Jusuf Nurkić

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

OldMayor
Has thanked: 9 times
Been thanked: 88 times

#1651 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by OldMayor » 19/12/2014 12:59

Tomahawk11 wrote:Ma ja, hajmo jos popusiti Nurkicu. Rece li Harun da se pokusalo kontaktirati Nurkica, ali ovaj odbija svaku komunikaciju?
Nismo mi nista izgubili, izgubio je gosp Nurkic! Nek slusa menadzera, oca i majku u jednom, jeste, valjao mu je, odveo ga u Nuggetse, eto ih tamo. Ocigledno je da je taj gospodin protiv BiH i njene reprezentacije, pa se trudi svim silama da syebe sve sto moze. A ima i licni interes, tako da taman dodje.
Svjestan sam da nam treba centar poput Nurkica, ali covjek ocito NECE da igra i to je to. Svaka dalja prica po tom pitanju donosi jos zle krvi, nikako rijesenje. Aman zaman, ko da su mu familiju pobili Harun i Konakovic, pa on sad zahatario i ne popusta :-)
Ima li iko da onda objasni zasto je uopste Nurkic debitovao za nasu reprezentaciju? I to je debitovao pod ovim istim menadzerom koji eto sad kao sprjecava Juku da igra. Gdje je tu logika? Da je plan menadzera da ga odvoji od nas, to bi uradio jos tada.

Prica da se Juka prodao preko repke isto tako ne pije vode, jer je u istoj ubiljezio ukupno 30-ak minuta u seniorskoj ekipi. Prodao se zahvaljujuci igrama u klubovima u kojima je igrao.

Covjek je ginuo za reprezentaciju u B diviziji, radovao se s tim momcima na Ilidzi i sada odjednom ne zeli ni da cuje da zaigra za ovu drzavu.

Sta je tu bilo ne znam, zasto ne odgovara Harunu na pozive isto tako ne znam, ali mi je smijesna prica da je njega menadzer nagovorio na sve ovo, jer mi nije logicna. Jer je ovo sve njegov menadzer mogao izbjeci jos pred prosle kvalifikacije.

I ako je plan njegovog menadzera da on ne igra za nasu nego drugu drzavu, kako ce to sada sprovesti, jer je Juka odigrao nekoliko tekmi za nas. Bez dozvole naseg saveza ne mogu nista i to moze trajati godinama.

Da su htjeli izbjeci igranje zbog NBA obaveza, to su sto puta lakse mogli odraditi, nego da ovo sve sad sprovode eto kako bi Juka imao nekoliko hefti vise za odmor. :roll:

Tomahawk11
Globalni moderator
Has thanked: 263 times
Been thanked: 331 times

#1652 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Tomahawk11 » 19/12/2014 13:13

Logicno je, nego sta je nego logicno.
Tom menadzeru nije prvi put da radi protiv reprezentacije BiH.
Dok je Jusuf bio u Cedeviti, nije mogao samo tako reci ne. Sada moze. Ja ne kazem da se Jusuf sam osilio kako je otisao u NBA, ali ovaj mu menadzercic opasnu kontru udara. Eto javno se petlja u rad saveza. Ko si? Otkud ti pravo?
Ne treba njemu dozvola za igranje ili neigranje u drugoj reprezentaciji. Za njegovu zlatnu koku je dovoljno da igra u NBA. Pogledaj Pekovica, godinama eskivira igranje u reprezentaciji. Isto tako se moze desiti s Nurkicem, pa ce raja njemu jebavat majku, a ovaj se zadovoljno cerekati sto ima budalu da jase. Mogao je on njemu valjati koliko god hoce do sad, sto se tice reprezentaciji BiH, tu ga samo ukopava.
I ja se pitam sto nisu ovo jednostavnije. Popustite, ljudi, hocu da se prvo osiguram u NBA, da postavim temelje, pa cu onda igrati za reprezentaciju. To bi bilo postenije od nekog porucivanja da nece igrati zbog tog i tog.

Iker C
Been thanked: 2 times

#1653 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Iker C » 19/12/2014 13:15

Samo bih molio ove koji pljuju Nurkića da za vrijeme utakmica Denvera ne komentarišu njegove poteze. To bi bilo moralno sa njihove strane.

