Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#3851 Re: Raiffeisen banka

Post by kazo »

Je li moguce da mi novac nestaje sa racuna? :-D

Ostavio nedavno 30 KM na racunu za online kupovinu, udjem nakon par dana preko aplikacije kad na racunu 20 KM. Nigdje u transakcijama nema tih 10 KM, a nisam karticu izvadio iz novcanika u medjuvremenu.

Prije 2 dana podignem sve sto sam imao na racunu dodjem kuci kad -4 KM na racunu, danas opet provjerim jer sam ocekivao neku uplatu -6 KM na racunu.

Opet nema nikakvih transakcija u aplikaciji :-?

Sad naletim na ovo. Možda sam i ja meta ovih napada :D
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /211006141
nekome
Posts: 2937
Joined: 17/05/2011 10:41

#3852 Re: Raiffeisen banka

Post by nekome »

mora banka imati uvid u to gdje je novac otisao, ako nemaju oni kradu
Omerlatas
Posts: 100
Joined: 01/05/2020 13:56

#3853 Re: Raiffeisen banka

Post by Omerlatas »

Pozdrav, da li imate problema sa transakcijama ? Tj. ne mogu kupovati trenutno, kontam da nije neki problem opet, jer su nedavno imali ?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3854 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

Omerlatas wrote: 08/10/2021 19:23 Pozdrav, da li imate problema sa transakcijama ? Tj. ne mogu kupovati trenutno, kontam da nije neki problem opet, jer su nedavno imali ?
ponekad online
Omerlatas
Posts: 100
Joined: 01/05/2020 13:56

#3855 Re: Raiffeisen banka

Post by Omerlatas »

perfect_guy wrote: 08/10/2021 19:50
Omerlatas wrote: 08/10/2021 19:23 Pozdrav, da li imate problema sa transakcijama ? Tj. ne mogu kupovati trenutno, kontam da nije neki problem opet, jer su nedavno imali ?
ponekad online
Upravo sad mislim ? Pokušavao izvršiti neke transakcije online, ali ne radi, a ne vidim nikakvo obavještenje na njihovoj stranici.
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#3856 Re: Raiffeisen banka

Post by bjelic »

Omerlatas wrote: 08/10/2021 19:52
perfect_guy wrote: 08/10/2021 19:50

ponekad online
Upravo sad mislim ? Pokušavao izvršiti neke transakcije online, ali ne radi, a ne vidim nikakvo obavještenje na njihovoj stranici.
I pored implementiranog 3dsecura i uredno unesene šifre na SMS, online kupovina je i dalje onemogućena. Morao sam ih zvati da omoguće transakciju, da bi odmah nakon prolaska transakcije kartica onemogućena za online kupovinu.
Naravno odmah sam napisao pritužbu banci da mi onemogućavaju korištenje usluga koje placam. Ostavio im rok od 5 dana da kartice normalno funkcionišu. Bas me zanima sta ce da urade. 😁
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#3857 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

bjelic wrote: 08/10/2021 20:30
Omerlatas wrote: 08/10/2021 19:52

Upravo sad mislim ? Pokušavao izvršiti neke transakcije online, ali ne radi, a ne vidim nikakvo obavještenje na njihovoj stranici.
I pored implementiranog 3dsecura i uredno unesene šifre na SMS, online kupovina je i dalje onemogućena. Morao sam ih zvati da omoguće transakciju, da bi odmah nakon prolaska transakcije kartica onemogućena za online kupovinu.
Naravno odmah sam napisao pritužbu banci da mi onemogućavaju korištenje usluga koje placam. Ostavio im rok od 5 dana da kartice normalno funkcionišu. Bas me zanima sta ce da urade. 😁
NIsta.
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#3858 Re: Raiffeisen banka

