Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#2901 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by suspect_zero »

Hamza, ja ti nemam trenutno ponuditi nikakav poslić oko kuće, (ja sve radije uradim osim zadaće malom, a to bi ti već bio krvavo zarađen dinar :oops: :lol: )....al' mogu odvojit za cekera :) ....nemoj to shvatiti kao milostinju života ti :) ....to mi je više dužnost/obaveza kad sam u mogućnosti, ratni si invalid i meni dosta.
Kada te put nanese prema Starom gradu javiš mi na pp koji dan ranije da se organizujem.

P.S. nemoj ovo molim te pogrešno shvatiti, svi mi u životu smo vazda na vagi imamo-nemamo....meni je ovo dužnost, a ti si se u ratu odužio i meni i mom djetetu :)
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2902 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by hamza_sa »

suspect_zero wrote: 22/12/2020 23:54 Hamza, ja ti nemam trenutno ponuditi nikakav poslić oko kuće, (ja sve radije uradim osim zadaće malom, a to bi ti već bio krvavo zarađen dinar :oops: :lol: )....al' mogu odvojit za cekera :) ....nemoj to shvatiti kao milostinju života ti :) ....to mi je više dužnost/obaveza kad sam u mogućnosti, ratni si invalid i meni dosta.
Kada te put nanese prema Starom gradu javiš mi na pp koji dan ranije da se organizujem.

P.S. nemoj ovo molim te pogrešno shvatiti, svi mi u životu smo vazda na vagi imamo-nemamo....meni je ovo dužnost, a ti si se u ratu odužio i meni i mom djetetu :)

Da ti se prvo kao covjek zahvalim na zelji da mi pomognes na napisani nacin!!

Medjutim, molim te bez ljutnje i u nadi da ces shvatiti, to ne mogu prihvatiti. Zao mi je, zato sto znam kako ces se osjecati kada budes ovo citao. Ali isto tako te molim da i ti mene shvatis.



I jos samo da dodam posto si mi dao slagvort, a tice se rata i oduzivanja.

Ti i svi oni koji misle da se treba nesta oduzivati, sto se mene tice vec ste to na neki nacin uradili. Samim tim kada vidim da ste sretni i zadovoljni barem malo, kada vidim vasu djecu veselu i nasmijanu.

Mozda smo mi malo i zakazali, sto smo se prestali "boriti" poslije agresije, da ovo danas malo dobro bude jos bolje, ali eto mislili smo da ce oni sto preuzmu obaveze prema drzavi to uraditi. Izgleda da su nas izradili. :D

U svakom slucaju hvala jos jednom!
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#2903 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by suspect_zero »

Ma nemam se za što ljutiti, nekako sam i znala da ćeš to reći....ne volim nepravdu, a ovo je bio čisti zulum nad RVI populacijom
MMM1977
Posts: 4418
Joined: 15/07/2009 12:56

#2904 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by MMM1977 »

Hamza,

Već dugo razmišljam šta i kako da napišem na ovu temu, ali nikako ne mogu da nađem pravi način i riječi. Boli me da je ova država, ali prije svega društvo, dozvolilo da ti moraš napisati jedan jedini komentar na ovu temu a kamo li da to moraš ponavljati.

Razmišljao sam i da li da ti pišem privatno ili ovdje javno i odlučio se za drugu opciju jer znam da nisam sam u svojim razmišljanjima i nadam se da će još pojedinaca slijediti moj primjer.

Ti si od sebe dao i previše da bismo mi, i kako ti veliš, naša djeca, mogli da budemo veseli i nasmijani. Stoga nam nemoj oduzeti pravo da ti pomognemo na način na koji možemo, da ti obezbjedimo život onog nivoa kvaliteta koji si zaslužio. Nije bolan čišćenje tuđih podruma posao za jednog RVI.

Ja te molim da se ne ljutiš na mene ali, ponavljam, daj nam mogućnost da ti pomognemo onako kako možemo. Zapravo da ti se odužimo makar i mrvicu.

