Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#351 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Janjicar »

triple mama wrote:sta znaci trgovanje sa sistemom poluge?
Odnos izmedju vrijednosti ugovora, t.j. izvršene operacije, i položenog iznosa da bi se ta operacija mogla izvršiti se zove financijska poluga, ili jednostavno poluga. Ako na primjer trader treba položiti 50 eura da bi otvorio poziciju od 10.000 eura, bez obzira da li se radi o kupnji ili prodaji, financijska poluga je 200:1 (10.000 / 50). Inverzna vrijednost je margina, izražena u postotku, u ovom slučaju je 0,5% (0,005 = 500/100,000). Praktično klijent pokriva samo rizik potencijalno negativnog rezultata operacije i to mu omogućava da otvori znatno jaču poziciju u odnosu na stvarno raspoloživi kapital koji investira.
Mislim da konkretno otvoris poziciju na Sell ako valuta krene gore mozes imati otvoreni poziciju sve dok gubitak ne prodje tvoj iznos na racunu i onda gubis sav novac i igra zavrsena.
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#352 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by adincebic »

Da li je fortrade.eu prevara ili je legalna brokerska kuca?
Slowdy
Posts: 24
Joined: 27/08/2016 22:21

#353 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Slowdy »

Za sve firme koje nude usluge trgovanja treba provjeriti dali su regulisani. Forexfraud ima dosta informacija o mnogim forex kucama.
U najmanju ruku potraziti dali na stranici doticne kuce stoji sta o regulciji i od strane koga.Najcesce je to Cyprus Securities and Exchange Commission (sto je koliko toliko sigurno imajuci u vidu da je Kipar u EU). Tu su i MIFID i FCA regulatori koji su mi poznati...U slucaju prevare se onda mozes obratiti regulatorima.
Inspirit
Posts: 45
Joined: 07/09/2012 17:59

#354 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Inspirit »

Ja sam procitao samo uvodni post pa da odmah odgovorim. Trgujem na forexu par godina, mislio sam takodjer napraviti jednu grupu trgovaca jer opet je u grupi lakse analizirati i pratiti nego sam, kontaktirajte me u pm da se dogovorimo.
JohnnyStulic
Posts: 2
Joined: 23/01/2017 11:02

#355 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by JohnnyStulic »

Trgujem na domacoj berzi vec godinama ali bih se prebacio na Forex. Zanima me samo da li je moguce trgovati na Forexu, a da ne idem preko brokerske kuce i na koji nacin, preko pay pala, skrilla, itd., da li je isplativo s obrzirom na eventualnu patnju sa uplatama, isplatama? Koliko sam upoznat to nije legalno, a s druge strane sam dobio info da Monet iz BL omogucava trgovinu na Forexu uz malu naknadu,a imaju ugovor sa Interactive-om.
Ako bi neko podijelio znanje i iskustvo o ovome, bio bih zahvalan.
Pozdrav
Slowdy
Posts: 24
Joined: 27/08/2016 22:21

#356 Re: RE: Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Slowdy »

JohnnyStulic wrote:Trgujem na domacoj berzi vec godinama ali bih se prebacio na Forex. Zanima me samo da li je moguce trgovati na Forexu, a da ne idem preko brokerske kuce i na koji nacin, preko pay pala, skrilla, itd., da li je isplativo s obrzirom na eventualnu patnju sa uplatama, isplatama? Koliko sam upoznat to nije legalno, a s druge strane sam dobio info da Monet iz BL omogucava trgovinu na Forexu uz malu naknadu,a imaju ugovor sa Interactive-om.
Ako bi neko podijelio znanje i iskustvo o ovome, bio bih zahvalan.
Pozdrav
Sasvim je legalno. Može samo biti nelegalno ako trgujes preko nelegalne firme. Da nemaju dozvolu za rad u nekoj zemlji,nisu regulisani...
JohnnyStulic
Posts: 2
Joined: 23/01/2017 11:02

#357 Re: RE: Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by JohnnyStulic »

Slowdy wrote:
JohnnyStulic wrote:Trgujem na domacoj berzi vec godinama ali bih se prebacio na Forex. Zanima me samo da li je moguce trgovati na Forexu, a da ne idem preko brokerske kuce i na koji nacin, preko pay pala, skrilla, itd., da li je isplativo s obrzirom na eventualnu patnju sa uplatama, isplatama? Koliko sam upoznat to nije legalno, a s druge strane sam dobio info da Monet iz BL omogucava trgovinu na Forexu uz malu naknadu,a imaju ugovor sa Interactive-om.
Ako bi neko podijelio znanje i iskustvo o ovome, bio bih zahvalan.
Pozdrav
Sasvim je legalno. Može samo biti nelegalno ako trgujes preko nelegalne firme. Da nemaju dozvolu za rad u nekoj zemlji,nisu regulisani...

