Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#22276 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

RJ57 wrote: 20/06/2021 10:04 prošlo ljeto došo jaran iz švedske autom, veli dogodine prvo na svilaj pa na zeničku zaobilaznicu. ja mu velim prvo skoči pa reci hop a on meni da sam isfrustriran politikom i negativnostima i da plaća večeru ako se jedno ne otvori, a tri ako se ne otvori ni jedno ni drugo

jutros poruka na viber, stiže 5.7 i veli nemoj ništa jest par dana, imaš tri večere zaredom :roll:

da nije tragično bilo bi smiješno
Ih sta ih je ovdje na forumu takvih iz cvecke :mrgreen: , opkladi se opet i za sljedecu godinu :mrgreen: .
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#22277 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by JohnnyS »

RJ57 wrote: 20/06/2021 10:04 prošlo ljeto došo jaran iz švedske autom, veli dogodine prvo na svilaj pa na zeničku zaobilaznicu. ja mu velim prvo skoči pa reci hop a on meni da sam isfrustriran politikom i negativnostima i da plaća večeru ako se jedno ne otvori, a tri ako se ne otvori ni jedno ni drugo

jutros poruka na viber, stiže 5.7 i veli nemoj ništa jest par dana, imaš tri večere zaredom :roll:

da nije tragično bilo bi smiješno

Pitaj jarana bi li se sa mnom kladio išta, ima dosta dionica u izgradnji :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#22278 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

Jebla ga večera, kao da smo ovdje gladni...traži šuške sljedeci put a jest ces kad ti je cejf :D.
izvrsni direktor
Posts: 9132
Joined: 20/12/2018 16:11

#22279 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by izvrsni direktor »

RJ57 wrote: 20/06/2021 10:04 prošlo ljeto došo jaran iz švedske autom, veli dogodine prvo na svilaj pa na zeničku zaobilaznicu. ja mu velim prvo skoči pa reci hop a on meni da sam isfrustriran politikom i negativnostima i da plaća večeru ako se jedno ne otvori, a tri ako se ne otvori ni jedno ni drugo

jutros poruka na viber, stiže 5.7 i veli nemoj ništa jest par dana, imaš tri večere zaredom :roll:

da nije tragično bilo bi smiješno
Znaci zbog tebe je ovo kasnjenje. Ti si navijao da kasni zbog vecere :D
Rmandic
Posts: 26
Joined: 17/03/2021 12:41

#22280 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Rmandic »

Svaka čast za Republiku Srpsku. Oni počinju graditi autocestu Bosanska Rača- Bijeljina- Brčko i to novcima Srbije i Turske. Za to vrijeme F BiH nema pojma da li će graditi autocestu ili brzu cestu Brčko- Tuzla- Žepče, niti se zna kada počinje gradnja. Još jedan dokaz da je srpski nacionalizam bar po ovim ekonomskim pitanjima superioran u odnosu na sitnočaršijske politike općina,kantona,razno raznih stranaka Federacije BiH. Šefik Džaferović vidim klanjao sa Erdoganom. Hebela nas više i Sebija i njene diplome,,,,hoćemo investicije,novce,gradnju
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#22281 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by drug_profi »

A to neces dobiti dok su ljudi sa laznim diplomama na vrhu
Oni jednostavno ne znaju. Pa ne znaju cak ni da se okruze znalcima, vec za najblize saradnike postavljaju neznalice kao sto su i oni, jer bi im znalac ugrozio mjesto i otkrio da je car go.
I ko onda da radi? Kad se svi igraju sefova, a veze nemaju.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#22282 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by studeni76 »

Ma vi ste samo neznalice. Ne vidite od ociju da je to sve OK. Sad ce to vama jedan ciko objasnit :-D
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#22283 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

RJ57 wrote: 20/06/2021 10:04 prošlo ljeto došo jaran iz švedske autom, veli dogodine prvo na svilaj pa na zeničku zaobilaznicu. ja mu velim prvo skoči pa reci hop a on meni da sam isfrustriran politikom i negativnostima i da plaća večeru ako se jedno ne otvori, a tri ako se ne otvori ni jedno ni drugo

jutros poruka na viber, stiže 5.7 i veli nemoj ništa jest par dana, imaš tri večere zaredom :roll:

da nije tragično bilo bi smiješno
Dobro je iz Svedske stigao i upratiti, ja sam se nedavno uhvatio kako jaranu objasnjavam gdje je Odzak, a cijeli zivot zivi u BiH :D

