Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#276 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

Muhamed Đakmić wrote:Ima li ovdje iko da je obrnuo lovu na Forexu? :D
Ima ih onoliko koliko ih je obrnulo lovu na kladionicama,kockarnicama,i slicnim igrama,znaci ekstremno malo..

Prije ces naci covjeka koji je obrnuo novac prodavajuci knjige na Pik-u nego covjeka koji je obrnuo novac sjedeci ispred forex monitora..
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#277 Re: AW: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by newlevel »

Muhamed Đakmić wrote:Ima li ovdje iko da je obrnuo lovu na Forexu? :D
Ima, bio ti je podavno clanak na klixu, ljudi su obrnuli dva tri miliona km varajuci ljude s tim ulaganjima.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#278 Re: AW: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

newlevel wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ima li ovdje iko da je obrnuo lovu na Forexu? :D
Ima, bio ti je podavno clanak na klixu, ljudi su obrnuli dva tri miliona km varajuci ljude s tim ulaganjima.

Sent from my Nokia 3310

:pasamoj: :lol: :lol:
Forex
Posts: 74
Joined: 30/10/2012 15:09

#279 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Forex »

Muhamed Đakmić wrote:Ima li ovdje iko da je obrnuo lovu na Forexu? :D
Imam ja. U prosjeku nekoliko prosječnih plata u BiH mjesečno. I garantujem da to može svako ko se bavi bilo kojim biznisom ili obrtom ili ko je prošo onu fazu "upatit ću ja 3 marke pa ću za 10 dana imat 3 miliona, i naravno neću ništa čitat o tome ni učit jer sam najpametniji". Po postovima od Skeptica i sličnim vidim da su baš tako napravili i normalno da nije dobro završilo.
Skeptic604 wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ima li ovdje iko da je obrnuo lovu na Forexu? :D
Ima ih onoliko koliko ih je obrnulo lovu na kladionicama,kockarnicama,i slicnim igrama,znaci ekstremno malo..

Prije ces naci covjeka koji je obrnuo novac prodavajuci knjige na Pik-u nego covjeka koji je obrnuo novac sjedeci ispred forex monitora..
Kao šta sam rekao, ne možeš na Wall Street doć sa stavom "ovo je igrica, ja ću ko u kladionici uplatit par maraka pa ću do večeras imat milione"

Pročitaj bilo koju knjigu o forexu pa ćeš pogledaj jesi ti sa svojim stavom zaslužio da prođeš bolje nego jesi?
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#280 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by newlevel »

Ja mislim da se moze obrcati lova na tome. Ali treba imatu znanja iz toga, i uloziti vremena i truda da to svoje znanje povecas. Najlakse je uplatit marku na kladionici, i biti bRez pameti.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#281 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

Forex wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ima li ovdje iko da je obrnuo lovu na Forexu? :D
Imam ja. U prosjeku nekoliko prosječnih plata u BiH mjesečno. I garantujem da to može svako ko se bavi bilo kojim biznisom ili obrtom ili ko je prošo onu fazu "upatit ću ja 3 marke pa ću za 10 dana imat 3 miliona, i naravno neću ništa čitat o tome ni učit jer sam najpametniji". Po postovima od Skeptica i sličnim vidim da su baš tako napravili i normalno da nije dobro završilo.
Skeptic604 wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ima li ovdje iko da je obrnuo lovu na Forexu? :D
Ima ih onoliko koliko ih je obrnulo lovu na kladionicama,kockarnicama,i slicnim igrama,znaci ekstremno malo..

Prije ces naci covjeka koji je obrnuo novac prodavajuci knjige na Pik-u nego covjeka koji je obrnuo novac sjedeci ispred forex monitora..
Kao šta sam rekao, ne možeš na Wall Street doć sa stavom "ovo je igrica, ja ću ko u kladionici uplatit par maraka pa ću do večeras imat milione"

Pročitaj bilo koju knjigu o forexu pa ćeš pogledaj jesi ti sa svojim stavom zaslužio da prođeš bolje nego jesi?