Preko koje ti trgujes, informativnosti radi?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24829
Joined: 08/09/2005 20:08

#358 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Haris.ba »

Hoće funta britanska ići još dole?
Slowdy
Posts: 24
Joined: 27/08/2016 22:21

#359 Re: RE: Re: RE: Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Slowdy »

JohnnyStulic wrote:
Slowdy wrote:
JohnnyStulic wrote:Trgujem na domacoj berzi vec godinama ali bih se prebacio na Forex. Zanima me samo da li je moguce trgovati na Forexu, a da ne idem preko brokerske kuce i na koji nacin, preko pay pala, skrilla, itd., da li je isplativo s obrzirom na eventualnu patnju sa uplatama, isplatama? Koliko sam upoznat to nije legalno, a s druge strane sam dobio info da Monet iz BL omogucava trgovinu na Forexu uz malu naknadu,a imaju ugovor sa Interactive-om.
Ako bi neko podijelio znanje i iskustvo o ovome, bio bih zahvalan.
Pozdrav
Sasvim je legalno. Može samo biti nelegalno ako trgujes preko nelegalne firme. Da nemaju dozvolu za rad u nekoj zemlji,nisu regulisani...

Preko koje ti trgujes, informativnosti radi?
Trgujem preko Colmex pro iz Londona.Trgovao sam i sa 500plus,UFX.
Slowdy
Posts: 24
Joined: 27/08/2016 22:21

#360 Re: RE: Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Slowdy »

Haris.ba wrote:Hoće funta britanska ići još dole?
Teško da će ići dole nešto više. Danas su odlučili da će parlamenat morati da se pita oko načina izlaska iz EU što je pozitivno za GBP jer je većina u parlamentu za što bolje odnose sa EU. Opet 1-2% gore dole na kraći rok uvjek može da se desi mimo svih pretpostavki i eventualnih faktora.Meni je lično funta najinteresantnija za trgovanje. Dosta prati USD pa kad on jača jača i funta a i jačanje finansijskog sektora takođe puno utiče.Puno se kreće na kratkim vremenskim periodima.
Slowdy
Posts: 24
Joined: 27/08/2016 22:21

#361 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Slowdy »

Evo danas industrijski DOW indeks dosegao 20 000 poena. Prvi put u istoriji.

Ima li neko da zna šta je to ECN, DDN, acounnt?
Slowdy
Posts: 24
Joined: 27/08/2016 22:21

#362 Re: RE: Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Slowdy »

Haris.ba wrote:Hoće funta britanska ići još dole?
Jesi vido funte danas ?[emoji6]
User avatar
Haris.ba
Posts: 24829
Joined: 08/09/2005 20:08

#363 Re: RE: Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Haris.ba »

Slowdy wrote:
Haris.ba wrote:Hoće funta britanska ići još dole?
Jesi vido funte danas ?[emoji6]
U odnosu na euro vratila se na vrijednost od prije mjesec dana. Ja mislio da će ići još dole. Jedino da Tramp pošalje neki ludi tvit Terezi Mej. :D
Slowdy
Posts: 24
Joined: 27/08/2016 22:21

#364 Re: RE: Re: RE: Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Slowdy »

Haris.ba wrote:
Slowdy wrote:
Haris.ba wrote:Hoće funta britanska ići još dole?
Jesi vido funte danas ?[emoji6]
U odnosu na euro vratila se na vrijednost od prije mjesec dana. Ja mislio da će ići još dole. Jedino da Tramp pošalje neki ludi tvit Terezi Mej. :D
Neće rekao je više da tvituje [emoji1]
guverner97
Posts: 25
Joined: 05/04/2017 22:27

