Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#101 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by zelenashica »

6.april wrote:
F&N wrote:
Idi svom nacelniku opstine, kantona, mjesne zajednice, cega hoces, njemu se zali, ali nemoj molim te pljuvati po Sarajevu.
Ili otvorite temu na Tuzla-x.com jer ovdje ona baš i nema smisla.
Ima smisla i ovdje, itekako.
Na tuzla -x da idem neću vala,...ovdje sam ja u odnosu na tebe domaćin a ti " došljak" :kiss:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#102 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by zelenashica »

Ricken wrote:
I pusti priču da je sjedište državnih kompanija u Sarajevu, porezi i doprinosi se plačaju prema mjestu prebivališta fizičkih lica pa skontaj šta je ignorancija[/quote]

I gdje taj novac na kraju završi?
Dovrši misao...
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#103 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by TheGodfather001 »

Tuzlaci iz svih krajeva BiH pa i iz Tuzle, izaberite na narednim izborima Dodika u Kantonalnu skupštinu, raspišite referendum, izdvojite se iz Federacije, pripojite se RSu i uživajte!
Ako ste nezadovoljni što vas Sarajevo hrani, a ujedno građani Sarajeva rade i za vas, nema puno nade za spas u većem bh entitetu! Više sreće u Banja Luci! :run:
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#104 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by Janjicar »

Ivo lola otvorio temu i dao petama vjetra
a vi se koljite :D

Ivo Lola :thumbup:
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#105 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by 6.april »

zelenashica wrote:
6.april wrote:
F&N wrote:
Idi svom nacelniku opstine, kantona, mjesne zajednice, cega hoces, njemu se zali, ali nemoj molim te pljuvati po Sarajevu.
Ili otvorite temu na Tuzla-x.com jer ovdje ona baš i nema smisla.
Ima smisla i ovdje, itekako.
Na tuzla -x da idem neću vala,...ovdje sam ja u odnosu na tebe domaćin a ti " došljak" :kiss:
Napadaš a govoriš kako Sarajlije pogađa rasprava i da ne mogu voditi dijalog.
A ti napadaš sve vrijeme.
Mislim da imaš veliki kompleks toga što nisi iz Sarajeva.
Žao mi je zbog tebe.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#106 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by Janjicar »

TheGodfather001 wrote:Tuzlaci iz svih krajeva BiH pa i iz Tuzle, izaberite na narednim izborima Dodika u Kantonalnu skupštinu, raspišite referendum, izdvojite se iz Federacije, pripojite se RSu i uživajte!
Ako ste nezadovoljni što vas Sarajevo hrani, a ujedno građani Sarajeva rade i za vas, nema puno nade za spas u većem bh entitetu! Više sreće u Banja Luci! :run:
cuj ovo Sarajevo hrani Tuzlu :lol:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#107 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by zelenashica »

6.april wrote:
Napadaš a govoriš kako Sarajlije pogađa rasprava i da ne mogu voditi dijalog.
A ti napadaš sve vrijeme.
Mislim da imaš veliki kompleks toga što nisi iz Sarajeva.
Žao mi je zbog tebe.
Stvarno mi je zao ako si igdje u mojim postovima i vidio napad.
Tebi ako je napad RAVNOPRAVNA RASPODJELA meni nije.
Ne patim od Srajeva, da patim davno bih ulovila kakvog sarajliju i uhljebila se.
Meni nije žao mene,....sva sreća pa još čvrsto gazim po zemlji.
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#108 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by Jay Gatsby »

zelenashica wrote:
Jay Gatsby wrote:Može li se kako neko iz SA zaposliti u kantonalnim organima u TK? Ili u nekoj školi, na univerzitetu? Čuo sam da biju ko neće - posebno ove iz Sarajeva.
Vala ja imam kolega i iz Sarajeva, Mostara, Doboja, Zenice...tako da :oops:
U pitanju je osnovna škola.
Nije ni kod mene u SA ništa drugačije, tako da... :oops:
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#109 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by Janjicar »

zelenashica wrote:
6.april wrote:
Napadaš a govoriš kako Sarajlije pogađa rasprava i da ne mogu voditi dijalog.
A ti napadaš sve vrijeme.
Mislim da imaš veliki kompleks toga što nisi iz Sarajeva.
Žao mi je zbog tebe.
Stvarno mi je zao ako si igdje u mojim postovima i vidio napad.
Tebi ako je napad RAVNOPRAVNA RASPODJELA meni nije.
Ne patim od Srajeva, da patim davno bih ulovila kakvog sarajliju i uhljebila se.
Meni nije žao mene,....sva sreća pa još čvrsto gazim po zemlji.
zelenashice ako treba kakav Seljak a jos s TK :D da mi se dog. :D
F&N
Posts: 3989
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#110 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by F&N »

zelenashica wrote:
I tu te moram razočarati,....moja jedina veza sa Sarajevom je 1 osoba koja je tamo po naredbi partije još davne '60-te preseljena,jbg niste imalo profesora te struke:roll: . Tako da,..ako pokusas dotaci se geneze i rodbinskiv veza, moram ti reći da nema ni potomaka. :roll:
Helem, to što ti ravnomjernu raspodjelu shvatas kao pljuvanje po Sarajevu, je tvoj a ne moj problem!
Nemam se ja šta kome žaliti, ja samo uvidjela da sa ljudima poput tebe nije moguce voditi dijalog. A forum je valjda namijenjen za to ili..... :D
Drago mi je.
Jedna manje.