Sretno ti bilo sa daljim obrtom novca.... 8-)
baldasar
Posts: 31
Joined: 19/03/2014 14:01

#282 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by baldasar »

moze zaraditi neko ko ima strpljenja i vremena, trgovanje na forexu zahtijeva i vremena i ucenja, činjenica je da vecina ispusi svoje pare jer ocekuju brzu i laganu zaradu a ne ide to bas tako
sfera
Posts: 53
Joined: 05/07/2009 19:19

#283 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sfera »

baldasar wrote:
sfera wrote:Do kada ce ovo zlato ici dole :-x ?
koliko sam ja shvatio ti rece da si otvorio sell nalog, znaci i treba da pada cijena da bi ti zaradjivao
Jesam otvorio sel nalog ali nisam zatvorio one bay naloge, nisam očekivao da če cjena ovoliko pasti.
Sada čekam da cjena krene prema gore.
sfera
Posts: 53
Joined: 05/07/2009 19:19

#284 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sfera »

Forex je kao i svaki posao, treba vremena da se nauči. Ne može se postati uspješan trgovac sa odslušanim jednim seminarom niti zaraditi velika lova sa 100 dolara.
Probaj neki posao pokrenuti sa 100 dolara pa ces vidjeti da ne ide, tako ne može ni na forexu.
Ti ljudi su upravo oni koji gube lovu.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#285 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by newlevel »

Moze li neko preporuciti kakvu literaturu o ovoj tematiki, da malo proucim, trnutno cisto iz radoznalosti. I preko kojeg sitea vi trgujete. Koliki je minimum za pocetak da se krene malo trgovati.

Sent from my Nokia 3310
baldasar
Posts: 31
Joined: 19/03/2014 14:01

#286 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by baldasar »

newlevel wrote:Moze li neko preporuciti kakvu literaturu o ovoj tematiki, da malo proucim, trnutno cisto iz radoznalosti. I preko kojeg sitea vi trgujete. Koliki je minimum za pocetak da se krene malo trgovati.

Sent from my Nokia 3310
mislim da vecina sa ovih prostora trguje preko njih admiralmarkets.ba, imas tu dio edukacija, osnovne stvari, dalje sve mozes naci na netu, a preporuka ti je da otvoris demo racun na kojem nije pravi novac i da vjezbas na njemu prije nego se odlucis da ulozis pravu lovu, ne postoji minimalni depozit mozes krenuti i sa 5 dolara ali se ipak preporucuju veci iznosi 100 200 dolara
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#287 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by newlevel »

Hvala na savjetu, malo cu izuciti ovu tematiku, i poceti sa demo racunom, da vidim kako to izgleda.

Sent from my Nokia 3310
sfera
Posts: 53
Joined: 05/07/2009 19:19

#288 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sfera »

newlevel wrote:Hvala na savjetu, malo cu izuciti ovu tematiku, i poceti sa demo racunom, da vidim kako to izgleda.

Sent from my Nokia 3310
Moj ti je savijet kada budeš trgovao sa demo računima da otvoriš oniliki demo račun koliko planiraš i stvarnog novca uplatiti.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#289 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by newlevel »

Moram reci da sam potpuni laik u vezi ovoga, ali radoznalost me navede da se registrujem, napravio demo racun. Sad cu u skorije vrijeme kad budem imao slobodnog vremena iscitati malo neke literature, pa da imam neki minimum znanja.

Sent from my Nokia 3310
sfera
Posts: 53
Joined: 05/07/2009 19:19

#290 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sfera »

newlevel wrote:Moram reci da sam potpuni laik u vezi ovoga, ali radoznalost me navede da se registrujem, napravio demo racun. Sad cu u skorije vrijeme kad budem imao slobodnog vremena iscitati malo neke literature, pa da imam neki minimum znanja.

Sent from my Nokia 3310
Samo polako i bez žurbe. Dok ne isprobaš sve na demo računima nemoj otvarati real .
Forex
Posts: 74
Joined: 30/10/2012 15:09

#291 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Forex »

inače, demo račun je identičan pravom računu. često kad pričam s rajom o ovome, oni misle da je demo račun enka simulacija na kojoj nije pravo stanje na tržištu.

NE! sve na demo računu je poptuno isto kao i na pravom, jedino što zaradu ne možeš podići jer taj novac tamo nije pravi.

dakle, pravi račun se od demo računa razlikuje samo po tome što je novac pravi.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#292 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by rekla-kazala »

Forex wrote:inače, demo račun je identičan pravom računu. često kad pričam s rajom o ovome, oni misle da je demo račun enka simulacija na kojoj nije pravo stanje na tržištu.