Post by bjelic »

zubi wrote: 08/10/2021 21:03
bjelic wrote: 08/10/2021 20:30
I pored implementiranog 3dsecura i uredno unesene šifre na SMS, online kupovina je i dalje onemogućena. Morao sam ih zvati da omoguće transakciju, da bi odmah nakon prolaska transakcije kartica onemogućena za online kupovinu.
Naravno odmah sam napisao pritužbu banci da mi onemogućavaju korištenje usluga koje placam. Ostavio im rok od 5 dana da kartice normalno funkcionišu. Bas me zanima sta ce da urade. 😁
NIsta.
Pa ne moraju, ali će izgubiti klijenta ako ne isprave stvar za 5 dana koliko sam ostavio rok. Ignorisanje kvaliteta usluga može dovesti do masovnog gubitka klijenata kao npr. kod telemacha.
nekome
Posts: 2937
Joined: 17/05/2011 10:41

#3859 Re: Raiffeisen banka

Post by nekome »

telemach gubi klijente?
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#3860 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

nekome wrote: 09/10/2021 00:52 telemach gubi klijente?
Ja planram preći sa Telemacha na Logosoft jer oni imaju samo internet bez TV-a.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 638
Joined: 06/11/2015 21:16

#3861 Re: Raiffeisen banka

Post by Hyperthalamus »

bjelic wrote: 08/10/2021 20:30
Omerlatas wrote: 08/10/2021 19:52

Upravo sad mislim ? Pokušavao izvršiti neke transakcije online, ali ne radi, a ne vidim nikakvo obavještenje na njihovoj stranici.
I pored implementiranog 3dsecura i uredno unesene šifre na SMS, online kupovina je i dalje onemogućena. Morao sam ih zvati da omoguće transakciju, da bi odmah nakon prolaska transakcije kartica onemogućena za online kupovinu.
Naravno odmah sam napisao pritužbu banci da mi onemogućavaju korištenje usluga koje placam. Ostavio im rok od 5 dana da kartice normalno funkcionišu. Bas me zanima sta ce da urade. 😁
Ista situacija i kod mene...stvarno su biseri...uveli 3D secure koji ne sluzi nicemu.
Omerlatas
Posts: 100
Joined: 01/05/2020 13:56

#3862 Re: Raiffeisen banka

Post by Omerlatas »

Ni danas ne radi, ovo je bezobrazluk.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#3863 Re: Raiffeisen banka

Post by TRANCE »

Hyperthalamus wrote: 09/10/2021 12:03
bjelic wrote: 08/10/2021 20:30
I pored implementiranog 3dsecura i uredno unesene šifre na SMS, online kupovina je i dalje onemogućena. Morao sam ih zvati da omoguće transakciju, da bi odmah nakon prolaska transakcije kartica onemogućena za online kupovinu.
Naravno odmah sam napisao pritužbu banci da mi onemogućavaju korištenje usluga koje placam. Ostavio im rok od 5 dana da kartice normalno funkcionišu. Bas me zanima sta ce da urade. 😁
Ista situacija i kod mene...stvarno su biseri...uveli 3D secure koji ne sluzi nicemu.
Ja sam s genijalcima imao 10 poziva u zadnjih mjesec dana, jer su genijalci broj mobitela za 3D secure umjesto +38760 upisali kao +387060... I onda me mjesec dana još pravili budalom kako umišljam da mi ne dolazi SMS potvrda kod 3D secure plaćanja, jer broj mobitela je ispravno upisan u njihovom sistemu :mrgreen:
nekome
Posts: 2937
Joined: 17/05/2011 10:41

#3864 Re: Raiffeisen banka

Post by nekome »

logujem se na internet bankarstvo kad nema mi ziro racuna ni tog statusa, kao da nemam ni racun ni karticu
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3865 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

nekome wrote: 18/10/2021 01:32 logujem se na internet bankarstvo kad nema mi ziro racuna ni tog statusa, kao da nemam ni racun ni karticu
Ne znam da li je to bilo sinoć ili je preksinoć ali imali su održavanje od 00:00 do 01:00 i mobilno bankarstvo nije radilo baš nikako.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3866 Re: Raiffeisen banka

Post by Dozer »

Implementacija 3D security-ja podrazumijeva i novu karticu s tom mogucnoscu. Trenutne kartice, osim ako nisu izdate s krajem prosle godine ili ove godine, nemaju 3D Security mogucnost.
Samim tim, implementacija 3D security sistema nije moguca na starim karticama.

St ose blokada tice, to sam vec ranije pisao. Agencija za banakrstvo je mimo svakog zakona nalozila domacim bankama da blokiraju sve transakcije vezane za crypto valute i online kladionicei igre na srecu na ino portalima.

