Lojo je u dvije utakmice unistio tri igracice sa minutazom: Jones, Gajic i Babic i veliko je pitanje da li ce se upsjeti i 50% regenerisati za samo jedan dan. Ovo sto Lojo radi je pravi raritet u kosarskasom sportu gdje dovodi igracice do granica izdrzljivosti jer bez njih nema nista. Nismo mi pobjedili ove dvije reprezentacije zato sto imamo nkakvu veliku igru, precizne suteve nego zato sto su ove dvije reprezentacije a pogotovo Belgija u prvoj utakmici bile totalno van svog fazona i svvoje realne igre. Daleko od toga da ne postujem ono sto su uradile nase igracice ali to je realnost. Covjek koji na klupi drzi bez minute jednu Melisu Brcaninovic a do "jucer" povrijedjenu Maricu Gajic 38 minuta kod mene ne bi bio trener ni sekunde niti bi mu dao da pridje blizu klupe. Mi cemo vjerovatno dobijati sve dok budu Jones i Marica mogle igrati a cim jedna od njih padne ranije bice pisi propalo.
Naravno da vam kazem da posmatrate utakmiciu malo detaljnije zatjerat cete me u kurac i reci :sta ti pricas mi pobjedjujemo" i bit cete u pravu samo sa boljim vodjenjem sa klupe mi bi pobjedjivali sa pjesmom a vec protiv Turske smo morali izaci iz okvira svojih fizickih mogucnosti pa je jedna Jones koja moze svaku igraccicu drzati u zubima pred kraj jedva hodala. Ja to vidim kao sto vidim da je u dvorani strasno zagusljivo i ovakve minutaze su kokcanje sa zivotima igracica. Pogledajte statistiku recimo igarcica Belgije koje su dobile Sloveniju skoro 40 razlike i vijdet cete da nema niko preko 30 minuta igranja i imate u igri svih 12 igracica sa minimalno 4 minute igranja a maksimalno 28.
Mi dobijamo i ja sam presretan radi toga iskljucivo na individualni kvalitet i mozemo tako i do medalje ali i do unistavanja nasih igracica. U prvoj utakmici Jones 38, Gajic 37 a Babic 33, u drugoj utakmici Gajic 38, Jones 36 a Babic 33!!!!
Ali dobro naravno puna podrska nasim igracicam i strucnom stabu u nadi da ce sve proci kako treba! :bih: :bih: :bih: :bih:
SUTRA U 12.00, SPORTKLUB UTAKMICA PROTIV SLOVENIJE ZA DIREKTNO CETVRTFINALE!
User avatar
studeni76
Posts: 5419
Joined: 03/06/2009 14:12

#227 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by studeni76 »

Sve to ima smisla, al iz ugla favorita za medalje i visok plasman. A mi smo autsajderi, daj sta das i to odmah. Dok ide dobro i jest, mi smo plan prebacili. moglo se kalkulisat pa izgubit obje utakmice!
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#228 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

studeni76 wrote: 19/06/2021 21:31 Sve to ima smisla, al iz ugla favorita za medalje i visok plasman. A mi smo autsajderi, daj sta das i to odmah. Dok ide dobro i jest, mi smo plan prebacili. moglo se kalkulisat pa izgubit obje utakmice!
Ne bbih se slozio da smo autsajderi s obzirom sa kojim imenima igramo. Tim koji ima vjerovatno najbolju ili medju 5 najboljih igracica svijeta tesko se moze nazvati autsajderom. Takodje tu je fenomenalna Gajic ali i ostale igracice nisu reppa bez korijena. Naravno ne mislim da smo sigurno tim za medalju ali imamo ekipu koja se moze boriti za medalju samo sto treba korisiti sve igracice jer se na ovakva prvenstva ne vode igracice ili igraci koji ce presjedeti na klupi.
User avatar
Distortion
Posts: 2844
Joined: 08/09/2007 19:56

#229 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Distortion »

Hrasno je dobro to analizirao i slazem se da je bas velika minutaza kljucnih igracica. Tesko je to izdrzati u 2 dana. Ne znam koliko su se uspjele odmoriti ali sad imaju sansu da se plasiraju u 1/4 finale. Ne poznajem dovoljno zensku kosarku, me znam kakva je Slovenija ali ovih pobjeda da kladionice favoriziraju Sloveniju je bas neocekivano.

