Zenska kosarkaska reprezentacija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3812
Joined: 10/04/2014 18:25

#1376 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dulekrele »

Ludzak wrote: 24/09/2022 20:56
dulekrele wrote: 24/09/2022 18:48
Neka ode i JJ ako je njen uslov za ostankom Lojo. Ali odkud prica da ako on ode da ce i JJ otici.
Dobro i ako ode, ili ne ode. Zar misliš da će ona ostati i sa ili bez Loja?
To niko ne zna osim nje. Ali se vec unaprijed ona otpisuje i predvida njen odlazak. Treba sacekati.
sikstinajn
Posts: 1428
Joined: 15/01/2017 19:21

#1377 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sikstinajn »

drag_gost wrote: 24/09/2022 21:30

Po nekim pricama JJ je doveo Lojo, mada ja sumnjam u to. Mislim da je Razija tu bila kljuc, koja je istinska legenda. Nevjerovatno je slusati kako ove zvijezde iz USA repke pricaju o jednoj Raziji na podcastu prosle godine.
razija je u ovoj disciplini ono što su Pele, Maradona i Zidan u fudbalu.
Razija je idol.
Džons očito i igra njenim stilom.
Last edited by sikstinajn on 25/09/2022 00:34, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1378 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Logovan »

Satrase nas svi, valjda nece i u preostale dvije utakmice biti ovakve katastrofe :-)
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1379 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

sikstinajn wrote: 24/09/2022 21:23 ako obratiš pažnju na izraz lica ovih košarkašica tokom izvođenja himne vidjećeš nezainteresovanost, odsustvo i truni želje i sportske strasti.
čak i ne gledaju u zastavu.

na licima pogotovo azijskih reprezentacija, vidjećeš vojničku posvećenost.

za ovu zemlju igraju samo zato jer ne mogu ni primirisati reprezentaciji države za koju bi željele igrati.

ovo što nas predstavlja na svjetskom prvenstvu je C reprezentacija Srbije.

tamnoputa žena je meni lično misterija i ne kontam otkud nje, onakva kakva jest'-super igračica, da igra za nas.
koliko je plaćaju?

možda obožava harija potera.

jadne su, očajne, nikakve i zalutale na svjetsko prvenstvo.

razjebat!
Kad si vec takav eskpert, mogao bi se raspitati i za ime tamnopute zene.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1380 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

Logovan wrote: 24/09/2022 22:06 Satrase nas svi, valjda nece i u preostale dvije utakmice biti ovakve katastrofe :-)
Bit ce protiv USA sigurno najveca katastrofa a protiv Belgije bi ako nista trebale da pokusaju pobjedom koliko toliko operu ovu sramotu. Belgija se moze dobiti. Doduse pored onakvog selektora ne mozemo dobiti ni Burkinu Faso :(
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#1381 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by HelaS »

hrasno38 wrote: 24/09/2022 23:06
Logovan wrote: 24/09/2022 22:06 Satrase nas svi, valjda nece i u preostale dvije utakmice biti ovakve katastrofe :-)
Bit ce protiv USA sigurno najveca katastrofa a protiv Belgije bi ako nista trebale da pokusaju pobjedom koliko toliko operu ovu sramotu. Belgija se moze dobiti. Doduse pored onakvog selektora ne mozemo dobiti ni Burkinu Faso :(
Je li moguće da ovi loši rezultati i loše pripremljene utakmice, rezultiraju odlaskom J.Jones iz reprezentacije BiH?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1382 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

HelaS wrote: 24/09/2022 23:11
hrasno38 wrote: 24/09/2022 23:06

Bit ce protiv USA sigurno najveca katastrofa a protiv Belgije bi ako nista trebale da pokusaju pobjedom koliko toliko operu ovu sramotu. Belgija se moze dobiti. Doduse pored onakvog selektora ne mozemo dobiti ni Burkinu Faso :(
Je li moguće da ovi loši rezultati i loše pripremljene utakmice, rezultiraju odlaskom J.Jones iz reprezentacije BiH?
Ne znam ja samo predpostavljam da ako Lojo ode da ce otici i ona jer on ju je nagovorio da igra za nas.....medjutim nije tu samo njegov trud ima tu i drugih ljudi pa cemo vidjeti. U svakom slucaju najbolje za zensku kosarku je da ode Lojo i da nam se vrate one kosarkasice koje su vise nego zasluzile pozive: Irma Rahmanovic, Marina Dzinic, Tea Peric, Melisa Brcaninovic, sestre Zubac mozda nekada i Marica Gajic jer to su sve djevojke koje izgledaju kao ozbiljne kosarkasice prije svega a onda sve ostalo.
Mi vec u Novembru imamo izuzetno teske dvije utakmice protiv Njemacke i Belgije u gostima u kvalifikacijama za EP i ja se nadam da ce tada moci igrati JJ a da li ce Lojo ostati ne znam ali se iskreno nadam da nece jer sad je masa navijaca vidjelo koja je on prevara od selektora. Treba vidjekti sta radi Elmedin Omanic jer on je vec trener visoke klase......a evo kako nam je izabran Lojo za selektora.....

https://sport.avaz.ba/kosarka/306577/el ... za-sendvic
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#1383 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by HelaS »

hrasno38 wrote: 24/09/2022 23:52 Ne znam ja samo predpostavljam da ako Lojo ode da ce otici i ona jer on ju je nagovorio da igra za nas.....
:thumbup: Hvala na cjelokupnom odgovoru
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#1384 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by dragan53 »

Dijsapora BiH je skupila 76 000 dolara da plati smještaj košarkašicama BiH u hotelu.

https://avaz.com/opozicija-u-srbiji ... nom-svetu/
Još kad na to dodamo onu sagu oko avionskih karata ...

