Drvopromet - Mercator

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Locked
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#301 Re: Drvopromet - Mercator

Post by chuchumbamayumbe »

neki wrote:
gerberica wrote:Udjem ja juce u Drvopromet kod katedrale da nesto kupim,jedna me uposlenica svo vrijeme prati kao da sam terorista.Ja pozurim,natrpam manje nego sto bih inace,dodjem na kasu kad tamo smrknuta kasirka me docekuje.Meni doslo da sve ostavim i odem.Ipak pozdravljam,ona ne dize glavu,kuca li kuca.Na kraju platim,ona me onako odvratno gleda i ja se pozdravim i preko vrata.Mislim da ja vise tamo uci necu.Pa mogla je bar se pozdraviti ako nista drugo majka mu stara.
Napominjem da smo sin i ja u to vrijeme bili jedini u marketu,a sada mi je jasno zasto je to tako. :run:
Strasno, kasirka se nije pozdravila :shock: pa dokle ovo ide...predlazem javni bojkot DP-a jer kasirke sute
Nije u pitanju samo pozdrav, da li si pročitao post?
:roll:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#302 Re: Drvopromet - Mercator

Post by StupskaBitanga »

ih sada kada se belgijski Delizahe odnosno maxi počne širiti po SA
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#303 Re: Drvopromet - Mercator

Post by neki »

chuchumbamayumbe wrote:
neki wrote:
gerberica wrote:Udjem ja juce u Drvopromet kod katedrale da nesto kupim,jedna me uposlenica svo vrijeme prati kao da sam terorista.Ja pozurim,natrpam manje nego sto bih inace,dodjem na kasu kad tamo smrknuta kasirka me docekuje.Meni doslo da sve ostavim i odem.Ipak pozdravljam,ona ne dize glavu,kuca li kuca.Na kraju platim,ona me onako odvratno gleda i ja se pozdravim i preko vrata.Mislim da ja vise tamo uci necu.Pa mogla je bar se pozdraviti ako nista drugo majka mu stara.
Napominjem da smo sin i ja u to vrijeme bili jedini u marketu,a sada mi je jasno zasto je to tako. :run:
Strasno, kasirka se nije pozdravila :shock: pa dokle ovo ide...predlazem javni bojkot DP-a jer kasirke sute
Nije u pitanju samo pozdrav, da li si pročitao post?
:roll:
Jesam...90 % posta se odnosi na mutavu kasirku
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#304 Re: Drvopromet - Mercator

Post by chuchumbamayumbe »

neki wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
neki wrote: Strasno, kasirka se nije pozdravila :shock: pa dokle ovo ide...predlazem javni bojkot DP-a jer kasirke sute
Nije u pitanju samo pozdrav, da li si pročitao post?
:roll:
Jesam...90 % posta se odnosi na mutavu kasirku
Da, ali si ti naglasio
Strasno, kasirka se nije pozdravila
ali nije samo strašno to što je kasirka nije pozdravila. Ustvari, nije ništa od toga strašno, ali je veoma loše prema kupcu.
Nije tu samo stvar pozdrava, niti je kasirka mutava.
Da je moja firma, imala bi još jednu šansu da se preokrene za 180 stepeni, inače bi dobila otkaz.
--usnee--
Posts: 214
Joined: 25/10/2010 18:49

#305 Re: Drvopromet - Mercator

Post by --usnee-- »

Po najnovijem saznanju VELIKI Mercator ostavlja 80+ ljudi bez posla zatvarajući 5+ radnji koje mu se nisu pokazale dovoljno profitabilne za njegov naum. Toliko o basnoslovnim zaradama i iskorištavanju radnika. Ove radnje su vjerovatno i prije preuzimanja imale slican profit (ili je to zahvaljujući famoznim artiklima koje je Mercator ubacio u ponudu tipa M a izbacio one domaće) tako da su čisto služile za ostvarivanje prihoda ljudima koji su radili u njima, a i sa ovakvim poslovanjem ipak se nisu gasile tako da su barem radna mjesta bila sigurna što SLO nije briga. Kako nisu uspjeli ostvariti očekivanu dobit u tim radnjama tako su u fazi povlačenja iz istih a radnici NADAM SE neće biti primljeni u DP tj. Top Markete jer su im puna usta bila hvaljenja Mercatora i pljuvanja DP a gdje su barem bili sigurni za radno mjesto. :dance: :run:
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#306 Re: Drvopromet - Mercator

