Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1526 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

laik1981 wrote: 24/11/2022 20:26 Ma bez JJ ova reprezentacija je za b diviziju i to i tamo da budu mrtvi prosjek.. Imas jednu-dvije sto i lice na kosarkasice.. Od ovih ostalih oci bole.. Ne mozes ovo sto gledas povezati sa profesionalnim sportom i cinjenicom da ove cure citav zivot treniraju, a ovako izgledaju..
Ma čini ti se. Ovo je stvar struke. Najpametnije bi bilo kao sa odbojkom: uzmes trenera iz Srbije i na izmišljaš toplu vodu.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1527 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Ovo nisam mogao ni sanjati .. od vrha do dna za pola godine. Do apsolutnog dna. JJ je trebalo dati pare da odigra ove četiri utakmice cura igra za pare samose mi pravimo ludi, uzeti od nekog novog auta kantonalnog ministra i fino platiti... Sestre Zubac su jedne dobro odigrale i definitivno se može reci da je ekipa uništena svađama i podjelama... Da su one imale uz Melisu i Maricu u Australiju druga bi prica bila. Upamtite tu ekipu nece se za deceniju ponoviti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1528 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dragan53 wrote: 24/11/2022 20:55 Ovo nisam mogao ni sanjati .. od vrha do dna za pola godine. Do apsolutnog dna. JJ je trebalo dati pare da odigra ove četiri utakmice cura igra za pare samose mi pravimo ludi, uzeti od nekog novog auta kantonalnog ministra i fino platiti... Sestre Zubac su jedne dobro odigrale i definitivno se može reci da je ekipa uništena svađama i podjelama... Da su one imale uz Melisu i Maricu u Australiju druga bi prica bila. Upamtite tu ekipu nece se za deceniju ponoviti.
Ma idiot je promjenio ekipu koja je stigla i prestigla Njemacku. Sestre Zubac a pogotovo Dragana je mogla puno vise da je idiot nije prekinuo a krenula je fenomenalno. Dragana ima odlican ulaz, jaka je ali idot je izvede isto kao i onaj idiot sto u Realu izvede Musu pa ga drzi 10 minuta na klupi. Lojo je klasicni sminker i nista vise zajedno sa pomocnikom Secerovicem. Treba vidjeti kako se ovaj idot moze smjeniti i dovesti ili Omanic ili Mirvicka jer to su treneri koji su trenirali vrlo uspjesno samo zenske ekipe....pogotovo Omanic. Inace kad se birao Lojo za selektora napravljena je zvrcka jer po svemu je trebao da bude Omanic ali su nastetlili ovom malom supku. Svaki poraz i na SP i ovaj veceras je iskljucivo njegova a pobjede su zahvlajujuci individualnim kvalitetima JJ, Marice, Hurt i Melise. Od kada ja pricaam da se trebaju zvati sestre Zubac i tacno na SP da smo imali njih dvije bilo bi puno bolje. Samo pogledas statistiku i vidis koliku su Domuzin, Deura, Kenzevic imali minutazu sa nikakvim ucinkom a koliku je Dragana Zubac i od svih ima bolji ucinak osim Hurt koja je igrala 36:09 minuta a Dragana 19:33 i ova ima valorizaciju bolju samo za 1. Idiot jednostavno kao sto napisao prije utakmice samo gura stare igracice kojima su ucinci katastrofa. Ajla Selimovic i Gabrijela Viskovic u ovakvom porazu nisu dobile ni sekunde a Ajla igra u spanskoj ligi. Pa ti onda skontaj koliki je to kreten i debil od selektora

https://www.fiba.basketball/womenseurob ... b=overview
User avatar
dulekrele
Posts: 3812
Joined: 10/04/2014 18:25

#1529 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »


Image
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1530 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Aj samo pogledajte kakav su Crnogorci nacionalni brend napravili od upjjeha ženske rukometne reprezentacije. Mi nemamo za kartu na SP oni napune dvoranu na dočeku za treće mjesto. Tu da je bilo malo para upumpati to bi bio tim snova, JJ je igrala džabe koliko znam i što bi rizikovala povrede i igrala 40 minuta kad vidi da sve u ovoj zemlji boli ona stvar za ovom reprezentacijom.
giovanni008
Posts: 539
Joined: 20/05/2008 12:20

#1531 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by giovanni008 »

Kakav amater od trenera.

Pod hitno ga smjeniti!!!

