BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4626 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Za dva dana pocinje EP U16 muskih reprezentacija u naravno Diviziji A gdje branimo naslov prvaka Evrope.

http://www.fiba.com/europe/u16/2016

Takodje nase djevojcice igraju vec EP U16 Divizije B gdje do sada imaju jednu pobjedu i dva poraza sto bas i nije obecavajuce ali ima jos dva kola i postoji sansa za prolaz u drugi krug mada ce biti tesko....

http://www.fiba.com/europe/u16bwomen/2016
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#4627 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by zlajapravaraja »

hrasno38 wrote:Za dva dana pocinje EP U16 muskih reprezentacija u naravno Diviziji A gdje branimo naslov prvaka Evrope.

http://www.fiba.com/europe/u16/2016

Takodje nase djevojcice igraju vec EP U16 Divizije B gdje do sada imaju jednu pobjedu i dva poraza sto bas i nije obecavajuce ali ima jos dva kola i postoji sansa za prolaz u drugi krug mada ce biti tesko....

http://www.fiba.com/europe/u16bwomen/2016
Navijamo da ne ispadnemo u obje konkurencije. Gledamo na YouTube, biće sve utakmice.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4628 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:
hrasno38 wrote:Za dva dana pocinje EP U16 muskih reprezentacija u naravno Diviziji A gdje branimo naslov prvaka Evrope.

http://www.fiba.com/europe/u16/2016

Takodje nase djevojcice igraju vec EP U16 Divizije B gdje do sada imaju jednu pobjedu i dva poraza sto bas i nije obecavajuce ali ima jos dva kola i postoji sansa za prolaz u drugi krug mada ce biti tesko....

http://www.fiba.com/europe/u16bwomen/2016
Navijamo da ne ispadnemo u obje konkurencije. Gledamo na YouTube, biće sve utakmice.
Svakako :bih:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#4629 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by SkyLimit »

Danas u pola sedam, repriza prošlogodišnjeg finala U16 prvenstva Europe već u prvom kolu



Naš sastav po brojevima:

4 Karić
5 Milošević
7 Tiganj
8 Ilić
9 Mehić
10 Cvetić
11 Gutić
12 Biberović
13 Vuković
15 Kamenjaš
16 Višnjić
18 Omerović
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#4630 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by jugoistocnjak »

Ovo je sastavljeno po "kljucu" a ne po kvalitetu. Cokle vise tako?
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4631 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

BIH - LITVANIJA (18.30)

https://youtu.be/a76OvWyrOhc
senturk
Posts: 552
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#4632 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by senturk »

Bgm ocajno igraju, ne mogu nista pogodit,da ne bi ove dvije nesportske Ni 4 ova poena ne bi dali. Ubi nas njihov plej,hem sto brze igraju em Su jaci fizicki. NadM se da CE se popravit.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4633 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Mrka kapa....ali dobro mi smo vjerovatno jos uvijek naviknuti na onu proslogodisnju sjajnu generaciju. Vjerovatno bi uspjeh za ovu bilo ostati u A diviziji
senturk
Posts: 552
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#4634 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by senturk »

Ma znam. Ali ovo je katastrofa,kako ni slobodne NE mogu pogoditi,to me najvise nervira,nigsje akcije I milion pogresnih dodavanja. :cry:
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4635 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

senturk wrote:Ma znam. Ali ovo je katastrofa,kako ni slobodne NE mogu pogoditi,to me najvise nervira,nigsje akcije I milion pogresnih dodavanja. :cry:
Da budem posten ova generacija mi je totalna nepoznanica ali je ocito u samoj prikazanoj igri da je puno puno losija od one proslogodisnje.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#4636 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by KB9 »

ubise ove nase nogama u glavu
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#4637 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by maraccana »

A hebote 70-32 :-)
senturk
Posts: 552
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#4638 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by senturk »

hrasno38 wrote:
senturk wrote:Ma znam. Ali ovo je katastrofa,kako ni slobodne NE mogu pogoditi,to me najvise nervira,nigsje akcije I milion pogresnih dodavanja. :cry:
Da budem posten ova generacija mi je totalna nepoznanica ali je ocito u samoj prikazanoj igri da je puno puno losija od one proslogodisnje.

Vidi se iz prilozenog da Su tanki,mene zanima da Li ova djeca igraju u kakvim klubovima ili Su to akademije I na osnovu cega se biraju u reprezentaciju. Ako je ovo najbolje sto imamo od djece onda smo najebali. Dabogda od njih profeaionalnih igraca,ja bih volio da me demantuju.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#4639 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by jugoistocnjak »

Al' nas Litvanci oderase posteno. Ocito da su neki zalutali u reprezentaciju.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4640 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Muhamed Đakmić »

Ama ovo je rezultat totalno maćehinskog odnosa prema ovoj ekipi.

Pa puno je bitniji po meni bio nastup ove ekipe nego nastup Muse i generacije na U-17. Ove su popišali doslovno, iako je bilo bitnije da oni ostanu u A diviziji nego da maštamo o medalji na Svjetskom prvenstvu.