Ne znam da li ima ostalih igracica sa klupe koje mogu rasteretiti kljucne igracice. Gust je raspored i treba to izdrzat.

Sretno djevojkama protiv Slovenije!!! :bih:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#230 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Billy The Pljuc »

Odavno je svanulo i na nogama se, što bi @hrasno38 rekao ne priznajem ulogu autsajdera mada kladionice sugerišu drugačije. Evidentno je da sam već negdje usput u ova protekla dva dana izgubio skromnost i sad u stilu prosječnog bosančerosa velim daj te slovenke da se malo igramo sa njima.

Malo prostudirah iste i koliko sam ja skontao njihova najbolja igračica jeste Eva Lisec koja igra na poziciji centra. Nismo se istima nikada do sada susretali a što svejedno u trenutnoj situaciji ne znači ništa. Naš najveći adut jeste nadam se odmorna i raspoložena JJ i imam šuhvu da ćemo ovo danas uspješno apsolvirati i obezbjediti željeno četvrtfinale.

Ovaj eventualni direktan plasman u četvrtfinale nam definitivno mnogo znači i zbog mogućnosti dodatnog dana odmora a svejedno smo u Strazburu i da ne završimo kao prvi u grupi, tek našim plasmanom u polufinale bi išli za Valensiju, znači dan odmora više i za pripremu naredne utakmice bez te eventualne utakmice osmine finala.

Ono što je interesantno jeste da se ukrštamo sa grupom D i da postoji mogućnost da se opet sastanemo u četvrtfinalu sa nekom od ekipa iz naše grupe a koja završi grupnu fazu na trećoj poziciji. Kako god da iskalkulišem naša reprezentacija ne bi trebala završiti na toj trećoj poziciji i time bi izbjegla Rusiju ili Francusku u eventualnoj utakmici osmine finala. Najvjerovatnije uz našu današnju pobjedu da bi to bila Slovenija kojoj fakat želim da izgubi danas pa da nakon toga napravi malo iznenađenje u osmini finala i da se opet vidimo u četvrtfinalu :mrgreen:.

Kao drugoplasirana reprezentacija u našoj grupi definitivno opet u Strazburu bi sutra igrali osminu finala sa Češkom ili Hrvatskom, zavisi koja danas pobjedi i dalji plasman bi nas odveo na pobjednika grupe D Francuska/Rusija.

Kako francuskinje slove kao glavni favoriti svoje grupe i kao jedan od favorita za uzimanje titule generalno bilo bi ih idealno izbjeći u četvrtfinalu, sa ruskinjama smo se već nosali i veće su nam šanse definitivno.

Dalje se ništa ne usudim nadati a kamoli prognozirati, četvrtfinale direktnim plasmanom u isto i kreševo sa ruskinjama za polufinale pa šta bude mi je onako mjera i neka realnost.

Sretno nam bilo.
Sociolog
Posts: 4339
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#231 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sociolog »

Biti ce ovo gutavo do samog kraja.
Steta za 7 razlike ipak idemo zmajice :bih: :bih: :thumbup: :mrgreen: ;-) 8)
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#232 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Billy The Pljuc »

Dobre slovenke, sira klupa i jaci trener od naseg kako stvari stoje. Steta sto ne iskoristismo momentum i ne realizovasmo 4 napada za redom na pocetku druge pa umjesto mi one se odlijepise. Za sada jednosmjerna ulica jer igraju dobru odbranu u drugoj, mala nada da ih opteretimo faulovima.

