Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6688
Joined: 19/07/2010 16:37

#3751 Re: Raiffeisen banka

Post by Quaresma »

Da se nadovezem i ja u ovu pricu s negativnim iskustvima, odnosno da kucnem u drvo i kazem da ja nisam imao gotovo nikakvih problema sa njima, osim jednog problema, kada sam na Otoci uzeo ono Uniqua osiguranje, i htio sam to osiguranje nakon par mjeseci da ukinem u poslovnici na Alipasinom, gdje mi je šalteruša rekla da mogu taj ugovor otkazati samo u toj poslovnici gdje sam potpisao taj ugovor. I vratim se na Otoku i tako prenesem to sta mi je ta rekla iz poslovnice na AP, kaze ova da to uopste nije istina i da sam ja mogao i imao pravo u bilo kojoj poslovnici otkazati taj ugovor, jer se radi o jednoj banci, i zena mi otvoreno rekla da mi ta salterusa nije htjela otkati ugovor jer je bila neodgovorna i lijena.

A sto se tice recimo od pozitivnih iskustava sa njima, realno prvo RMB aplikacija, kad saljem pare sa svom racuna nekome ko ima isto racun u RF, novac lijeze momentalno. Pogotovo mi je sad ova zgodna stvar sa kontaktima, inace rijetko novac nosam sa sobom, skidam po cenera kad trebam na kafu, a sad ni to jer uvijek uplatim nekome od drustva novac preko ove opcije i ja rahat. U novcaniku mi sad samo ove kartice, licna, vozacka, od teretane...

I da jos jedna je situacija bila dok sam studirao, moji mi poslali para bilo je preko 500 joja, šalteruša je bila pogriješila, poslala skroz nekoj drugoj osobi sa istim imenom i prezimenom Ćaća mi nije rekao odmah da je posloa novac, a nisam ni ja provjeravao stanje racuna, nakon 2-3 dana od slanja novca kad sam pogledao stanje racuna i vidio da nema para. I ćaća otišao nakon tih 2-3 dana i da provjeri šta je u pitanju i tako skontali da se taj propust desio i prebacili su novac na moj racun. A taj lik kome su sjele pare izgleda nije ni znao da ih je dobio :D kako mi stari reče valjda da je on svukao te pare, ova šalteruša bi morala iz svog džepa izdvojiti šolde.

E sad, ovo zadnje je za poslovnicu u Bihacu, mozda ovde samo losa iskustva se pisu za Sarajevo :D

Generalno meni su ok, imaju lijepih šalteruša, pa valjda ja zažmirim na neke stvari :D
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#3752 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

Quaresma wrote: 30/04/2021 22:23 Generalno meni su ok, imaju lijepih šalteruša, pa valjda ja zažmirim na neke stvari :D
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
shape of despair
Posts: 3104
Joined: 09/04/2008 18:41

#3753 Re: Raiffeisen banka

Post by shape of despair »

u poslovnici na vilsu sve plavke skoro. al ne padam na to. kad mi naupadne da mi za obicnu uplatnicu transakciju ukradu 4 markice odma joj kazem,opecataj sva 4 lista
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#3754 Re: Raiffeisen banka

Post by TinNBANFL »

Da li ima nekih problema sa placanjem sa Visa RF banke? Pokusavam kupiti Rakuten VIKI i odbija mi konstanto a sredstva na racunu imam
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#3755 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

TinNBANFL wrote: 06/05/2021 14:13 Da li ima nekih problema sa placanjem sa Visa RF banke? Pokusavam kupiti Rakuten VIKI i odbija mi konstanto a sredstva na racunu imam
Aha. Zovi banku nek ti privremeno skinu blokadu da mozes platiti...
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#3756 Re: Raiffeisen banka

Post by bjelic »