Nema kvaliteta za velike domete, ali mogla se skuckati ekipa da opstane, u to ne treba imati nikakvu sumnju. Ovako će izletiti kao fišek bez da ijedan meč izgube ispod 20 razlike.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4641 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Dakle u prvoj utakmici nismo izgubili nego smo dozivjeli debakl kakav se rijetko vidja. Da smo igrali protiv mladih amerikanaca pa hajde nego smo igrali protiv godinu dana maldjih igraca koje smo prosle godine oderali pred njihovih 5000 gledalaca i ponijeli titulu prvaka Evrope. Ja prosto ne mogu da vjerujem da je ovo najbolje sto imamo jer ako je ovo najbolje onda je taj kvalitet se opet vratio negdje u 2000 godinu kada smo bili mete na kojima se svako ispucavao. 50 razlike je takav rezultat da sam na mjestu selektora momentalno pri povratku u zemlju bi trazio da me smjene i da me vise nikada ne izaberu. Uvijek sam mrzio teoriju koja kaze da su protiv mene vanzemaljci sa kojima se ne moze igrati a ono u stvari isto ljudi od krvi i mesa. Ovaj poraz je definitivno strasan!!!
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#4642 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by jugoistocnjak »

Ma nije samo u pitanju macehinski odnos. Ovdje ima 5-6momaka kojima tu nije mjesto. Umjesto njih treba dovesti drugu djecu. Fali nam drzavna liga za mlade i vise turnira.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4643 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

jugoistocnjak wrote:Ma nije samo u pitanju macehinski odnos. Ovdje ima 5-6momaka kojima tu nije mjesto. Umjesto njih treba dovesti drugu djecu. Fali nam drzavna liga za mlade i vise turnira.
Ja kao sto sam rekao zaista uopste ne poznajem ovo godiste ali idem samo nekom logikom da ako si evropski prvak u redu vrlo je tesko ocekivati ponavljanje uspjeha ali makar minimum minumuma je da se zemlja ne osramoti.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#4644 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by jugoistocnjak »

Nismo samo porazeni, vec smk ponizeni do bola. Selektor se nije potrudio da izabere i dovede najbolju djecu, nema cak ni uigranih akcija, nikakve strategije. Nama se centri okrecu i bjeze od kosa. Imali smo 100 izgubljenih lopti, a u svakoj drugoj akciji bi dobili blokadu. Ukratko bruka! Mozda ce se Crnogorci sazaliti i nece nas ovako oderati.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4645 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Muhamed Đakmić »

Crnogorci su nam na pripremama rasturali po 50 razlike.

Rasturit će nas svi, to uopšte nije upitno.

Pitanje je pravo koliko se ova ekipa uopšte puta okupila prije prvenstva, koliko se pratio njihov rad i razvoj.

Bačeni su niz vodu i to je tako.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#4646 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by jugoistocnjak »

Prvo nisu odabrana najbolja djeca da igraju, vec se bira po kljucu i na telefonske pozive, a onda su ovj koji su odabrani pusteni da igraju kako umiju, bez ikakve taktike.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#4647 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by Muhamed Đakmić »

Pa ništa ja od tog ne negiram.

Od nekog ko ovako vodi ekipu i ne očekujem da je mogao/htio procijeniti ko su mu najbolji igrači.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#4648 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by dječak sa šibicama »

U kosarci svake godine dolazi nova generacija, Under takmicenja se organiziraju po godistima, ova sadasnja ekipa nema nikakve veze sa proslogodisnjom ekipom jer nisu ista generacija.
Da se igralo U-18, moglo se reci da BiH brani zlato, ovo sad je nesto sasvim novo.
BiH u 2000. godistu nema nijednog spomena vrijednog igraca, zato su na EP pozvani Mehic i Biberovic koji su godinu mladji i kotiraju visoko posebno Mehic zbog svoje visine od skoro 210 cm sa 15 godina. Ali nisu nista pokazali u ovoj utakmici.
Bolje od ovoga nema, ta neka prica kako je selektor anamo onaj birao po nacionalnom kljucu... bolje bez komentara ostaviti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4649 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote:U kosarci svake godine dolazi nova generacija, Under takmicenja se organiziraju po godistima, ova sadasnja ekipa nema nikakve veze sa proslogodisnjom ekipom jer nisu ista generacija.
Da se igralo U-18, moglo se reci da BiH brani zlato, ovo sad je nesto sasvim novo.
BiH u 2000. godistu nema nijednog spomena vrijednog igraca, zato su na EP pozvani Mehic i Biberovic koji su godinu mladji i kotiraju visoko posebno Mehic zbog svoje visine od skoro 210 cm sa 15 godina. Ali nisu nista pokazali u ovoj utakmici.
Bolje od ovoga nema, ta neka prica kako je selektor anamo onaj birao po nacionalnom kljucu... bolje bez komentara ostaviti.
Pazi dakle ova selekcija brano osvojeno zlato proslogodisnje selekcije a ako ti to nije jasno e jebi ga. Dalje prsologodisnja generacija je bila vise nego solidna s jedniom ega zvijezdom za ta godista, dvije moze se slobodno reci mlade igracine i ostale igrace koji su bili vise nego solidni. Sta ocekujes dakle da se taj kontin uitet solidnih izbacivanja nastavi a ne da se vratis u vrijeme kada si bio topovska hrana. Ja ne bih im prigovorio rijec da su zijanili 20 razlike ali covjece 50 razlike ispada da je Litva igrala protiv "banana" drzave. Ja ne znam ja sam samo predpostavio citajuci neke ranije komentare forumasa koji znam da prate intenzivno kosarku i taj nacionalni kljuc je kod nas postao toliko normalan da ga i ne primjecujemo. Ali OK ako bolje od ovoga nema ne da nam je mrka kapa nego smo otisli u tri lijepe picke materine sto se tice kosarkaske buducnosti!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4650 Re: BiH nacionalne selekcije mlađih uzrasta

Post by hrasno38 »

Volio bih zaista cuti misjljenja @nene, @zlaje. @kakavdanak i @skylimita o ovoj utakmici a pogotovo bez uvrede ostalima @nene jer mislim da je on nekako najblizi tacnim informacijama oko BH kosarke.
Post Reply