Post by sadmire »

--usnee-- wrote:Po najnovijem saznanju VELIKI Mercator ostavlja 80+ ljudi bez posla zatvarajući 5+ radnji koje mu se nisu pokazale dovoljno profitabilne za njegov naum. Toliko o basnoslovnim zaradama i iskorištavanju radnika. Ove radnje su vjerovatno i prije preuzimanja imale slican profit (ili je to zahvaljujući famoznim artiklima koje je Mercator ubacio u ponudu tipa M a izbacio one domaće) tako da su čisto služile za ostvarivanje prihoda ljudima koji su radili u njima, a i sa ovakvim poslovanjem ipak se nisu gasile tako da su barem radna mjesta bila sigurna što SLO nije briga. Kako nisu uspjeli ostvariti očekivanu dobit u tim radnjama tako su u fazi povlačenja iz istih a radnici NADAM SE neće biti primljeni u DP tj. Top Markete jer su im puna usta bila hvaljenja Mercatora i pljuvanja DP a gdje su barem bili sigurni za radno mjesto. :dance: :run:
iskreno se nadam da su i radnici bili predmet ugovora o poslovnoj saradnji izmedju DP-a i Merkatora i da nece tek tako ostati na ulici.
Valjda je tim ugovorom predvidjeno sta se desava sa radnicima u slucaju zatvaranja pojedinih objekata!?
--usnee--
Posts: 214
Joined: 25/10/2010 18:49

#307 Re: Drvopromet - Mercator

Post by --usnee-- »

Septik wrote:
sadmire wrote:iskreno se nadam da su i radnici bili predmet ugovora o poslovnoj saradnji izmedju DP-a i Merkatora i da nece tek tako ostati na ulici.
Valjda je tim ugovorom predvidjeno sta se desava sa radnicima u slucaju zatvaranja pojedinih objekata!?
Predviđeno je... NOGA
Radnici su mogli birati (bar na podrucju Sa kantona) da li ostati u DP u ili preci u Mercator i to je predviđeno ugovorom, a sada ce ostati na ulici sa punim ustima hvale za Mercator. Tako da nije sve onako savrseno kako neki dizu Mercator, svaki je privatnik prica za sebe ali dok ljudi imaju platu sigurnu koliku toliku onda se ne gleda svaka sitnica. :run:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#308 Re: Drvopromet - Mercator

Post by chengaba »

gerberica wrote:Udjem ja juce u Drvopromet kod katedrale da nesto kupim,jedna me uposlenica svo vrijeme prati kao da sam terorista.Ja pozurim,natrpam manje nego sto bih inace,dodjem na kasu kad tamo smrknuta kasirka me docekuje.Meni doslo da sve ostavim i odem.Ipak pozdravljam,ona ne dize glavu,kuca li kuca.Na kraju platim,ona me onako odvratno gleda i ja se pozdravim i preko vrata.Mislim da ja vise tamo uci necu.Pa mogla je bar se pozdraviti ako nista drugo majka mu stara.
Napominjem da smo sin i ja u to vrijeme bili jedini u marketu,a sada mi je jasno zasto je to tako. :run:
Živim pored tog DP-a (između Katedrale i onog parkića), i prije sam stalno tu kupovao, ali fakat zbog one žute kasirke i još jedne odem u triput dalji Hoše ili Amko.
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#309 Re: Drvopromet - Mercator

Post by gerberica »