Drzava,drzavni budzeti, drzavne firme. To je ono sto se finansira raspodjelom poreza.
E pa i tu te moram razocarati jer u svim drzavnim institucijama u Sarajevu najmanje je sarajlija, a najvishe vas dosljaka koji opet plate zaradjujete u tim drzavnim institucijama.
I tu ti isto tako mogu bona dati imena ljudi koji su dosli sa sela u Sarajevo da rade u drzavnim institucijama i pozaposljavali svoju familiju.

Vjeruj mi kada bi ste se samo svi vi koji radite po drzavnim institucijama, vratili u svoja rodna mjesta, nezaposlenost u Sarajevu bi bila manja od 5%.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#111 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by wewa »

ne mogu vjerovati kakve se teze ovdje zastupaju.
prvo disclaimer: mrzim cuti recenicu koja se svodi na ako ti se ne svidja a ti razguli. kad ova zemlja bude necija privatna prcija, onda ce se moci primijenjivati takav princip. dotad, ima da je uredimo onako kako pase njenim stanovnicima.

a drugo - jako bih voljela da se sve zajednicke institucije, kulturne ustanove, univerzitet i klinicki centar isele u zenicu ili tuzlu. moze i mostar, pa i banjaluka, meni svejedno. pa nek onda zitelji tih gradova i kantona vide kako je placati najskuplje rezije i prijevoz u drzavi, najvece poreze na nekretnine i place, jer je neophodno puniti budzet da bi se finansiralo ono sto koristi cijela drzava i entitet.
zasto bih ja placala 1,80 za jednu tramvajsku stanicu i tim novcem finansirala povlastice studenata iz drugih gradova? zasto bih ja iz svoje place izdvajala doprinose za finansiranje kulturnih institucija? mislim, znam ja zasto - vjerujem da tako treba. ali mi to uvjerenje slabi kad vidim koliko se zuci prosipa po sarajevu. sarajevo se, pobogu, gradi! a sto je sarajevo unisteno, sto je vise od 11000 sarajlija poginulo dok su drugi gledali rat na televiziji nikom nista. i na kraju, od kojih se novaca gradi? ta ne gradi kanton al sidijev trzni centar na marindvoru!

jalni smo i jadni, zato nam i jest ovako bajno svima...
sumirprimus
Posts: 81568
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#112 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by sumirprimus »

ja rasprave :roll:
smijesno bi iblo da nije zalosno...
oklen da pocenm,...nema ba moje tvoje,jedna drzava,jedan glavni grad,jedna raspodjela.justice for all... kapak...
pa gdje god ko da radi...
prvo su nam devedesetih ukidali pravo na zivot,,,sad bi jos neko ukido pravo na radni odnos,samo zato stoj iz drugog grada...tc tc tc tc
nikad mi drzave necemo imat...
nit tuzla plaho radi,nit se sarajvo plaho gradi,ovo je sve tanak k....c.... niđe proizvodnje!
koja malogradjanstina,oprosticete me kod mnogih bosanaca,a svi se busate u prsa svojim porijeklom, u drzavi u kojoj je prije dvi generacije glavno zanimanje bilo neuki poljoprivrednik i coban!!!u 90% populacije tc tc tc!
u drzavi u kojoj se izgradi kilometar dva godisnje autoputa vi pricate o gradnjama??
o centralizaciji u drzavi koja to nije,jer je totalno rascjepkana?
u drzavi u kojoj imate jos uvijek 2 politike sa izgradjenim infrastrukturama i teritorijom koji rade samo na otcjepljenju,a vi nasli pucat i ovo malo šavova sto nas drzi na okupu???jebem ti nas.,..

i ovo za dubaijca i autonomiju,mislim stvaarno karnana sto reci,ne da nije smijesno,nego...... .... .... ....... .. ............. ??? :roll:
nemojte ba ljudi,greota vam je...napredovali smo od ww2 majka mu stara,imamo sad kolko hoćeš i skolovanih ljudi,nismo vise tolika bagra neuka,il jos jesmo???
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#113 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by crnoplavo »

F&N wrote:[

Drago mi je.
Jedna manje.

....

Vjeruj mi kada bi ste se samo svi vi koji radite po drzavnim institucijama, vratili u svoja rodna mjesta, nezaposlenost u Sarajevu bi bila manja od 5%.
jest, samo kad bi ljudi iz sarajeva imali potrebne kvalifikacije, masa ljudi sa bascarsije prica "mi smo starosjedioci" bla blabla, univerzitet im pred nosom a ne udu ni iz znatizelje, misle da su Bogom dani...iii taksiraju.

a drugo, koliko ima "pravih njujorcana" u njujorku (jest da je glupo poredit jedan GRAD sa sarajevom).
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#114 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by delightful »

posto ne ide kulturno....
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#115 Re: Tuzla radi, Sarajevo se gradi

Post by delightful »

F&N, zelenashica, TheGodfather001, 14 dana, krsenje pravila foruma
Locked