Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

žulijan asanž

#51 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by žulijan asanž »

tzman wrote:Ja sam prestao piti radnim danima :lol:
ja sam počeo piti kada su prestali radni dani :D
Tina SA

#52 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tina SA »

Čuj čega sam se odrekla .Svega -pa i njega :D
ciki4

#53 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by ciki4 »

Redovnog feniranja u salonu :(
detroit-mercy

#54 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by detroit-mercy »

Tina SA wrote:Čuj čega sam se odrekla .Svega -pa i njega :D
Dje ces se njeg odreci :mrgreen: haj sve i nekako ali njega da se odreknes :skoljka: .
Tina SA

#55 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tina SA »

detroit-mercy wrote:
Dje ces se njeg odreci :mrgreen: haj sve i nekako ali njega da se odreknes :skoljka: .

Dok začepiš sve državne rupe ,prođe me volja . :D
detroit-mercy

#56 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by detroit-mercy »

Tina SA wrote:
detroit-mercy wrote:

Dok začepiš sve državne rupe ,prođe me volja . :D
Nevalja curo draga, nikako nevalja. Znas kako ovdje kazu :mrgreen: prvo se pobrines za sebe :mrgreen: , odnosno zacepis svoju rupu :zoka: a drugima sto ostane :mrgreen: .
Tina SA

#57 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tina SA »

Ih ...lahko je muškarcima začepiti jednu rupu -hajde hiljadu i jednu.
Stvarno ,da nebi recesije nebih znala koliko sam bila razmažena ,bezobrazna i koliko su me nervirale estetske gluposti.
Zato je recesija dobra,jer se odrekneš svega što je loše a opstanu neki provjereni prijatelji koji su i u zlu i u dobru uvjek tu.
madnessa

#58 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by madnessa »

Nisam ni primjećivala razliku u troškovima dok nisam dotakla dno minusa na kartici. Nekako se čovjek vrtio u tom minusu, pa nikako da skonta da ide sve dublje. Kako se počeh organizovati oko para tako skontah da me nema niĐe... I ne idem niĐe, ne pijem, ne pušim, nemam nekih prevelikih želja, teretanu ukinula, cipele i odjeću samo kad moram, ma skoro da i ne živim... :(
JoseMujica

#59 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by JoseMujica »

dobrodošli u kapitalizam bez limita, koji će ubrzo biti istovjetan prvobitnom robovlasništvu, odnosno radit ćemo samo za hranu i krov nad glavom, a i za te stavke ćemo opet plaćati našem poslodavcu. Pravi dragovoljni gulag :-) brez brkova, a sa extra reklamama kako može bolje i pojašnjenjem da smo sami krivi za lošu materijalnu situaciju jer ne radimo dovoljno.....jedna sasvim zaokružena logika pakla :evil:
Tina SA

#60 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tina SA »

JoseMujica wrote:dobrodošli u kapitalizam bez limita, koji će ubrzo biti istovjetan prvobitnom robovlasništvu, odnosno radit ćemo samo za hranu i krov nad glavom, a i za te stavke ćemo opet plaćati našem poslodavcu. Pravi dragovoljni gulag :-) brez brkova, a sa extra reklamama kako može bolje i pojašnjenjem da smo sami krivi za lošu materijalnu situaciju jer ne radimo dovoljno.....jedna sasvim zaokružena logika pakla :evil:

Neću to,nesviđa mi se-treba skontati kako kapitalizam zahebati i kako uživati u recesiji a ne biti u minusu.
Sve gluposti ukinuti,sijalice pogasiti i svijeće pripremiti .
Mislim da smo kolektivno bili troškali.
Pa ja nisam znala pješke hodati a sada sam ponosna na sebe što se vozim tramvajem .
Treba sebe pripremiti za sve situacije jer nije kraj -sada smo na sredini krize.
žulijan asanž

#61 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by žulijan asanž »

ulažite u seoska imanja, isplatit će vam se. hebite me, ako za 10-20 godina seosko imanje neće vrijediti ko 5 stanova u strogom centru sarajeva.

živi bili pa vidjeli.
amko76

#62 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by amko76 »

žulijan asanž wrote:ulažite u seoska imanja, isplatit će vam se. hebite me, ako za 10-20 godina seosko imanje neće vrijediti ko 5 stanova u strogom centru sarajeva.

živi bili pa vidjeli.
Da ne bi rata još bih bio na seoskom imanju, jedva se dočepao grada, a ti bi me vraćao nazad :lol:
Tina SA

#63 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Tina SA »

žulijan asanž wrote:ulažite u seoska imanja, isplatit će vam se. hebite me, ako za 10-20 godina seosko imanje neće vrijediti ko 5 stanova u strogom centru sarajeva.

živi bili pa vidjeli.

