Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
brucos1203
Posts: 24
Joined: 06/10/2011 22:37

#4126 Re: Raiffeisen banka

Post by brucos1203 »

Pozdrav svima

Samo da kažem da još uvijek nisam dobila VISA debitnu karticu koja je istekla 31.12.2021. godine. O tome sam pisala na ovom forumu negdje u februaru. Bili su mi rekli da će biti u martu, ali sam prošle sedmice dobila odgovor da oni imaju problema sa štampanjem ili sa plastikom za VISA kartice. U medjuvremenu mi dadoše MASTERCARD debitnu.

Da li je iko primijetio da ne radi internet bankarstvo bar 10 dana. Kažu ne znaju kad će se popraviti. Uđeš u svoju stranicu, a tamo nema ništa, nema tabele, prikazuje samo zaglavlje na vrhu.
madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#4127 Re: Raiffeisen banka

Post by madridista15 »

brucos1203 wrote: 16/06/2022 12:54 Pozdrav svima

Samo da kažem da još uvijek nisam dobila VISA debitnu karticu koja je istekla 31.12.2021. godine. O tome sam pisala na ovom forumu negdje u februaru. Bili su mi rekli da će biti u martu, ali sam prošle sedmice dobila odgovor da oni imaju problema sa štampanjem ili sa plastikom za VISA kartice. U medjuvremenu mi dadoše MASTERCARD debitnu.

Da li je iko primijetio da ne radi internet bankarstvo bar 10 dana. Kažu ne znaju kad će se popraviti. Uđeš u svoju stranicu, a tamo nema ništa, nema tabele, prikazuje samo zaglavlje na vrhu.
Ljudi, imam i ja sličan problem.

Nedavno popunio online formular, lijepo naveo da mi treba VISA debitna kartica i jutros mi ljudi dadoše Mastercard karticu :-)

Nisam na prvu ni obratio pažnju, tek kad sam kući došao sam skontao o čemu se radi.

Šta da radim, da li da zatvaram tek otvoreni račun ili?
User avatar
druzeljubiva
Posts: 285
Joined: 19/03/2008 13:03
Location: Sarajevo

#4128 Re: Raiffeisen banka

Post by druzeljubiva »

brucos1203 wrote: 16/06/2022 12:54 Pozdrav svima

Samo da kažem da još uvijek nisam dobila VISA debitnu karticu koja je istekla 31.12.2021. godine. O tome sam pisala na ovom forumu negdje u februaru. Bili su mi rekli da će biti u martu, ali sam prošle sedmice dobila odgovor da oni imaju problema sa štampanjem ili sa plastikom za VISA kartice. U medjuvremenu mi dadoše MASTERCARD debitnu.

Da li je iko primijetio da ne radi internet bankarstvo bar 10 dana. Kažu ne znaju kad će se popraviti. Uđeš u svoju stranicu, a tamo nema ništa, nema tabele, prikazuje samo zaglavlje na vrhu.
Meni je dosla neki dan nova VISA debitna kartica na adresu jer stara istice ovaj mjesec. Ne znam zasto tebi prave problem :?
Takodje i internet bankarstvo radi. Ne znam je li bilo problema par dana prije, ali danas nisam imala nikakvih problema.
brucos1203
Posts: 24
Joined: 06/10/2011 22:37

#4129 Re: Raiffeisen banka

Post by brucos1203 »

Ne prave samo meni problem. Znam jos nekoliko ljudi kojima takodjer nisu izdali VISA karticu i cekaju je već par mjeseci.

Mozda treba dobra veza ili mozda treba biti sluzbenik te banke? :D
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#4130 Re: Raiffeisen banka

Post by Almir_ »

Pozdrav najbolje forumu.
Imam problem,tocio gorivo na samousluznoj BP sredstva povucena a gorivo nije natoceno.
Bezinska pumpa ceka da mi se vrate sredstva na racun.
RB nece da povuce sredstva na racun bez garancije,da nece traziti poslije.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#4131 Re: Raiffeisen banka

Post by crveni_makovi »

Meni je jedanput naplacena usluga na automatu za javni prevoz u inostranstvu i prije nego sto sam mogla upisati novu dopunu za prevoz za karticu automat je ostao bez struje. To je otprilike kao kad uplatis to gorivo a iz nekog razloga ga ne uspijes nasuti u vozilo. Placena usluga koju nisi dobio. Mjesecima sam cekala da javni prevoznik rasknjizi tu uplatu i sve dok se to nije desilo banka mi je drzala rezervaciju za taj novac.
printy4911
Posts: 89
Joined: 05/10/2013 12:33

#4132 Re: Raiffeisen banka

Post by printy4911 »

Kažu u Raiffeisen banci, štedna knjižica ukinuta kao dokument.

