Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

rex1990
Posts: 105
Joined: 20/01/2014 01:33

#301 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by rex1990 »

Forex wrote:
rex1990 wrote:
Forex wrote:inače, demo račun je identičan pravom računu. često kad pričam s rajom o ovome, oni misle da je demo račun enka simulacija na kojoj nije pravo stanje na tržištu.

NE! sve na demo računu je poptuno isto kao i na pravom, jedino što zaradu ne možeš podići jer taj novac tamo nije pravi.

dakle, pravi račun se od demo računa razlikuje samo po tome što je novac pravi.
Moj prijatelju, poslusaj moj savjet i povuci svaki cent od ulozenog ako je jos sta ostalo!
Garantujem ti i kunem se svim najdrazimi pusiona si, i da nema sanse da budes pozitivan, jer je forex samo compjuterska simulacija koja nema nikakve veze sa realnim trzistem valuta i dionica.

Ja ti dajem rijec da cu ti licno isplatiti istu sumu koju budes pozitivan ma kolika ona bila samo mi prilozi validan obracun sa svog racuna.

Poznati su mi jako dobro poslovi sa dionicama i prije par godina sam dobio neke informacije u vez Forexa pa sam to proucio i testiro pa vam svima dobronamjerno zelim savjetovati da se ne igrate sa tom djubradi jer je cista prevara I otimacina tako da nemate nijedan promil sanse da profitirate.

Mogu vam pisati cijelu nic objasniti sve u najsitnije detalje kako ti procesi teku I kako se zavrsavaju.

Ja nisam mnogo stradao samo zato sto u Americi svoja ulaganja mozes osigurti u slucaju prevara ili nelegalnih radnji a poznato mi je na stotine sudskih sporova koji se vode sa i oko Forexa.

Ja vam u svakom slucaju zelimsrecu ali ce vas sasvim sigurno zaobici ako se upustite sa njima u kocku.

Imate trenutno jedan malo veci sudski spor u Zagrebu, gdje su mnogi uhapseni a koji su radili kao expozitura forexa u Hrvatskoj!
Majketi, o čem ti pričaš??

Da si išta pročio ne bi pisao ovake gluposti.

Oko forexa se ne vodi nikaki spor jer je to tržište ko i svako drugo. Sporovi se vode oko piramidalnih šema koje su se događale od Slovenije do Makedonije u kojima su obećavali zaradu sa forexa i sličnih tržišta pa je policija afere nazvala "slučaj forex", isto ko kad hapse razne tajkune pa nazovu akciju "slučaj mercedes". Jel to znači da je Mercedes prevara?

Jel i ovo prevara? http://www.unicreditbank.ba/home/wps/wc ... +trgovanja

http://www.intesasanpaolobanka.ba/index/str.asp?id=51

I sve ostale banke i kod nas i u svijetu imaju forex spot tržište samo što ga ne reklamiraju jer im je veća zarada na ostalim poslovima.

Forexova platforma u Engelskoj?? To je ko da kažeš da je platforma od zlata u Engelskoj.

Ima ih stotine u Londonu i po svijetu, ali nijedna od forexa nego od banaka i firmi koje se bave forexom.
Ti ako nisi jedan od prodavaca Forexa onda nisi normalan i zdrav, to ti je moja dijagnoza.
Inace udri burazeru do mile volje i dabogda milijarder postao sto se mene tice ali ti garantujem da ces ostati i bez gaca ako se upustis sa njima.

Forex je samo platforma/softver pomocu koje se obavljaju trzisne transakcije a koji trgovci kupe pa ti dozvole da ga lodiras na svoj komp, da bi ti trgovao.

Ako mislis da si sposoban elektronsko racunalo pobijediti/dobiti onda pokusaj!
sfera
Posts: 53
Joined: 05/07/2009 19:19

#303 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sfera »

sluga_okupatora wrote:
sfera wrote:Trebao bih mi jedan skok na 0.9315.

Sretno s 0.9315 - Glenn Stevens je toliko toga nalupao protiv AUD-a da ce biti cudo ako dodje do 0.92500 u narednih mjesec dana.

Ja sam ispusio 200$ na tom paru i ne vracam se vise tome :D
Na forexu samo treba biti strpljiv i ne zalijetati se mnogo.
Ja sam AUDUSD cekao vise od tri mjeseca da se vrati.
Forex
Posts: 74
Joined: 30/10/2012 15:09

#304 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Forex »

Rex, jesi ti kad bio u banci i mjenačnici? Po godištu bi reko da nisi, al ko će znat, djeca se danas svuda trpaju.