Ono što je meni fascinantno je da ljudi očekuju da im košarkašice briljiraju među 12 najboljih na svijetu i pišu ovde svašta dok istovremeno glasaju za vlast od koje ništa ne očekuju i koja:
- nema 76000 dolara koliko vrijedi treći auto pomoćnika kantonalnog ministra,
- za ovih 30 godina nije napravila ni jednu dvoranu u BiH,
- uništila je najbolje košarkaške klubove u BiH koji su bili prvaci Evrope i danas ima najgoru ligu u Evropi.

Ljudi kakva je država ove cure su odlične, sjetite se onog videa koji su snimile poslije prvenstva Evrope kad im niko nije dao marke za pripreme a svi požurili da ih dočekaju.

Ako se tako olako prelazi preko ove tri stvari onda ne znam šta od cura očekivati. Čak sam primijetio dosta stranačkih botova koji se ismijavaju nastupu košarkašica vjerovatno da opravdaju svoj nerad.
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#1385 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Priglavke »

funeral blues wrote: 24/09/2022 00:42


Što se Loje tiče, koliko god da nije stručnjak i koliko god bilo mučno gledati sve to, mislim da treba ipak poštovati ovo što je Velkoski napisao: da je on ugradio neki svoj entuzijazam i počeo sklapati ovu ekipu iz ničega, uz angazovanje JJ. Puno ljudi nije svjesno koliko malo potencijala mi imamo. Osim slabe lige i besparice, imamo i problem da svaka naznaka talenta biva pokupljena od strane Srbije i Hrvatske, osim ako djeca nisu iz Bošnjačkog naroda. Da se nije pojavio Maricin talenat i da nije odabrala BiH, ne bi bilo ove danasnje ekipe 100%, jer se oko nje gradilo sve to. Da se Musa nije pojavio, ne bi bilo ni danasnje soldine muške ekipe. Znači, mora biti bar jedan talenat oko kojeg ce se kalemiti ostali prosjecni igraci, barem se meni tako čini. E mi imamo samo 1/3 drzave kao potencijal za pojavu takvog talenta.
Gledao sam onu malu Kahrimanovic u14 iz Amerike i stvarno djeluje moćno. Ostaje nada da će se pojaviti još poneko i da ćemo ga znati privoliti, a ne posvađati se :D
Sumnjam da ce Lojo dati ostavku prije kraja kvalifikacija za EP, iako bih to volio, jer se iz aviona vidi da ova ekipa nema vise taj naboj i x faktor koji su imali i koji je bio baziran na Maricinoj energiji. I da se plasiraju na EP, bice to samo epizodna uloga slicna ovom SP.

Treba se okrenuti mlađim uzrastima, pogurati neke bivše asove kojima nije stalo samo da uzmu jebenu mjesecnu clanarinu. Muka mi je vise od milion nekih kvaziklubova iz raznih sportova koji iskacu ko drustvenim mrezama. Treba otici kod Tanjevica, Raze, Bajkuse i pitati sta da se radi, njima sigurno nije stalo da uzmu tih 20 KM članarine. Treba se nekako spusiti do škola, do seoskih poligona, kvartova, do casova fizičkog i tu prilaziti djeci, a ne preko fejsbuka sa slikama Jordana.
Naravno da selektore ne treba vrijedjati i njihovo znanje je, takvo kakvo je! Najgore u ovoj prici je sto ljudi misle da je selektor jedini krivac i za sav neuspijeh treba njega okriviti. Ne ide to tako. Nasi ljudi imaj kompleks nize vrijednosti i onda kroz sport i muziku( glasanje na EUROVIZIJi) zele da svijetu prikazu nekakvu nasu vrijednost. Slicno je u Hrvatskoj i Srbiji...Npr, u Francuskoj sportiste smatraju neinteligentnim,dok glumce,rezisere, muzicare dizu u nebesu. To je zato sto su ovi titrali loptu od malih nogu,dok su ovi drugi zavrslili skole,a i istorijski gledano Francuzi su ovoj vrsti umjetnosti pridavali veliki znacaj.


Dakako da se treba okrenuti mladima.To sam i ja pisao prije par dana i zagovornik sam takvog razvoja BH-kosarke.Treba napraviti sistem rada,formiranja mladog kosarkasa sa mladjim,strpljivim pedagosko-metodicki-psiholosko stabilnim trenerirama. Mladim ne treba trener koji ce se na njih derati,vec ucitelj na kojeg mogu racunati.Lijepo poceti od U6, investirati u pokretne koseve i spustiti ih na 180cm i dati djeci loptu velicine br.5. Za 3godine ta ce djeca nauciti da driblaju lijevom,desnom rukom,bez da gledaju u loptu,dvokorak, a i sut ce im biti skolski ispravan.Sve se to moze u SA-Kantonu napraviti. Ali treba pomaci guzove ....Formiras 10-15 glubova(pocev od Ilijasa Vogosce preko Sarajava pa do Tarcina i raditi po programu)
Ali jok...mi hocemo uspijeh preko noci i kad to ne ide,onda krivimo Loju,Bosnica,Colana,Konakovica,Haruna.....Svi nam krivi,najvise sudije a organizacije,plana, novca - nigdje.
Last edited by Priglavke on 25/09/2022 11:01, edited 1 time in total.
propojeilijas
Posts: 2600
Joined: 11/03/2022 16:44