OldMayor
Has thanked: 9 times
Been thanked: 88 times

#1654 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by OldMayor » 19/12/2014 13:24

Ma ok ba, ti slijepo vjeruj narucenim tekstovima. Ja ti samo kazem da nije bas sve crno-bijelo. A ovo sve je otislo predaleko, od malog problemcica koji se mogao rijesiti, dosli smo do toga da izgubimo tako vrijednog igraca.

Nista, evo moja preporuka je da ponovo zovnemo Edina Bavcica da nas vadi, koji je...ups vidi cuda - clan Beobasket porodice.

;-)

Tomahawk11
Globalni moderator

#1655 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Tomahawk11 » 19/12/2014 13:25

Pa ne treba da se pljuje.
A da je pogrijesio, jeste. Nije sam u ovom maslu, ali moglo je drugacije.

Tomahawk11
Globalni moderator

#1656 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Tomahawk11 » 19/12/2014 13:31

OldMayor wrote:Ma ok ba, ti slijepo vjeruj narucenim tekstovima. Ja ti samo kazem da nije bas sve crno-bijelo. A ovo sve je otislo predaleko, od malog problemcica koji se mogao rijesiti, dosli smo do toga da izgubimo tako vrijednog igraca.

Nista, evo moja preporuka je da ponovo zovnemo Edina Bavcica da nas vadi, koji je...ups vidi cuda - clan Beobasket porodice.

;-)
Kojim narucenim tekstovima? Naravno da nije sve crno-bijelo. Eto ti si zapeo da je iskljucivo krivica saveza sto Nurkic nece igrati na EP.
Eto najmanje sto puta je napisano da je Mahmutovic rekao da su ga pokusali kontaktirati, ne javlja se. Porucio covjek da nece.
Sto puta je napisano da je Mahmutovic rekao da on ne igra za njega ili Konakovica ili koga vec, nego za reprezentaciju BiH i da se treba odazvati selektoru, a ne njima.
Pa eto reci mi, ko je tu posteniji? Na stranu nesporazum koji se desio, pa nisu se sjekirama isjekli da se ne moze preko toga.
Eto kad nije sve crno-bijelo, sagledaj malo i iz drugog ugla.
Ne navijam ni za Mahmutovica ni za Nurkica. Navijam da poderemo Francusku i Rusiju na EP. Da prodjemo grupu, pa da mi zeludac zaigra u knock out fazi. Eto, kako kazes, zbog malog problemcica koji se mogao rijesiti. E pa vidis da ne moze. Menadzer javno trazi papire iz saveza, sunce ti poljubim :lol: :roll:

Zmijuga loma

#1657 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Zmijuga loma » 19/12/2014 13:32

Pjanic15 wrote:
Kome ovo nabacuje na 03:20? :oops:

Iker C

#1658 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Iker C » 19/12/2014 13:34

Pa i vi ne radite na poslu za šefa ili direktora već za vlasnika firme. Na vaše raspoloženje najmanje utječe vlasnik već upravo ti šefovi i direktor.

It_is_a_Leclerc

#1659 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by It_is_a_Leclerc » 19/12/2014 14:03

Danas počeli razgovori sa Duškom oko nastavka saradnje. U "neprivatnom" savezu, kako ga ovdje mnogi zovu, su odlučili da, pazi sad,na pregovoru putuje,a ko drugi do li Harun, Elmedin i Igor. I onda kad Jusuf kaže da je savez privatna stvar, drvlje i kamenje.

Zaboravljaju mnogi da bi košarkaška u20 reprezentacija vrlo vjerovatno jedan gigantski falus igrala u a diviziji da nije bilo Jusufa, koji je valjda jedini NBA igrač ikad koji je igrao neko prvenstvo B divizije, i mlatio se sa kojekakvim kiparskim, rumunjskim i danskim trkljama, direcima i ostalom nesortom. Tad je Jusuf bio kralj, kad nas je izvlačio iz govana, kad moram lajati, i iz rezultatskog deficita od po -15. Sad, odjednom, seljačić, nije patriota, ovo-ono. Dakle, iako nije upravu zbog svega što radi, dajte da budemo korektni prema momku.

__Phoenix__

#1660 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by __Phoenix__ » 19/12/2014 14:14

Ja sam čuo da su i čistačice htjeli pozvati na razgovor, ali Duško nije insistirao pa su ostale.

