Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Ddur
Posts: 114
Joined: 11/12/2006 16:16

#1 Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by Ddur »

Od svih mogućih poziva na razne manifestacije koje u posljednje vrijeme stižu preko facebook-a, nešto mi je posebno zanimljiva bila "Prva branding konferencija u BH" pod nazivom "Il' si brand, ili nisi" koju organizuje marketinška agencija Via Media 15. juna u Sarajevu.

Malo mi je teško bilo vjerovati da smo ovakvu konferenciju u našoj državi dočekali tek 2011. godine, ali za nas, više nego za bilo koga drugog važi ona - bolje ikad, nego nikad. Budući da vidim se ovih dana (i na našem forumu) žustro raspravlja o bh proizvodima i našim "brandovima" ovakva konferencija ipak nije u nevakat :)

Iako mi marketing nije matični fah, predavači izgledaju vrlo zanimljivo: moj bivši profesor dr. Anto Domazet sa Ekonomskog fakulteta, Janez Rajh, Director Marketing Consultant Intesa RD, Borut Zemljič, direktor Međunarodne agencije za brandiranje SUPERBRANDS za jadransku regiju i mnogi drugi će predavati o putevima do uspješnog branda, te o konkurentnosti brandova na našem tržištu i putu koji je Hrvatska prešla u posjlednjih 20 godina u brandingu...

Nisam siguran pod kojim se uslovima učestvuje na ovoj konferenciji i kolika je kotizacija, ali će u svakom slučaju biti zanimljivo čuti zaključke...:)

Koga više zanima, evo i nekih dodatnih informacija

http://www.facebook.com/brandingkonferencija

http://brandingkonferencija.com/
walter_071
Posts: 83
Joined: 09/05/2010 13:11

#2 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by walter_071 »

I u startu fula - zasto je slogan konferencije ukraden???
Ddur
Posts: 114
Joined: 11/12/2006 16:16

#3 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by Ddur »

walter_071 wrote:I u startu fula - zasto je slogan konferencije ukraden???
O čemu to ti :) ?
walter_071
Posts: 83
Joined: 09/05/2010 13:11

#4 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by walter_071 »

Ddur wrote:
walter_071 wrote:I u startu fula - zasto je slogan konferencije ukraden???
O čemu to ti :) ?

O sloganu "Il' si brand, ili nisi"
Ddur
Posts: 114
Joined: 11/12/2006 16:16

#5 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by Ddur »

walter_071 wrote:
Ddur wrote:
walter_071 wrote:I u startu fula - zasto je slogan konferencije ukraden???
O čemu to ti :) ?

O sloganu "Il' si brand, ili nisi"
To je i pitam, ne znam zašto i od koga je ukraden? :)
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#7 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by showman »

Hvala bogu da se neko sjetio. Volio bih poslušati o čemu je riječ pošto imam nekih poslovnih planova. Čuo sam za Kamila i Boruta. Oni zaista imaju iskustva s brendingom. Možda kažu šta pametno.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#8 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by Tranquilizer »


i ti si naiva brate, šta si ocekivao da izmisle nešto novo :lol:
Ddur
Posts: 114
Joined: 11/12/2006 16:16

#9 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by Ddur »

Ma daj, nisi valjda ozbiljan...:)?
Ili jesi, ili nisi imaš u skoro svakoj državi i u svakoj jezičkoj varijanti na svijetu...drugovi iz Srbije nisu ništa revolucionarno izmislili...:)

Slogan po sebi nije revolucionaran, ali ne možeš reći da je ukraden...

Na kraju krajeva, meni je suludo sada raspravljati o tome...kako se konferencija zove je svakako manje važno...bitno je šta predstavlja i što su nama ovakve stvari itekako potrebne...
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#10 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by showman »

Ddur wrote:
Ma daj, nisi valjda ozbiljan...:)?
Ili jesi, ili nisi imaš u skoro svakoj državi i u svakoj jezičkoj varijanti na svijetu...drugovi iz Srbije nisu ništa revolucionarno izmislili...:)

Slogan po sebi nije revolucionaran, ali ne možeš reći da je ukraden...

