Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#1 Raiffeisen banka - sve o tome

Post by bjelic »

treba da dobijem ovih dana shopping karticu.
gdje se sve moze kupovati na rate u sarajevu sa ovom karticom.
User avatar
gradskadjeca
Posts: 472
Joined: 01/07/2009 10:00

#2 Re: raiffeisen shopping kartica

Post by gradskadjeca »

bjelic wrote:treba da dobijem ovih dana shopping karticu.
gdje se sve moze kupovati na rate u sarajevu sa ovom karticom.
:x


http://raiffeisenbank.ba/templates/defa ... iskovi.pdf
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#3 Re: raiffeisen shopping kartica

Post by bjelic »

gradskadjeca wrote:
bjelic wrote:treba da dobijem ovih dana shopping karticu.
gdje se sve moze kupovati na rate u sarajevu sa ovom karticom.
:x


http://raiffeisenbank.ba/templates/defa ... iskovi.pdf
da ali ima li neko praktičnog iskustva sa trgovinama.
sigurno da ovi spiskovi nisu updatovani ili ti ga azurirani :)
coco chanel
Posts: 35
Joined: 30/05/2011 05:25

#4 Raiffeisen banka

Post by coco chanel »

Nisam znala da u doticnoj banci ne daju limite i ne odobravaju kredite osobama koje su zaposlene u str,szr i sl.Cak i ako si stalno zaposlen i plata ti uredno bude na racunu svakog 5-og u mjesecu.Odem danas sa namjerom prvi put da uzmem limit kad ono nemoze.Ogorcena!!Da li je iko imao slicno iskustvo?
Definitivno cu zatvoriti racun i preci u drugu banku!Svakog mjeseca trajnim nalogom mi se skine 200 maraka sa tekuceg racuna koje idu na stedni racun,oni naravno zaradjuju na mom orocenom novcu,a ja znaci nemogu dici limit ni pod tackom razno!!FUJ! :x
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5 Re: Raiffeisen banka

Post by KatarinaKosaca »

Toj sam banci rekla.. zbogom zauvijek prije 4 godine..
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#6 Re: Raiffeisen banka

Post by arman1 »

Sve su iste, sa malim nijansama.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Raiffeisen banka

Post by karanana »

sve su iste. eto recite alternativu.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#8 Re: Raiffeisen banka

Post by terra_incognita »

Da li je neko dobio od RB ponudu da izmiri pola duga po kreditu ili kartici odjednom i da mu se ostatak halali ?

Ono što mi je čudno u ovoj ponudi je da se ne može izdati pismena ponuda, sve ide samo telefonom.
Tako da sam malo skeptična.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#9 Re: Raiffeisen banka

Post by Dr.Mr.Fr. »

Ja se odavno riješio te futave banke, najbolji dan u životu....svima bih preporucio isto :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#10 Re: Raiffeisen banka

Post by dadoka84 »

Fuj banka... odnos prema klijentima katastrofalan. Problemi sa uplatama sa banke na banku, pogresna svrha uplate, sredstva nisu prispjela, kasnjenje prispjeca po 4-5 dana. Zavlacenje sa njihove strane i ostale gadosti. Da ne pominjem guzve u poslovnicama.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#11 Re: Raiffeisen banka

Post by Dr.Mr.Fr. »

Vrhunac je kada neko na +35 u gužvetini izvuce VIP karticu i ovi ga na šalteru propuste preko reda....


...ja vala ne želim da budem tako diskriminiran za svoje pare nema šanse :D
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#12 Re: Raiffeisen banka

Post by gurabija78 »

a dje cemo?
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#13 Re: Raiffeisen banka

Post by dadoka84 »

sve je to u pet deka :D
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#14 Re: Raiffeisen banka

Post by gurabija78 »

znam, zato i nema neke svrhe o tome polemisati... da valja, ne bi se zvala banka....
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#15 Re: Raiffeisen banka

Post by Henry Chinaski »

dadoka84 wrote:sve je to u pet deka :D
Slazem se ali i ja sa rfz imam najgora iskustva.
doktor78
Posts: 2985
Joined: 14/09/2006 11:02

#16 Re: Raiffeisen banka

Post by doktor78 »