Jesi vidio onu šarenu tablu na kojoj piše "Kursna lista/foreign exchange"? ili samo "Exchange"

http://www.computronics.biz/productimag ... nance1.jpg

http://static.politika.co.rs/uploads/ru ... JEVICH.jpg

Šta misliš da znači to "FOReign EXchange"?
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#305 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

Nego kako se trguje knjigama na Pik-u ? 8-)

Reko da se okrenemo normalnijoj trgovini i zaradi 8-) :mrgreen:
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#306 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

Ja se drzim jedne jedine ekonomije..

Evo ti 100 KM,umnozi novac,i meni daj 120 KM,a sebi ostatak,koji mozes dalje uloziti..

Cim se pojave strucni termini,provizije nekakve,komplikacije ja odustajem 8-) :lol: :lol:
THOREX_BL
Posts: 2
Joined: 11/04/2014 15:10

#307 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by THOREX_BL »

Pozdrav,

simisao ima ako neko trguje za vas kao produkt gdje rade samo fjucers AUD na 3 mjeseca i imate prinose 21 do 24%neto godisnje.

e-thorex
THOREX_BL
Posts: 2
Joined: 11/04/2014 15:10

#308 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by THOREX_BL »

Svaki klijent dobija vlastiti trgovalni racun, uplata mora biti sa njegovog imena i sa njegovog bankovnog racuna tako isto i isplata mora biti na njegovo ime u nekoj banci, za firme isto, nema manipulacija. Uplate kesom ne postoje niti idu nama.
Klijent ima uvid 24h/7 dana u sedimci na trgovanje i trguje maximalno sa 1/3 investiranog kapitala, bruto u prosjeku iznosi 9% na 3 mjeseca a posle podele profita neto za klijenta 4.5%. Najlosij kvartal je iznosio 7%bruto a najbolji 12%.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#309 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

THOREX_BL wrote:Pozdrav,

simisao ima ako neko trguje za vas kao produkt gdje rade samo fjucers AUD na 3 mjeseca i imate prinose 21 do 24%neto godisnje.

e-thorex
E ne razumijem ti ja te strucne termine..

Ja samo razumijem evo ti 500 KM,ulozi,i vrati mi 600 KM... a sve ostalo je trla baba lan da joj prodje dan,dok ne dodje deda i ne donese mlijeka . . .
sfera
Posts: 53
Joined: 05/07/2009 19:19

#310 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sfera »

Zbog cega se uplacuje ona provizija kome ona ide?
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#311 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

sfera wrote:Zbog cega se uplacuje ona provizija kome ona ide?
Ide u dzep,ali ne nas 8-) :lol: :lol:
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#312 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Indigont »

Postoje brokeri koji obecavaju da ce trgujuci vasim parama ostvariti oko 5% dobiti mjesecno sto je 60 (i vise jer se compound-a) posto godisnje. Ali opet nisam sreo nijednog brokera koji ce potpisati ugovor s tobom da ti vrati novac ako izgubi na forexu.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#313 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by SSemir »

posto sam vidjeo da vas je bilo ovdje koji su isli na onaj seminar od AdmiralMarketsa, interesuje me kakva su vasa iskustva? je li neko uspio isplatiti sebi novac na racun?

isto, pokusah se registrovati na pravi racun, pa mi traze osobne podatke (broj licne ili pasosa? pa nesto i nisam siguran koliko je to pametno?
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#314 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

Forex wrote:
talić wrote:ima tu par problema na forexu, prvo mnogo je prevaranata, ne postoji jedno mjesto trgovine na kojem se kupuje ono što se prodaje i prodaje ukoliko je neko zainteresovan da kupi. Dalje većini brokera je u interesu da što prije izgubiš novac a ne postoji baza licenciranih brokera kao na berzi. Na berzi broker gubi licencu zbog sitnice. Znam da je u Hrvatskoj bilo velikih prevara a da su se i tu po BiH pokušavali usidriti neki prevaranti koji su obećavali mjesečnu dobit od 20%. Čuvajte se forexa i forex brokera.
Te prevare u Hrvatskoj su bile tipične piramidalne prevare koje nemaju veze sa forexom. Oni su ljudima samo rekli da ulažu na forex a taj novac nije vidio forexa. Mogli su tako reći da investiraju u proizvodnju namještaja ili uzgoj šarana, ali onda im niko ne bi povjerovo i dao pare.

Pravi forex se tek sad počinje pojavljivati na balkanu i nije prevara jer većina forex brokera ima licence za rad i rade po jako strogim pravilima.