#365 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by guverner97 »

Sta mislite da li je bolje trgovati sa indexima? p.s. da ozivimo malo temu
guverner97
Posts: 25
Joined: 05/04/2017 22:27

#366 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by guverner97 »

placa li se porez na zaradu ostvarenu putem forexa?
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#367 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by zavezata-vreca »

Placa novalic uzima 27 %.
ucenik1234
Posts: 930
Joined: 06/11/2012 22:10

#368 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by ucenik1234 »

Kojeg brokera preporucujete za forex ?
User avatar
loodiak
Posts: 13
Joined: 18/12/2003 00:00

#369 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by loodiak »

Kako poceti proucavati forex? Cuo sam za babypips, neki forex, trading zone, ... ali ne znam gdje pronaci recimo baby pips pa da pocnem proucavati, sta mi preporucujete za početak, gdje pronaci babypips i ovo ostalo sto sam nabrojao..
Lp
ucenik1234
Posts: 930
Joined: 06/11/2012 22:10

#370 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by ucenik1234 »

Vidim zamrla tema, trguje li iko na Forexu aktivno, ipak se svasta desava usljed COVID-19.

Preko kojeg brokera trgujete, koji je minimalni desposit? OVo bih poceo ganjati, ali mi niti jedan broker ne djeluje previse pouzdano, ili su velike naknade, ili je velik min. depozit ili nepozdano stranica djeluje.
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#371 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Puf »

ucenik1234 wrote: 09/05/2021 13:14 Vidim zamrla tema, trguje li iko na Forexu aktivno, ipak se svasta desava usljed COVID-19.

Preko kojeg brokera trgujete, koji je minimalni desposit? OVo bih poceo ganjati, ali mi niti jedan broker ne djeluje previse pouzdano, ili su velike naknade, ili je velik min. depozit ili nepozdano stranica djeluje.
Brate registruj se na : Naga

Ja koristim Nagu za trgovanje i do sada nisam imao nikakvih problema
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#372 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Diverse »

Kako povlacis pare sa Naga-e? Glavni problem, pa ako moze pojasnjenje, hvala!
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#373 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Puf »

Diverse wrote: 11/05/2021 10:18 Kako povlacis pare sa Naga-e? Glavni problem, pa ako moze pojasnjenje, hvala!
Imas brdo nacina, prvi je direktno na karticu sa kojom si uplatio (nisam ovo testirao), drugi je na bankovni racun (uslov za ovo je uradis prije toga uplatu sa bankovnog racuna i automatski ti se taj racun doda na account) , treca opcija je na neki od ewalleta, trenutno podrzani su sljedeci : https://prnt.sc/12sp2i9
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#374 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Diverse »

Puf wrote: 11/05/2021 10:50
Diverse wrote: 11/05/2021 10:18 Kako povlacis pare sa Naga-e? Glavni problem, pa ako moze pojasnjenje, hvala!
Imas brdo nacina, prvi je direktno na karticu sa kojom si uplatio (nisam ovo testirao), drugi je na bankovni racun (uslov za ovo je uradis prije toga uplatu sa bankovnog racuna i automatski ti se taj racun doda na account) , treca opcija je na neki od ewalleta, trenutno podrzani su sljedeci : https://prnt.sc/12sp2i9
Ne moze ni na karticu, ni na bankovni racun, ne daju banke. Mislio sam da je njihova prednost sto smislili neki nacin, zato sam pitao. Dakle, taj problem ostaje i kod njih :sad:
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#375 Re: Da li ima neko ko trguje FOREX aktivno?

Post by Puf »

Diverse wrote: 11/05/2021 10:53
Ne moze ni na karticu, ni na bankovni racun, ne daju banke. Mislio sam da je njihova prednost sto smislili neki nacin, zato sam pitao. Dakle, taj problem ostaje i kod njih :sad:
Kako mislis ne daju banke, o cemu pricas?

Ja kako skontah sta ti napisa, ti bi da povlacis pare a da nije banka, jedino ti mogu u koverti onda poslati :-) , evo ti jednostavan nacin, posaljes na ewallet (skrill) i onda posaljes sebi na devizni racun. Nema sanse da ti ne prodje transakcija, zato mi nije jasno "ne daju banke"
Post Reply