Ja sa svoje strane, a nadam se da će i drugi slijediti moj primjer kao i da ćeš ti biti saglasan sa time, sam u mogućnosti da ti isplaćujem mjesečno po 200 KM preko moje firme. Pravno bi to već nekako regulisali a obavezujem se da ću to raditi dokle god smo živi i dok firma posluje. Molim te nemoj me odbiti.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2905 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by vjesticanametli »

:shock: nisam citala temu ali Hamza daj broj tel u inbox pls sin mi je u SA donijece nesto na cosak gdje smo pili onda kafu
kad sam mjenjala broj zivot druavu tel i sve vragove izgubih broj
hajde u pp odmah :)
o boze pa ovo je strasno :-?
mm svaka cast :thumbup:
Benjo34
Posts: 1927
Joined: 21/01/2018 00:49

#2906 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Benjo34 »

MMM1977 wrote: 27/12/2020 03:30 Hamza,

Već dugo razmišljam šta i kako da napišem na ovu temu, ali nikako ne mogu da nađem pravi način i riječi. Boli me da je ova država, ali prije svega društvo, dozvolilo da ti moraš napisati jedan jedini komentar na ovu temu a kamo li da to moraš ponavljati.

Razmišljao sam i da li da ti pišem privatno ili ovdje javno i odlučio se za drugu opciju jer znam da nisam sam u svojim razmišljanjima i nadam se da će još pojedinaca slijediti moj primjer.

Ti si od sebe dao i previše da bismo mi, i kako ti veliš, naša djeca, mogli da budemo veseli i nasmijani. Stoga nam nemoj oduzeti pravo da ti pomognemo na način na koji možemo, da ti obezbjedimo život onog nivoa kvaliteta koji si zaslužio. Nije bolan čišćenje tuđih podruma posao za jednog RVI.

Ja te molim da se ne ljutiš na mene ali, ponavljam, daj nam mogućnost da ti pomognemo onako kako možemo. Zapravo da ti se odužimo makar i mrvicu.

Ja sa svoje strane, a nadam se da će i drugi slijediti moj primjer kao i da ćeš ti biti saglasan sa time, sam u mogućnosti da ti isplaćujem mjesečno po 200 KM preko moje firme. Pravno bi to već nekako regulisali a obavezujem se da ću to raditi dokle god smo živi i dok firma posluje. Molim te nemoj me odbiti.

Da je više ljudi kao ti, aferim dobri čovječe
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2907 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

:thumbup: :thumbup:
Svaka cast tebi...mnogi bi pomogli na razne nacine i bilo bi lijepo da Hamza ne odbije pomoc...jer svi se mi obradujemo i kada dobijemo cokoladu od nekoga,bez obzira sto ih mozemo sebi 1000 kupiti...ne radi se uvijek o vrijednosti,nego o dobroj volji i zelji...vecina se osjeca puno bolje kada nekome nesto pokloni.
Razumijemo da si ponosan i da zelis da zaradis ali i zaradjivati ces,ljudi ce te zvati kada bude posla a ovi sto ovako nude neki poklon,to je sve jednokratno...osim kolege MMM1977
Neko mozda moze dati neki stari racunar,neko mobitel,neko cizme,neko jaknu ,neko ogrev i eto ga,kada se puno dobrih ljudi udruzi,ti mozes dobiti neke osnovne potrepstine barem za par mjeseci
MMM1977 wrote: 27/12/2020 03:30 Hamza,

Već dugo razmišljam šta i kako da napišem na ovu temu, ali nikako ne mogu da nađem pravi način i riječi. Boli me da je ova država, ali prije svega društvo, dozvolilo da ti moraš napisati jedan jedini komentar na ovu temu a kamo li da to moraš ponavljati.

Razmišljao sam i da li da ti pišem privatno ili ovdje javno i odlučio se za drugu opciju jer znam da nisam sam u svojim razmišljanjima i nadam se da će još pojedinaca slijediti moj primjer.

Ti si od sebe dao i previše da bismo mi, i kako ti veliš, naša djeca, mogli da budemo veseli i nasmijani. Stoga nam nemoj oduzeti pravo da ti pomognemo na način na koji možemo, da ti obezbjedimo život onog nivoa kvaliteta koji si zaslužio. Nije bolan čišćenje tuđih podruma posao za jednog RVI.

Ja te molim da se ne ljutiš na mene ali, ponavljam, daj nam mogućnost da ti pomognemo onako kako možemo. Zapravo da ti se odužimo makar i mrvicu.