Misliš da krave neznaju šta je recesija :D
Hugo Weaving

#64 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Hugo Weaving »

Radio sam listove. :D U zavisnosti od cijena, sad pjesacim i do 30 minuta vise (u jednom smjeru) da uzmem ono sto je jeftinije. Zato ne moram uplacivati teretanu. Znaci, dvostruki dobitak, a i zena manje ronda kad izadjem s ceKerom, a ne sa ruksakom. :lol:
detroit-mercy

#65 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by detroit-mercy »

živi bili pa vidjeli.
Varas se :mrgreen: ali nema veze :skoljka: .
Na kraju ako si tako siguran u tu investiciju :mrgreen: bujrum, zemlja i imanja nikada jeftiniji nisu bili :mrgreen: .
bez_ideje

#66 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by bez_ideje »

Pocela piti kafu u kaficu ,umjesto sokova,cedevita i ostalog kad se po danu sjedne
Doduse,ja nikad nisam vani ni jela,al sam smanjila odlaske u Badem butik ,sad kad hocu da se samonagradim tamo svratim.....ne jedem ni slatko generalno,ni crveno meso...pa me nije problem hraniti ,daj tanjir salate i meni dobro ....
One usputne grickalice,ne kupujem
Tabanam svaki dan vec godinama,i zbog sebe i zbog bojkota GRASA-a ,pa tek onda zbog love...imam sad kondicije za olimpijadu u hodanju
Ne pusim i ne kupujem magazine
Zato sam u posljednjih godinu dana kupila vise odjece nego sto mi moze u ormar da stane ,nije to neka markirana sad odjeca ( Azel i Haris rulz za majice ),na obuci ne stedim
Od sminke,minimum dekorative ( tj.ono sto se potrosi nadomjestim )
Knjige-ako nesto zelim,kupim......mada se poceo meki povez kupovat ,a za Sajmove,sad prethodno pripremim kasu pa ubacujem,nema odmah iskesirat
O nekim putovanjima sad ne razmisljam,fax na 1 mjestu
Al izlazaka vecernjih,puno vise nego prije i puno se vise trosi za noc,al me valjda vade ove gornje stavke....
Ne znam,nikad nisam ni trosila vise nego sto imam,i uvijek sam imala bar 3 steka za hitne intervencije,pa to rasporedim,ako za nesto nemam-nemam!
Android Knego

#67 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Android Knego »

posteno govoreci, trosim vise nego prije 2 godine...

... al' samo na rate kredita. :D
quasar

#68 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by quasar »

Ljetovanja. Zadnji put more 2009.
Zadnja dva ljeta i sve vikende provodim na "seoskom imanju" :D sto ce reci: vikendica u prigradskom selu u opstini Stari Grad. Istovremeno zamjenjuje teretanu, ljetovaliste, pijacu. Ja se osjecam zdravije, osjecam se i manje budalasto sto ne istovaram dvije tri-plate za 7 dana boravka u paklu Dalmacije. Racun se pomalo oporavlja, ali trebace vremena...
Malo vise prevrcem marku prije nego je potrosim. Ne idem vise u kladionice, odustao sam od promjene automobila, vozim zimske gume i ljeti, telefon mijenjam svakih 5 godina i ne dajem nikad vise od 200 maraka za njega. Racunar cu promjeniti kad izadje i21 procesor. Tad cu kupiti i5. Oblacim se na pijaci i u FIS-u na rate. Lijecim se na internetu. Sve kucne opravke radim sam.

Inace dobro je, ne puca.
Faruk
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#69 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Faruk »

quasar wrote:Inace dobro je, ne puca.
kod mene se bogami puca :D

smanjio izlaske drastično, ne zbog krize. žena mi neda
detroit-mercy

#70 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by detroit-mercy »

Ovdje je malo drugacija situacija, ko god nije u USA ostao bez posla bolje je zivio u recesiji i poslije nje nego prije.
Na srecu, spadam u grupu onih koji su cijelo vrijeme radili :mrgreen: .
ljubav_aha

#71 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by ljubav_aha »

detroit-mercy wrote:Ovdje je malo drugacija situacija, ko god nije u USA ostao bez posla bolje je zivio u recesiji i poslije nje nego prije.
Na srecu, spadam u grupu onih koji su cijelo vrijeme radili :mrgreen: .
u pravu si,osobe koje su ostale bez posla su najvise osjetile posljedice recesije

recesija je najbolje dobrodosla osobama koje su kupile real-estate ,nekoliko kuca za rentanje , takodjer situacija sa autima,mnogi automobili su postali jeftiniji

licno,volim trositi,ali znam sa parama :-D recesija jos nije prosla,sredinom edne godine ce biti znatano bolje :!:
Lobotomija

#72 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Lobotomija »

detroit-mercy wrote:

živi bili pa vidjeli.
Varas se :mrgreen: ali nema veze :skoljka: .
Na kraju ako si tako siguran u tu investiciju :mrgreen: bujrum, zemlja i imanja nikada jeftiniji nisu bili :mrgreen: .
Eeee drug ko bude imao mali komadicak zemlje bit ce na konju.Kako je krenulo spas ce nam biti bastice,one bi nas mogle odrzati u zivotu
Ricken

#73 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by Ricken »

živi bili pa vidjeli.

Što kaže jedan moj prijatelj: "Kupuj zemlju ni bog je više ne stvara".
ultima_palabra

#74 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by ultima_palabra »

Ničega vala :D Plata jeste malo manja, ali prije živio sa djevojkom a sada solo... odmah se osjeti razlika 8-) Plus se ušlo malo i u godine, 100 KM+ izlaske podosta zamijenile sjedeljke... za putovanja sve teže uskladiti rasporede itd.

Znači, ničega se nisam odrekao zbog recesije, nego zbog drugih stvari.
detroit-mercy

#75 Re: Recesija: Čega ste se sve odrekli?

Post by detroit-mercy »

Ricken wrote:

živi bili pa vidjeli.

Što kaže jedan moj prijatelj: "Kupuj zemlju ni bog je više ne stvara".
Je si li poslusao druga :mrgreen: ili samo onako dajes savjete?
Post Reply