Onda za utjehu dobijamo Brcaninovicku, koja nece da igra dok je ovaj mamlaz na klupi!
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1532 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ludzak »

Pa da dođe Phil Jackson kakve bi koristi bilo. Bez JJ mi smo trecerazredna ekipa. Nego nas je ona izvlačila po utakmicama. Sama ona nam je 30 poena po utakmicama davala.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1533 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dragan53 wrote: 24/11/2022 22:33 Aj samo pogledajte kakav su Crnogorci nacionalni brend napravili od upjjeha ženske rukometne reprezentacije. Mi nemamo za kartu na SP oni napune dvoranu na dočeku za treće mjesto. Tu da je bilo malo para upumpati to bi bio tim snova, JJ je igrala džabe koliko znam i što bi rizikovala povrede i igrala 40 minuta kad vidi da sve u ovoj zemlji boli ona stvar za ovom reprezentacijom.
Sve je to nebitno kada imas kloca za selektora. Taj kloc je sjedio na klupi iskljucivo zahvaljujuci JJ i Marici a ne svom trenerskom znanju. Otjerao je iz reprezentacije prvo sestre Zubac pa onda Melisu. Evo sad je vratio sestre jer nema koga drugog i svako ko je odigrao malo vise basketa u zivotu vidi da su sestre bolji materijal od pola bivse i sadasnje reprezentacije. Melisa takodje i kad je igrala igrala je u grcu radi ovog kretena. Hurt nije vise ni blizu one igracice koja je igrala u kvalifikacijama protiv Svicarske i Estonije u Februaru 2021. Uzasno je spora, troma, nema suta, jedino sto je nabila kila pa se moze gurati pod kosem. Dakle nama treba totalni reset klupe pod hitno....NAJHITNIJE! Kakav crni Secerovic to je totalni anonimus u kosarci i moze biti pomocnik samo sminkeru Loji.
E sad PARE....pare su najveci problem BH sporta ali mislim da JJ nije igrala dzaba ali isto tako mislim ako bi joj se ponudila neka fina cifra da odigra zadnje dvije utakmice u februaru da ne bi odbila. Ne znam sta nam je sa Maricom osim da je trudna ili je bila trudna....nigdje je nema povukla se jer je taj isti opancar Lojo unisto na evropksom prvenstvu i nikad se do kraja nije oporavila.
Medjutim glavni probkem kosarke u BiH je SAVEZ i nevidjeni idioti u njemu podjeljeni na B-H-S i to je bio glavni faktor da udju u savez. Colana je postavila SDA, Borisa Spassojevica SNSD a bio je i zastupnik za vrijeme mandata u KS BiH sto je nevidjeno u svijetu sporta jer je to direktno mijesdanje politike u sport, Dalibora Milosa i Vinka Batinica HDZ....uglavnom ono sto je bilo pravih kosarkasa odstupilo je ali banditi ne odstupaju.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1534 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Ponovo sam pogledao 2. cetvrtinu. U naletu samo, stigli ih zestokom serijom na 26-26, niza ali agresivnija postava (Domuzin, Babic i sestre Zubac) im ne lezi. Svabe uzimaji time out. U povratku s timeouta kod nas potpuno nova petorka, Lojo nam sjeba momentum. Sta reci..
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#1535 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by elk »

Mi smo vec divizija b. Samo nam jos to niko nije rekao.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1536 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