Ja sa svoje strane, a nadam se da će i drugi slijediti moj primjer kao i da ćeš ti biti saglasan sa time, sam u mogućnosti da ti isplaćujem mjesečno po 200 KM preko moje firme. Pravno bi to već nekako regulisali a obavezujem se da ću to raditi dokle god smo živi i dok firma posluje. Molim te nemoj me odbiti.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#2908 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by suspect_zero »

MMM1977 wrote: 27/12/2020 03:30 Hamza,

Već dugo razmišljam šta i kako da napišem na ovu temu, ali nikako ne mogu da nađem pravi način i riječi. Boli me da je ova država, ali prije svega društvo, dozvolilo da ti moraš napisati jedan jedini komentar na ovu temu a kamo li da to moraš ponavljati.

Razmišljao sam i da li da ti pišem privatno ili ovdje javno i odlučio se za drugu opciju jer znam da nisam sam u svojim razmišljanjima i nadam se da će još pojedinaca slijediti moj primjer.

Ti si od sebe dao i previše da bismo mi, i kako ti veliš, naša djeca, mogli da budemo veseli i nasmijani. Stoga nam nemoj oduzeti pravo da ti pomognemo na način na koji možemo, da ti obezbjedimo život onog nivoa kvaliteta koji si zaslužio. Nije bolan čišćenje tuđih podruma posao za jednog RVI.

Ja te molim da se ne ljutiš na mene ali, ponavljam, daj nam mogućnost da ti pomognemo onako kako možemo. Zapravo da ti se odužimo makar i mrvicu.

Ja sa svoje strane, a nadam se da će i drugi slijediti moj primjer kao i da ćeš ti biti saglasan sa time, sam u mogućnosti da ti isplaćujem mjesečno po 200 KM preko moje firme. Pravno bi to već nekako regulisali a obavezujem se da ću to raditi dokle god smo živi i dok firma posluje. Molim te nemoj me odbiti.
Hamza ne odbijaj, nije ovo što ti se nudi milostinja/sadaka, ovo je naša dužnost :thumbup:
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#2909 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Mea_parvitas »

Tako je, Hamza, to je nagrada za ono kakav si covjek, to je karma, to je sreca, ne odbijaj kad je vec tako bilo sudjeno :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2910 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by vjesticanametli »

👍👍👍
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2911 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Qler »

Ima li ko kakvog iskustva sa INZA-om? Kakvi su kao poslodavci?
User avatar
mk ultra
Posts: 19230
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2912 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

Qler wrote: 06/01/2021 14:28 Ima li ko kakvog iskustva sa INZA-om? Kakvi su kao poslodavci?
Pa zavisi za sta
Moj drugi poslodavac po redu
Mlad i neiskusan (takvi im i trebaju)
Prva 2mj konzum bon 200KM i to je to (u to vrijeme sa konzumom su dosta radili dok je sve bilo konzum)
Opet kazem, tad mlad i neiskusan, svoj auto cesto koristio jer firmini su bili upitni a isli za druge svrhe
Ima jos nekih zavrzlama koje su bile a i nisu za javnost

Ako je za nekog ko trenutno nema posla, bolje ista nego nista, ali napustiti nesto i doci ne bih preporucio, ne vjeruj prici avioni kamioni. Nikad mi nije placena zadnja i predzadnja plata (npr ako krenes da radis 01.01.2021, prva plata koju ces dobiti za januar je 20.02.2021.), staz uplacivan po pola na dvije firme, a placeno ustvari samo pola, itd...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2913 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

Dakle postenjacine jednom rjecju...? :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19230
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2914 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

drndalo wrote: 06/01/2021 21:27 Dakle postenjacine jednom rjecju...? :lol:
Vjeruj mi da roditeljima nisam htio reci za bon i platu sa elektrotehnikom, al haj... dođe druga nafaka

Sad se ganjaju na sudu za utaju ovo sa Mektićem
Ljudi neprijavljeni bjezali na drugi izlaz kad inspekcija dođe
Inspekcija zapečati, blokirani računi, ali i dalje radi... jbg, ne moze ni to svako :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2915 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Qler »

E hvala na informacijama, puno.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2916 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by hamza_sa »

Prije nego sto opet napisem ono moje, prvo da vam svima pozelim ZDRAVU, sretnu i uspjesnu novu godinu!!