Kako to sad funkcioniše, koji je dokaz o uplatama i isplatama?
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#4133 Re: Raiffeisen banka

Post by sale07 »

printy4911 wrote: 16/06/2022 19:07 Kažu u Raiffeisen banci, štedna knjižica ukinuta kao dokument.

Kako to sad funkcioniše, koji je dokaz o uplatama i isplatama?
Jel to samo kod njih ili misle generalno?
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#4134 Re: Raiffeisen banka

Post by bumerangss »

sale07 wrote: 16/06/2022 22:16
printy4911 wrote: 16/06/2022 19:07 Kažu u Raiffeisen banci, štedna knjižica ukinuta kao dokument.

Kako to sad funkcioniše, koji je dokaz o uplatama i isplatama?
Jel to samo kod njih ili misle generalno?
Ja sam u drugoj banci i ne bih pristao na to!!!
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4135 Re: Raiffeisen banka

Post by Velkoski »

meni su uredno poslali novi visu, a i internet bankarstvo radi

možda ste samo maleri :mrgreen:
brucos1203
Posts: 24
Joined: 06/10/2011 22:37

#4136 Re: Raiffeisen banka

Post by brucos1203 »

A možda lažljivci rade kao operateri na kontakt telefonu Raiffeisen banke 081929292 pa meni govore da ne prave visa kartice trenutno i da ne radi int. bankarstvo.
nekome
Posts: 2924
Joined: 17/05/2011 10:41

#4137 Re: Raiffeisen banka

Post by nekome »

printy4911 wrote: 16/06/2022 19:07 Kažu u Raiffeisen banci, štedna knjižica ukinuta kao dokument.

Kako to sad funkcioniše, koji je dokaz o uplatama i isplatama?
Dafuq
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#4138 Re: Raiffeisen banka

Post by Ironmen »

madridista15 wrote: 16/06/2022 13:24
brucos1203 wrote: 16/06/2022 12:54 Pozdrav svima

Samo da kažem da još uvijek nisam dobila VISA debitnu karticu koja je istekla 31.12.2021. godine. O tome sam pisala na ovom forumu negdje u februaru. Bili su mi rekli da će biti u martu, ali sam prošle sedmice dobila odgovor da oni imaju problema sa štampanjem ili sa plastikom za VISA kartice. U medjuvremenu mi dadoše MASTERCARD debitnu.

Da li je iko primijetio da ne radi internet bankarstvo bar 10 dana. Kažu ne znaju kad će se popraviti. Uđeš u svoju stranicu, a tamo nema ništa, nema tabele, prikazuje samo zaglavlje na vrhu.
Ljudi, imam i ja sličan problem.

Nedavno popunio online formular, lijepo naveo da mi treba VISA debitna kartica i jutros mi ljudi dadoše Mastercard karticu :-)

Nisam na prvu ni obratio pažnju, tek kad sam kući došao sam skontao o čemu se radi.

Šta da radim, da li da zatvaram tek otvoreni račun ili?
Tako je i kod mene bilo odma posle nove godine, stigla mi Mastercard i planirao ici zatvoriti racun i prebaciti platu u drugu banku na VISU, u medjuvremenu mi dodje poruka kako se izvinjavaju i da je Master privremeno dok ne stigne moja VISA i tek nakon sigurno 3 mjeseca stigla mi je kuci na adresu VISA a ova MASTER automatski prestala da vazi.
madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#4139 Re: Raiffeisen banka

Post by madridista15 »

Ironmen wrote: 18/06/2022 23:40
madridista15 wrote: 16/06/2022 13:24

Ljudi, imam i ja sličan problem.

Nedavno popunio online formular, lijepo naveo da mi treba VISA debitna kartica i jutros mi ljudi dadoše Mastercard karticu :-)

Nisam na prvu ni obratio pažnju, tek kad sam kući došao sam skontao o čemu se radi.

