Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
giovanni008
Posts: 540
Joined: 20/05/2008 12:20

#2301 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Ironman_88 wrote: 19/12/2022 12:57 Kod Muse imam osjećaj kao da se boji Rodrigueza, jučer Rodriguez starter i Musa odmah totalno nevidljiv. Krije se po ćoškovima, ne traži loptu, inicijativa tanka dok se drugi ispucavaju. Tako je svaki put kad su on i Rodriguez zajedno na terenu. Jučerašnjih 11-2-5 za 22 min na terenu izgleda i poprilično solidno, ali dobar dio minutaže je bio totalno nevidljiv. Općenito se nedovoljno ističe za nekog ko je prvi strijalac Reala i u prvenstvu i u EL, valjda je normalno da osjetan dio napada ide preko najboljeg ofanzivca ekipe. Sad ne znam da li je do njega i nije (još) u stanju da uspostavi autoritet ili je do Matea i njegovih taktičkih zamisli.
Potpuno se slazem, i meni nije nikako jasno zasto odjednom u toku veceg dijela utakmice jednostavno se parkira na korneru i pasivno izgleda.
Onda nekad pred kraj ako ide gusto ekipi, tek tad krene svoju igru na ulaz, ali sve manje i manje koristi svoje najjace oruzje (ulaz pod kos).

Izgleda da je to dio taktike da se razvuce odbrana protivnicke ekipe, ali bas da toliko dugo u toku susreta ima povucenu rucnu kocnicu, nikako mi ne ide.

S druge strane izgleda da je malo popravio tamo gdje je najslabiji a to je odbrana.
Misljenja sam da bi takodje sut iz igre trebao da podigne na jos veci nivo.
giovanni008
Posts: 540
Joined: 20/05/2008 12:20

#2302 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Evo za 20 minuta okrsaj Sulejmanovic vs. Musa:



Spain, Liga ACB

Bilbao Basket
vs.
Real Madrid BC

Tuesday, 27 December 2022 21:00



Arena 4 HU
Arena 4 Hungary HD
Arena Sport 1 BiH
Arena Sport 1 BiH HD
Arena Sport 2 Croatia
Arena Sport 2 Croatia HD
Arena Sport 2 Premium Serbia HD
Arena Sport 2 Slovenia
Cosmote Sport 7 HD Greece
Diema Sport Bulgaria
Diema Sport Bulgaria HD
Eleven Sports 2 Portugal
Eleven Sports 2 Portugal HD
JOJ Sport Slovakia HD
M. Deportes Spain
M. Deportes Spain HD
Silk Sport 2
Sporsmart Turkey HD
Sport 1 Ukraine
Sport 4 Israel
tv3 Sport Open
TV3 Sport Open
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#2303 Re: Džanan Musa

Post by Vaya »

Jel neko moze postaviti neki prostojan link za utakmicu, ne mogu nista iole kvalitetno da nadjem...neko je postavljao onu dobeo stranicu sto jw imala bruku streamova, svi smo prosle godine pratili Breogan na toj stranici, medjutim zaboravio sam je...
Lopez1981
Posts: 1014
Joined: 19/07/2016 22:27

#2304 Re: Džanan Musa

Post by Lopez1981 »

Vaya wrote: 27/12/2022 20:50 Jel neko moze postaviti neki prostojan link za utakmicu, ne mogu nista iole kvalitetno da nadjem...neko je postavljao onu dobeo stranicu sto jw imala bruku streamova, svi smo prosle godine pratili Breogan na toj stranici, medjutim zaboravio sam je...
Ja stalno gledam na ovoj, nije losa.
https://tvrojadirecta.info/canal-93.php
User avatar
luckylaka
Posts: 22313
Joined: 15/01/2010 06:28

#2305 Re: Džanan Musa

Post by luckylaka »