#1386 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by propojeilijas »

bojim se i pomislit sta ce nam amerikanke uradit
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1387 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

dragan53 wrote: 25/09/2022 08:24 Dijsapora BiH je skupila 76 000 dolara da plati smještaj košarkašicama BiH u hotelu.

https://avaz.com/opozicija-u-srbiji ... nom-svetu/
Još kad na to dodamo onu sagu oko avionskih karata ...

Ono što je meni fascinantno je da ljudi očekuju da im košarkašice briljiraju među 12 najboljih na svijetu i pišu ovde svašta dok istovremeno glasaju za vlast od koje ništa ne očekuju i koja:
- nema 76000 dolara koliko vrijedi treći auto pomoćnika kantonalnog ministra,
- za ovih 30 godina nije napravila ni jednu dvoranu u BiH,
- uništila je najbolje košarkaške klubove u BiH koji su bili prvaci Evrope i danas ima najgoru ligu u Evropi.

Ljudi kakva je država ove cure su odlične, sjetite se onog videa koji su snimile poslije prvenstva Evrope kad im niko nije dao marke za pripreme a svi požurili da ih dočekaju.

Ako se tako olako prelazi preko ove tri stvari onda ne znam šta od cura očekivati. Čak sam primijetio dosta stranačkih botova koji se ismijavaju nastupu košarkašica vjerovatno da opravdaju svoj nerad.
Ono sto je jos gore od stranackih botova je nasa ukrojenjena navika da smo zadovoljni samo zato sto ucestvujemo imali kvlaitet ili ne. Sve nase omladinske selekcije su nastupale ljetos na evropskim prvenstvima i nisu im skupljene pare u Australiji kao ni nasim seniorima u Njemackoj. Uvijek na kraju se pare nadju i nikada jos niko radi para nije ostao da nije otisao na veliko takmicenje.
Ali da se malo vrtaimo unazad na Evropsko prvenstvo. BiH je otisla na EP u zaista jakom sastavu i da smo imali selektora kako treba 99,99% bi dosli do polufinala a mozda i do finala. Lojo nema pojma sa fizickom pripremom, taktikom, pojedinacnim ucinkom svake igracice i sve ono sto sara po tabli na timeoutovima je klasika i budalastina koja se ne vidi na terenu. Mi smo na evropskom imali od pocetka odlicnu Maricu, imali smo odlicnu Melisu koja nas je sa dvije zadnje fantasticne kvalifikacione partije odvela na EP u pobjedama protiv Estonije i Svicarse kada nisu igrale ni Jones ni Marica....medjutim imali smo tokmaka na klupi koji nije znao da limitira Maricu naa onoliko koliko je potrebno jer je cura izasla tek iz teske povrede i drzao je po 40 minuta u igri i kad je trebalo a pogotovo kad nije a Melisu zakovo za klupu bez trunke postovanja za ono sto je uradila u te dvije utakmice. I naravno djevojka je popizdila sa potpunim pravom i izgubila volju da igra dok je ovaj supak tu. OK uradili smo sto smo uradili na EP i dosle su kvalifikacije za SP gdje smo imali i srece jer je jedna ekipa otkazala tako da je veliko pitanje da li bi i otisli na SP da je grupa bila kompletna s obzirom sta su nam uradile Koreja i Portoriko. I desi se na treningu ponovo povreda Marice koja nakon toga oddluci da se posveti privatnom zivotu i sada ceka da rodi dijete. Marica je bila i srce i dusa ove reprezentacije i fantasticna igracica koja se zadugo nece pojaviti u BiH.
E prodjosmo na SP sa saznanjem da ce nam JJ skoro pa sigurno dogurati do fuinala WNBA i citave pripreme odradismo bez nje i na tim citavim pripremam ovaj trenerski promasaj nije bio u stanju da uigra ekipu, da pronadje kakavog takvog beckupa za JJ, da od EP se nadje neka nova igracica ali ga je savseno zabolila cuna sto mu nece dovi Melisa, sto najbolji strijelac juniroskog evropskog prvenstva Dragana Zubac nije uopste u kombinaciji i sto siguran sam ima jos najmanje 5 BH igracica koje su bolje od ovih postojecih. Dakle covjek na pripremama nijee uradio aposlutno NISTA i na utakmicama SP smo izgledali kao Druzina Pere Kvrzice ili u prevodu nista sa nicim! Naravno JJ je dosla polomljena a nemas za nju rezerve ili u stvari imas dvije visoke igracice koje si pozvao u roster ali im ne das da igraju ni sekunde osim ako nije 40 razlike za protivnika. Ostale igraccice izgledaju kao skupina veselih, lijepih, njeznih i razdraganih djevojcica naspram svojih fizicki nadmocnih protivnica i desi se sto se desi. Na zalost tek nam slijedi USA i Belgija. Nadam se i vjerujem da ce moci da igraju sa Belgijom jer smo ih u ovom sastavu razvalili u Skenderiji ali nejse ko ce ih znati.