NE! sve na demo računu je poptuno isto kao i na pravom, jedino što zaradu ne možeš podići jer taj novac tamo nije pravi.

dakle, pravi račun se od demo računa razlikuje samo po tome što je novac pravi.
A da li to fiktivno trgovanje ima utjecaja na "stvarno" trgovanje, kretanje kursa, ponudu i potražnju. :roll:
Prije par dana pročitah da je Swiss bank optužena za manipulaciju tržištem deviza.
sfera
Posts: 53
Joined: 05/07/2009 19:19

#293 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sfera »

Nema utjecaja na kretanje tečaja ni na tržište.
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#294 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by crnoplavo »

newlevel wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ima li ovdje iko da je obrnuo lovu na Forexu? :D
Ima, bio ti je podavno clanak na klixu, ljudi su obrnuli dva tri miliona km varajuci ljude s tim ulaganjima.

Sent from my Nokia 3310
http://www.klix.ba/vijesti/bih/stotine- ... /131115027
















http://www.cin.ba/milionska-piramidalna-prevara/
rex1990
Posts: 105
Joined: 20/01/2014 01:33

#295 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by rex1990 »

Forex wrote:inače, demo račun je identičan pravom računu. često kad pričam s rajom o ovome, oni misle da je demo račun enka simulacija na kojoj nije pravo stanje na tržištu.

NE! sve na demo računu je poptuno isto kao i na pravom, jedino što zaradu ne možeš podići jer taj novac tamo nije pravi.

dakle, pravi račun se od demo računa razlikuje samo po tome što je novac pravi.
Moj prijatelju, poslusaj moj savjet i povuci svaki cent od ulozenog ako je jos sta ostalo!
Garantujem ti i kunem se svim najdrazimi pusiona si, i da nema sanse da budes pozitivan, jer je forex samo compjuterska simulacija koja nema nikakve veze sa realnim trzistem valuta i dionica.

Ja ti dajem rijec da cu ti licno isplatiti istu sumu koju budes pozitivan ma kolika ona bila samo mi prilozi validan obracun sa svog racuna.

Poznati su mi jako dobro poslovi sa dionicama i prije par godina sam dobio neke informacije u vez Forexa pa sam to proucio i testiro pa vam svima dobronamjerno zelim savjetovati da se ne igrate sa tom djubradi jer je cista prevara I otimacina tako da nemate nijedan promil sanse da profitirate.

Mogu vam pisati cijelu nic objasniti sve u najsitnije detalje kako ti procesi teku I kako se zavrsavaju.

Ja nisam mnogo stradao samo zato sto u Americi svoja ulaganja mozes osigurti u slucaju prevara ili nelegalnih radnji a poznato mi je na stotine sudskih sporova koji se vode sa i oko Forexa.

Ja vam u svakom slucaju zelimsrecu ali ce vas sasvim sigurno zaobici ako se upustite sa njima u kocku.

Imate trenutno jedan malo veci sudski spor u Zagrebu, gdje su mnogi uhapseni a koji su radili kao expozitura forexa u Hrvatskoj!
User avatar
34sf4drgu67d25
Posts: 676
Joined: 10/09/2012 10:48
Location: https://parrotquaker.com/

#296 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by 34sf4drgu67d25 »

rex1990 wrote:
Forex wrote:inače, demo račun je identičan pravom računu. često kad pričam s rajom o ovome, oni misle da je demo račun enka simulacija na kojoj nije pravo stanje na tržištu.

NE! sve na demo računu je poptuno isto kao i na pravom, jedino što zaradu ne možeš podići jer taj novac tamo nije pravi.

dakle, pravi račun se od demo računa razlikuje samo po tome što je novac pravi.


Mogu vam pisati cijelu nic objasniti sve u najsitnije detalje kako ti procesi teku I kako se zavrsavaju.

Ja nisam mnogo stradao samo zato sto u Americi svoja ulaganja mozes osigurti u slucaju prevara ili nelegalnih radnji a poznato mi je na stotine sudskih sporova koji se vode sa i oko Forexa.
Nemoras u detalje, mozes i malo okvirno opisati te procese?

Jel' moze jedan slucaj u kojem je Forex tuzen zbog prevara? Koliko sam ja upratio u svim ovim slucajevima su tuzeni pojedinici koji su obecavali ljudima brzu zaradu na forexu i uzimali im novac.
rex1990
Posts: 105
Joined: 20/01/2014 01:33

#297 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by rex1990 »

34sf4drgu67d25 wrote:
rex1990 wrote:

Mogu vam pisati cijelu nic objasniti sve u najsitnije detalje kako ti procesi teku I kako se zavrsavaju.

Ja nisam mnogo stradao samo zato sto u Americi svoja ulaganja mozes osigurti u slucaju prevara ili nelegalnih radnji a poznato mi je na stotine sudskih sporova koji se vode sa i oko Forexa.
Nemoras u detalje, mozes i malo okvirno opisati te procese?