TinNBANFL wrote: 06/05/2021 14:13 Da li ima nekih problema sa placanjem sa Visa RF banke? Pokusavam kupiti Rakuten VIKI i odbija mi konstanto a sredstva na racunu imam
ja sam također imao problema sa plaćanjem online i sa visom i mastercardom. Kad sam se žalio banci tražili su da potpišem izjavu da preuzimam na sebe odgovornost od eventualnih zloupotreba sto sam odbio jer je u sklopu paketa osiguranje kartica.
Nakon toga sam primjetio da mi je mastercard "otključan" i da transakcije rade sa mastercard karticom dok visa i dalje ne može. Ako imas mastercard probaj možda su sta mijenjali.
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#3757 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

bjelic wrote: 06/05/2021 14:22
TinNBANFL wrote: 06/05/2021 14:13 Da li ima nekih problema sa placanjem sa Visa RF banke? Pokusavam kupiti Rakuten VIKI i odbija mi konstanto a sredstva na racunu imam
ja sam također imao problema sa plaćanjem online i sa visom i mastercardom. Kad sam se žalio banci tražili su da potpišem izjavu da preuzimam na sebe odgovornost od eventualnih zloupotreba sto sam odbio jer je u sklopu paketa osiguranje kartica.
Nakon toga sam primjetio da mi je mastercard "otključan" i da transakcije rade sa mastercard karticom dok visa i dalje ne može. Ako imas mastercard probaj možda su sta mijenjali.
I jesi potpisao??

EDIT: sad procitah da nisi, naravno... kako su oni to samo lijepo smislili, nesposobnjakovici nesposobni :-)
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#3758 Re: Raiffeisen banka

Post by bjelic »

[/quote]
I jesi potpisao??

EDIT: sad procitah da nisi, naravno... kako su oni to samo lijepo smislili, nesposobnjakovici nesposobni :-)
[/quote]

hahahah nisam nisam, kao ubjedjivali su me da ce za max mjesec biti implementiran 3dsecure i mobitel autentifikacija, a to je bilo prije, pa evo sad ce skoro pola godine :) uglavnom mastercard radi bez problema unazad dva mjeseca. Eh sada da li su mi otključali tu karticu ili su šta mijenjali u sistemu samo za mastercard to ne znam.
User avatar
zubi
Posts: 5150
Joined: 16/07/2009 00:27

#3759 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

bjelic wrote: 06/05/2021 14:33 hahahah nisam nisam, kao ubjedjivali su me da ce za max mjesec biti implementiran 3dsecure i mobitel autentifikacija, a to je bilo prije, pa evo sad ce skoro pola godine :) uglavnom mastercard radi bez problema unazad dva mjeseca. Eh sada da li su mi otključali tu karticu ili su šta mijenjali u sistemu samo za mastercard to ne znam.
Da, u novembru su to obecali implementirati a sada maj... jos malo pa da godisnjicu proslavimo :run:
k4mi
Posts: 306
Joined: 12/02/2013 10:57

#3760 Re: Raiffeisen banka

Post by k4mi »

Uvode digitalne poslovnice a bankomati im (polu)prazni stoje. 3 bankomata obidjem koji su mi blizu jedan ne radi, na jednom maksimalno 200KM na drugom maksimalno 400KM...
dek
Posts: 536
Joined: 28/02/2005 23:53

#3761 Re: Raiffeisen banka

Post by dek »

Vidim sad naplaćuju i vođenje avista računa, 4 KM mjrsečno.

Navodno moraš otvoriti neki vid štednje pa onda ne plaćaš naknadu. Može li neko ukratko reći objasniti koji su mogući oblici štednje, i šta preporučujete. kamata mi nije toliko bitna, više da ne pkaćam ovu glupu naknadu te da sa što manje ograničenja mogu raspolagati sredstvima na računu.
nekome
Posts: 2924
Joined: 17/05/2011 10:41

#3762 Re: Raiffeisen banka

Post by nekome »

dek wrote: 15/05/2021 09:47 Vidim sad naplaćuju i vođenje avista računa, 4 KM mjrsečno.

Navodno moraš otvoriti neki vid štednje pa onda ne plaćaš naknadu. Može li neko ukratko reći objasniti koji su mogući oblici štednje, i šta preporučujete. kamata mi nije toliko bitna, više da ne pkaćam ovu glupu naknadu te da sa što manje ograničenja mogu raspolagati sredstvima na računu.
otkad to?
nista, prebaciti u drugu banku gdje ne naplacuju
dek
Posts: 536
Joined: 28/02/2005 23:53

#3763 Re: Raiffeisen banka

Post by dek »

Mislim od marta da je to krenulo.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#3764 Re: Raiffeisen banka

Post by TheHound »

dek wrote: 15/05/2021 09:47 Vidim sad naplaćuju i vođenje avista računa, 4 KM mjrsečno.