Kos za kod se igra,Musa nije bas nesto raspolozen
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2307 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Ovaj trener Reala je tolika klocina da je to nevidjeno. Stvarno mi nije jasno zasto ga drze nakon ovolikih blamiranja.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2308 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

sto sam ja mislio da je starter? mozda zbog kixovih naslova. nisam ga ranije gledo ali evo veceras u grotlu zvezdine arene. da cujemo hoce li biti pozdrava kad bude ulazio.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2309 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote: 10/01/2023 19:04 sto sam ja mislio da je starter? mozda zbog kixovih naslova. nisam ga ranije gledo ali evo veceras u grotlu zvezdine arene. da cujemo hoce li biti pozdrava kad bude ulazio.
Do sad je većinom bio starter
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2310 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Musa lagano podero i Zvezdu sa 19 poena, 6 skokova i 1 bananom. Ono sto je standardna boljka Reala je to sto kad Musa igra Real uglavnom ima finu razliku i kad trener Reala izvede Musu i pocne da ganja minutazu Real padne. Tako je bilo i veceras dok je Musa igrao u prvom bio 13 poena i vise za Real cim udje Rodrigez pade sve i pocetkom drugog bez Muse povede Zvezda sa 5 arzlike cim udje Musa ode razlika lagano na +20. Musa igra najbolji pik sa Tavarezom i moram primjetiti koga je god veceras cuvao nije se naigrao. Musa je bio sa 6 defanzivnih skokova prvi skakac Reala i ukupno drugi skakac poslije Tavareza. Bio je najbolji izvodjac bacanja sa 833% i kao sto sam napisao i prvi strijelac Reala i prvi strijelac utakmice sa 19 poena. Veceras je imao i veliku minutazu sa 28:50 minuta i to je bila najveca minutaza u Realu.
Ono sto je dobro bio je savrseno miran iako se skandiralo i Kosovo-Srbija i Republika Srpska oni su skandirali a Dzanan je trpao zajedno sa Tavarezom. Tavarez ih je unistio.
Sve u svemu svakom utakmicom je vidljivo da su Tavarez i Musa dvije ubjedljivo najvaznije karike Reala i to ce Mateo morati da shvati kad tad.
Vec u cetvrtak Real gostuje Albi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2311 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 10/01/2023 19:09
karanana wrote: 10/01/2023 19:04 sto sam ja mislio da je starter? mozda zbog kixovih naslova. nisam ga ranije gledo ali evo veceras u grotlu zvezdine arene. da cujemo hoce li biti pozdrava kad bude ulazio.
Do sad je većinom bio starter
Nije starter zadnje dvije utakmice ali to kod Matea nista posebno ne znaci
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2312 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrasno38 wrote: 10/01/2023 21:20
kakavdanakneiskustvu wrote: 10/01/2023 19:09

Do sad je većinom bio starter
Nije starter zadnje dvije utakmice ali to kod Matea nista posebno ne znaci
Napisah većinom
giovanni008
Posts: 540
Joined: 20/05/2008 12:20

#2313 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Kako Musa dere jar....srbijanca!!!

Bogme cim udje Musa u igru, utisa dvoranu. Ipak su Partizanovi navijaci za klasu bolji od ovih delija.

Vucic pumpa milione u Zvezdu, ali mu dzaba sve, dzaba fasisticko navijanje na tribinama, psovanje Musi majke dok je izvodio slobodna bacanja, polijevanje klupe Reala sokom i bacanje ambalaze na parket.

Sa psiholoske strane ovo je za Musu jako vazna pobjeda, a takodje i Realu.
Tacno je, da Tavares i Musa odlicno saradjuju ali takodje i Poirer i Musa.

Cak je i supersebicni Rodrigez mu poceo dodavati lopte i potapsao ga na kraju tekme po ramenu.

Nadam se da ce sljedece godine Llull i Rodrigez otici iz Reala, tako da bi Musa imao vise slobode u igri i jos vise usavrsio igru sa saigracima pogotovo centrima, jer tu su nezaustavljivi.



Image
sikstinajn
Posts: 1428
Joined: 15/01/2017 19:21

#2314 Re: Džanan Musa

Post by sikstinajn »

giovanni008 wrote: 10/01/2023 22:05 Kako Musa dere jar....srbijanca!!!


dzaba fasisticko navijanje na tribinama
nisi ni ti ništa bolji.
kad bi ti se moglo.
giovanni008
Posts: 540
Joined: 20/05/2008 12:20

#2315 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Evo ako nemate sta radit, igra Real u gostima kod Granade i vodi prvo poluvrijeme 24:32. Igraci Reala izgledaju jako umorno, sut iz igre zasad im je jako los.

