Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#2101 Re: Džanan Musa

Post by Iker C »

vazna wrote: 01/10/2021 14:40
Iker C wrote: 28/09/2021 10:20 @vazna Idi prati Musin ig profil tamo ima slika uz koje se mozes opustiti..
Blokirao me, kaže loš mi sarkazam.
Jbg, onda guglaj Dzanan Musa, golisave fotke, mozda nesto nadjes. :run:
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#2102 Re: Džanan Musa

Post by Droog »

Musa propao, opet loša utakmica.
Samo 23 poena za 26min.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2103 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

Nije sve ni u poenima, mene brine skoro nikakva statistika kad su skokovi i asistencije u pitanju jer to ti govori o komletnom igracu. Koji mu je procenat suta? Je li izmad 40-45%?
Ali dobro je ovo opet, mislim da mu je ovo perfektan klub.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#2104 Re: Džanan Musa

Post by Iker C »

Mnogi zaboravljaju da je Efes bila prosjecna ekipa u trenutku kada je Musa dosao u ekipu. Njegovim dolaskom Efes je dobio pobjednicki mentalitet i na kraju je to rezultiralo titulom u EL.
A sta reci o ekipi Bregona, Musa kad je dosao u klub pricalo se o borbi za opstanak. Musa je sjeo sa ekipom i rekao im je doslovno: " Ja sam Dzanan Musa, evropski sampion, osvajac EL, nba igrac, ove godine idemo na titulu."
Ono sto je Red bul medju picima to je nas Musa medju mladicima.
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2105 Re: Džanan Musa

Post by shalla »

A jesi ti zanimljiv u pičku materinu, pretpostavljam da si glavni u raji kad je humor u pitanju...
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2106 Re: Džanan Musa

Post by drag_gost »

Iker C wrote: 04/10/2021 05:49 Mnogi zaboravljaju da je Efes bila prosjecna ekipa u trenutku kada je Musa dosao u ekipu. Njegovim dolaskom Efes je dobio pobjednicki mentalitet i na kraju je to rezultiralo titulom u EL.
A sta reci o ekipi Bregona, Musa kad je dosao u klub pricalo se o borbi za opstanak. Musa je sjeo sa ekipom i rekao im je doslovno: " Ja sam Dzanan Musa, evropski sampion, osvajac EL, nba igrac, ove godine idemo na titulu."
Ono sto je Red bul medju picima to je nas Musa medju mladicima.
Nemoj dici ruku na sebe opet. Smrc, kme, bua, kme, kme.
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#2107 Re: Džanan Musa

Post by zeleni xy »

Iker C wrote: 04/10/2021 05:49 Mnogi zaboravljaju da je Efes bila prosjecna ekipa u trenutku kada je Musa dosao u ekipu. Njegovim dolaskom Efes je dobio pobjednicki mentalitet i na kraju je to rezultiralo titulom u EL.
A sta reci o ekipi Bregona, Musa kad je dosao u klub pricalo se o borbi za opstanak. Musa je sjeo sa ekipom i rekao im je doslovno: " Ja sam Dzanan Musa, evropski sampion, osvajac EL, nba igrac, ove godine idemo na titulu."
Ono sto je Red bul medju picima to je nas Musa medju mladicima.
nije bolest sve što boli a ti si živi dokaz
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#2108 Re: Džanan Musa

Post by oruzana_pobuna »

shalla wrote: 04/10/2021 09:04 A jesi ti zanimljiv u pičku materinu, pretpostavljam da si glavni u raji kad je humor u pitanju...
:lol: :lol: :lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#2109 Re: Džanan Musa

Post by oruzana_pobuna »

karanana wrote: 03/10/2021 17:31 Nije sve ni u poenima, mene brine skoro nikakva statistika kad su skokovi i asistencije u pitanju jer to ti govori o komletnom igracu. Koji mu je procenat suta? Je li izmad 40-45%?
Ali dobro je ovo opet, mislim da mu je ovo perfektan klub.
nego u cemu je matere ti kad se poeni gledaju na kraju :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2110 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

pa nije problem stajati na vrhu pointa i cekati da dobijes loptu da opucas. niti je problem pogadjati neke mid-range jumpere kad ti se lopta doda. evo vidio sam statistike, fenomenalan procenat suta, znaci nije se razbacivo sutevima pa uboo 24 kosa. isao ga je sut i tu se nema sta reci. ali hoce li ga ici sut svaku tekmu? koje su mu druge karakteristike igre osim pucanja. zna li uposliti suigrace, zna li skociti u defanzivi, ofanzivi, zna li ukrast koju loptu?
to je i u crooklynu radio kad je dobijao rijetke minute garbage timea, samo se izbori za loptu i onda neodmjeren sut, ali ga tamo sut bas nije isao.
ali opet kazem, ovo je odlicno za sad.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#2111 Re: Džanan Musa