Dakle meni je vec pun klinac tog zadovljstva sto mi negdje otisli i nastupili jer sport se igra za rezultate i pobjede a ne nastupe i prica oko para nije nikakvo opravdanje jer na kraju svi dobiju pare. I Lana Pudar je kuburila sa parama ali je razvaljivala i kada je razvalila pare su pocele da stizu sa svih strana. Niej kukala nego se borila svim srcem.
User avatar
Isner
Posts: 804
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#1388 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Isner »

Vaša ljubav, gospodo moja, prema našoj reprezentaciji u bilo kojem sportu, zasniva se samo i jedino na tome - dobijamo li.. Ako da, onda sve deset, volimo, navijamo, ako ne onda jebi im mater, popljuj, ako su žene (DJEVOJke u ovom slučaju) pošalji u kuhinju da kuhaju kalju i prave ajvar, za bolje i nisu... Ok, pošaljite vaše cure ili sestre na veliko takmičenje, u čemu je problem, ako je to tako jednostavno...
Očekivati da jedna, bilo koja ženska selekcija iz BiH na bilo kojem nivou, posebno svjetskom, ne da pobjeđuje nego da solidno igra, pa i gubi sa nekom pristojnom razlikom, iziskuje takvu podršku države (organizaciono, finansijski, strukovno) da je u našim uslovima to nezamislivo... Ekvivalentno kao da očekuješ da KK Bošnjak iz Hadžića izbori plasman u Euroligu i ravnopravno se nosi sa Efesom..
To što se posrečilo pa je jedan ciklus odigran izuzetno i izboren plasman na Mundobasket ne znači da smo velesila i da treba pljuvati košarkašice, selektora i očekivati da bi Raza išta bolje uradila.. Ne bi, ne što ne zna, jer nema od čega, jer nema sistema, jer nema baze, jer nema podrške... Trenutni koncept zasniva se na individualnim, fenomenalnim kvalitetama JJ a kad je ona out, imamo šta imamo. Hvala joj i na ovom dosada...
Dalje, ženska košarka kao i svi ženski sportovi su specifični sami po sebi. Koliko laici znaju šta je psihička priprema djevojke sa bolnim ili obilnim menstrualnim ciklusima pred važnu utakmicu? Zašto svaka ozbiljna ženska selekcija ili ekipa na raspolaganju ima specifičan medicinski tretman i pripreme a naše ekipe i reprezentacija nisu čule za tako nešto? Koliko imamo ženskih košarkaških državnih selekcija koje imaju kvalifikacioni kontinuitet? Naš savez sad/sad otkaže neko takmičenje zbog toga što država nije obezbjedila sredstva pa se onda skuplja milostinja za podršku selekciji. Naši savezi bukvalno rade kao UDRUŽENJA GRAĐANA, ministarstvo kulture i sporta raspiše javni poziv za dodjelu sredstava nekoj selekciji.. Ako imaš neodgovornog sekretara koji nije stavio pečat ili nekakva druga glupost, godišnji takmičarski ciklus je ugašen i teško će se oporaviti i naredne godine. Košarkaški savezi Makedonije i Crne Gore nisu vjerovali, smijali se ljudi kad su ovo čuli. A da ne govorim o savezima Srbije i Slovenije koji su najbolje organizovani na Balkanu... Elem, cure kakve su da su - naše su, njima hvala a pojedinim na obraz.. A ako i dalje ne valjaju, onda dajte sestre i cure da ih vidimo kako one igraju u dresu, pa da riješimo sve probleme i da slavimo medalje..
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1389 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by funeral blues »

hrasno38 wrote: 25/09/2022 11:56
dragan53 wrote: 25/09/2022 08:24 Dijsapora BiH je skupila 76 000 dolara da plati smještaj košarkašicama BiH u hotelu.

https://avaz.com/opozicija-u-srbiji ... nom-svetu/
Još kad na to dodamo onu sagu oko avionskih karata ...

Ono što je meni fascinantno je da ljudi očekuju da im košarkašice briljiraju među 12 najboljih na svijetu i pišu ovde svašta dok istovremeno glasaju za vlast od koje ništa ne očekuju i koja:
- nema 76000 dolara koliko vrijedi treći auto pomoćnika kantonalnog ministra,
- za ovih 30 godina nije napravila ni jednu dvoranu u BiH,
- uništila je najbolje košarkaške klubove u BiH koji su bili prvaci Evrope i danas ima najgoru ligu u Evropi.

Ljudi kakva je država ove cure su odlične, sjetite se onog videa koji su snimile poslije prvenstva Evrope kad im niko nije dao marke za pripreme a svi požurili da ih dočekaju.