Ideeemoooo
suspect_zero
Posts: 25760
Joined: 11/10/2008 21:45

#233 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by suspect_zero »

Ja ovo ne mogu gledati :oops:
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#234 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Kao sto sam i najavio i kao sto nam je skoro u svakom sportu problem koji se zove TRENER/SELEKTOR!!! Nije ovo losa igra nasih igracica nego katastrofalno vodjenje ekipe koja nema ni jednu jedinu uigranu akciju. Treba samo pogledati koliko su nam Slovenke dale poena na lagano polaganje jer umjesto da Jones igra pod kosem nama igra jadna Milica koja je jedina svijetla tacka. I dalje iako kamera nekoliko putaz zumira Melisu Brcaninovic selektor je ignorise i ne da joj da igra a ona je ono sto nam sad treba kao hljeb.
Nismo mi dobili prve dvije utakmice zato sto smo ekstra dobri nego zato sto su Belgija i Turska odigrale estra lose. Pokazatelj je pobjeda Belgije protiv Slovenije od 40 razlike a nas sada Slovenija dere skoro 20. Ne kazem da ovo do sada nije uspjeh ali imamo sve predipsozicije za borbu za medalju, igracki kadar, ali izuzetno losu klupu koja igracice tjera do granice izdrzljivosti.
Ovo ako dobijemo bit cemo svjetsko cudo!
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20521
Joined: 12/08/2013 12:51

#235 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by insaneinthebrain »

Ubise brasno u nama janezovke :run:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#236 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Billy The Pljuc »

A moze se i mora gledati, ostaje utisak da smo nemocni, jeste da znamo upasti u te zone sumraka pa se dizati ali po svemu sudeci se to danas nece desiti.

Dok ima nade navijamo, makar da uspijemo izvuci poraz sa malom razlikom ako vec nismo u stanju dobiti.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#237 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Billy The Pljuc »

hrasno38 wrote: 20/06/2021 12:58 Kao sto sam i najavio i kao sto nam je skoro u svakom sportu problem koji se zove TRENER/SELEKTOR!!! Nije ovo losa igra nasih igracica nego katastrofalno vodjenje ekipe koja nema ni jednu jedinu uigranu akciju. Treba samo pogledati koliko su nam Slovenke dale poena na lagano polaganje jer umjesto da Jones igra pod kosem nama igra jadna Milica koja je jedina svijetla tacka. I dalje iako kamera nekoliko putaz zumira Melisu Brcaninovic selektor je ignorise i ne da joj da igra a ona je ono sto nam sad treba kao hljeb.
Nismo mi dobili prve dvije utakmice zato sto smo ekstra dobri nego zato sto su Belgija i Turska odigrale estra lose. Pokazatelj je pobjeda Belgije protiv Slovenije od 40 razlike a nas sada Slovenija dere skoro 20. Ne kazem da ovo do sada nije uspjeh ali imamo sve predipsozicije za borbu za medalju, igracki kadar, ali izuzetno losu klupu koja igracice tjera do granice izdrzljivosti.
Ovo ako dobijemo bit cemo svjetsko cudo!
Slazem se u pogledu trenera, njihov je puno jaci i svaki put kad smo bili u situaciji da eventualno odemo na vecu razliku on je odgovorio kako treba, ovaj nas nista, nula boba.
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#238 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by jazzer »

Ne mogu slovenke imati ovakav sut i ritam cijelu utakmicu. Moraju pasti u nekom trenutku ali imaju dobru zalihu. Steta one promasene trice na minus 10, uvezale nase dva dobra napada za minus deset, uzele lopru i ne udje trica. Onda je opet uslijedio pad. I ja bih prigovorio Loji sto nije pokusao napraviti siri roster jer je neophodan u ovom sistemu takmicenja a mislim da je imao matetijala od cura koje su na klupi.