Šta da radim, da li da zatvaram tek otvoreni račun ili?
Tako je i kod mene bilo odma posle nove godine, stigla mi Mastercard i planirao ici zatvoriti racun i prebaciti platu u drugu banku na VISU, u medjuvremenu mi dodje poruka kako se izvinjavaju i da je Master privremeno dok ne stigne moja VISA i tek nakon sigurno 3 mjeseca stigla mi je kuci na adresu VISA a ova MASTER automatski prestala da vazi.
E hvala ti. Sutra cu ih nazvati da vidim hoce li isto uraditi i s mojom karticom.
Hans123
Posts: 84
Joined: 17/07/2017 17:29

#4140 Re: Raiffeisen banka

Post by Hans123 »

Ima neko iskustva s kreditom u Raiffeisen banci, koliko im je vremenski potrebno od obrade papira pa sve do uplate novca na racun. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4141 Re: Raiffeisen banka

Post by Velkoski »

kako je moguće da su svi operateri stalno zauzeti već dva dana? hello? :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#4142 Re: Raiffeisen banka

Post by liaar »

2017-te u RFB imao račun, bio student i tako otišao u poslovnicu na Skenderiji, naglasila mi teta da kao student neću plaćati mjesečnu naknadu, meni bilo odlično. Prvih par mjeseci koristio karticu i bilo kako mi je rečeno, kasnije je nisam ni koristio, još par mjeseci nakon toga odem na bankomat, tamo stanje -20 KM.

Tad nekad počnem i raditi, zbog nekih drugih razloga odem da zatvorim račun. Znači dug uredno vraćen, plaćene sve usluge i zatvoren račun. CRK ne pokazuje nigdje tih 20 KM.


Preskočimo sad u 2022, otvoren račun u novembru 2021 opet, zbog firme u kojoj radim. Odem sredinom Juna 2022 da podnesem zahtjev za limit, hladno mi odbiju zahtjev uz obrazloženje "u našem sistemu ste imali dugovanje od 20 KM par mjeseci u 2017-toj godini"
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#4143 Re: Raiffeisen banka

Post by bjelic »

Da li je neko uradio reprogramiranja stambenog sa promjenjive na fiksnu stopu. Kakvu ponudu ste dobili.
goran06
Posts: 8
Joined: 08/09/2020 17:29

#4144 Re: Raiffeisen banka

Post by goran06 »

Moze li neko iskusan objasniti :?
Kad placam racune preko Raiffeisen mobilnog bankarstva, gdje se unosi poziv na broj? Nigdje nema polje za unos.. a ako ja placam racun za nekog drugog da li je negdje potrebno upisati njegovo ime ili moje :?:
BijesniPuz
Posts: 172
Joined: 05/07/2020 08:13

#4145 Re: Raiffeisen banka

Post by BijesniPuz »

Zavisi kakve racune placas..
Ako je recimo bh telecom ili elektroprivreda, stavljas samo broj racuna pod "Svrha uplate" i mozes staviti ime i prezime u donje polje
Primjer kod elektroprivrede broj racuna izgleda ovako 104-041996-27072 . Najbitniji su ti ovi brojevi jer kad njima stigne uplata na ovaj broj racuna oni automatski znaju koji je to racun i na cije ime se vodi.
Ja redovno placam za sebe i za tetku racune preko svoga racuna i nikakvih problema nema..


E sad da ja pitam jedno pitanje...
AKo imam Visa Magic shoping karticu i da je kupljeno nesto na rate.. ako bi ja sad odjednom uplatio sav iznos koji je ostao (nekoliko rata) da li bi automatski se to uracunalo da je isplacen dug..
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#4146 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

goran06 wrote: 08/08/2022 13:10 Moze li neko iskusan objasniti :?
Kad placam racune preko Raiffeisen mobilnog bankarstva, gdje se unosi poziv na broj? Nigdje nema polje za unos.. a ako ja placam racun za nekog drugog da li je negdje potrebno upisati njegovo ime ili moje :?:
Moraš ići na "uplata javnih prihoda", samo oni imaju poziv na broj.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2353
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4147 Re: Raiffeisen banka

Post by moon_walker_90 »