Na kraju krajeva, meni je suludo sada raspravljati o tome...kako se konferencija zove je svakako manje važno...bitno je šta predstavlja i što su nama ovakve stvari itekako potrebne...
Tipično naše. Čim je nešto u domaćem izdanju popljuvaj što više možeš. Pobogu, dajte da prvo vidimo šta će ljudi napraviti pa ćemo onda pljuvati.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#11 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by sandra01 »

Na ovim linkovima nista ne pise koliko kosta prisustvovanje ???
Ne pise cak ni datum odrzavanja :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ako neko ima dodatne informacije molim ga da ih podijeli sa nama.
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#12 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by showman »

sandra01 wrote:Na ovim linkovima nista ne pise koliko kosta prisustvovanje ???
Ne pise cak ni datum odrzavanja :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ako neko ima dodatne informacije molim ga da ih podijeli sa nama.
Evo ja našao iz prve http://brandingkonferencija.com/participant
Fakat me zanima ovo, al valja naći sto kerma
djecak_76
Posts: 42
Joined: 09/03/2010 21:29

#13 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by djecak_76 »

showman wrote:
Ddur wrote:
Ma daj, nisi valjda ozbiljan...:)?
Ili jesi, ili nisi imaš u skoro svakoj državi i u svakoj jezičkoj varijanti na svijetu...drugovi iz Srbije nisu ništa revolucionarno izmislili...:)

Slogan po sebi nije revolucionaran, ali ne možeš reći da je ukraden...

Na kraju krajeva, meni je suludo sada raspravljati o tome...kako se konferencija zove je svakako manje važno...bitno je šta predstavlja i što su nama ovakve stvari itekako potrebne...
Tipično naše. Čim je nešto u domaćem izdanju popljuvaj što više možeš. Pobogu, dajte da prvo vidimo šta će ljudi napraviti pa ćemo onda pljuvati.

Daj Boze da nesto naprave... Zivi bili pa vidjeli...

Borut je bas referentan... Das lovu i postanes Super, super, super brand...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#14 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by udrch »

Ako se neko sjeća, IT Computers je 2008. proglašen za superbrand iako im je narod jebo mater na svakom koraku..
Početkom 2009. godine superbrand proglasi stečaj..
Ovo je način da se uzme lova budalama u ovoj besparici..
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#15 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by showman »

Ne kontam? Kakve veze ima Superbrand sa ovom konferencijom. To su dvije različite institucije.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#16 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by udrch »

showman wrote:Ne kontam? Kakve veze ima Superbrand sa ovom konferencijom. To su dvije različite institucije.
Isti ublehaši..i nisu institucije, već udruženja ili agencije..
Da ovo organizuje institucija ja bih podržao, ovako :run: ...
User avatar
bmx
Posts: 395
Joined: 15/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#17 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by bmx »

showman wrote:Ne kontam? Kakve veze ima Superbrand sa ovom konferencijom. To su dvije različite institucije.
fakat, kakve ovo veze ima jedno s drugim :D
super da se nesto ovako organizuje kod nas...da ne budemo mi zadnja rupa na sviralu po pitanju marketinskih desavanja,...u svakom slucaju, izgleda da ce se dosta govoriti o domacim brendovima sto je za :thumbup:

:bih:
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#18 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by showman »

udrch wrote:
showman wrote:Ne kontam? Kakve veze ima Superbrand sa ovom konferencijom. To su dvije različite institucije.
Isti ublehaši..i nisu institucije, već udruženja ili agencije..
Da ovo organizuje institucija ja bih podržao, ovako :run: ...
Fakat vas ne kontam. Ljudi nisu ni krenuli sa organiacijom a vi već našli razloge zašto ih popljuvati. Dajte malo optimizma. Nije valjda da u ovoj našoj Bosni ništa ne valja. Što se tiče državnih institucija, ako gledam šta su uradili zadnjih 10 godina, onda ja više podržaam te agencije i udruženja. Ljudi žele nešto promijeniti, imaju viziju i bar pokušavaju, naspram vas koji jedva čekate da nešto popljujete. Što se mene tiče, ja ću se prijaviti. Možda mi neki savjet pomogne u biznisu koji namjeravam otvoriti. Ako ne bude aljalo popljuvat ću ih, ako bude valjalo čestat ću im.
djecak_76
Posts: 42
Joined: 09/03/2010 21:29