Navodno moraš otvoriti neki vid štednje pa onda ne plaćaš naknadu. Može li neko ukratko reći objasniti koji su mogući oblici štednje, i šta preporučujete. kamata mi nije toliko bitna, više da ne pkaćam ovu glupu naknadu te da sa što manje ograničenja mogu raspolagati sredstvima na računu.
Ako imas otvoren racun kod njih i uz to otvoris avista stedni moras dodatno placati 4KM?
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#3765 Re: Raiffeisen banka

Post by bjelic »

TheHound wrote: 17/05/2021 09:22
dek wrote: 15/05/2021 09:47 Vidim sad naplaćuju i vođenje avista računa, 4 KM mjrsečno.

Navodno moraš otvoriti neki vid štednje pa onda ne plaćaš naknadu. Može li neko ukratko reći objasniti koji su mogući oblici štednje, i šta preporučujete. kamata mi nije toliko bitna, više da ne pkaćam ovu glupu naknadu te da sa što manje ograničenja mogu raspolagati sredstvima na računu.
Ako imas otvoren racun kod njih i uz to otvoris avista stedni moras dodatno placati 4KM?
koliko znam, da ako imaš neki paket računa, vođenje štednog je besplatno. Ja imam čini mi se trendi paket i plaćam samo njega, a imam i avista štedni.
Dodatno otvorio u BBI avista štedni troškovi otvaranja 5 KM i nema troškova vođenja računa, a gledao sam i druge banke i sve naplaćaju mjesečno održavanje za štedne račune.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#3766 Re: Raiffeisen banka

Post by programerAnel »

Koristim zadnjih 10 godina.

Plata u firmi redovno liježe bez ikakvih problema, realno svi dobiju platu isti dan ali ja sutra, nisam analizirao razlog zbog kog se to dešava,
problem sa freelancerima i porezima, porijeklom novca, svake godine redovno nazovu šalju obrazac koji je potrebno da popunim o porijeklu novca, potpišem i nema više teme o "sufinansiranju terorizma i pranju novca".

Najveći nedostaci : m-Plati nikad nisu uspjeli da mi podese nekoliko puta odlazio u banku i na kraju dam im telefon evo de vi podesite. Vazda zaglavi na onom koraku kad uneseš novu lozinku i odeš potvrdi, vrti vrti vrti i zatvori aplikaciju. ( kao da komunikacija sa serverom zeza ).

SMS info o odlivu, nekoliko puta tražio da dobijem SMS nakon isplate sa računa, pokušali jednom na šalteru da aktiviraju uslugu, nakon toga po svakom pozivu me ubijeđivali da mi to ne treba, jer imam njihov RMB .

Situacija od prošle sedmice, bio u Srbiji na službenom putu, svratio u radnju kupio nešto ( naravno nema mobilnih podataka / nemam interneta ) . Strepio do prve benzinske fato besplatan wifi da se logujem i vidim koliko su mi skinuli sa računa.
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#3767 Re: Raiffeisen banka

Post by tusk »

Da li je moguce imati 2 racuna u ovoj banci?
Neki hvale neki kude sto se tice freelancinga, navodno posrednicke banke skidaju dosta, istina ili?
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#3768 Re: Raiffeisen banka

Post by programerAnel »

tusk wrote: 18/05/2021 07:24 Da li je moguce imati 2 racuna u ovoj banci?
Neki hvale neki kude sto se tice freelancinga, navodno posrednicke banke skidaju dosta, istina ili?
Ja nikada nisam imao problem a bavim se freelancingom zadnjih xx godina, nikada mi novac nije bio zaključan ( ON HOLD ) niti bilo šta slično, zaista su dobri što se toga tiče, sa druge strane ako te pozovu i pitaju o novcu ustupi informacije i nećeš imati probleme. Inače imam informaciju da bi banke najradije sve nas koji radimo putem paypal servisa najradije škartirali.
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#3769 Re: Raiffeisen banka