Ako se tako olako prelazi preko ove tri stvari onda ne znam šta od cura očekivati. Čak sam primijetio dosta stranačkih botova koji se ismijavaju nastupu košarkašica vjerovatno da opravdaju svoj nerad.
Ono sto je jos gore od stranackih botova je nasa ukrojenjena navika da smo zadovoljni samo zato sto ucestvujemo imali kvlaitet ili ne. Sve nase omladinske selekcije su nastupale ljetos na evropskim prvenstvima i nisu im skupljene pare u Australiji kao ni nasim seniorima u Njemackoj. Uvijek na kraju se pare nadju i nikada jos niko radi para nije ostao da nije otisao na veliko takmicenje.
Ali da se malo vrtaimo unazad na Evropsko prvenstvo. BiH je otisla na EP u zaista jakom sastavu i da smo imali selektora kako treba 99,99% bi dosli do polufinala a mozda i do finala. Lojo nema pojma sa fizickom pripremom, taktikom, pojedinacnim ucinkom svake igracice i sve ono sto sara po tabli na timeoutovima je klasika i budalastina koja se ne vidi na terenu. Mi smo na evropskom imali od pocetka odlicnu Maricu, imali smo odlicnu Melisu koja nas je sa dvije zadnje fantasticne kvalifikacione partije odvela na EP u pobjedama protiv Estonije i Svicarse kada nisu igrale ni Jones ni Marica....medjutim imali smo tokmaka na klupi koji nije znao da limitira Maricu naa onoliko koliko je potrebno jer je cura izasla tek iz teske povrede i drzao je po 40 minuta u igri i kad je trebalo a pogotovo kad nije a Melisu zakovo za klupu bez trunke postovanja za ono sto je uradila u te dvije utakmice. I naravno djevojka je popizdila sa potpunim pravom i izgubila volju da igra dok je ovaj supak tu. OK uradili smo sto smo uradili na EP i dosle su kvalifikacije za SP gdje smo imali i srece jer je jedna ekipa otkazala tako da je veliko pitanje da li bi i otisli na SP da je grupa bila kompletna s obzirom sta su nam uradile Koreja i Portoriko. I desi se na treningu ponovo povreda Marice koja nakon toga oddluci da se posveti privatnom zivotu i sada ceka da rodi dijete. Marica je bila i srce i dusa ove reprezentacije i fantasticna igracica koja se zadugo nece pojaviti u BiH.
E prodjosmo na SP sa saznanjem da ce nam JJ skoro pa sigurno dogurati do fuinala WNBA i citave pripreme odradismo bez nje i na tim citavim pripremam ovaj trenerski promasaj nije bio u stanju da uigra ekipu, da pronadje kakavog takvog beckupa za JJ, da od EP se nadje neka nova igracica ali ga je savseno zabolila cuna sto mu nece dovi Melisa, sto najbolji strijelac juniroskog evropskog prvenstva Dragana Zubac nije uopste u kombinaciji i sto siguran sam ima jos najmanje 5 BH igracica koje su bolje od ovih postojecih. Dakle covjek na pripremama nijee uradio aposlutno NISTA i na utakmicama SP smo izgledali kao Druzina Pere Kvrzice ili u prevodu nista sa nicim! Naravno JJ je dosla polomljena a nemas za nju rezerve ili u stvari imas dvije visoke igracice koje si pozvao u roster ali im ne das da igraju ni sekunde osim ako nije 40 razlike za protivnika. Ostale igraccice izgledaju kao skupina veselih, lijepih, njeznih i razdraganih djevojcica naspram svojih fizicki nadmocnih protivnica i desi se sto se desi. Na zalost tek nam slijedi USA i Belgija. Nadam se i vjerujem da ce moci da igraju sa Belgijom jer smo ih u ovom sastavu razvalili u Skenderiji ali nejse ko ce ih znati.

Dakle meni je vec pun klinac tog zadovljstva sto mi negdje otisli i nastupili jer sport se igra za rezultate i pobjede a ne nastupe i prica oko para nije nikakvo opravdanje jer na kraju svi dobiju pare. I Lana Pudar je kuburila sa parama ali je razvaljivala i kada je razvalila pare su pocele da stizu sa svih strana. Niej kukala nego se borila svim srcem.
Uz svo postovanje za to sto pises, ne mogu se oteti dojmu da malo precjenjujes Melisine kvalitete. Po onome sto sam ja vidio na utakmicama reprezentacije, a i u Eurocupu sam je par puta gledao, nije to nesto sto bi donijelo neku razliku, jednostavno nema energiju, da se laicki izrazim. Isto tako sam pratio D.Zubac i toliko luta po ligama da je ne mozes upratiti: Turska, Spanija, Grcka u par mjeseci. Ne znam gdje je sada, ali njen razvoj cini mi se da nije isao u dobrom pravcu. Hocu reci, nadam se da ce Lojo odstupiti, ali stvarno je siromasna ta baza igracica, pa onda se valjda vodi onim: daj bar neko ko nece razjebavati atmosferu u timu, ionako su svi u 5 deka po kosarkaskim vjestinama.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1390 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