chengaba wrote:
gerberica wrote:Udjem ja juce u Drvopromet kod katedrale da nesto kupim,jedna me uposlenica svo vrijeme prati kao da sam terorista.Ja pozurim,natrpam manje nego sto bih inace,dodjem na kasu kad tamo smrknuta kasirka me docekuje.Meni doslo da sve ostavim i odem.Ipak pozdravljam,ona ne dize glavu,kuca li kuca.Na kraju platim,ona me onako odvratno gleda i ja se pozdravim i preko vrata.Mislim da ja vise tamo uci necu.Pa mogla je bar se pozdraviti ako nista drugo majka mu stara.
Napominjem da smo sin i ja u to vrijeme bili jedini u marketu,a sada mi je jasno zasto je to tako. :run:
Živim pored tog DP-a (između Katedrale i onog parkića), i prije sam stalno tu kupovao, ali fakat zbog one žute kasirke i još jedne odem u triput dalji Hoše ili Amko.
O tome ja i pisem,nije samo sto se nije pozdravila vec su neljubazne do bola.Malo ljubaznosti nista ih ne kosta,a nama mnogo znaci.Tako i tjeraju musterije,a poslije kao nema musterija.
hamuss
Posts: 29
Joined: 02/11/2011 17:04

#310 Re: Drvopromet - Mercator

Post by hamuss »

Mezopotamija wrote:Kolika je sad plata trgovaca u merkatoru? Ja nacuh oko 750 KM? Pa jel ili nije tacna informacija, ako ima neko da prosvijeli :D

pa kolika je plata,to ti niko nemoze tacno reci jer varira.Dobro je sto daje regres hvala im,ali nije dobro sto daju na pika karticu a kad koristis godisnji skida sa plate pljacka pa haj takva drzava pa im to dozvoljava.
hamuss
Posts: 29
Joined: 02/11/2011 17:04

#311 Re: Drvopromet - Mercator

Post by hamuss »

Nemojte kriviti kasirke ni najmanj,ja radim u dp merkatoru.Pitam vas dali biste vi bili ljubazni da radite dvokratno ,od 07 do 12 ili jedan zavisno od radnje i sefova pa odes kuci i dodzes u 17 ,18 ili 19 sati pa do 22,sata.Placa ti prevoz za jednu smjenu a odradi se dvije kad moras dva puta doci i otici.Kazu dobro u merkatoru lazu ko god kaze,mozda jest ako ima babo radi ali drugacije nikako.Smanjio platu a ubacio prevoz i kao neki nocni sat malo staza i dodze ti plata opet kao i normalno sto je bila.ALI DVOKRATNO RADITI PA NIKO NEZNA KAKO JE TO GROZNO, POGOTOVOA KADA STE DALJE I NEMATE PREVOZ PA KRUZITE PO ZENICI DOK TI NE BUDE VRIJEME PONOVO NA POSAO, VISE SE POJEDE VES STO ZARADIS, DOK KAFU, DOK SENDVIC J... DNEVNICU TAKVU HVALA.Kazu nesmije se pricati o merkatoru tajne prijete odkazom ko prica zasto?pa zato da se nebi naculo kakav je sistem rada KRIMINAL LLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEE A MALE PLATE VISE NA PIKU P...U DOBIJES PA TROSI KOD NNJIH I OPET HRANA NEMA RADNJE ODJECE I OBUCE U ZENICI
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#312 Re: Drvopromet - Mercator

Post by mahalas505 »

hamuss wrote:Nemojte kriviti kasirke ni najmanj,ja radim u dp merkatoru.Pitam vas dali biste vi bili ljubazni da radite dvokratno ,od 07 do 12 ili jedan zavisno od radnje i sefova pa odes kuci i dodzes u 17 ,18 ili 19 sati pa do 22,sata.Placa ti prevoz za jednu smjenu a odradi se dvije kad moras dva puta doci i otici.Kazu dobro u merkatoru lazu ko god kaze,mozda jest ako ima babo radi ali drugacije nikako.Smanjio platu a ubacio prevoz i kao neki nocni sat malo staza i dodze ti plata opet kao i normalno sto je bila.ALI DVOKRATNO RADITI PA NIKO NEZNA KAKO JE TO GROZNO, POGOTOVOA KADA STE DALJE I NEMATE PREVOZ PA KRUZITE PO ZENICI DOK TI NE BUDE VRIJEME PONOVO NA POSAO, VISE SE POJEDE VES STO ZARADIS, DOK KAFU, DOK SENDVIC J... DNEVNICU TAKVU HVALA.Kazu nesmije se pricati o merkatoru tajne prijete odkazom ko prica zasto?pa zato da se nebi naculo kakav je sistem rada KRIMINAL LLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEE A MALE PLATE VISE NA PIKU P...U DOBIJES PA TROSI KOD NNJIH I OPET HRANA NEMA RADNJE ODJECE I OBUCE U ZENICI
Da je neka normalnija situacija u drzavi, vjerovatno moj komentar na ovo napisano bi bilo, niko te ne tjera da radis tu, pa samim tim podrazumjevas se da budes ljubazan. ALI, posto ovakvo tretiranje radnika u trgovinama izgleda postalo praksa u svim vecim lancima(samo da dodam da nista nije bolja situacija ni u Konzumu, mozda i gora), onda stvarno imam razumjevanja za radnike. I ne vidim da ce ista promijeniti u budnocnosti, pravi robovlasnicki kapitalizam :dance: :bih: .
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#313 Re: Drvopromet - Mercator

