Posao u DM drogerie markt

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

abs
Posts: 128
Joined: 17/10/2010 10:31

#1 Posao u DM drogerie markt

Post by abs »

Ako neko ima iskustva o proceduri zapošljavanja u DM-drogerie markt,
odaberu uzi krug kandidata, bude neko testiranje,pa me zanima jel i to proforme samo ili se kandidati biraju doista prema sposobnosti?
kogabriga
Posts: 15
Joined: 27/02/2012 18:01

#2 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by kogabriga »

Mislim da je i kod njih kao i svuda :-) cula sam da imaju odlicne plate ...kod njih je tesko upasti pravo.Znam iz licnog iskustva.Sretno svakako ;-)
User avatar
ElRe
Posts: 10826
Joined: 12/12/2011 11:28

#3 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by ElRe »

Prijatelj radi u IT, usao je tamo jer je znao njemački (kao jedan od glavnih uslova) i imao je bazu znanja za posao koji radi. Mada, iskustvo nije bilo presudno.
Plata mu je odlicna 1500 KM, puno putovanja i strucnog usavrsavanja.
kogabriga
Posts: 15
Joined: 27/02/2012 18:01

#4 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by kogabriga »

ElRe wrote:Prijatelj radi u IT, usao je tamo jer je znao njemački (kao jedan od glavnih uslova) i imao je bazu znanja za posao koji radi. Mada, iskustvo nije bilo presudno.
Plata mu je odlicna 1500 KM, puno putovanja i strucnog usavrsavanja.


Iskreno, ja sam misljenja da je kod njih veza i stela na prvom mjestu. Mozda se nekom nekada posreci, pa ga prime na osnovu znanja....al da se razumijemo, to se desi jednom u 5 godina. Ona glavna teta tamo sto je na odjelu za zaposljavanje mirise naprosto na veze i stele :D
User avatar
Tyson
Posts: 13
Joined: 08/11/2004 21:18
Location: Sarajevo.ba :)

#5 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Tyson »

Hmm... Veoma interesantni komentari...

Evo vam par odgovora... :)

@abs
- Razgovori nisu formalni.

@ElRe
- Pozdravi prijatelja (ko god da je), ali posao sigurno nije dobio samo zbog njemačkog jezika
- Iskustvo nije uvijek presudno, ali određena znanja ili vještine jesu
- Da, ima puno putovanja i usavršavanja

@kogabriga
- Veze i štele nisu opcija koja "prolazi"
- Teško je "upasti", to je istina i žao mi je zbog tvog lošeg iskustva pri zapošljavanju
- Ne postoji nikakva "glavna teta" niti "odjel za zapošljavanje" u dm-u

Sve ovo kažem iz ličnog iskustva ;)

Lijep pozdrav.
User avatar
ElRe
Posts: 10826
Joined: 12/12/2011 11:28

#6 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by ElRe »

Tyson wrote: @ElRe
- Pozdravi prijatelja (ko god da je), ali posao sigurno nije dobio samo zbog njemačkog jezika
- Iskustvo nije uvijek presudno, ali određena znanja ili vještine jesu
- Da, ima puno putovanja i usavršavanja
Nisam ni rekao da je posao dobio samo zbog njemačkog, već da je to bio jedan od glavnih uslova za tu poziciju. Iskustvo nije imao, tek zavrsio faks, ali dosta poznavao materiju (mrežne tehnologije).
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#7 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Henry Chinaski »

Ne znam kakva je kompanija za raditi ali mogu pretpostaviti da nije loše. Imaju prilično dobru reputaciju u smislu odnosa prema uposlenicima, ekološke osviještenosti i sl. Navodno je i vlasnik neki fin čikica...
Što se tiče IT-ja, ne ide im u prilog prilično jadna internet prezentacija ali valjda im to nije glavna preokupacija. Ciljna grupa su im valjda kupci koji dolaze u radnju. Ipak, malo kvari ukupni dojam...
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#8 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Karabaja »

ElRe wrote:
Tyson wrote: @ElRe
- Pozdravi prijatelja (ko god da je), ali posao sigurno nije dobio samo zbog njemačkog jezika
- Iskustvo nije uvijek presudno, ali određena znanja ili vještine jesu
- Da, ima puno putovanja i usavršavanja
Nisam ni rekao da je posao dobio samo zbog njemačkog, već da je to bio jedan od glavnih uslova za tu poziciju. Iskustvo nije imao, tek zavrsio faks, ali dosta poznavao materiju (mrežne tehnologije).
E, a koji faks je završio? Pitam zato jer sam čuo da su odbijali ljude s ETF-om..
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by vjesticanametli »

konkurisala sam 2 x u DM i odbijena ...........nije bas da mi CV ne valja i da nemam iskustva pa se pitam kakav moras biti da te prime ili fakat trebas stelu :? al vise mi ionako nije bitno :mrgreen:
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#10 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by debela »

da li je iko ikad vidio njihov oglas za prodavacice npr.? cesto vidjam nova lica u prodavnicama. pretpostavljam da su novozaposlene osobe.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#11 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by chuchumbamayumbe »