funeral blues wrote: 25/09/2022 15:37
hrasno38 wrote: 25/09/2022 11:56

Ono sto je jos gore od stranackih botova je nasa ukrojenjena navika da smo zadovoljni samo zato sto ucestvujemo imali kvlaitet ili ne. Sve nase omladinske selekcije su nastupale ljetos na evropskim prvenstvima i nisu im skupljene pare u Australiji kao ni nasim seniorima u Njemackoj. Uvijek na kraju se pare nadju i nikada jos niko radi para nije ostao da nije otisao na veliko takmicenje.
Ali da se malo vrtaimo unazad na Evropsko prvenstvo. BiH je otisla na EP u zaista jakom sastavu i da smo imali selektora kako treba 99,99% bi dosli do polufinala a mozda i do finala. Lojo nema pojma sa fizickom pripremom, taktikom, pojedinacnim ucinkom svake igracice i sve ono sto sara po tabli na timeoutovima je klasika i budalastina koja se ne vidi na terenu. Mi smo na evropskom imali od pocetka odlicnu Maricu, imali smo odlicnu Melisu koja nas je sa dvije zadnje fantasticne kvalifikacione partije odvela na EP u pobjedama protiv Estonije i Svicarse kada nisu igrale ni Jones ni Marica....medjutim imali smo tokmaka na klupi koji nije znao da limitira Maricu naa onoliko koliko je potrebno jer je cura izasla tek iz teske povrede i drzao je po 40 minuta u igri i kad je trebalo a pogotovo kad nije a Melisu zakovo za klupu bez trunke postovanja za ono sto je uradila u te dvije utakmice. I naravno djevojka je popizdila sa potpunim pravom i izgubila volju da igra dok je ovaj supak tu. OK uradili smo sto smo uradili na EP i dosle su kvalifikacije za SP gdje smo imali i srece jer je jedna ekipa otkazala tako da je veliko pitanje da li bi i otisli na SP da je grupa bila kompletna s obzirom sta su nam uradile Koreja i Portoriko. I desi se na treningu ponovo povreda Marice koja nakon toga oddluci da se posveti privatnom zivotu i sada ceka da rodi dijete. Marica je bila i srce i dusa ove reprezentacije i fantasticna igracica koja se zadugo nece pojaviti u BiH.
E prodjosmo na SP sa saznanjem da ce nam JJ skoro pa sigurno dogurati do fuinala WNBA i citave pripreme odradismo bez nje i na tim citavim pripremam ovaj trenerski promasaj nije bio u stanju da uigra ekipu, da pronadje kakavog takvog beckupa za JJ, da od EP se nadje neka nova igracica ali ga je savseno zabolila cuna sto mu nece dovi Melisa, sto najbolji strijelac juniroskog evropskog prvenstva Dragana Zubac nije uopste u kombinaciji i sto siguran sam ima jos najmanje 5 BH igracica koje su bolje od ovih postojecih. Dakle covjek na pripremama nijee uradio aposlutno NISTA i na utakmicama SP smo izgledali kao Druzina Pere Kvrzice ili u prevodu nista sa nicim! Naravno JJ je dosla polomljena a nemas za nju rezerve ili u stvari imas dvije visoke igracice koje si pozvao u roster ali im ne das da igraju ni sekunde osim ako nije 40 razlike za protivnika. Ostale igraccice izgledaju kao skupina veselih, lijepih, njeznih i razdraganih djevojcica naspram svojih fizicki nadmocnih protivnica i desi se sto se desi. Na zalost tek nam slijedi USA i Belgija. Nadam se i vjerujem da ce moci da igraju sa Belgijom jer smo ih u ovom sastavu razvalili u Skenderiji ali nejse ko ce ih znati.

Dakle meni je vec pun klinac tog zadovljstva sto mi negdje otisli i nastupili jer sport se igra za rezultate i pobjede a ne nastupe i prica oko para nije nikakvo opravdanje jer na kraju svi dobiju pare. I Lana Pudar je kuburila sa parama ali je razvaljivala i kada je razvalila pare su pocele da stizu sa svih strana. Niej kukala nego se borila svim srcem.
Uz svo postovanje za to sto pises, ne mogu se oteti dojmu da malo precjenjujes Melisine kvalitete. Po onome sto sam ja vidio na utakmicama reprezentacije, a i u Eurocupu sam je par puta gledao, nije to nesto sto bi donijelo neku razliku, jednostavno nema energiju, da se laicki izrazim. Isto tako sam pratio D.Zubac i toliko luta po ligama da je ne mozes upratiti: Turska, Spanija, Grcka u par mjeseci. Ne znam gdje je sada, ali njen razvoj cini mi se da nije isao u dobrom pravcu. Hocu reci, nadam se da ce Lojo odstupiti, ali stvarno je siromasna ta baza igracica, pa onda se valjda vodi onim: daj bar neko ko nece razjebavati atmosferu u timu, ionako su svi u 5 deka po kosarkaskim vjestinama.
Druze bil ti imao energiju da te trener zapostavlja i potcjenjuje. Pogledaj ako ima igdje zadnje dvije utakmice kvalifikacija za EP pa ces vidjeti kada joj stavis breme i odgvornost na ledja kako igra. Dragana Zubac nema karijeru ali i kao takva fizicki je nadmocnija od nasih 70% igracica koje kad krenu na ulaz ja pomislim da ce napraviti piruetu ko na umjetnickom klizanju. Jedino sto Tavicka fizicicki lici na vrhunsku sportistkinju a ovo ostalo vise na manekenke.
Pogledaj Melisinu statistiku u Eurokupu proslu sezonu....