Post by Iker C »

karanana wrote: 04/10/2021 15:29 pa nije problem stajati na vrhu pointa i cekati da dobijes loptu da opucas. niti je problem pogadjati neke mid-range jumpere kad ti se lopta doda. evo vidio sam statistike, fenomenalan procenat suta, znaci nije se razbacivo sutevima pa uboo 24 kosa. isao ga je sut i tu se nema sta reci. ali hoce li ga ici sut svaku tekmu? koje su mu druge karakteristike igre osim pucanja. zna li uposliti suigrace, zna li skociti u defanzivi, ofanzivi, zna li ukrast koju loptu?
to je i u crooklynu radio kad je dobijao rijetke minute garbage timea, samo se izbori za loptu i onda neodmjeren sut, ali ga tamo sut bas nije isao.
ali opet kazem, ovo je odlicno za sad.
Musina igra se ne zasniva na sutu, on zivi i umire od prodora u reket. Musa je ispodprosjecan suter ali je je u nekim segmentima igre odlican. Ovo sto u Spaniji prikazuje je odlicno, daleko iznad ocekivanja. Ako ovako nastavi, sljedece godine bi mogao igrati u nekoj Eurocup ekipi.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#2112 Re: Džanan Musa

Post by kox »

Iker C wrote: 04/10/2021 21:48
karanana wrote: 04/10/2021 15:29 pa nije problem stajati na vrhu pointa i cekati da dobijes loptu da opucas. niti je problem pogadjati neke mid-range jumpere kad ti se lopta doda. evo vidio sam statistike, fenomenalan procenat suta, znaci nije se razbacivo sutevima pa uboo 24 kosa. isao ga je sut i tu se nema sta reci. ali hoce li ga ici sut svaku tekmu? koje su mu druge karakteristike igre osim pucanja. zna li uposliti suigrace, zna li skociti u defanzivi, ofanzivi, zna li ukrast koju loptu?
to je i u crooklynu radio kad je dobijao rijetke minute garbage timea, samo se izbori za loptu i onda neodmjeren sut, ali ga tamo sut bas nije isao.
ali opet kazem, ovo je odlicno za sad.
Musina igra se ne zasniva na sutu, on zivi i umire od prodora u reket. Musa je ispodprosjecan suter ali je je u nekim segmentima igre odlican. Ovo sto u Spaniji prikazuje je odlicno, daleko iznad ocekivanja. Ako ovako nastavi, sljedece godine bi mogao igrati u nekoj Eurocup ekipi.
Ko si ti i šta si uradio sa pravim Ikerom C ?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2113 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

Losa tekma. Ali idemo dalje. Malo imponovanja na IG-u ovih nekoliko dana sa highlightsima iz ovog poraza i onda ide iduca tekma i dobri brojevi.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#2114 Re: Džanan Musa

Post by 90minut »

karanana wrote: 09/10/2021 21:22 Losa tekma. Ali idemo dalje. Malo imponovanja na IG-u ovih nekoliko dana sa highlightsima iz ovog poraza i onda ide iduca tekma i dobri brojevi.
koliko poena?

nema kod njega solidna partija ili loša ili dobra.

To brine itekako
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2115 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

90minut wrote: 09/10/2021 21:47
karanana wrote: 09/10/2021 21:22 Losa tekma. Ali idemo dalje. Malo imponovanja na IG-u ovih nekoliko dana sa highlightsima iz ovog poraza i onda ide iduca tekma i dobri brojevi.
koliko poena?

nema kod njega solidna partija ili loša ili dobra.

To brine itekako
3/8 za 2. 1/4 za 3.
1 asistencija i 5 skokova
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#2116 Re: Džanan Musa

Post by cassius »

Musa propao.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#2117 Re: Džanan Musa

Post by Murat Sabanovic »

:-x
cassius wrote: 10/10/2021 00:40 Musa propao.
Đe? Šta?Kako? Jel se ubio?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2118 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

Al najbolji su naslovi poslije tekme, klikbajti, musa izdominiro, musa najbolji pojedinac, real nije imao rjesenje za musu.....otvoris clanak i zijanili.
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#2119 Re: Džanan Musa

Post by noviclan »

:lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#2120 Re: Džanan Musa

Post by 90minut »