Za Granadu igra Renfoe, vjerovatno ga se sjecate da je pod Duskom Ivanovicem igrao za Bosnu i Hercegovinu.

Inace Musa za 6 minuta igre 4 kosa. (promasio 3 slobodna bacanja).

Arena Sport 1 RS
Arean Sport 2 BiH
Arena Sport 3 HR
giovanni008
Posts: 540
Joined: 20/05/2008 12:20

#2316 Re: Džanan Musa

Post by giovanni008 »

Real ocekivano pobjedio 20 razlike, Musa najbolji igrac susreta sa 20 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Drugi je bio bivsi reprezentativac Bosne i hercegovine Renfroe sa 17 koseva.

Definitivno Musa da pod hitno popravi slobodna bacanja.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#2317 Re: Džanan Musa

Post by Ironman_88 »

Musa odličan ali ima još prostora za napredak a i potencijala da doda još neke napadačke opcije svojoj igri. Napad koša kroz pick n roll i pogoditi otvorenu tricu neće biti dovoljno za eventualni povratak u NBA. Kreirati driblingom sam sebi šut sa poludistance, osloboditi se i pogoditi tricu nakon postavljenog bloka centra su npr. stvari koje ne radi nikako a za koje ima predispozicije.

Ono što raduje su sve bolje playmakerske sposobnosti. Da se mene pita ja bih ga već sada stavio u reprezentaciji na playmakera, a zvao bih Garzu i upario ga sa Nurkićem. Pogotovo sada kad i Garza i Nurkić pogađaju trice, ne vidim razlog zašto Garza ne bi mogao igrati na 4. zajedno sa Nurkićem.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2318 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Ja fakat ne znam sta ovog Matea drzi na klupi....katastrofalan trener.
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#2319 Re: Džanan Musa

Post by Priglavke »

Ironman_88 wrote: 16/01/2023 11:42 Musa odličan ali ima još prostora za napredak a i potencijala da doda još neke napadačke opcije svojoj igri. Napad koša kroz pick n roll i pogoditi otvorenu tricu neće biti dovoljno za eventualni povratak u NBA. Kreirati driblingom sam sebi šut sa poludistance, osloboditi se i pogoditi tricu nakon postavljenog bloka centra su npr. stvari koje ne radi nikako a za koje ima predispozicije.

Ono što raduje su sve bolje playmakerske sposobnosti. Da se mene pita ja bih ga već sada stavio u reprezentaciji na playmakera,
a zvao bih Garzu i upario ga sa Nurkićem. Pogotovo sada kad i Garza i Nurkić pogađaju trice, ne vidim razlog zašto Garza ne bi mogao igrati na 4. zajedno sa Nurkićem.
Protiv ekipa tipa Madzarska to bi mozda i islo,ali protiv Njemacke,Francuske ,Spanije neophodan nam je kvalitetnan playamaker.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2320 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 21/01/2023 19:51
Ironman_88 wrote: 16/01/2023 11:42 Musa odličan ali ima još prostora za napredak a i potencijala da doda još neke napadačke opcije svojoj igri. Napad koša kroz pick n roll i pogoditi otvorenu tricu neće biti dovoljno za eventualni povratak u NBA. Kreirati driblingom sam sebi šut sa poludistance, osloboditi se i pogoditi tricu nakon postavljenog bloka centra su npr. stvari koje ne radi nikako a za koje ima predispozicije.

Ono što raduje su sve bolje playmakerske sposobnosti. Da se mene pita ja bih ga već sada stavio u reprezentaciji na playmakera,
a zvao bih Garzu i upario ga sa Nurkićem. Pogotovo sada kad i Garza i Nurkić pogađaju trice, ne vidim razlog zašto Garza ne bi mogao igrati na 4. zajedno sa Nurkićem.
Protiv ekipa tipa Madzarska to bi mozda i islo,ali protiv Njemacke,Francuske ,Spanije neophodan nam je kvalitetnan playamaker.
Pa ako bi recimo igrao Nurkic i Garza nama bolji play od Muse ne treba jer on odlicno zan daprobije reket, jos bolje da odigra sa centrom na postu, zna da odsuta tricu tako da i ja mislim da nam je bolje da koristimo Garzu nego Robersona. Naravno bilo bi idealno da Garza moze da igra kao domaci igrac ali za sada nema od toga nista. Real najozbiljnije igra kada Musa uzme loptu na playu. Ono sto mu je odlicna osobina je ta da strasno voli da asistira suigracima.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2321 Re: Džanan Musa