Dzontra_Volta wrote: 08/08/2022 13:27
goran06 wrote: 08/08/2022 13:10 Moze li neko iskusan objasniti :?
Kad placam racune preko Raiffeisen mobilnog bankarstva, gdje se unosi poziv na broj? Nigdje nema polje za unos.. a ako ja placam racun za nekog drugog da li je negdje potrebno upisati njegovo ime ili moje :?:
Moraš ići na "uplata javnih prihoda", samo oni imaju poziv na broj.
Uplata javnih prihoda ide za recimo kazne(MUP), uplata vrtica,fakulteta i slicno, a racuni struje,vode,smeća itd idu preko obicnog placanje u zemlji, samo unutar svrhe naloga uplate navesti referencu, ja prepisem recimo i period od do ukoliko ima
Robot231
Posts: 63
Joined: 19/10/2021 06:42

#4148 Re: Raiffeisen banka

Post by Robot231 »

Pozz ljudi,
Sta mislite o ovome: https://raiffeisenbank.ba/formular/onli ... VaHNcqk7QE

Ovo je neka ponuda za neki klub paket. Sve osobe do 26 godina starosti mogu aplicirate. Koliko sam skontao, vodjenje racuna je besplatno. Da li neko zna nesto vise o ovome? Ja imam 25 godina trenutno. Da li ce mi banka ukinuti ovaj paket kada napunim 26 godina?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#4149 Re: Raiffeisen banka

Post by Hyperthalamus »

Robot231 wrote: 12/08/2022 01:15 Pozz ljudi,
Sta mislite o ovome: https://raiffeisenbank.ba/formular/onli ... VaHNcqk7QE

Ovo je neka ponuda za neki klub paket. Sve osobe do 26 godina starosti mogu aplicirate. Koliko sam skontao, vodjenje racuna je besplatno. Da li neko zna nesto vise o ovome? Ja imam 25 godina trenutno. Da li ce mi banka ukinuti ovaj paket kada napunim 26 godina?
Mjesec dana prije isteka važenja Ugovora Raiffeisen CLUB paketa (koji je uslovljen sticanjem 26. godine života) Banka će pismenim putem poslati obavijest klijentu o datumu dospijeća i ponuditi mu novi Paket proizvoda/modela. U slučaju da se klijent ne izjasni o prihvatanju novog Paketa proizvoda/modela, nastaviće korištenje pojedinačnih proizvoda navedenih u ovim Opštim uslovima, a Banka će za sve pojedinačne proizvode i usluge koje se koriste iz Paketa, naplaćivati pojedinačno naknade, u skladu sa važećom standardnom Tarifom. Paket se može zatvoriti i prijevremeno (prije isteka perioda važenja) ako Klijent podnese zahtjev za zatvaranje Raiffeisen CLUB paketa u poslovnici.
ivan-tz
Posts: 313
Joined: 15/07/2012 16:45

#4150 Re: Raiffeisen banka

Post by ivan-tz »

Imam jedan problem da mi se kartica iz nekog razloga odbija u online kupovini.
Imao sam Raiffeisen studentsku onu karticu do odredjenog perioda kada mi je prešla na onu klasicnu karticu da mi naplaćuju jer sam premasio te godine u kojoj dozvoljavaju besplatno koristenje i naplacuju mi onu mobilnu app i sve sto ide uz to.

Uglavnom, kroz godine posjedovanja, koristio sam tu karticu za placanje nekih online stvari. Najcesce preko paypala, a o nekad i direktno preko kartice i uvijek je bilo sve okej.
Zadnji put sam plaćao nesto krajem proslog mjeseca i tada je sve bilo okej.
Danas pokusam platiti nesto preko paypala i dobijem da nije moguce. Pokusam i direktno preko kartice, dobijem cak i onu lozinku na mobitel koju Raiffeisen automatski posalje na telefonaki broj kako bi potvrdio identitet na neki nacin i kada sam klikno da potvrdim dobijem opet poruku the transaction could not be processed. Sto bi znacilo zapravo da nije do paypala kako sam shvatio nego ocito do kartice cim ne moze ni direktno da se kupi preko kartice.

Da li je neko imao iskustva sa time i zna li sta bi mogao biti razlog ovome?
Da li moze biti problem povezan sa nekom stranicom sa kojom sam nesto iz proslosti kupovao ili nesto tako? Nista mi ddrugo ne pada na pamet.
Novca naravno ima mnogo vise nego sto treba za tu uplatu.
Post Reply