hrasno38 wrote: 24/11/2022 23:03
dragan53 wrote: 24/11/2022 22:33 Aj samo pogledajte kakav su Crnogorci nacionalni brend napravili od upjjeha ženske rukometne reprezentacije. Mi nemamo za kartu na SP oni napune dvoranu na dočeku za treće mjesto. Tu da je bilo malo para upumpati to bi bio tim snova, JJ je igrala džabe koliko znam i što bi rizikovala povrede i igrala 40 minuta kad vidi da sve u ovoj zemlji boli ona stvar za ovom reprezentacijom.
Sve je to nebitno kada imas kloca za selektora. Taj kloc je sjedio na klupi iskljucivo zahvaljujuci JJ i Marici a ne svom trenerskom znanju. Otjerao je iz reprezentacije prvo sestre Zubac pa onda Melisu. Evo sad je vratio sestre jer nema koga drugog i svako ko je odigrao malo vise basketa u zivotu vidi da su sestre bolji materijal od pola bivse i sadasnje reprezentacije. Melisa takodje i kad je igrala igrala je u grcu radi ovog kretena. Hurt nije vise ni blizu one igracice koja je igrala u kvalifikacijama protiv Svicarske i Estonije u Februaru 2021. Uzasno je spora, troma, nema suta, jedino sto je nabila kila pa se moze gurati pod kosem. Dakle nama treba totalni reset klupe pod hitno....NAJHITNIJE! Kakav crni Secerovic to je totalni anonimus u kosarci i moze biti pomocnik samo sminkeru Loji.
E sad PARE....pare su najveci problem BH sporta ali mislim da JJ nije igrala dzaba ali isto tako mislim ako bi joj se ponudila neka fina cifra da odigra zadnje dvije utakmice u februaru da ne bi odbila. Ne znam sta nam je sa Maricom osim da je trudna ili je bila trudna....nigdje je nema povukla se jer je taj isti opancar Lojo unisto na evropksom prvenstvu i nikad se do kraja nije oporavila.
Medjutim glavni probkem kosarke u BiH je SAVEZ i nevidjeni idioti u njemu podjeljeni na B-H-S i to je bio glavni faktor da udju u savez. Colana je postavila SDA, Borisa Spassojevica SNSD a bio je i zastupnik za vrijeme mandata u KS BiH sto je nevidjeno u svijetu sporta jer je to direktno mijesdanje politike u sport, Dalibora Milosa i Vinka Batinica HDZ....uglavnom ono sto je bilo pravih kosarkasa odstupilo je ali banditi ne odstupaju.
Slažem se stranački savez. Dijele ta mjesta ko kad formiraju vlast :lol:
Što se JJ tiče mislim da sa njom nije gotovo za sva vremena i nešto se definitivno desilo kad je ovih 5 prestalo igrati. Nije se oglasila uopšte iako je redovno na instagramu i twitteru dijelila sve što se tiče reprezentacije. Onda je Goran Lojo nedavno na ig objavio neke slike sa njom, tagovao je i napisao neku poruku u fazinu ponosan sam što sam bio trener MVP bla bla bla. Ona niti je lajkala, niti je komentarisala ništa ... :lol: stoji to još kod njega.
Ma treba joj dati lovu za one dvije utakmice u februaru razbiće ih sama i ako se poklope kockice možda upadneml među te 4 najbolje drugoplasirane. Al ako se bude gubilo po 50 razlike teško..
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1537 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

funeral blues wrote: 24/11/2022 20:52
laik1981 wrote: 24/11/2022 20:26 Ma bez JJ ova reprezentacija je za b diviziju i to i tamo da budu mrtvi prosjek.. Imas jednu-dvije sto i lice na kosarkasice.. Od ovih ostalih oci bole.. Ne mozes ovo sto gledas povezati sa profesionalnim sportom i cinjenicom da ove cure citav zivot treniraju, a ovako izgledaju..
Ma čini ti se. Ovo je stvar struke. Najpametnije bi bilo kao sa odbojkom: uzmes trenera iz Srbije i na izmišljaš toplu vodu.
Ne treba nama trener iz Srbije, imamo mi svojih strucnjaka ali ne mogu doci na red od ovakvih neznalica kao sto je Lojo. Ja sam se iskreno nadao da ce on sam posle SP podnijeti ostavku, ali jok, nena taj ni stida ni srama, treba napraviti peticiju i nasilno ga smijeniti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1538 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

sukis wrote: 25/11/2022 10:19
funeral blues wrote: 24/11/2022 20:52
Ma čini ti se. Ovo je stvar struke. Najpametnije bi bilo kao sa odbojkom: uzmes trenera iz Srbije i na izmišljaš toplu vodu.
Ne treba nama trener iz Srbije, imamo mi svojih strucnjaka ali ne mogu doci na red od ovakvih neznalica kao sto je Lojo. Ja sam se iskreno nadao da ce on sam posle SP podnijeti ostavku, ali jok, nena taj ni stida ni srama, treba napraviti peticiju i nasilno ga smijeniti.
Ma Elemdin Omanic je trenercina za zenske ekipe, Silvana Mirvic je rekla svoje nakon svjetskog prvenstva a takodje ima ogromno kosarkasko iskustvo...naravno ima trenera i van BiH ali nama treba trener koji iza sebe ima rezultate i kosarkasko znanje a ne priucene sminkercine kao sto su Lojo i Secerovic.

https://ba.n1info.com/sport-klub/kosark ... ogrijesio/
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1539 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

D. Zubac igrala pod temperaturom. Poslije utakmice zavrsila na hitnoj. Žao mi cure, a odigrala je odlično uzevši sve u obzir.
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1540 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

hrasno38 wrote: 25/11/2022 13:20
sukis wrote: 25/11/2022 10:19

Ne treba nama trener iz Srbije, imamo mi svojih strucnjaka ali ne mogu doci na red od ovakvih neznalica kao sto je Lojo. Ja sam se iskreno nadao da ce on sam posle SP podnijeti ostavku, ali jok, nena taj ni stida ni srama, treba napraviti peticiju i nasilno ga smijeniti.
Ma Elemdin Omanic je trenercina za zenske ekipe, Silvana Mirvic je rekla svoje nakon svjetskog prvenstva a takodje ima ogromno kosarkasko iskustvo...naravno ima trenera i van BiH ali nama treba trener koji iza sebe ima rezultate i kosarkasko znanje a ne priucene sminkercine kao sto su Lojo i Secerovic.