Rijesio ih se prije 3-4 mjeseca.
Kap koja je prelila casu je bio pokusaj podizanja kredita. Iako godinama preko te banke redovno primam i platu i topli obrok, zatrazili su mi hrpu dokumentacije, izmedju ostalog i racune od placenih komunalnih usluga! Odem u drugu banku sa kojom do tad nisam imao nista, isti iznos kredita dobijem samo uz kopiju licne karte i CIPS-ov obrazac. Time su me "kupili" i ,iako nisam morao,od tad sam postao njihov redovni klijent.
S druge strane, Raiffeisen ima najbolje kamate na stednju, a dobar im je model tzv. slobodne stednje: pare su ti orocene, ali ipak mozes da ih podizes (ili ulazes jos) uz neku manju proviziju.
Dakle, racun u banci i sve sto ide uz to (internet/mobilno bankarstvo, kartice i.t.d.) obavezno izabrati neku drugu banku.
Stednja- Raiffeisen.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#17 Re: Raiffeisen banka

Post by terra_incognita »

Taj model štednje nije specifičan samo za RB, postoji i u drugim bankama, a vista štednja
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

terra_incognita wrote:Da li je neko dobio od RB ponudu da izmiri pola duga po kreditu ili kartici odjednom i da mu se ostatak halali ?

Ono što mi je čudno u ovoj ponudi je da se ne može izdati pismena ponuda, sve ide samo telefonom.
Tako da sam malo skeptična.
Taj dio sa "halaljivanjem" mi jako smrdi, budi jako oprezan, da nije neka navlakusa tipa "Koprivica" trejda...? Nema niko kome su oni ista halali, pa ne nasjedaj... Sve sto predobro zvuci da bi bilo istinito, obicno nije istinito...
doktor78 wrote:S druge strane, Raiffeisen ima najbolje kamate na stednju, a dobar im je model tzv. slobodne stednje: pare su ti orocene, ali ipak mozes da ih podizes (ili ulazes jos) uz neku manju proviziju.
Mora da se salis sa kamatama na stednju... Skinuli su ih toliko da ih vise ne isplati ni spominjati... Ima boljih kamata kome treba... Manje popularnih banaka... Pa makar i razgodio istu sumu na 3-4 razne banke nego sav taj novac odjednom dati Raiffeisenu...
terra_incognita wrote:Taj model štednje nije specifičan samo za RB, postoji i u drugim bankama, a vista štednja
Ovdje si nesto pomijesao, jer a-vista je standardna stednja koju mozes kad hoces dici i uplatiti u 100% iznosu, i inace je sa najmanjom kamatom... Kod Raiffeisen-a je to vec odavno 0%... Jedina a-vista kod Raiffaisen-a koja ima neku + kamatu je na tekucem racunu... Stednja je nema... Samo orocenja imaju neku + kamatu...

Dr.78 je spomenuo nesto drugo, sto se kod njih zove "Slobodna stednja", a podrazumijeva orocenje na 12, 24, 36 mjeseci, sa minimalnom uplatom npr. 500 EUR, i nekom kamatom od npr. 3% za to vrijeme, a da za to vrijeme mozes dizati dio glavnice ili dodatno uplacivati... Caka je u tome da sada ima ogranicenje dizanja od max. 20% glavnice mjesecno bez naknade, a preko toga s naknadom...

Kada su tu promjenu uveli, ja sam fino svoju pristojnu stednju koja je kod njih bila >3 godine orocena bas tako (Slobodno), podigao bez razmisljanja... Zasto ? Prije toga je uslov za podizanje Slobodne bio da mogu da dizem sve osim 500 KM/EUR, koje minimalno moraju ostati nedodirljive do kraja... Kamata pristojna 3.3% na 36 mjeseci, ali ja pare mogu dici kad hocu, npr. kada mi izleti povoljan auto od 5600 EUR, a ja imam na knjizici 10000... Dignem koliko mi treba i to zavrsim, na resto para mi ide opet kamata... Sa novim pravilom, ja bih taj mjesec mogao dici samo 2000 od svoje glavnice, bez naknade, a naknada na dizanje viska bi mi bila veca od kamate... E ne dam da me za moje pare neko vuce za nos, pare mi orocene, a jos mi i naknadu naplacuju... :x

Nasao sam u drugoj banci i bolju kamatu, i slicne uslove, kojima sam se ja malo prilagodio, i posto je manje poznata od ovih, napravio sam disperziju rizika pa sam ih poslao na 4 strane, ali kod njih vise nisu...