Evo ti dojava, jaka, kladionicarska, za poprikuse - donja gracanica tipuj naredni i nista ispod steaka ne uzimaj.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#22284 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by belfy »

ja zivim za dan kada cu od Gradiske moci autoputem do Zenice, a pitam se da li cu do tada vec u penziji biti...
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#22285 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Rockefeller »

Nece smradovi to napraviti. Prije ce biti iz Tuzle do Sarajeva za jedno sto godina :lol:
convict
Posts: 2946
Joined: 10/02/2008 01:20

#22286 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by convict »

ja se sjecam kada je bicakcic '98 postavio kamen temeljac. tada sam rekao da autoput nece biti gotov ni za 20 godina. ljudi me ismijavali, pa i vrijedjali. danas, 23 godine kasnije, ne mozemo biti sigurni da ce biti gotov za jos 20 godina.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#22287 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Rockefeller »

Ma kreteni ga nece ni za 30‘godina uradit.
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#22288 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Hendrix »

drug_profi wrote: 20/06/2021 16:12 A to neces dobiti dok su ljudi sa laznim diplomama na vrhu
Oni jednostavno ne znaju. Pa ne znaju cak ni da se okruze znalcima, vec za najblize saradnike postavljaju neznalice kao sto su i oni, jer bi im znalac ugrozio mjesto i otkrio da je car go.
I ko onda da radi? Kad se svi igraju sefova, a veze nemaju.
Ovo je pogresno razmisljanje, ti u vrhu autocesta imas ljude sa doktoratima sa prestiznih svjetskih univerziteta koji kada se vrate u BiH postanu iste one seoske SDA varalice kao i svi ostali. Diploma i znanje apsolutno nemaju veze s tim nego lopovluk i korupcija koji su van svake kontrole kod nas.

Nije u pitanju neznanje nego svjesno kranje i varanje na svakom koraku.
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22289 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

Hendrix wrote: 21/06/2021 01:59
drug_profi wrote: 20/06/2021 16:12 A to neces dobiti dok su ljudi sa laznim diplomama na vrhu
Oni jednostavno ne znaju. Pa ne znaju cak ni da se okruze znalcima, vec za najblize saradnike postavljaju neznalice kao sto su i oni, jer bi im znalac ugrozio mjesto i otkrio da je car go.
I ko onda da radi? Kad se svi igraju sefova, a veze nemaju.
Ovo je pogresno razmisljanje, ti u vrhu autocesta imas ljude sa doktoratima sa prestiznih svjetskih univerziteta koji kada se vrate u BiH postanu iste one seoske SDA varalice kao i svi ostali. Diploma i znanje apsolutno nemaju veze s tim nego lopovluk i korupcija koji su van svake kontrole kod nas.

Nije u pitanju neznanje nego svjesno kranje i varanje na svakom koraku.
izvršni direktor građenja je saobraćajne struke, stranački namješten, o kakvim doktoratima pričamo :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#22290 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Bobi »

Nema veze jel si dooktor nauka ili casna sestra :D, svi se klanjaju jednom te istom....novcu :D.
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22291 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

Bobi wrote: 21/06/2021 08:53 Nema veze jel si dooktor nauka ili casna sestra :D, svi se klanjaju jednom te istom....novcu :D.
ima veze vjeruj mi
sa dosta tih ljudi sam bio na terenu i znam kakve su izvale imali
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#22292 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

convict wrote: 21/06/2021 01:25 ja se sjecam kada je bicakcic '98 postavio kamen temeljac. tada sam rekao da autoput nece biti gotov ni za 20 godina. ljudi me ismijavali, pa i vrijedjali. danas, 23 godine kasnije, ne mozemo biti sigurni da ce biti gotov za jos 20 godina.
Jako je vazno da se razgranici, SDA sa Bicakcicem je postavljala kamene temeljce i pokusavala naci investitora, te su ih svi redom levatili, jer se radilo o trecerazrednim organizacijama.