Post by StupskaBitanga »

a šta je zapravo caka sa tim top marketima?
--usnee--
Posts: 214
Joined: 25/10/2010 18:49

#314 Re: Drvopromet - Mercator

Post by --usnee-- »

StupskaBitanga wrote:a šta je zapravo caka sa tim top marketima?
Kako mislis sta je caka ?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#315 Re: Drvopromet - Mercator

Post by The 51st State »

StupskaBitanga wrote:a šta je zapravo caka sa tim top marketima?
radnje koje nisu predmet ugovora izmedju dp i merkatora, tj. dp-ove radnje, posto su i brend ugovorom ustupili.
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#316 Re: Drvopromet - Mercator

Post by neki »

Prije nepuna 3 mjeseca si pisao/la ovo:
hamuss wrote:Esvaka ti caast kad neko ima da zna sta se radi upravo tako ,sam sto se u zenici i 01.01.12 radio od 12-20 sramota nadam se da u merkatoru nece moci ,oni imaju svoje dostojanstvo i rad nema u njh igre sa zakonm samo regularno,neka svako zna kako se kod Jakuba radi robovlasnistvo sa nasih ledza kule i gradove gradi,ja mosteno ni ficu nemogu kupiti.A sto robe fali nece merkator cijeli asortiman SL-a smece, bibite neke sa kosova,likvala dedic sira itd,samo izbacuju hce kvalitet i neka mi smo se naplacali tog sl proizvoda da nikada nije bilo nivelacije na te artikle samo plati.
hamuss wrote:Kolega dragistvarno sam se razocarala u tvje rijeci,prvo ti nemas pojma tko cijeni radnike ,i nemas pojma sta je dp nemoj bezveze da pises jer si stvarno glupi rdzak jakubov ili njegov hamal.HVALA I NA....M I TEBE I DP I OPET HVALA.Malo jes vulgarn ali seres s tim dp-omi previse branis kad ja sve znam ,i osjetila sam na svojoj kozi 100 i jos nest odkaza dp u zenici izvrsio,a merkator mislim i vjerujem nijedan.opet HVALA
A sad ovo:
hamuss wrote:Nemojte kriviti kasirke ni najmanj,ja radim u dp merkatoru.Pitam vas dali biste vi bili ljubazni da radite dvokratno ,od 07 do 12 ili jedan zavisno od radnje i sefova pa odes kuci i dodzes u 17 ,18 ili 19 sati pa do 22,sata.Placa ti prevoz za jednu smjenu a odradi se dvije kad moras dva puta doci i otici.Kazu dobro u merkatoru lazu ko god kaze,mozda jest ako ima babo radi ali drugacije nikako.Smanjio platu a ubacio prevoz i kao neki nocni sat malo staza i dodze ti plata opet kao i normalno sto je bila.ALI DVOKRATNO RADITI PA NIKO NEZNA KAKO JE TO GROZNO, POGOTOVOA KADA STE DALJE I NEMATE PREVOZ PA KRUZITE PO ZENICI DOK TI NE BUDE VRIJEME PONOVO NA POSAO, VISE SE POJEDE VES STO ZARADIS, DOK KAFU, DOK SENDVIC J... DNEVNICU TAKVU HVALA.Kazu nesmije se pricati o merkatoru tajne prijete odkazom ko prica zasto?pa zato da se nebi naculo kakav je sistem rada KRIMINAL LLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOMMMMMMMMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEE A MALE PLATE VISE NA PIKU P...U DOBIJES PA TROSI KOD NNJIH I OPET HRANA NEMA RADNJE ODJECE I OBUCE U ZENICI
Hamus jarane ne zamjeri ali ti si prototip blentavog Bosnje, i dok smo takvi bolje u ovoj drzavi nismo ni zasluzili
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#317 Re: Drvopromet - Mercator