Izgleda da Raifeisen banka u tome prednjaci, pa su, potpuno besmisleno i idiotski, otisli i korak dalje s blokadama, pa su tako onemogucili i transakcije prema velikom broju online payment procesora (Neteller, Skrill, Banxa, ePayz, itd.).
Ovo je imbecilno jer ti procesori podrzavaju razne online servise, kupoprodaje, itd., cime je RZB svojim klijentima, potpuno nelegalno, onemogucila raspolagane vlastitim sredstvima po slobodnoj volji.

Slao upite, pisao zalbe, ali sve sto sam dobijao su bila neka nesuvisla obrazlozenja, od toga "da ne psotoje blokade", preko "to je do 3D securityja" (a nije) i totalno nebuloznog "da je trgovina crypto valutama zabranjena u BiH" (klocevi nemaju pojma da postoji bh. crypto mjenjacnica bcx.ba), da bi na kraju bilo prilicno bezobrazno "obratite se zakonodavnoj vlasti".
Onda sam trazio da mi dostave te odluke banke, kao i izvod iz zakona u kojem sve to pise, i nikada vise nisam dobio odgovor na to.
Pozalio se i Agenciji za bankarstvo na nepotpun i nezadovoljavajuci odgovor banke, ali ni oni se nikad nisu javili.

Poenta svega ovoga je ta da su vladajuce stranke skontale da zadrze lovu od svega toga sebi, i da kroz to naplacuju PDV na usluge. Naravno, ovo ne postoji tako nigdje na svijetu.
User avatar
bjelic
Posts: 181
Joined: 09/10/2009 15:07

#3867 Re: Raiffeisen banka

Post by bjelic »

Dozer wrote: 21/10/2021 13:08 Implementacija 3D security-ja podrazumijeva i novu karticu s tom mogucnoscu. Trenutne kartice, osim ako nisu izdate s krajem prosle godine ili ove godine, nemaju 3D Security mogucnost.
Samim tim, implementacija 3D security sistema nije moguca na starim karticama.

St ose blokada tice, to sam vec ranije pisao. Agencija za banakrstvo je mimo svakog zakona nalozila domacim bankama da blokiraju sve transakcije vezane za crypto valute i online kladionicei igre na srecu na ino portalima.

Izgleda da Raifeisen banka u tome prednjaci, pa su, potpuno besmisleno i idiotski, otisli i korak dalje s blokadama, pa su tako onemogucili i transakcije prema velikom broju online payment procesora (Neteller, Skrill, Banxa, ePayz, itd.).
Ovo je imbecilno jer ti procesori podrzavaju razne online servise, kupoprodaje, itd., cime je RZB svojim klijentima, potpuno nelegalno, onemogucila raspolagane vlastitim sredstvima po slobodnoj volji.

Slao upite, pisao zalbe, ali sve sto sam dobijao su bila neka nesuvisla obrazlozenja, od toga "da ne psotoje blokade", preko "to je do 3D securityja" (a nije) i totalno nebuloznog "da je trgovina crypto valutama zabranjena u BiH" (klocevi nemaju pojma da postoji bh. crypto mjenjacnica bcx.ba), da bi na kraju bilo prilicno bezobrazno "obratite se zakonodavnoj vlasti".
Onda sam trazio da mi dostave te odluke banke, kao i izvod iz zakona u kojem sve to pise, i nikada vise nisam dobio odgovor na to.
Pozalio se i Agenciji za bankarstvo na nepotpun i nezadovoljavajuci odgovor banke, ali ni oni se nikad nisu javili.