Početnici mogu bez ikakvog uloga isprobati investiranje na forexu na natjecanjima koje organiziraju velike brokerske kompanije. Jedno počinje za par dana http://hr.forex-fight.com/

Glavna nagrada je čak 100 000 dolara koje pobjednik dobije na 6 mjeseci i nakon toga dobiva svu zaradu koju napravi sa tim.
Treba naglasiti da pobjednik ne dobiva na ruke u kesu tih 100 000 dolara,nego ih dobije na racun i samo ih moze koristiti za dalje "ulaganja" u forex trziste..

To je kao,ja cu ti dati 50 KM,ali cu ti ja govoriti sta smijes kupovati i gdje,glupost... :lol:
Forex
Posts: 74
Joined: 30/10/2012 15:09

#315 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Forex »

1. naravno da te traže broj lične ili pasoša. to je brokerska kuća. probaj otvoriti račun u banci bez da daš neki lični dokument...

2. ovi što obećavaju neke sigurne zarade kao e-thorex - lažu. nema sigurne zarade. svi bi bili bogataši da je to moguće. svako trgovanje nosi rizik. pametni zarađuju, glupi gube.

tko zeli sigurnost, neka stavi novac u banku, ali u tom slučaju neka zaboravi na zaradu. u banci u najboljem slučaju možeš poništiti efekte inflacije. zarada na duži rok = 0.
Forex
Posts: 74
Joined: 30/10/2012 15:09

#316 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Forex »

Vidim da nekome iz Bosne dobro ide na Forex Ball natjecanju. Ako cita ovo, neka se javi i podijeli utiske...

http://www.forexball.com/
User avatar
Janjicar
Posts: 5454
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#317 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Janjicar »

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/faceboo ... naliticara

Nakon sto se registrujete da uzmete tih 50 dollara, prvo ne aktiviraj racun nego vas nazovu i kazu da je to samo bonus na vasu uplatu :D uplatite 50 dollara i dobijete 50 dollara :D
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#318 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

Kako volim ovakve manipulacije i praznovjerja da analiziram :lol:

"Sada udobno, od svoje kuće možete trgovati na jedinoj berzi na kojoj možete zaraditi i kada cijene rastu ali i kada cijene padaju."

Selektivna percepcija..

Novinari nisu objektivni,i trebaju se vratiti na fakultete ako su uopste i isli na iste..

Izvjestaj treba da bude ovakav..

Statistika govori da 90% ljudi koji uloze sredstva na forex-u u prvih mjesec dana bankrotiraju,nesto ostatka bankrotira nakon nekoliko mjeseci,a onaj 1% se obogati..

Sanse da bas vi koji ovo citate,dobijete zaradu od koje mozete zivjeti mjesecno su tolike da su vece sanse da ce vas grom udariti..

Zaradit se moze,ali je ekstremno tesko i rizik je ekstremno velik,bas kao u kockarnicama,ili ce biti crno ili bijelo...

Anegdote i subjektivni izvjestaji su kao sto smo ucili na fakultetima (neki nisu) su trla baba lan ceo dan sto se tice psihologije...

Ne nasjedajte na ovakve ponude jer su to cisti kapitalisti koji su kao roboti,samo zele vas novac,njih ne zanima vasa dobrota,humanost i slicno,dakle vampiri obicni..

Dakle gospodo,kad smo sve ovo culi,zeli li neko da investira u tako odlican biznis,ali to nije sve,ako ulozite i vasu kucu i auto,mi cemo vam dati fantastican kalendar za 2098 godinu,pa ko moze da odoli ?

Ovo su price kao one "travar i iscjelitelj lijeci tumore,ciroze,depresije,rakove,sve sto moderna medicina ne moze"

"jogom do zdravijeg zivota" "dnevnim trcanjem do vecih finansija" "Sabaheta vam nudi hamajlije za otklon nemira i privlacenje finansija"

:lol:

Cisti marketing i laganje...
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#319 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sportman1 »

ima li u bih internet broker?? ili moras zvat svog brokera telefonom?
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#320 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by svi u napad »