https://ba.n1info.com/sport-klub/kosark ... ogrijesio/
A, zasto se Raza ne bi prihvatila tog posla? Ja mislim da bi ona trebala biti prvi izbor.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#1541 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Nepenthe11 »

Jonquel je bila 75 % ekipe. Tu je kraj sve priče.
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1542 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

Imamo mi solidnu ekipu i bez nje.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#1543 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Nepenthe11 »

sukis wrote: 25/11/2022 16:23 Imamo mi solidnu ekipu i bez nje.
:lol: :lol: Vidim kako ide bez nje

Nemaš solidnu ekipu ni blizu.

Igrom slučaja došli do ponajbolje košarkašice na svijetu i sve što su postigle mogu zahvaliti samo njoj.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1544 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

sukis wrote: 25/11/2022 16:17
hrasno38 wrote: 25/11/2022 13:20
Ma Elemdin Omanic je trenercina za zenske ekipe, Silvana Mirvic je rekla svoje nakon svjetskog prvenstva a takodje ima ogromno kosarkasko iskustvo...naravno ima trenera i van BiH ali nama treba trener koji iza sebe ima rezultate i kosarkasko znanje a ne priucene sminkercine kao sto su Lojo i Secerovic.

https://ba.n1info.com/sport-klub/kosark ... ogrijesio/
A, zasto se Raza ne bi prihvatila tog posla? Ja mislim da bi ona trebala biti prvi izbor.
Zato sto Raza nema nikakvo trenersko iskustvo ali bas nikakvo!
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1545 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Nepenthe11 wrote: 25/11/2022 16:28
sukis wrote: 25/11/2022 16:23 Imamo mi solidnu ekipu i bez nje.
:lol: :lol: Vidim kako ide bez nje

Nemaš solidnu ekipu ni blizu.

Igrom slučaja došli do ponajbolje košarkašice na svijetu i sve što su postigle mogu zahvaliti samo njoj.
Ima ima i te kako solidna ekipa ako ima ko da je vodi kako treba. Nema za mozda ono sto smo ostvarili sa JJ ali i te kako da se bori sa vecinom evropskih ekipa.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1546 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Eh kada ja sam pisao ovdje o ovom SDA smetljaru Ameru Colanu niko nije vjerovao. Na zalost ono sto je jos losija vijest da je opet izabran skoro isti UO doduse nije generalni sekretar ali isti kurac kad imas stranacka govna u savezu.

https://www.bhbasket.ba/raza-uputila-pi ... era-colana
sikstinajn
Posts: 1428
Joined: 15/01/2017 19:21

#1547 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sikstinajn »

Mislim da je ovo idealna prilika za belgijanke da se izivljavaju I udovolje kladionicama. E sad da li ce ponuda biti + 10 , + 20, + 30 , ne znam, ali je + 40 za belgijanke,realno stanje stvari.
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#1548 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by elk »

Cuj 13 ljudi mimo repke otislo u australiju :shock: . Zato je bila ona silna halabuka i kuknjava da se kupe avionske karte. Izlet fin na kraj svijeta o nasem trosku.... Koje seronje bijedne. Raza je trebala imenom i prezimenom navesti ko su ti koji su putovali mimo tima. Dosta vise izraza pojedinci, neki itd. To nam nista ne znaci.
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1549 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

Pretpostavljam i da je Slisko trazila od Colana da gura Ikanovic kao centra, a Lojo i Raza ne daju da im se mijesa u izbor. U svakom slucaju, znali smo da je Colan seljacina, ali i Lojo je odavno zreo za ostavke, cisto rezultatski i sportski. Nadam se da poslije danasnjeg debakla to i uraditi.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1550 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

elk wrote: 27/11/2022 08:51 Cuj 13 ljudi mimo repke otislo u australiju :shock: . Zato je bila ona silna halabuka i kuknjava da se kupe avionske karte. Izlet fin na kraj svijeta o nasem trosku.... Koje seronje bijedne. Raza je trebala imenom i prezimenom navesti ko su ti koji su putovali mimo tima. Dosta vise izraza pojedinci, neki itd. To nam nista ne znaci.
Znači znao sam da su napravili haos u savezu i rastjerali sve. Sramota
Post Reply