Kako god, bravo cure, idemo u drugo poluvrijeme i preko baraza, ako bude trebalo, u 1/4 finala. :bih:
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#239 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

studeni76 wrote: 19/06/2021 21:31 Sve to ima smisla, al iz ugla favorita za medalje i visok plasman. A mi smo autsajderi, daj sta das i to odmah. Dok ide dobro i jest, mi smo plan prebacili. moglo se kalkulisat pa izgubit obje utakmice!
Slazem se. Bolje pobijediti jednu, dvije tekme sa slomljenom Gajic i Jones, nego izgubiti sve malom razlikom. Jbg nismo mi Amerika.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#240 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sara03 »

Šteta. :|

No, treba razumjeti djevojke. Dvije teške utakmice su ize njih, trener preforsirao ključne igračice, kada ne ide daj na silu da se nešto pokuša, dosta izgubljenih lopti i nerezonskih šuteva. Mrka kapa. Povrh svega, Slovenke nenormalno šutiraju za tri poena i to bi bilo to za danas.

Prolazak u drugi krug je svakako veliki uspjeh za bh. sport i košarku. :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#241 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Sara03 wrote: 20/06/2021 13:08 Šteta. :|

No, treba razumijeti djevojke. Dvije teške utakmice su ize njih, trener preforsirao ključne igračice, kada ne ide daj na silu da se nešto pokuša, dosta izgubljenih lopti i nerezonskih šuteva. Mrka kapa. Povrh svega, Slovenke nenormalno šutiraju za tri poena i to bi bilo to za danas.

Prolazak u drugi krug je svakako veliki uspjeh za bh. sport i košarku. :bih:
Teske su zato sto ih Lojo drila do iznemoglosti a jednoj od najboljih igracica ne da ni sekundu
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#242 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Billy The Pljuc »

A kako smo usli u drugo ni one same izgleda vise ne vjeruju, igru nemamo i valjda ne bude katastrofa od 30 i vise razlike do kraja. Njihov sut za 3 nikako ne branimo niti ovaj nas zna kako odgovoriti na isto.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#243 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ludzak »

Bolje Slovenke dosta.
I neko se ismijavao kada su Slovenke proglašavale favoritom.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#244 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sara03 »

hrasno38 wrote: 20/06/2021 13:09
Sara03 wrote: 20/06/2021 13:08 Šteta. :|

No, treba razumjeti djevojke. Dvije teške utakmice su ize njih, trener preforsirao ključne igračice, kada ne ide daj na silu da se nešto pokuša, dosta izgubljenih lopti i nerezonskih šuteva. Mrka kapa. Povrh svega, Slovenke nenormalno šutiraju za tri poena i to bi bilo to za danas.

Prolazak u drugi krug je svakako veliki uspjeh za bh. sport i košarku. :bih:
Teske su zato sto ih Lojo drila do iznemoglosti a jednoj od najboljih igracica ne da ni sekundu
Smiješno, fakat. Možda dobije priliku u nastavku. Zar nije njena majka bila u nekom sukobu sa selektorom? Ne bi trebalo provlačiti lični animozitet na parket. Ako je to u pitanju, šta reći nego naša posla.
NediM17
Posts: 21641
Joined: 05/11/2009 11:49

#245 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by NediM17 »

Mescini okrenuse se sljive na rogace. :bih:
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#246 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Sara03 »

Nevjerovatno, nema predaje! :bih:
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#247 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by jazzer »

Pobijedile ovdje ili ne, cure su zasluzile ogromno postovanje.
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#248 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by jazzer »

Slovenke nisu nikada pobjedile na EURU ako su protivnice dale vise od 70 poena.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#249 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Billy The Pljuc »

Steta, visile su slovenke nakon cak +25, imale su ih i malo vise mirnoce i zrelosti u napadu i cudo bi se desilo. Ispostavi se da samo ona losa druga cetvrtina i neiskoristena slobodna bacanja su bila dovoljna za pobjedu slovenki.
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#250 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Billy The Pljuc wrote: 20/06/2021 13:52 Steta, visile su slovenke nakon cak +25, imale su ih i malo vise mirnoce i zrelosti u napadu i cudo bi se desilo.
Vjeruj mi da je Lojo koristio Melisu tokom utakmice mi bi glat dobili Slovenke. Melisa je visoka 193 i ima strasan sut. Puno bi pomogla i pod kosem i na sutu ali Lojo preko Melise lijeci svoje frustracije i rat sa Marom Lakic.
Post Reply