Post by tusk »

programerAnel wrote: 18/05/2021 07:48
Ja nikada nisam imao problem a bavim se freelancingom zadnjih xx godina, nikada mi novac nije bio zaključan ( ON HOLD ) niti bilo šta slično, zaista su dobri što se toga tiče, sa druge strane ako te pozovu i pitaju o novcu ustupi informacije i nećeš imati probleme. Inače imam informaciju da bi banke najradije sve nas koji radimo putem paypal servisa najradije škartirali.
Nije kod mene paypal, adsense je. A cuo sam da dosta raje ima problema zbog paypala. Hvala u svakom slucaju.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#3770 Re: Raiffeisen banka

Post by programerAnel »

tusk wrote: 18/05/2021 07:52
programerAnel wrote: 18/05/2021 07:48
Ja nikada nisam imao problem a bavim se freelancingom zadnjih xx godina, nikada mi novac nije bio zaključan ( ON HOLD ) niti bilo šta slično, zaista su dobri što se toga tiče, sa druge strane ako te pozovu i pitaju o novcu ustupi informacije i nećeš imati probleme. Inače imam informaciju da bi banke najradije sve nas koji radimo putem paypal servisa najradije škartirali.
Nije kod mene paypal, adsense je. A cuo sam da dosta raje ima problema zbog paypala. Hvala u svakom slucaju.
Definitivno bi svakoga savjetovao da sve što ga zanima pita van banke, nivo poznavanja šalteruša pa čak i voditelja poslovnica o paypalu je 0% .
Nekoliko puta sam slao upite na mail i tražio ko im je najstručniji za paypal gdje bi tražio usluge konsultinga na koji način se zaštiti od SCAM-a , neovlaštenog povlačenja novca putem paypala sa računa al uvjek bi odgovor pronašao negdje drugo
User avatar
nepass1
Posts: 9658
Joined: 06/07/2017 07:35

#3771 Re: Raiffeisen banka

Post by nepass1 »

nekome wrote: 15/05/2021 10:12
dek wrote: 15/05/2021 09:47 Vidim sad naplaćuju i vođenje avista računa, 4 KM mjrsečno.

Navodno moraš otvoriti neki vid štednje pa onda ne plaćaš naknadu. Može li neko ukratko reći objasniti koji su mogući oblici štednje, i šta preporučujete. kamata mi nije toliko bitna, više da ne pkaćam ovu glupu naknadu te da sa što manje ograničenja mogu raspolagati sredstvima na računu.
otkad to?
nista, prebaciti u drugu banku gdje ne naplacuju
Mislim da ce to sve banke uvesti, bar ove vece
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#3772 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

nepass1 wrote: 22/05/2021 09:44
nekome wrote: 15/05/2021 10:12
dek wrote: 15/05/2021 09:47 Vidim sad naplaćuju i vođenje avista računa, 4 KM mjrsečno.

Navodno moraš otvoriti neki vid štednje pa onda ne plaćaš naknadu. Može li neko ukratko reći objasniti koji su mogući oblici štednje, i šta preporučujete. kamata mi nije toliko bitna, više da ne pkaćam ovu glupu naknadu te da sa što manje ograničenja mogu raspolagati sredstvima na računu.
otkad to?
nista, prebaciti u drugu banku gdje ne naplacuju
Mislim da ce to sve banke uvesti, bar ove vece
U stvari, svim bankama je u cilju da uzmeš paket usluga, a ne pojedinačno svaku uslugu.
Avista račun je obično uključen u svaki paket.
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#3773 Re: Raiffeisen banka

Post by tnt-tunja »

Zna li neko cijenu najjeftinijeg paketa za obrtnike i sta je sve uključeno u paket?
Miki73
Posts: 21
Joined: 25/03/2021 15:43

#3774 Re: Raiffeisen banka

Post by Miki73 »

Zasto mi je blokirana kartica,a vazi do 2022 radi se o rajfajzen banci..danas je blokirana,a ne znam zasto.Da nije mozda neki pokušaj kradje,jel se nekom desavalo slicno
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#3775 Re: Raiffeisen banka

Post by Hyperthalamus »

Obicno je nesto tako u pitanju, sistem im prepozna sumnjive pokusaje i blokira karticu. Ako te nisu zvali da provjere sta je u pitanju, zvat ce te...ili ti njih nazovi...meni su nakon poziva u roku od sat-dva odblokirali.
Post Reply