Tako da sam se stednje kod njih kotarisao poodavno, svjesno... Platu jos primam preko njih, navikao sam, tu mi nisu losi, imaju veliku mrezu bankomata na koju sam navikao kad mi treba lova, a u svim drugim situacijama ih izbjegavam... Svjesno... Limit za minus imam, iz vremena prije krize, kad su ga davali i sakom i kapom, ali mi na svu srecu ne treba...
coco chanel wrote:Nisam znala da u doticnoj banci ne daju limite i ne odobravaju kredite osobama koje su zaposlene u str,szr i sl.Cak i ako si stalno zaposlen i plata ti uredno bude na racunu svakog 5-og u mjesecu.Odem danas sa namjerom prvi put da uzmem limit kad ono nemoze.Ogorcena!!Da li je iko imao slicno iskustvo?
Definitivno cu zatvoriti racun i preci u drugu banku!Svakog mjeseca trajnim nalogom mi se skine 200 maraka sa tekuceg racuna koje idu na stedni racun,oni naravno zaradjuju na mom orocenom novcu,a ja znaci nemogu dici limit ni pod tackom razno!!FUJ! :x
Sto se prekoracnja u minus tice, i bolje ti je da su ti to zabranili, digli su i tu kamatu na minus, pa bi te samo jos vise pljackali... Ako ti bas treba posuditi pare, bolje ti je uzeti nenamjenski kredit na npr. 12 mjeseci, nego im 12 mjeseci vracati minus s kartice...

A sto se promjene banke tice, ako nadjes neku koja ce te manje pljackati, biti ljubaznija pri tome, i tebi zavrsavati ono za sta ti je potrebna, podrzavam...! Na zalost, sve je to u blizu, 5-10 deka... :-)
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#19 Re: Raiffeisen banka

Post by Mjesanac »

Raiffeisen banku preporucujem da izbjegavate, pravo se kretenski ponasaju prema svojim klijentima. Moja stara ih je nedavno poslala u pm i prebacila se u NLB. Ja sam u Intesi jer necu da ostavljam pare Njemcima i Austrijancima koji ih izvoze iz ove drzave, umjesto da ih koriste kao pokretac ekonomije.
coco chanel
Posts: 35
Joined: 30/05/2011 05:25

#20 Re: Raiffeisen banka

Post by coco chanel »

Kakva su Vasa iskustva sa NLB i Sparkasse bankom?
coco chanel
Posts: 35
Joined: 30/05/2011 05:25

#21 Re: Raiffeisen banka

Post by coco chanel »

Mjesanac wrote:Raiffeisen banku preporucujem da izbjegavate, pravo se kretenski ponasaju prema svojim klijentima. Moja stara ih je nedavno poslala u pm i prebacila se u NLB. Ja sam u Intesi jer necu da ostavljam pare Njemcima i Austrijancima koji ih izvoze iz ove drzave, umjesto da ih koriste kao pokretac ekonomije.
Ili mozda Intesa??
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#22 Re: Raiffeisen banka

Post by terra_incognita »

Mjesanac wrote: Ja sam u Intesi jer necu da ostavljam pare Njemcima i Austrijancima koji ih izvoze iz ove drzave, umjesto da ih koriste kao pokretac ekonomije.
Radije talijanima :D
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#23 Re: Raiffeisen banka

Post by vesna555 »

Čuj ne daju ti limit? E svašta!
Ja sam u hypu nekih 7 godina, ne volim ih, da se razumijemo, ali ja sam samo dobila obavijest da imam limit koji mogu ili ne moram koristiti i koji se ukida automatski za 6 mjeseci ako se ne koristi. A niti primam platu preko njih, niti išta, samo eto imam taj tekući račun za neke transakcije, doduše imala sam redovne uplate/isplate, pa možda zbog tog, ali sami od sebe mi dali limit.
Imam i u UC banci račun, oni su mi super jer imam bankomat na svakih 10 metara :lol: , bila jednom na šalteru i to danas, sama ja, nigdje gužve :D
RF koristim samo za internet plaćanje i ne volim ih jer su nesposobni i vaik im je gužva, po pola sata čekam uvijek.
coco chanel
Posts: 35
Joined: 30/05/2011 05:25

#24 Re: Raiffeisen banka

Post by coco chanel »

terra_incognita wrote:
Mjesanac wrote: Ja sam u Intesi jer necu da ostavljam pare Njemcima i Austrijancima koji ih izvoze iz ove drzave, umjesto da ih koriste kao pokretac ekonomije.
Radije talijanima :D
Evo sad bas nesto cackam na netu oko Intesa banke.Vidim imaju i ovu neku novu karticu s kojom mozes kupovati na rate,limit odobren nakon prve plate i sl..Moracu malo obici ove poslovnice.Jer nikad neznas sta se moze desiti i kad ti moze novac zatrebati.A na ove iz Raiffeisen banke se ocito nemogu osloniti
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#25 Re: Raiffeisen banka

Post by Mjesanac »

terra_incognita wrote:
Mjesanac wrote: Ja sam u Intesi jer necu da ostavljam pare Njemcima i Austrijancima koji ih izvoze iz ove drzave, umjesto da ih koriste kao pokretac ekonomije.
Radije talijanima :D
znas kako se ono kaze, od dva zla biras manje :D
Post Reply