Post by chengaba »

Ma nije stvar ni u neljubaznosti, znam da svako ima problema na poslu, nego ta majkem' kao da po 4 ručka dnevno pravi, kad god dođem da mi otkuca na kasu priča sa ovom na drugoj kasi šta se dinstalo, šta ima na pijaci, pa trudna ova-ona. Onda kad nema nikoga uzmu bezveze hodati za mnom kroz samoposlugu... :roll:
I isto kao da na intervjuu za posao uzimaju samo najsporije, u svakom DP-u ufati se red iza mene dok mi otkuca hljeb i mlijeko.
I da ne spominjem da mi u životu nisu vratili onih 5 feninga. Hoću svojih 5 feninga!!! :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#318 Re: Drvopromet - Mercator

Post by StupskaBitanga »

ako smo se razumjeli
Drvopromet zapravo prodaje brend Mercatoru(DP markete) i dobre markete a vamo s druge strane ponovo kreće u maloprodaju sa novim brendom Top market
Zar to nije malo suludo?
--usnee--
Posts: 214
Joined: 25/10/2010 18:49

#319 Re: Drvopromet - Mercator

Post by --usnee-- »

StupskaBitanga wrote:ako smo se razumjeli
Drvopromet zapravo prodaje brend Mercatoru(DP markete) i dobre markete a vamo s druge strane ponovo kreće u maloprodaju sa novim brendom Top market
Zar to nije malo suludo?
Ne prodaje DP nista, iznajmljivanje je druga stvar... Da bi razlikovali markete koji su pod zakup dati Mercatoru od onih kojima upravlja DP naziv ovih kojima DP upravlja se mijenja u Top Markete i ne pokrece se nista ponovo jer nisu sve radnje ni bile date u zakup nego samo one koje je Mercator htio uzeti pod najam, nekih 7+ radnji je ostalo DP u i sad ove sto vracaju
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#320 Re: Drvopromet - Mercator

Post by StupskaBitanga »

na kraju će mercator vraćati sve više radnji :-)
united bosnae
Posts: 480
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#321 Re: Drvopromet - Mercator

Post by united bosnae »

Ne znam sta se desava i dali sam u krivu ali mi se cini kako u posljednje vrijeme na policama Merkatora ima sve vise proizvoda iz susjedne nam Srbije - Made in Serbia. Ne zelim ulaziti u to sta ko preferira, samo se pitam dali je doslo do nekih promijena u poslovanju Merkatora sto za rezultat ima povecan broj proizvoda iz Srbije.
Takoder nadam se, da ako je ovo tacno, da to nije na ustrb proizvoda iz BiH jer se koliko mi se cini Merkator obavezao da mora imati minimum 30% domacih proizvoda na svojim policama.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#322 Re: Drvopromet - Mercator

Post by Not My Idea »

15. ce radnici Mercatora dobit regres :)
to je mnogim radnicima koji su bili u DPu prvi put u zivotu.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#323 Re: Drvopromet - Mercator

Post by drndalo »

united bosnae wrote:Takoder nadam se, da ako je ovo tacno, da to nije na ustrb proizvoda iz BiH jer se koliko mi se cini Merkator obavezao da mora imati minimum 30% domacih proizvoda na svojim policama.
Jel' se ti zaje*avas, ili ozbiljno...? :lol: Odavno bolje provale ne cuh... Ko ce ih natjerati da to sto negdje mozda i pise provedu ? Nasi politicari ? Inspekcija ? :run:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#324 Re: Drvopromet - Mercator

Post by StupskaBitanga »

ja im samo zamjeram i ljut sam kad sam vidio da su izbacili gold flips i ubacili onaj timi :x
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#325 Re: Drvopromet - Mercator

Post by drndalo »

Trgovina je to, mi ne znamo bas koliko ko kome tu daje, sto javno, sto tajno, pa odatle proizilazi i zarada... Ili bi barem trebala proizilaziti...
Locked