Miki123

#1661 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Miki123 » 19/12/2014 14:57

Ukoliko bi sutra iz saveza otišli svi koji smetaju Juki, kao on bi odmah došo da igra.. :izet: nemoj da sami sebe lažemo :D

LSD
Been thanked: 4 times

#1662 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by LSD » 19/12/2014 15:01

Miki123 wrote:Ukoliko bi sutra iz saveza otišli svi koji smetaju Juki, kao on bi odmah došo da igra.. :izet: nemoj da sami sebe lažemo :D
:thumbup: :thumbup:

to je najveca podvala (dobro smišljena) i raja je popušila tu foru :-? to je ono što je žalosno

SundanceKid

#1663 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by SundanceKid » 19/12/2014 15:20

It_is_a_Leclerc wrote:Danas počeli razgovori sa Duškom oko nastavka saradnje. U "neprivatnom" savezu, kako ga ovdje mnogi zovu, su odlučili da, pazi sad,na pregovoru putuje,a ko drugi do li Harun, Elmedin i Igor. I onda kad Jusuf kaže da je savez privatna stvar, drvlje i kamenje.

Zaboravljaju mnogi da bi košarkaška u20 reprezentacija vrlo vjerovatno jedan gigantski falus igrala u a diviziji da nije bilo Jusufa, koji je valjda jedini NBA igrač ikad koji je igrao neko prvenstvo B divizije, i mlatio se sa kojekakvim kiparskim, rumunjskim i danskim trkljama, direcima i ostalom nesortom. Tad je Jusuf bio kralj, kad nas je izvlačio iz govana, kad moram lajati, i iz rezultatskog deficita od po -15. Sad, odjednom, seljačić, nije patriota, ovo-ono. Dakle, iako nije upravu zbog svega što radi, dajte da budemo korektni prema momku.

Ako se ne varam redom generalni sekretar, predsjednik Upravnog odbora i direktor kosarkaskih reprezentacija. Pa druze ko bi po tebi trebo da ide na pregovore??? Halid Beslic, Nazif Gljiva i Deen? Hehe, dobro, salu na stranu, ne branim ih licno (i sam smatram da je Konakovic lopovcina!) ali s obzirom na funkcije koje obavljaju u savezu..logicno da idu oni..

vryzas
Been thanked: 5 times

#1664 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by vryzas » 19/12/2014 15:32

Logicno, sto bi reko Combe... :oops: jos samo da kazu na narednoj konferenciji za stampu koliko je kostala ova "igranka" (put, smjestaj, troskovi, dnevnice)... :-)

Sica garant, ali ima Djedovic jos jednog cenera u steku ako bude trebalo posuditi. :run:

palermo
Has thanked: 14 times
Been thanked: 51 times

#1665 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by palermo » 19/12/2014 16:18

Ja sam nekako uvijek mislio da je reprezentacija i igranje za nju preashodno pitanje patriotizma. Igraš za nju zato što si to što jesi. Nažalost, patriotizam je kod nas proskribovana riječ, ubjeđuju nas da je igranje za reprezenatciju samo stvar interesa, da je osjećaj pripadnosti državi samo stvar interesa, ubjeđuju nas da je ili mahnit ili nisu čista posla ako neko igra za reprezenatciju samo zato što jednostavno jeste to što je. I onda se podsmjehuju onima koji su dokazali djelom svoj patriotizam, obično idu rečenice tipa " da zovemo onda i Dragana Vikića" i slično, poznat će te već te rečenice. Sve je moguće relativizirati , oni koji su djelom dokazali patriotizam, oni su ono...."ma jes on bio dobar, ALI sjećate ,li se vi kako je on"....a ovi drugi, "ma jes da bi bilo bolje da igra....ALI sigurno on ima svoj dobar razlog zašto neće......"

I zašto se onda čudimo Jusufu Nurkiću što neće da igra, pa u vrijednosnom sistemu koji ovdje vlada ne postoji dobro ili loše. Jer da postoji, Jusuf Nurkić ne bi olako pristajao da bude viđen kao izdajnik..jer bi to u svakom izgrađenom društvu sa sobom nosilo i posljedice,nosilo bi javni prezir, svatko takav bi bio kao onaj Sijarićev hodža što je jedared prnuo u džamiji.......