#19 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by djecak_76 »

showman wrote:Ne kontam? Kakve veze ima Superbrand sa ovom konferencijom. To su dvije različite institucije.
Pa ti si napisao da Borut ima iskustva sa brandingom koja su valjda tako dobra da bi ih trebao prenijeti na konferenciji o brandingu...

Mozda on na konferenciji naucno objasni kako neki brandovi koji ne zele davati lovu nisu super brandovi, a neki marginalni plate i postanu superbrand...

I sta je zapravo super brand?????
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#20 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by showman »

djecak_76 wrote:
showman wrote:Ne kontam? Kakve veze ima Superbrand sa ovom konferencijom. To su dvije različite institucije.
Pa ti si napisao da Borut ima iskustva sa brandingom koja su valjda tako dobra da bi ih trebao prenijeti na konferenciji o brandingu...

Mozda on na konferenciji naucno objasni kako neki brandovi koji ne zele davati lovu nisu super brandovi, a neki marginalni plate i postanu superbrand...

I sta je zapravo super brand?????
Vidim da baš ne znaš puno iz marketinga i to je OK, ali mislim da je glupo da kritikuješ ljude koji su stručnjaci iz te oblasti. Kažeš onaj ko ulaže lovu taj je super brand, a onaj ko ne ulaže nije.
Pitam te koliko je bila vrijedna Nike »Swoosh« kvačica, kad ga je mlada studentica dizajna Carolyn Davidson 1971. godine donjela klijentu i koliko je za klijenta ona vrijedna danas? Tu nije bilo neke velike love.
djecak_76
Posts: 42
Joined: 09/03/2010 21:29

#21 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by djecak_76 »

Ne kontam bas po cemu si zakljucio da ja ne znam previse o marketingu... :lol:

I po cemu si ti kvalifikovan da das takvu ocjenu!? :?

Ja nisam ni spominjao ulaganja u izgradnju branda, vec projekat po kojem je Borut poznat u regiji i nacinu kako se postaje superbrand. Predlazem ti da malo bolje i objektivnije istrazis doticni projekat, pa onda spominjes Boruta kao nekog ko zaista ima puno iskustva sa brandingom...

Ideja o konferenciji nije losa, samo mislim da ima puno kvalitetnijih i strucnijih ljudi koji bi mogli pricati kako se pravi i odrzava brand, kako u BiH, tako i u regionu...

Mislim da bi puno vise o odrzavanju i izgradnji branda mogao reci neko iz Fructala, Argete, Kraša, Dukata, Podravke i sl., ili iz nekih nasih domacih firmi - Ovako, Jami, Sarajevski Kiseljak, Bimal i sl. nego neki "strucnjak" iz Dezele...
Ddur
Posts: 114
Joined: 11/12/2006 16:16

#22 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by Ddur »

Evo, izgleda da su se ljudi dodatno potrudili da konferenciju učine što kvalitenijom...:)

"Hrvatska novinarska zvijezda Mirjana Hrga, odnedavno zaposlena kao presenter/corespodent na televiziji AlJazeera Balkans, najavila je svoje učešće na Prvoj branding konferenciji u BiH pod nazivom "Il’ si brand ili nisi", koja će se u organizaciji komunikacijske agencije Via Media, održati 15. juna u Sarajevu."

http://ekapija.ba/website/bih/page/436024
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#23 Re: Prva branding konferencija u BiH - "Il' si brand, ili nisi"

Post by showman »

Eto još jednog razloga da prisustvujem :)
Post Reply