Poenta svega ovoga je ta da su vladajuce stranke skontale da zadrze lovu od svega toga sebi, i da kroz to naplacuju PDV na usluge. Naravno, ovo ne postoji tako nigdje na svijetu.
ja sam imao problem sa plaćanjem online visa. trazio sam rješenje od banke i objasnili su mi da je neka greška sa karticom i da ce o trošku banke biti izrađena nova koja ne bi trebala pravit probleme sa plaćanjem. čekam novu karticu pa da isprobam.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3868 Re: Raiffeisen banka

Post by Dozer »

Prije ce biti da je ovo sto sam rekao. Ako na tom portalu dobijes info da je transakcija odbijena od strane tvoje banke ili finansijske institucije, ili ako dobijes samo neki error bez objasnjenja - to ti je ovo gore. Blokirane transakcije od strane banke prema tom portalu.
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#3869 Re: Raiffeisen banka

Post by Ci-Nick »

https://raiffeisenbank.ba/sites/default ... 3.2021.pdf

Ovo je sramota i niko im ne bi trebao dati svoj novac na čuvanje.
Efektivna kamatna stopa na nenamjenski kredit na 12 mjeseci 17,26 % a na depozit na 12 mjeseci 0,05 % ili skoro 350 puta.
To nema ni u Africi.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3870 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Nema u Africi ali ima u Postama Srpske, koje ga plasiraju povoljno... :izet:

Ja im odavno ne dajem da moje pare prodaju nikome....
Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#3871 Re: Raiffeisen banka

Post by Vuslat »

Odnedavno mi za odrzavanje jednog racuna, stednog, bez orocenja, naplacuju 5,99 KM :roll:
Inače je bilo 1,99 KM.

Čim se ukaže prilika, dok prođu neke stvari vezane za taj račun, s užitkom ću promijeniti banku :oops:
nekome wrote: 18/10/2021 01:32 logujem se na internet bankarstvo kad nema mi ziro racuna ni tog statusa, kao da nemam ni racun ni karticu
Ovo se i meni dešavalo, par puta...
nekome
Posts: 2937
Joined: 17/05/2011 10:41

#3872 Re: Raiffeisen banka

Post by nekome »

oroci na slobodnu 50 maraka i onda ti mozda nece naplacivati
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3873 Re: Raiffeisen banka

Post by zrakomlat »

Ima li neko da mu ne radi aplikacija? Jutros ničim izazvana neće da se pokrene. Unesem pin i samo piše ono Zdravo zrakomlat, i okreće onaj krug, vrti, loading.
Zvao podršku, te da ti nije loš internet, te ovo ono i na kraju kažu obrisi pa instaliraj opet. Uradio to, i dalje isto. Pitao 2 ljudi, kod njih radi.

U mene je Xiaomi, da nije do telefona. Prije 2-3 dana sve normalno radilo.
nekome
Posts: 2937
Joined: 17/05/2011 10:41

#3874 Re: Raiffeisen banka

Post by nekome »

zrakomlat wrote: 01/11/2021 17:01 Ima li neko da mu ne radi aplikacija? Jutros ničim izazvana neće da se pokrene. Unesem pin i samo piše ono Zdravo zrakomlat, i okreće onaj krug, vrti, loading.
Zvao podršku, te da ti nije loš internet, te ovo ono i na kraju kažu obrisi pa instaliraj opet. Uradio to, i dalje isto. Pitao 2 ljudi, kod njih radi.

U mene je Xiaomi, da nije do telefona. Prije 2-3 dana sve normalno radilo.
lol a ubise ljude hoce li se prijaviti na mobilnu app, svaki put kad sam u banci zbog bilo cega, imate li racun, hocete li mobilno bankarstvo
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3875 Re: Raiffeisen banka

Post by zrakomlat »

nekome wrote: 01/11/2021 18:31
zrakomlat wrote: 01/11/2021 17:01 Ima li neko da mu ne radi aplikacija? Jutros ničim izazvana neće da se pokrene. Unesem pin i samo piše ono Zdravo zrakomlat, i okreće onaj krug, vrti, loading.
Zvao podršku, te da ti nije loš internet, te ovo ono i na kraju kažu obrisi pa instaliraj opet. Uradio to, i dalje isto. Pitao 2 ljudi, kod njih radi.

U mene je Xiaomi, da nije do telefona. Prije 2-3 dana sve normalno radilo.
lol a ubise ljude hoce li se prijaviti na mobilnu app, svaki put kad sam u banci zbog bilo cega, imate li racun, hocete li mobilno bankarstvo
Dobra je inače, zadovoljan sam bio. Al šta joj bi danas, veze nemam. Do sad nije bilo problema. Poslao sam i mail pa čekam sutra.
Post Reply