Pošto nije tako, ne vidim zašto bi se Jusuf Nurkić sekirao igra li ili ne igra za reprezentaciju BiH.........igrat će kad mu bude ćeif, njemu ili menadžeru...a mi ćemo ga dočekati raširenih ruku.....a on to zna

Tomahawk11
Globalni moderator

#1666 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Tomahawk11 » 19/12/2014 16:19

vryzas wrote:Logicno, sto bi reko Combe... :oops: jos samo da kazu na narednoj konferenciji za stampu koliko je kostala ova "igranka" (put, smjestaj, troskovi, dnevnice)... :-)

Sica garant, ali ima Djedovic jos jednog cenera u steku ako bude trebalo posuditi. :run:
Jok, ovo su htjeli od Juke posuditi, pa se on naljutio :mrgreen:

mushkile chibira

#1667 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by mushkile chibira » 19/12/2014 16:38

:run:
Last edited by mushkile chibira on 11/01/2015 20:39, edited 1 time in total.

spinel_
Has thanked: 50 times
Been thanked: 24 times

#1668 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by spinel_ » 19/12/2014 17:28

u danasnjem Sportu, Harun je ostavio mogucnost da Juka zaigra za Francusku :shock: bez ikakvog objasnjenja sta, kako - je to rekao :shock:

i spomenuo je da je moguce i da napusti funkciju sekretara, ali ne zbog Juke kao Juke, vec sto je umoran od svega...

Dead Man Walking

#1669 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Dead Man Walking » 20/12/2014 02:28

Zanimljiv +/- sa zadnje utakmice koju su izgubili.

http://scores.espn.go.com/nba/boxscore?gameId=400578670

soccerfan88

#1670 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by soccerfan88 » 20/12/2014 04:35

Dosad nisam komentarisao svu ovu sapunicu oko Juke i evo veceras gledam tekmu pa reko da i ja svoj komentar napisem. Po meni krivicu snose obje strane. Savez je kriv jer je odlucio da vodi medijski rat sa Jukom i njegovim menadzerom. Da su ozbiljni to bi rjesili u 4 oka, odma vidjeli hoce li igrati i pod kakvim uslovima. Ako kaze da ne zeli igrati za ovaj savez, e pa sinko nisi jedini. Ima ko hoce. Onda napraviti konferenciju za stampu i iznijeti u cemu je stvar. Prepucavanja preko Facea su za malu djecu. Mahmutovic mi se cini kao ok tip al njegovog FB profila mi je preko glave, a ovi ostali :| :| Jusufov menadzer izgleda samo gleda sebe. Hebe se njemu za Jusufom. Gleda svoju korist. A Jusuf je naivan kao i mnogi njegovih godina. Ipak je ovo za njega jedan veliki ispit (odlazak u NBA) i kao fini Bosnjo zahvalan je menadzeru na tome. Medjutim ne vidi sta mu menadzer pokusava napraviti iza leda. Iskreno se nadam da ova sapunica ima jako malo epizoda i da ce se uskoro privesti kraju. Nebi valjalo da ga izgubimo jer je kvalitetan igrac, al netreba ni dozvoliti da mladi gospodin vodi glavnu rijec i odreduje kad ce igrati i koliko jer ce to pokvariti hemiju u timu.

Velkoski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 61 times

#1671 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Velkoski » 20/12/2014 05:04

Ubi Juka nogama.. I ovakvog igrača da izgubimo jebote.. :roll:

soccerfan88

#1672 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by soccerfan88 » 20/12/2014 05:07

Velkoski wrote:Ubi Juka nogama.. I ovakvog igrača da izgubimo jebote.. :roll:
Ako Bog da necemo. Meni je srce bilo ko Trebevic kad sam ga vidio da uci fatihu u Pepsi Centru, u sred Amerike. Cudan osjecaj brate. :-D

bull21

#1673 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by bull21 » 20/12/2014 10:20

Šta je fatiha? To nešto bosansko?

:-)

Logovan
Has thanked: 217 times
Been thanked: 279 times

#1674 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Logovan » 20/12/2014 11:36

:bih: :thumbup:

Iker C

#1675 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Iker C » 20/12/2014 13:56

Kakav Nurkić kad se samo sjetim kako je Konaković po Rumuniji rasturao a tek Harun po terminima.

Post Reply