Image

Da ne valja ne bi igralla sigurno prvu spansku ligu.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1391 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by shalla »

Dobro je, danas nismo zijanili ni od koga. Elhamdulillah
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1392 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hrasno38 »

shalla wrote: 25/09/2022 18:08 Dobro je, danas nismo zijanili ni od koga. Elhamdulillah
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
sukis
Posts: 429
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#1393 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by sukis »

funeral blues wrote: 25/09/2022 15:37
hrasno38 wrote: 25/09/2022 11:56

Ono sto je jos gore od stranackih botova je nasa ukrojenjena navika da smo zadovoljni samo zato sto ucestvujemo imali kvlaitet ili ne. Sve nase omladinske selekcije su nastupale ljetos na evropskim prvenstvima i nisu im skupljene pare u Australiji kao ni nasim seniorima u Njemackoj. Uvijek na kraju se pare nadju i nikada jos niko radi para nije ostao da nije otisao na veliko takmicenje.
Ali da se malo vrtaimo unazad na Evropsko prvenstvo. BiH je otisla na EP u zaista jakom sastavu i da smo imali selektora kako treba 99,99% bi dosli do polufinala a mozda i do finala. Lojo nema pojma sa fizickom pripremom, taktikom, pojedinacnim ucinkom svake igracice i sve ono sto sara po tabli na timeoutovima je klasika i budalastina koja se ne vidi na terenu. Mi smo na evropskom imali od pocetka odlicnu Maricu, imali smo odlicnu Melisu koja nas je sa dvije zadnje fantasticne kvalifikacione partije odvela na EP u pobjedama protiv Estonije i Svicarse kada nisu igrale ni Jones ni Marica....medjutim imali smo tokmaka na klupi koji nije znao da limitira Maricu naa onoliko koliko je potrebno jer je cura izasla tek iz teske povrede i drzao je po 40 minuta u igri i kad je trebalo a pogotovo kad nije a Melisu zakovo za klupu bez trunke postovanja za ono sto je uradila u te dvije utakmice. I naravno djevojka je popizdila sa potpunim pravom i izgubila volju da igra dok je ovaj supak tu. OK uradili smo sto smo uradili na EP i dosle su kvalifikacije za SP gdje smo imali i srece jer je jedna ekipa otkazala tako da je veliko pitanje da li bi i otisli na SP da je grupa bila kompletna s obzirom sta su nam uradile Koreja i Portoriko. I desi se na treningu ponovo povreda Marice koja nakon toga oddluci da se posveti privatnom zivotu i sada ceka da rodi dijete. Marica je bila i srce i dusa ove reprezentacije i fantasticna igracica koja se zadugo nece pojaviti u BiH.
E prodjosmo na SP sa saznanjem da ce nam JJ skoro pa sigurno dogurati do fuinala WNBA i citave pripreme odradismo bez nje i na tim citavim pripremam ovaj trenerski promasaj nije bio u stanju da uigra ekipu, da pronadje kakavog takvog beckupa za JJ, da od EP se nadje neka nova igracica ali ga je savseno zabolila cuna sto mu nece dovi Melisa, sto najbolji strijelac juniroskog evropskog prvenstva Dragana Zubac nije uopste u kombinaciji i sto siguran sam ima jos najmanje 5 BH igracica koje su bolje od ovih postojecih. Dakle covjek na pripremama nijee uradio aposlutno NISTA i na utakmicama SP smo izgledali kao Druzina Pere Kvrzice ili u prevodu nista sa nicim! Naravno JJ je dosla polomljena a nemas za nju rezerve ili u stvari imas dvije visoke igracice koje si pozvao u roster ali im ne das da igraju ni sekunde osim ako nije 40 razlike za protivnika. Ostale igraccice izgledaju kao skupina veselih, lijepih, njeznih i razdraganih djevojcica naspram svojih fizicki nadmocnih protivnica i desi se sto se desi. Na zalost tek nam slijedi USA i Belgija. Nadam se i vjerujem da ce moci da igraju sa Belgijom jer smo ih u ovom sastavu razvalili u Skenderiji ali nejse ko ce ih znati.

Dakle meni je vec pun klinac tog zadovljstva sto mi negdje otisli i nastupili jer sport se igra za rezultate i pobjede a ne nastupe i prica oko para nije nikakvo opravdanje jer na kraju svi dobiju pare. I Lana Pudar je kuburila sa parama ali je razvaljivala i kada je razvalila pare su pocele da stizu sa svih strana. Niej kukala nego se borila svim srcem.
Uz svo postovanje za to sto pises, ne mogu se oteti dojmu da malo precjenjujes Melisine kvalitete. Po onome sto sam ja vidio na utakmicama reprezentacije, a i u Eurocupu sam je par puta gledao, nije to nesto sto bi donijelo neku razliku, jednostavno nema energiju, da se laicki izrazim. Isto tako sam pratio D.Zubac i toliko luta po ligama da je ne mozes upratiti: Turska, Spanija, Grcka u par mjeseci. Ne znam gdje je sada, ali njen razvoj cini mi se da nije isao u dobrom pravcu. Hocu reci, nadam se da ce Lojo odstupiti, ali stvarno je siromasna ta baza igracica, pa onda se valjda vodi onim: daj bar neko ko nece razjebavati atmosferu u timu, ionako su svi u 5 deka po kosarkaskim vjestinama.
Proslo EP je isto tako pisao samo o Melisi non stop. Postoji neki razlog samo njemu poznat sto konstantno to ponavlja.
I ja sam za smjenu selektora posle ovog debakla, medjutim on je to pisao i kada smo bili peti na EP, iste ove stvari. Ocigledno da mu se covjek iz nekih privatnih razloga nikad i nije svidjao kao selektor.
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#1394 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by hatemondays »