Da, vas i vase najmilije cuva dragi Bog!!



Prvi put u ovoj godini. :-D

Treba li ikome iscjepati drva, ocistiti oko kuce, pospremiti podrum, bilo sta?

Ja sam u onom fazonu nadrealista perem, cistim, pusim, peglam.... :-D

Ozbiljno, jesam ratni invalid, ali mogu jos uraditi poneke stvari, koje su nekima mrske za uraditi, a platili bi za iste. A, sto se placanja tice, tu sam specijalno nagodan. Daj sta das. Bitno mi je da se moze obezbjediti par dana hrane.

I za kraj posta, posto se ne stidim uraditi bilo sta, ali bas bilo sta, nemojte da i vama bude nezgodno da ukoliko imate bilo sta za uraditi da ne ponudite isto.

Hvala!
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2917 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by hamza_sa »

hamza_sa wrote: 11/01/2021 01:09

Treba li ikome iscjepati drva, ocistiti oko kuce, pospremiti podrum, bilo sta?

Ja sam u onom fazonu nadrealista perem, cistim, pusim, peglam.... :-D

Ozbiljno, jesam ratni invalid, ali mogu jos uraditi poneke stvari, koje su nekima mrske za uraditi, a platili bi za iste. A, sto se placanja tice, tu sam specijalno nagodan. Daj sta das. Bitno mi je da se moze obezbjediti par dana hrane.

I za kraj posta, posto se ne stidim uraditi bilo sta, ali bas bilo sta, nemojte da i vama bude nezgodno da ukoliko imate bilo sta za uraditi da ne ponudite isto.

Hvala!
Zbog iznenadnog i teze narusenog zdravstvenog stanja, zamolio bih da se ovaj moj post zanemari na neko vrijeme.

Nadam se da cu u skorijoj buducnosti biti u mogucnosti ga ponovo napisati, kao i da ce biti nekih ponuda za bilo kakav poslic.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2918 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by hamza_sa »

hamza_sa wrote: 16/01/2021 00:23
Zbog iznenadnog i teze narusenog zdravstvenog stanja, zamolio bih da se ovaj moj post zanemari na neko vrijeme.

Nadam se da cu u skorijoj buducnosti biti u mogucnosti ga ponovo napisati, kao i da ce biti nekih ponuda za bilo kakav poslic.

Nema se puno vremena razmisljati o zdravlju. Malo sam se oporavio, pa po starom. :-D :-D


Molim vas, ako treba ikome iscjepati drva, ocistiti oko kuce, pospremiti podrum, bilo sta?

Ja sam u onom fazonu nadrealista perem, cistim, pusim, peglam.... :-D

Ozbiljno, jesam ratni invalid, ali mogu jos uraditi poneke stvari, koje su nekima mrske za uraditi, a platili bi za iste. A, sto se placanja tice, tu sam specijalno nagodan. Daj sta das. Bitno mi je da se moze obezbjediti par dana hrane.

I za kraj posta, posto se ne stidim uraditi bilo sta, ali bas bilo sta, nemojte da i vama bude nezgodno da ukoliko imate bilo sta za uraditi da ne ponudite isto.

Hvala!



Naravno i ako cujete od nekoga drugoga da mu treba nesta od ovoga uraditi, slobodno me preporucite. :-D
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#2919 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Rothmans »

hamza_sa wrote: 24/01/2021 01:09
hamza_sa wrote: 16/01/2021 00:23
Zbog iznenadnog i teze narusenog zdravstvenog stanja, zamolio bih da se ovaj moj post zanemari na neko vrijeme.

Nadam se da cu u skorijoj buducnosti biti u mogucnosti ga ponovo napisati, kao i da ce biti nekih ponuda za bilo kakav poslic.

Nema se puno vremena razmisljati o zdravlju. Malo sam se oporavio, pa po starom. :-D :-D


Molim vas, ako treba ikome iscjepati drva, ocistiti oko kuce, pospremiti podrum, bilo sta?

Ja sam u onom fazonu nadrealista perem, cistim, pusim, peglam.... :-D

Ozbiljno, jesam ratni invalid, ali mogu jos uraditi poneke stvari, koje su nekima mrske za uraditi, a platili bi za iste. A, sto se placanja tice, tu sam specijalno nagodan. Daj sta das. Bitno mi je da se moze obezbjediti par dana hrane.