Jel' moze jedan slucaj u kojem je Forex tuzen zbog prevara? Koliko sam ja upratio u svim ovim slucajevima su tuzeni pojedinici koji su obecavali ljudima brzu zaradu na forexu i uzimali im novac.
Forex je izradio softverplatformu i pruza usluge u servisiranju tog softvera tako da se nemoze njega optuziti direktno dok firme koje vrsu registraciju i servisiranje clanova su te koje vrse direktnu prevaru pomocu tog softvera.

Vrlo je tesko ustanoviti ko stoji iza Forexovoe platforme a zna se da mu je centrala u Engleskoj.
I ti mozes kupiti ovu platformu sa kompletnim servisom i pokrenuti isti biznis uz vrlo mala ulaganja a od njih ces dobiti sva upustva i kompletnu podrsku stim da ce oni direktno uzimati dogovorenu proviziju na ime usluga.

Njihov je profit na prvi pogled vrlo mali i bizaran, radi se od nekoliko pipseva (za $ 1.5do2 pipsa) sto je 1do 2 stota dijela od centa ali je nemoguce u konacnici ostvariti dobit za ulagaca.
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#298 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by corolla02 »

strogo dilam samo sa WS...

Image
Forex
Posts: 74
Joined: 30/10/2012 15:09

#299 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Forex »

rex1990 wrote:
Forex wrote:inače, demo račun je identičan pravom računu. često kad pričam s rajom o ovome, oni misle da je demo račun enka simulacija na kojoj nije pravo stanje na tržištu.

NE! sve na demo računu je poptuno isto kao i na pravom, jedino što zaradu ne možeš podići jer taj novac tamo nije pravi.

dakle, pravi račun se od demo računa razlikuje samo po tome što je novac pravi.
Moj prijatelju, poslusaj moj savjet i povuci svaki cent od ulozenog ako je jos sta ostalo!
Garantujem ti i kunem se svim najdrazimi pusiona si, i da nema sanse da budes pozitivan, jer je forex samo compjuterska simulacija koja nema nikakve veze sa realnim trzistem valuta i dionica.

Ja ti dajem rijec da cu ti licno isplatiti istu sumu koju budes pozitivan ma kolika ona bila samo mi prilozi validan obracun sa svog racuna.

Poznati su mi jako dobro poslovi sa dionicama i prije par godina sam dobio neke informacije u vez Forexa pa sam to proucio i testiro pa vam svima dobronamjerno zelim savjetovati da se ne igrate sa tom djubradi jer je cista prevara I otimacina tako da nemate nijedan promil sanse da profitirate.

Mogu vam pisati cijelu nic objasniti sve u najsitnije detalje kako ti procesi teku I kako se zavrsavaju.

Ja nisam mnogo stradao samo zato sto u Americi svoja ulaganja mozes osigurti u slucaju prevara ili nelegalnih radnji a poznato mi je na stotine sudskih sporova koji se vode sa i oko Forexa.

Ja vam u svakom slucaju zelimsrecu ali ce vas sasvim sigurno zaobici ako se upustite sa njima u kocku.

Imate trenutno jedan malo veci sudski spor u Zagrebu, gdje su mnogi uhapseni a koji su radili kao expozitura forexa u Hrvatskoj!
Majketi, o čem ti pričaš??

Da si išta pročio ne bi pisao ovake gluposti.

Oko forexa se ne vodi nikaki spor jer je to tržište ko i svako drugo. Sporovi se vode oko piramidalnih šema koje su se događale od Slovenije do Makedonije u kojima su obećavali zaradu sa forexa i sličnih tržišta pa je policija afere nazvala "slučaj forex", isto ko kad hapse razne tajkune pa nazovu akciju "slučaj mercedes". Jel to znači da je Mercedes prevara?

Jel i ovo prevara? http://www.unicreditbank.ba/home/wps/wc ... +trgovanja

http://www.intesasanpaolobanka.ba/index/str.asp?id=51

I sve ostale banke i kod nas i u svijetu imaju forex spot tržište samo što ga ne reklamiraju jer im je veća zarada na ostalim poslovima.

Forexova platforma u Engelskoj?? To je ko da kažeš da je platforma od zlata u Engelskoj.

Ima ih stotine u Londonu i po svijetu, ali nijedna od forexa nego od banaka i firmi koje se bave forexom.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#300 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by SSemir »

unisti me danas EURUSD. ode mi sve zaradjeno od ranijih dana :/
Post Reply