Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#376 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Diverse »

Jesi li probao u zadnje vrijeme? Moje je iskustva da ne primaju prilive direktno sa crypto mjenjacnica. Da li znas neku banku kod koje moze?
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#377 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Puf »

Diverse wrote: 11/05/2021 11:00 Jesi li probao u zadnje vrijeme? Moje je iskustva da ne primaju prilive direktno sa crypto mjenjacnica. Da li znas neku banku kod koje moze?
Naga nije crypto mjenjacnica. Naga je trading platforma (koja izmedju ostalog ima i crypto), to je bitna razlika.

Nisam radio withdrawal u zadnje vrijeme, ali ne vidim nikakav problem zasto ne bi radilo. Dok ne probas neces ni znati :D, a ja probavati za tebe necu :D
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#378 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Diverse »

Puf wrote: 11/05/2021 11:09
Diverse wrote: 11/05/2021 11:00 Jesi li probao u zadnje vrijeme? Moje je iskustva da ne primaju prilive direktno sa crypto mjenjacnica. Da li znas neku banku kod koje moze?
Naga nije crypto mjenjacnica. Naga je trading platforma (koja izmedju ostalog ima i crypto), to je bitna razlika.

Nisam radio withdrawal u zadnje vrijeme, ali ne vidim nikakav problem zasto ne bi radilo. Dok ne probas neces ni znati :D, a ja probavati za tebe necu :D
Ja sam probao, ne moze. A ti nisi, tako da hvala na odgovoru, ali ocito nisi kompententan da odgovoris. Sam si je krenuo reklamirati ovdje, pa sa mislio da imas spremne odgovore. Ne pada mi na pamet da probavam kraj zilion drugih platformi na kojima sam vec.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#379 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Puf »

Diverse wrote: 11/05/2021 11:17 Ja sam probao, ne moze. A ti nisi, tako da hvala na odgovoru, ali ocito nisi kompententan da odgovoris. Sam si je krenuo reklamirati ovdje, pa sa mislio da imas spremne odgovore. Ne pada mi na pamet da probavam kraj zilion drugih platformi na kojima sam vec.
Probao si nagu i nisi uspio withdraw uraditi?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#380 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Diverse »

Puf wrote: 11/05/2021 11:29
Diverse wrote: 11/05/2021 11:17 Ja sam probao, ne moze. A ti nisi, tako da hvala na odgovoru, ali ocito nisi kompententan da odgovoris. Sam si je krenuo reklamirati ovdje, pa sa mislio da imas spremne odgovore. Ne pada mi na pamet da probavam kraj zilion drugih platformi na kojima sam vec.
Probao si nagu i nisi uspio withdraw uraditi?
Nisam Nagu, vec druge. Withdrawal sto se tice njih sigurno moze, to ne sporim, kao i kod ostalih, ali domace banke prave problem. Bar je moje iskustvo tako, mada cujem da ljudima i prolazi. To je izgledao kao lutrija, da li ce banka da pusti ili ne, a to mi previse zivaca pojede, i na tu varijantu se vise i ne oslanjam.
kiklop77
Posts: 15
Joined: 10/03/2009 15:25

#381 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by kiklop77 »

Ima li neko neki update na ovu temu? Mi u BiH smo prilično zakinuti za trgovanje na digitalnim berzama, ali to već uglavnom znate...
toska
Posts: 2979
Joined: 26/09/2016 14:08

#382 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by toska »

kiklop77 wrote: 11/08/2023 19:51 Ima li neko neki update na ovu temu? Mi u BiH smo prilično zakinuti za trgovanje na digitalnim berzama, ali to već uglavnom znate...
Ne znam na sta misliš pod digitalnim berzama, tema je Forex i nema potrebe za nestabilnim i preriskantnim kripto valutama mada većina FX brokera ima glavne u ponudi kao i metale, robe, naftu...

ništa mi nismo zakinuti kada je u pitanju trgovanje izuzev što uplatu ne možeš vršiti direktno sa deviznog već putem Skrilla i sl. i njihovih provizija, a nekada prođe i direktno brokeru putem kartica.
povlačenje novca na devizni ili kartice funkcioniše.

Mi smo zakinuti u oblasti investicionog ulaganja kod stranih brokera.

Nisam upratio temu,, nema ni potrebe, predugo sam u tome.

Za razliku od investicionog ulaganja trgovci teže daleko većim profitima, to traži puno više vremena i znanja.

Savjet, odustanite jer su šanse za profit male, a za gubitak velike.

Po svim mojim saznanjima dugoročni profit ostvaruje najviše 1% maloprodajnih trgovaca, ostali su konstantni luzeri.

Jedna od glavnih zamki je sto teoretski možete duplati račun svaki dan, i to se stvarno dešava, dok ubrzo se sve ne izgubi. Trgovanje je većini bliže kocki, takav sistem je napravljen.

Ko izbjegne zamke kocke i stekne bar 10 godina iskustva ima neke šanse.

Čuvajte se markteniga, Yt gurua i quick rich šema!
kiklop77
Posts: 15
Joined: 10/03/2009 15:25

#383 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by kiklop77 »

Hvala ti na odgovoru. Kad kažem zakinuti mislim na to da je to lakše raditi iz obližnjih zemalja...
Forex sam upoznao davno, prije 15tak godina, proučavao ali nisam trgovao. U međuvremenu se bavio drugim poslovima, a sad mi je ponovo privukao pažnju. Vidim da važe isti principi kao nekad. Potencijalni dobitak, ali i gubitak, su veliki. Ovo je mentalni posao, a najveći izazov su impulsivnost i emocije. Oprezna, razumna strategija bi mogla uspjeti, navodno :-D
Imaš li preporuku za nekog fx brokera?
toska
Posts: 2979
Joined: 26/09/2016 14:08

#384 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by toska »

Mislio sam izbrisati gornji post jer mnogima će izgledati nerealno, npr:
Po svim mojim saznanjima dugoročni profit ostvaruje najviše 1% maloprodajnih trgovaca, ostali su konstantni luzeri.
reći će "čuj 1%, pa ko bi se uopšte upuštao u tako nešto, glupost"

da, sve govori da je 1% realna procjena, možda i optimistična kada gledamo mogućnost zarade na neki duži rok npr. 3 ili 5 godina, 99% trgovaca će izgubiti dio ili prije sve uloženo.
Ko izbjegne zamke kocke i stekne bar 10 godina iskustva ima neke šanse.
"čuj min. 10 godina, pa nije nuklearna fizika, ja sam pametniji, dovoljno mi je par mjeseci"
da, treba toliki period i opet nikome ne garantuje profitabilnost.

mogu ti reći samo kojeg brokera sam ja odabrao, to je Tickmill, min. uplata-doplata je 100$,E.
postoje i drugi kvalitetni, sa više instrumenata uključujući i dionice, i mogućnosti uplate samo 5 ili 10$,E, lako će se naći na pretrazi, dostava kopija više ličnih dokumenata je obaveza kod sviju.

trgovanje dionicama, valutama, robama, indexima... je apsolutno indetično.

tu je i jedan sajt kao glavno okupljalište, samo ukucati FF u pretragu.

FX je godinama postajao sve popularniji i već milioni pojedinaca se uključuju, ali po Banci za međunarodna poravnanja (BIS) maloprodajni trgovci čine tek 5,5% tržišta.

čak i u BiH postoje puno lakši načini zarade.

p.s. preporuka za film Rogue Trader i malo pretrage kako su pojedinci u velikim bankama gubili milijarde $ u trgovanju ili samo: propast Riječke banke.
Post Reply