Pa i ocekivano je da popuše od Barse i Reala bitno je da je on dobro igrao.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2121 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 04/10/2021 21:48
karanana wrote: 04/10/2021 15:29 pa nije problem stajati na vrhu pointa i cekati da dobijes loptu da opucas. niti je problem pogadjati neke mid-range jumpere kad ti se lopta doda. evo vidio sam statistike, fenomenalan procenat suta, znaci nije se razbacivo sutevima pa uboo 24 kosa. isao ga je sut i tu se nema sta reci. ali hoce li ga ici sut svaku tekmu? koje su mu druge karakteristike igre osim pucanja. zna li uposliti suigrace, zna li skociti u defanzivi, ofanzivi, zna li ukrast koju loptu?
to je i u crooklynu radio kad je dobijao rijetke minute garbage timea, samo se izbori za loptu i onda neodmjeren sut, ali ga tamo sut bas nije isao.
ali opet kazem, ovo je odlicno za sad.
Musina igra se ne zasniva na sutu, on zivi i umire od prodora u reket. Musa je ispodprosjecan suter ali je je u nekim segmentima igre odlican. Ovo sto u Spaniji prikazuje je odlicno, daleko iznad ocekivanja. Ako ovako nastavi, sljedece godine bi mogao igrati u nekoj Eurocup ekipi.
Covjek se boji da suta sve sto je ispod linije za tri poena. Ulazi su mu 50% na silu gdje uglavnom ili sam sebe saplice ili uspije na neki nacin da izgura faul koji ce mu sve manje i manje suditi kada ga skontaju. Gledao sam do sada sve njegove utakmice u Breoganu i ono nije ni M od Muse kadeta koji je igrao fajterski i beskompromisno. Oni izgleda njegova statistika lija za oko i ima tu i lijepih poteza, ulaza, trica ali mogao bi davati 30 poena po utakmici da ima muda Muse kadeta. On kao kapiten i lider ekipe se skriva na krilu kada treba preuzeti odgvornost i pusta to drugim igracima. Mogli su dobiti Reala da nije tu odgvornost preuzeo njihov bek koji otprilike igra isto kao i Musa...krene pa ne zna sta ce sa loptom. Ali najbolja su mu dva ulaza na centra Reala koji ga je sastavio sa zemljom a on nesto pada fol ljut......sudija ga ne jebe ni 2%. I ono sto mi se najvise ne svidja kod njega je njegovo ponasanje koje nije promjenio ni za milimetar i uvijek je na rubu tehnicke.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#2122 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

evo hrasnog.
drago mi je da se slazemo ja iako ga nisam gledo vec cidim da su za kurac njegovih 15-16 poena po tekmi ako tu u njegovoj igri nema vise od pogadjanja 30-40% suteva koje ispali.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2123 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

karanana wrote: 20/10/2021 01:32 evo hrasnog.
drago mi je da se slazemo ja iako ga nisam gledo vec cidim da su za kurac njegovih 15-16 poena po tekmi ako tu u njegovoj igri nema vise od pogadjanja 30-40% suteva koje ispali.
Najiskrenije ti kazem da se ne sjecam kada sam zadnji put vidio da Musa suta sa distance....on uopste nema taj sut jer nema skok sut. Poene koje postize uglavnom skuplja na ulazu i slobodna bacanja i zvekne po neku trojku kada je sam jer ponavljam nema skok sut. U odbrani se redovno cuva od licnih gresaka i u ni jednoj utakmici mislim da nije bio ni blizu pet a u napadu kada je gusto pokusava da izfingira i izbjegne odgvornost ako je ikako moguce. Sto mi je bas nejasno u NBA je zaista ono sto je igrao usavrsio ulaz pored onih zvijeri a sad to izgleda boze sacuvaj. I ovo skokova sto je skupio su uglavnom lopte koje mu se odbijeu u ruke jer izuzetno rijetko ide na skok i pod svojim i pod protivnickim kosem. Ali dobro nisu za kurac tih 15-16 poena medjutim cim ga neko ozbiljnije preuzme mrka kapa.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2124 Re: Džanan Musa

Post by drag_gost »

Iker C wrote: 04/10/2021 21:48
Musina igra se ne zasniva na sutu, on zivi i umire od prodora u reket. Musa je ispodprosjecan suter ali je je u nekim segmentima igre odlican. Ovo sto u Spaniji prikazuje je odlicno, daleko iznad ocekivanja. Ako ovako nastavi, sljedece godine bi mogao igrati u nekoj Eurocup ekipi.
Samo za neistrenirano oko.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#2125 Re: Džanan Musa

Post by Murat Sabanovic »

karanana wrote: 17/10/2021 19:04 Al najbolji su naslovi poslije tekme, klikbajti, musa izdominiro, musa najbolji pojedinac, real nije imao rjesenje za musu.....otvoris clanak i zijanili.
BH "novinarstvo" - kompleks nize vrijednosti, mi na ovaj nacin sami sebe tjesimo. Niti u jednom kolektivnom sportu (osim sjedece odbojke) nismo postigli znacajne rezultate.Tjesimo se kosevima i golovima Nurkica i Dzeke.Ponavljamo kad god se prilika ukaze da Ibrahimovic nije zaigrao za nas jer ga je savez otjerao.Sportski nebitni a zelimo da budemo vazni... i onda se cudimo kada neki nas igrac ode igrati za Tursku,Sloveniju,SrbijU,Hrvatsku...a samo zato jer se ne ulaze u sport.
Post Reply