Ali pravu izgradnju autoputa (dionica Josanica - Podlugovi) je zapocela vlada na celu s Alijom Behmenom (SDP) i to je cak uspjela izvesti sa finansiranjem izgradnje te dionice iz federalnog budzeta.

Tako da se zna ko je zapoceo izgradnju, a ko se slikao s kamenom temeljcemo samo, i to vise njih haman.
BadBoy
Posts: 8048
Joined: 01/11/2005 21:55

#22293 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by BadBoy »

convict wrote: 21/06/2021 01:25 ja se sjecam kada je bicakcic '98 postavio kamen temeljac. tada sam rekao da autoput nece biti gotov ni za 20 godina. ljudi me ismijavali, pa i vrijedjali. danas, 23 godine kasnije, ne mozemo biti sigurni da ce biti gotov za jos 20 godina.
E njemu se taj temeljac nije primio :lol:
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#22294 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Better Man »

So What! wrote: 21/06/2021 09:31
convict wrote: 21/06/2021 01:25 ja se sjecam kada je bicakcic '98 postavio kamen temeljac. tada sam rekao da autoput nece biti gotov ni za 20 godina. ljudi me ismijavali, pa i vrijedjali. danas, 23 godine kasnije, ne mozemo biti sigurni da ce biti gotov za jos 20 godina.
Jako je vazno da se razgranici, SDA sa Bicakcicem je postavljala kamene temeljce i pokusavala naci investitora, te su ih svi redom levatili, jer se radilo o trecerazrednim organizacijama.

Ali pravu izgradnju autoputa (dionica Josanica - Podlugovi) je zapocela vlada na celu s Alijom Behmenom (SDP) i to je cak uspjela izvesti sa finansiranjem izgradnje te dionice iz federalnog budzeta.

Tako da se zna ko je zapoceo izgradnju, a ko se slikao s kamenom temeljcemo samo, i to vise njih haman.
Dio novca za finansiranje gradnje je bio iz dobit BH Telekoma. I da se zna glavni protivnici u tadašnjoj Vladi da se dobit BH Telekoma koristi za gradnju AP su bili SDA privjesci iz SBiH. Oni su inače opstruirali sve što je bilo dobro u toj Vladi.
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22295 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by mk ultra »

User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#22296 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Van Halen »

drug_profi wrote: 20/06/2021 16:12 A to neces dobiti dok su ljudi sa laznim diplomama na vrhu
Oni jednostavno ne znaju. Pa ne znaju cak ni da se okruze znalcima, vec za najblize saradnike postavljaju neznalice kao sto su i oni, jer bi im znalac ugrozio mjesto i otkrio da je car go.
I ko onda da radi? Kad se svi igraju sefova, a veze nemaju.
Otvaranje privatnih fakulteta i davanje diploma preko noci je jos jedan od vidova unistavanja ove zemlje. Sve se to planski radi da se postave na funkcije ljudi koji nemaju pojma,a imaju uredno sve papire da mogu biti tu. Sad nam dolazi generacija polupismenih koji su kupili diplome i koji i da imaju zelju ne znaju donijeti napredak ovoj zemlji.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#22297 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Van Halen wrote: 21/06/2021 13:08
drug_profi wrote: 20/06/2021 16:12 A to neces dobiti dok su ljudi sa laznim diplomama na vrhu
Oni jednostavno ne znaju. Pa ne znaju cak ni da se okruze znalcima, vec za najblize saradnike postavljaju neznalice kao sto su i oni, jer bi im znalac ugrozio mjesto i otkrio da je car go.
I ko onda da radi? Kad se svi igraju sefova, a veze nemaju.
Otvaranje privatnih fakulteta i davanje diploma preko noci je jos jedan od vidova unistavanja ove zemlje. Sve se to planski radi da se postave na funkcije ljudi koji nemaju pojma,a imaju uredno sve papire da mogu biti tu. Sad nam dolazi generacija polupismenih koji su kupili diplome i koji i da imaju zelju ne znaju donijeti napredak ovoj zemlji.
Nisu svi privatni fakulteti losi, niti su svi drzavni fakulteti dobri, samo je fazon sto je obrazovanje preneseno na kantonalni nivo, dok se akreditovanje institucija visokog obrazovanja vrsi na drzavnom nivou.