Post by palermo »

hrasno38 wrote: 21/01/2023 20:13
Priglavke wrote: 21/01/2023 19:51

Protiv ekipa tipa Madzarska to bi mozda i islo,ali protiv Njemacke,Francuske ,Spanije neophodan nam je kvalitetnan playamaker.
Pa ako bi recimo igrao Nurkic i Garza nama bolji play od Muse ne treba jer on odlicno zan daprobije reket, jos bolje da odigra sa centrom na postu, zna da odsuta tricu tako da i ja mislim da nam je bolje da koristimo Garzu nego Robersona. Naravno bilo bi idealno da Garza moze da igra kao domaci igrac ali za sada nema od toga nista. Real najozbiljnije igra kada Musa uzme loptu na playu. Ono sto mu je odlicna osobina je ta da strasno voli da asistira suigracima.
Ma ne mozes Musu trositi na prevodjenje lopte. Izgubio bi njegov napadacki potencijal. S druge strane jedan obican prosjecan play koji zna prevesti loptu I nakon desetak sekudni dati je Musi bi ga mislim bilo moguce naci. I onda zvati Garzu...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#2322 Re: Džanan Musa

Post by kakavdanakneiskustvu »

ni jedan bodiroga nikad nije baš igrao playa,uvijek je u petorci bio neko ko je bio formalno play
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2323 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

palermo wrote: 21/01/2023 20:19
hrasno38 wrote: 21/01/2023 20:13
Pa ako bi recimo igrao Nurkic i Garza nama bolji play od Muse ne treba jer on odlicno zan daprobije reket, jos bolje da odigra sa centrom na postu, zna da odsuta tricu tako da i ja mislim da nam je bolje da koristimo Garzu nego Robersona. Naravno bilo bi idealno da Garza moze da igra kao domaci igrac ali za sada nema od toga nista. Real najozbiljnije igra kada Musa uzme loptu na playu. Ono sto mu je odlicna osobina je ta da strasno voli da asistira suigracima.
Ma ne mozes Musu trositi na prevodjenje lopte. Izgubio bi njegov napadacki potencijal. S druge strane jedan obican prosjecan play koji zna prevesti loptu I nakon desetak sekudni dati je Musi bi ga mislim bilo moguce naci. I onda zvati Garzu...
To moze i Gegic sto se tice prevodjenja, moze i Atic, moze i Campara
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2324 Re: Džanan Musa

Post by palermo »

hrasno38 wrote: 21/01/2023 21:39
palermo wrote: 21/01/2023 20:19

Ma ne mozes Musu trositi na prevodjenje lopte. Izgubio bi njegov napadacki potencijal. S druge strane jedan obican prosjecan play koji zna prevesti loptu I nakon desetak sekudni dati je Musi bi ga mislim bilo moguce naci. I onda zvati Garzu...
To moze i Gegic sto se tice prevodjenja, moze i Atic, moze i Campara
Campara ne moze, Gegic mozda, ali ja sam vise mislio na nekog tipa Muhe Pasalica....Ono cisti prosjek a ipak je play
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2325 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

palermo wrote: 21/01/2023 22:09
hrasno38 wrote: 21/01/2023 21:39
To moze i Gegic sto se tice prevodjenja, moze i Atic, moze i Campara
Campara ne moze, Gegic mozda, ali ja sam vise mislio na nekog tipa Muhe Pasalica....Ono cisti prosjek a ipak je play
Nista Muha nije bolji od Campare....cisti prosjek. Dobar je onaj mali iz BL Darko Talic ali stalno je povrijedjen. U svakom slucaju za sljedeca dva susreta nece biti ni Muse ni Garze ni Nurkica tako da smo ga najvjerovatnije popusili za prolaz na SP.
Post Reply