I za kraj posta, posto se ne stidim uraditi bilo sta, ali bas bilo sta, nemojte da i vama bude nezgodno da ukoliko imate bilo sta za uraditi da ne ponudite isto.

Hvala!



Naravno i ako cujete od nekoga drugoga da mu treba nesta od ovoga uraditi, slobodno me preporucite. :-D

Jesil pokusavao na fb ?
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2920 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by hamza_sa »

Rothmans wrote: 24/01/2021 06:47
Jesil pokusavao na fb ?

Nema gjde me nema. :-D :-D

Poslusao sam ja Fikru malinara, kad je rekao: "trud'te se, rad'te se!". :-D
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#2921 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ena432 »

Izvinite sto upadam u temu. Postavljala sam vec post vezano za itep visoku skolu ali nisam dobila odgovor.. Planiram upisati ekonomiju na ITEP-u ali sam malo skepticna oko akreditacije fakulteta.. Na netu nisam mogla pronaci potvrdjene informacije. Koliko je priznat fakultet? Da li neko ima iskustvo ili bilo kakvu informaciju, stvarno bi mi puno pomogli? Molim vas ako neko bilo sta zna?
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#2922 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ena432 »

Izvinite sto upadam u temu. Postavljala sam vec post vezano za itep visoku skolu ali nisam dobila odgovor.. Planiram upisati ekonomiju na ITEP-u ali sam malo skepticna oko akreditacije fakulteta.. Na netu nisam mogla pronaci potvrdjene informacije. Koliko je priznat fakultet? Da li neko ima iskustvo ili bilo kakvu informaciju, stvarno bi mi puno pomogli? Molim vas ako neko bilo sta zna?
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#2923 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by SD7 »

...
Last edited by SD7 on 06/02/2021 08:38, edited 1 time in total.
forumasica172
Posts: 17
Joined: 06/08/2020 17:42

#2924 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by forumasica172 »

Pozdrav svima,

Ovim putem bi da Vas pitam da li je nekome potreban diplomirani ekonomista? Odradila sam pripravnički staž u Općini Ilidža u Službi za finansije u trajanju od godinu dana, položila ispit općeg znanja kod ADSFBiH, radila ferijalnu praksu u Raiffeisen banci u trajanju od mjesec dana, JKP Gras u trajanju od nekih deset mjeseci.. Slala sam razne prijave ovih dana ali ništa. Inače, završila sam Ekonomski fakultet Univerziteta u Sarajevu-odsjek VPŠ, smjer Industrija bankarstva i osiguranja. Predavala sam u sve banke, mikrokreditne, osiguranja, računovodstvene agencije ali ništa. Ako neko zna da treba negdje ovaj kadar neka mi piše ili u pp ili ovdje. Hvala Vam svima unaprijed od srca.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#2925 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ena432 »

forumasica172 wrote: 28/01/2021 16:07 Pozdrav svima,

Ovim putem bi da Vas pitam da li je nekome potreban diplomirani ekonomista? Odradila sam pripravnički staž u Općini Ilidža u Službi za finansije u trajanju od godinu dana, položila ispit općeg znanja kod ADSFBiH, radila ferijalnu praksu u Raiffeisen banci u trajanju od mjesec dana, JKP Gras u trajanju od nekih deset mjeseci.. Slala sam razne prijave ovih dana ali ništa. Inače, završila sam Ekonomski fakultet Univerziteta u Sarajevu-odsjek VPŠ, smjer Industrija bankarstva i osiguranja. Predavala sam u sve banke, mikrokreditne, osiguranja, računovodstvene agencije ali ništa. Ako neko zna da treba negdje ovaj kadar neka mi piše ili u pp ili ovdje. Hvala Vam svima unaprijed od srca.
Izvini, nije odgovor na tvoje pitanje ali treba mi mali savjet ako nije problem. Planiram upisati vpš jer sam cula da na tom smjeru nema matematike a matematika mi nikako ne ide znaci.. Sad me zanima ima li na ostalim predmetima matematike i koliko? Da li ima rjesavanja zadataka i sl ili? Sto se teorije tice nije problem inace mi je predmet ekonomija isao i u srednjoj skoli, ali matematika nikako.. Moze mala pomoc?
Post Reply