U Sarajevskom kantonu postoje samo tri privatna univerziteta, sva tri su jedan pored drugog, sva tri na engleskom, na sva tri studiraju studiraju i stranci, skolarina je visoka i sva tri funkcionisu unutar vlastitih kampusa.

S druge strane prevarantski AUBiH nikada i nije bio registrovan u KS, vec u Tuzli, a po Sarajevu su izvodili terensku nastavu (iako im je i to neko dozvolio) te su redovno mijenjali lokacije.

Sto se tice SBK, tamo se moze registrovati kakva hoce skolska ustanova i sta oni urade, naprave "univerzitet' na Kobiljaci, zadnjem selu u SBK prema KS, na samoj liniji razgranicenja dva Kantona. U ZDK recimo nema privatnih fakulteta, u USK isto tako nema, u Kantonu 10 nema, Posavskom kantonu nema kao i Zapadnohercegovackom. Oaza privatnih fakulteta je RS, SBK i HNK, Tuzlanski se lagano ukljucuje u borbu, kao i BPK dok Sarajevo se vec godinama drzi na tri privatna univerziteta.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2802
Joined: 14/01/2019 04:56

#22298 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Porodice Foht »

Better Man wrote: 21/06/2021 09:43
So What! wrote: 21/06/2021 09:31
convict wrote: 21/06/2021 01:25 ja se sjecam kada je bicakcic '98 postavio kamen temeljac. tada sam rekao da autoput nece biti gotov ni za 20 godina. ljudi me ismijavali, pa i vrijedjali. danas, 23 godine kasnije, ne mozemo biti sigurni da ce biti gotov za jos 20 godina.
Jako je vazno da se razgranici, SDA sa Bicakcicem je postavljala kamene temeljce i pokusavala naci investitora, te su ih svi redom levatili, jer se radilo o trecerazrednim organizacijama.

Ali pravu izgradnju autoputa (dionica Josanica - Podlugovi) je zapocela vlada na celu s Alijom Behmenom (SDP) i to je cak uspjela izvesti sa finansiranjem izgradnje te dionice iz federalnog budzeta.

Tako da se zna ko je zapoceo izgradnju, a ko se slikao s kamenom temeljcemo samo, i to vise njih haman.
Dio novca za finansiranje gradnje je bio iz dobit BH Telekoma. I da se zna glavni protivnici u tadašnjoj Vladi da se dobit BH Telekoma koristi za gradnju AP su bili SDA privjesci iz SBiH. Oni su inače opstruirali sve što je bilo dobro u toj Vladi.
Nije dio novca nego je kompletna ta dionica sagradjena iz sredstava dobiti BH Telecoma.
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#22299 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Better Man »

Porodice Foht wrote: 21/06/2021 13:50
Better Man wrote: 21/06/2021 09:43
So What! wrote: 21/06/2021 09:31

Jako je vazno da se razgranici, SDA sa Bicakcicem je postavljala kamene temeljce i pokusavala naci investitora, te su ih svi redom levatili, jer se radilo o trecerazrednim organizacijama.

Ali pravu izgradnju autoputa (dionica Josanica - Podlugovi) je zapocela vlada na celu s Alijom Behmenom (SDP) i to je cak uspjela izvesti sa finansiranjem izgradnje te dionice iz federalnog budzeta.

Tako da se zna ko je zapoceo izgradnju, a ko se slikao s kamenom temeljcemo samo, i to vise njih haman.
Dio novca za finansiranje gradnje je bio iz dobit BH Telekoma. I da se zna glavni protivnici u tadašnjoj Vladi da se dobit BH Telekoma koristi za gradnju AP su bili SDA privjesci iz SBiH. Oni su inače opstruirali sve što je bilo dobro u toj Vladi.
Nije dio novca nego je kompletna ta dionica sagradjena iz sredstava dobiti BH Telecoma.
A danas je to ne zamislivo.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#22300 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by So What! »

Better Man wrote: 21/06/2021 15:22
A danas je to ne zamislivo.
50 miliona KM je kostala ta dionica od 11,5 kilometara.

BH Telecom je dao novac za tunel Hranjen, Elektroprivreda nije htjela.
Post Reply