Skeptic svaka cast na komentarima :thumbup: Niko ne reaguje na tvoje ponude- dajes 500 vrati ti 600 a ostatak sebi. To je tipicni Bosnjo- sto bi ti zaradio 100 preko njegovih ledja kad je bolje sve dati Forexu ili nekoj kockarnici. Velika vecina ce potrositi 5KM na kladionici ali jagode od 5 KM su preskupe i nezdrave. Niko nece da radi i svi bi guzovace. Prije par mjeseci dolazila na vrata zenna sa djetetom i prosi. Dva-tri puta dadnem par maraka, poslije nesto hrane i sesti put upitam je bili oprala prozore. Od tada nema je nikad vise kod nas. Skacem sa teme na temu ali mislim da su neki shvatili sta sam htio reci. Moj savjet je procitajte Skepticove komentare i pocnite raditi (hvatite se motike sto bi rekli nasi stari). No zavrsicu po onoj staroj dok je ovaca bit ce i vune za striganje. Zivi i zdravi bili.
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#321 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

svi u napad wrote:Skeptic svaka cast na komentarima :thumbup: Niko ne reaguje na tvoje ponude- dajes 500 vrati ti 600 a ostatak sebi. To je tipicni Bosnjo- sto bi ti zaradio 100 preko njegovih ledja kad je bolje sve dati Forexu ili nekoj kockarnici. Velika vecina ce potrositi 5KM na kladionici ali jagode od 5 KM su preskupe i nezdrave. Niko nece da radi i svi bi guzovace. Prije par mjeseci dolazila na vrata zenna sa djetetom i prosi. Dva-tri puta dadnem par maraka, poslije nesto hrane i sesti put upitam je bili oprala prozore. Od tada nema je nikad vise kod nas. Skacem sa teme na temu ali mislim da su neki shvatili sta sam htio reci. Moj savjet je procitajte Skepticove komentare i pocnite raditi (hvatite se motike sto bi rekli nasi stari). No zavrsicu po onoj staroj dok je ovaca bit ce i vune za striganje. Zivi i zdravi bili.

:pasamoj:
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#322 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sportman1 »

Skeptic604 wrote:Kako volim ovakve manipulacije i praznovjerja da analiziram :lol:

"Sada udobno, od svoje kuće možete trgovati na jedinoj berzi na kojoj možete zaraditi i kada cijene rastu ali i kada cijene padaju."

Selektivna percepcija..

Novinari nisu objektivni,i trebaju se vratiti na fakultete ako su uopste i isli na iste..

Izvjestaj treba da bude ovakav..

Statistika govori da 90% ljudi koji uloze sredstva na forex-u u prvih mjesec dana bankrotiraju,nesto ostatka bankrotira nakon nekoliko mjeseci,a onaj 1% se obogati..

Sanse da bas vi koji ovo citate,dobijete zaradu od koje mozete zivjeti mjesecno su tolike da su vece sanse da ce vas grom udariti..

Zaradit se moze,ali je ekstremno tesko i rizik je ekstremno velik,bas kao u kockarnicama,ili ce biti crno ili bijelo...

Anegdote i subjektivni izvjestaji su kao sto smo ucili na fakultetima (neki nisu) su trla baba lan ceo dan sto se tice psihologije...

Ne nasjedajte na ovakve ponude jer su to cisti kapitalisti koji su kao roboti,samo zele vas novac,njih ne zanima vasa dobrota,humanost i slicno,dakle vampiri obicni..

Dakle gospodo,kad smo sve ovo culi,zeli li neko da investira u tako odlican biznis,ali to nije sve,ako ulozite i vasu kucu i auto,mi cemo vam dati fantastican kalendar za 2098 godinu,pa ko moze da odoli ?

Ovo su price kao one "travar i iscjelitelj lijeci tumore,ciroze,depresije,rakove,sve sto moderna medicina ne moze"

"jogom do zdravijeg zivota" "dnevnim trcanjem do vecih finansija" "Sabaheta vam nudi hamajlije za otklon nemira i privlacenje finansija"

:lol:

Cisti marketing i laganje...






-mos zaradit i kada cijene padaju . npr. ako u pravom trenutku kupis opcije,tkz. put opcije i to visestruko vise mores da zaradis na padu npr. cijene dionice. daleko vise nego na kapitalnoj zaradi na dionicama.
medjutim mores i da izgubis sve.

nego,ima li kod nas internet broker i za strana trzista?? iskustva??
User avatar
Skeptic604
Posts: 1385
Joined: 04/04/2013 06:19
Location: Tu sam...

#324 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Skeptic604 »

Super,evo povlacim sve sto sam rekao :thumbup:

Narode ulazite u forex,forex je sigurna investicija,odlicna zarada,za 3 godine obogatite se 8-)
sfera
Posts: 53
Joined: 05/07/2009 19:19

#325 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by sfera »

Skeptic604 wrote:Super,evo povlacim sve sto sam rekao :thumbup:

Narode ulazite u forex,forex je sigurna investicija,odlicna zarada,za 3 godine obogatite se 8-)
Pa i gubite novac na forexu zato sto se hocete obogatiti. J..e vas pohlepa.
Post Reply