Evo da se javim , ponovo otisao gledati cure u subotu. Letargija i ocaj, snage nemaju, drskosti nemaju, jednostavno dolazak na ovakvu manifestaciju i igrom u ove prve 3 tekme nas tim moze samo narusiti kakvu takvu reputaciju. Ovo je bio turistcki dolazak i sve ostalo nije vazno. Bilo nas je jedno 2 milje ali ovo je bilo zaista totalno nepostovanje prema navijacima. Sve igracice ukocene, ne gledaju prema tribinama,kao da nisu tu, onaj stomaklija (jebo te koji nezdravi trbuh) sa rukama u dzepovima je primjer uhljupa na drzavnoj sisi. Raza isto ko zombie ni tamo ni vamo. Sa ovom igrom niste ni morale dolaziti, kantanje sa 30+ nije dobro ni za vase profesionalne karijere a bogami ni za "ugled" bosanske kosarke. Jednom rijecju hvala Vam i hajte kuci i ako cete ovako igrati nemoj te ni dolaziti. Uspjeh je doci na SP ali je totalni neuspjeh igrati ovako kako vi igrate.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#1395 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by babanovac »

dragan53 wrote: 25/09/2022 08:24 Dijsapora BiH je skupila 76 000 dolara da plati smještaj košarkašicama BiH u hotelu.

https://avaz.com/opozicija-u-srbiji ... nom-svetu/
Još kad na to dodamo onu sagu oko avionskih karata ...

Ono što je meni fascinantno je da ljudi očekuju da im košarkašice briljiraju među 12 najboljih na svijetu i pišu ovde svašta dok istovremeno glasaju za vlast od koje ništa ne očekuju i koja:
- nema 76000 dolara koliko vrijedi treći auto pomoćnika kantonalnog ministra,
- za ovih 30 godina nije napravila ni jednu dvoranu u BiH,
- uništila je najbolje košarkaške klubove u BiH koji su bili prvaci Evrope i danas ima najgoru ligu u Evropi.

Ljudi kakva je država ove cure su odlične, sjetite se onog videa koji su snimile poslije prvenstva Evrope kad im niko nije dao marke za pripreme a svi požurili da ih dočekaju.

Ako se tako olako prelazi preko ove tri stvari onda ne znam šta od cura očekivati. Čak sam primijetio dosta stranačkih botova koji se ismijavaju nastupu košarkašica vjerovatno da opravdaju svoj nerad.
Za koju vlast glasaju? Koja vlast nece da uplati novac? Ko je platio karte za Australiju? Hajde, nemoj uopsteno. Imali smo mi i gorih "vlasti" od ove. Jedna nasa vlast je drzala pod okupacijom glavni grad i aerodrom Sarajevo. Dok se ta vlast pitala o nastupu BiH na medjunarodnim takmicenjima, kosarkaski reprezentativci su nocu pretrcavali aerodromsku pistu, jer bi ih danju upucali ko zeceve. Ista ta vlast danas ima vjerne sljedbenike, koji ne zele postojanje , ni reprezentacija, niti BiH.
Sto se dvorana tice, hoces da krenem nabrajat, samo na podrucju svog kantona? Ne branim nikog, ali kad cujem ovu spiku neutralnog UN posmatraca, koji nebi da se zamjera nijednoj od zaracenih strana, tjera me na reakciju.
Zasto smo zakazali utakmicu sa Rusijom, u fudbalu? Zakazali smo je , da bi nas UEFA kaznila zabranom igranja na njenim turnirima, reprezentativnim i klupskim. Iz razloga, da reprezentacija BiH uopste nebi postojala. Banja Luka ce da navija za Srbiju i Crvenu Zvezdu, kao i dosad, bilo da igraju protiv BiH, ili protiv banjaluckog Borca.
User avatar
canvra888
Posts: 4094
Joined: 09/07/2021 15:03

#1396 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by canvra888 »

-134 u 4 utakmice, gubimo sa 33.5 poena utakmice u prosjeku. Brutalna statistika, brutalna.

Znam da su uslovi teški i neizvjesni, ali eto i muška seniorska reprezentacija bi u slučnim okolnostima pa nam osvjetli obraz i momački se potuče sa svima, a bili favorit u samo jednoj utakmici za razliku od košarkašica. Umalo prođoše onakvu grupu smrti.
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#1397 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by laik1981 »

Ima li neko da ih pita je li ih stid bar malo.. Kakvo ponizavanje drzave.. Dakle nikom nisu pruzile ni najmanji otpor..
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#1398 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Dead Man Walking »

Ma jasno je da je samo nase prisustvo tamo cudo i da ga mi kao mi nismo ni zasluzili, tamo nas je odvela cura koja je nekako zalutala u nas dres. Ali ne kontam te cure opet, pa trebas da gines na parketu, igras svjetsko prvenstvo, nesto sto nismo nikad prije a necemo ni nikad vise, imas priliku unucima pricati da si bila tamo, a ovako ce te biti stid i spomenuti da si isla na to takmicenje.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1399 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by _Reds_ »

Ma curama je očigledno moral totalno pao nakon prvog nečekivanog poraza, to samo neki dobar psiholog i motivator moze vratiti nazad, a Lojo to nije.

Tako da, šta je tu je.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1400 Re: Zenska kosarkaska reprezentacija

Post by Ludzak »

Mi ako baziramo ekipu na Tavićki, nije ni čudo što smo kanta za nabijanje koš razlike.
Post Reply