Poznata mi je osoba koja je dala kovertu sa tisuću razloga da aplikacija prođe bez problema.
Sića.
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#12 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by amko76 »

chuchumbamayumbe wrote:Poznata mi je osoba koja je dala kovertu sa tisuću razloga da aplikacija prođe bez problema.
Sića.
:lol: :lol: :lol:

To je postalo toliko uobičajeno da sam ja naopak i budala jer mi je to nenormalno :-)

Naš Bošnjački sitnošićarski i lopovski mentalitet.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#13 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by cico x »

chuchumbamayumbe wrote:Poznata mi je osoba koja je dala kovertu sa tisuću razloga da aplikacija prođe bez problema.
Sića.
moze li me ta osoba upoznati sa primaocem tisucu razloga? zelim da dadnem i ja jos tisucu razloga :)
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#14 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by amko76 »

Hahahahah tisuću preporuka :D
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#15 Posao u DM drogerie markt

Post by opa22 »

ja sam radio u DM-u doduse u Hrvatskoj preko sezone, u administraciji, nisam nikakve kuverte davao (casna pionirska :) ) obavezno je bilo znanje njemackog i engleskog jezika po mogucnosti jos jednog al treci nije obavezam, rad na compu i to je to...place su extra i uCro i u BiH mislim da su cak iste
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#16 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Bolonjac »

Karabaja wrote:
ElRe wrote:
Tyson wrote: @ElRe
- Pozdravi prijatelja (ko god da je), ali posao sigurno nije dobio samo zbog njemačkog jezika
- Iskustvo nije uvijek presudno, ali određena znanja ili vještine jesu
- Da, ima puno putovanja i usavršavanja
Nisam ni rekao da je posao dobio samo zbog njemačkog, već da je to bio jedan od glavnih uslova za tu poziciju. Iskustvo nije imao, tek zavrsio faks, ali dosta poznavao materiju (mrežne tehnologije).
E, a koji faks je završio? Pitam zato jer sam čuo da su odbijali ljude s ETF-om..
Moguce nekog sa telekomunikacija :)

RI-evac se ne bi ni prijavljivao za tu platu s obzirom da moze imati vecu platu od 1500 bez problema sem ako mozda nije jos uvijek student.
Inace zamalo nijedan RI-evac se ne zaposljava kao mrezni administrator(znam samo jednog od par stotina studenata) jer ima vise posla za programere i puno su bolje plate, obicno se na te poslove prijavljuju studenti sa telekomunikacija a njih bas ima "teoreticara"
User avatar
ElRe
Posts: 10826
Joined: 12/12/2011 11:28

#17 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by ElRe »

TK
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#18 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Cholina_Lokica »

Prijeteljica se zaposlila, bez stele ikakve, nekoliko puta slala CV na oglase njihove, nikad nista nije bilo osim bezvezenog razgovora, dok je jednom sami nisu pozvali na razgovor i primili da radi.
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#19 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Kapri »

Zna li neko e mail na koji se molba moze poslati?
User avatar
Tyson
Posts: 13
Joined: 08/11/2004 21:18
Location: Sarajevo.ba :)

#20 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by Tyson »

Ukoliko ima zainteresovanih koji zaista žele da rade...

http://www.posao.ba/job.php?user=8fc6ce ... obID=65795

Lijep pozdrav.
exAprilica
Posts: 119
Joined: 07/10/2009 17:48

#21 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by exAprilica »

Znam da je osoba bez znanja njemackog i zadovoljavajuce skole dobila dobru poziciju. Nema u BiH nista na znanje, koliko na stelu :roll:
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#22 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by natascha »

Izašao novi oglas u DM, šta mislite, je li tek onako ili stvarni primaju nekoga?
besi
Posts: 35
Joined: 26/05/2013 16:51

#23 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by besi »

natascha wrote:Izašao novi oglas u DM, šta mislite, je li tek onako ili stvarni primaju nekoga?

ja sam se prijavila. jesi li se i ti prijavila?
pise da konkurs traje do 12.7. pa eto....
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#24 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by natascha »

Poslala molbu, pa šta bude :). Ne nadam se puno, ali isto tako imam prijateljicu koju su sami pozvali nakon njenih nekoliko prijava
lolol
Posts: 278
Joined: 18/09/2012 16:29

#25 Re: Posao u DM drogerie markt

Post by lolol »

natascha wrote:Poslala molbu, pa šta bude :). Ne nadam se puno, ali isto tako imam prijateljicu koju su sami pozvali nakon njenih nekoliko prijava
I ja sam ovdje aplicirala, javite se ako koga pozovu.... A ta prijateljica je li uvijek slala aplikacije za posao kada izađe konkurs ili i nekad onako posalje .. reda radi :-) ne znam koliko je dobro biti "dosadan"?
Post Reply