Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#26 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by karanana »

dobro natrij je tu, i to je problem. ali nije mi jasno kako je za sve ovo kriv hrvatski vlasnik sarajevskog kiseljaka kada ta voda izlazi iz srca bosanske zemlje.
jeli namjerno nadodaje?
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#27 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by drndalo »

Ma jok, nego namjerno povecava prodaju na terenu gdje covjek drugu vodu mora prodavati, pa problem sa Sonom kiselinom odmah...
Sarajlija Fare
Posts: 35
Joined: 28/02/2011 10:50

#28 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Sarajlija Fare »

Ma jok ba, problem je u nasoj neukosti...kod nas u Sarajevu mnogi ne znaju da je previse Natrija kojeg ima Sarajevski kiseljak i mnoge druge vode doista problem...taj Natrij negativno utjece na krvne vene, krvni pritisak, srce itd...ne morate odmah braniti ko iz puske ono sto je negativno, budite iskreni i recite i to je to...ovdje jedna grupica forumasa Sarajevskog kiseljaka odmah docekuje sve na noz braneci nesto sto se ne moze odbraniti...previse natrija, Sarajevski nije zdrav, niti jedan sportista ga ne bi pio i to je to...vrlo jasno i koncizno...a to sto je neko prosirio prodaju sretno mu bilo...neka se i drugi bore za sebe...jedno je istina Sarajevski kiseljak nije zdrav i tacka...a to sto ga u BiH piju najvise druga je stvar, ljudi neke cinjenice o zdravstvenim problemima koji od Sarajevskog kiseljaka mogu dobiti jos ne znaju...KAP po KAP i prokapat ce na vidjelo mnogo toga, koliko god vi iz HDZ pokusali da to sakrijete vezano za Sarajevski kiseljak i zdravstvene probleme koje moze ta voda prouzrociti...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#29 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by ultima_palabra »

:lol:
Postao/la Sarajlija Fare dana 28/02/2011 23:36
a koliko znam Tesanjski dijamant je dobio medalju za kvalitet i to mislim najvise zahvaljujuci tome sto nema mnogo natrija u sebi Na a to su soli koje razaraju organizam, po svjetskim zdravstvenim standardima rij ne bi smio prelaziti po 1L 30ml il nesto tako, negdje sam citao, a Tesanjski dijamant ga nema mnogo za razliku od Sarajevskog kiseljaka koji ima preko 200ml ili Vitinke, Princessa, na kraju skontas da ono sto przi kao Sarajevski kiseljak da su to soli koje razjedaju krvne zile i vene, zato je Tesanjski dijamant zdrav. I Sarajevski kiseljak i nije nikada osvajao tamo medalje a slali su nekoliko puta koliko sam ja pratio na onoj stranici bili su iznad 50 mjesta Radenska je bila iznad 30 mjesta, mada to mnogi ne znaju. Ipak Ameri nece da im taj Natrij Na (soli) przi organe i vene. Imam trgovinu a i reklamu Tesanjskog dijamanta i koliko znam Tesanjski dijamant ima u sebi kalija, selen (za srce), kalcij, magnezij, fluor (za desni) itd..i zdrav je za krvne vene i srce..ja ga vec dugo pijem i tako mi prija, odlican je.A sto se tice Esperanze ona se izvozi na americko trziste i pocetkom aprila kako rekose pocinje sa distribucijom i kod nas....Etiketa joj je odlicna...Ruku na srce Tesanjski dijamant sa svojim sokovima je super a i cijene su im pristupacne...Kod mene se prodaje samo tako...Sve cestitke Tesanjskom dijamantu...I jos nesto totalno sam reducirao sarajevski kiseljak iz trgovine jer je on ustvari hrvatski, njega je kupila Jamnica, a Jamnica nikad nista nije dobila vani...Jebes nas Bosance kad nam uvoze druge vode pored nasih...sramota...Kupujmo domace....EVO NASAO SAM ETIKETU ESPERANZE http://tesanj.net/2011/02/28/tesanjski- ... -kvalitet/
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#30 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by drndalo »

Da si ti meni ziv i zdrav, i da si u startu napisao ovakav prvi dio svog posta, niko nista ne bi rekao, mozda bi i rasprava bila konstruktivna...

Nego odma' ko Maxim po diviziji, te urota, te zavjera, te ovo-ono, te pojedene utrobe...

Kisele pijem litar sedmicno u prosjeku, i taj natrij mi nije problem... Pijem koja mi se vise svidja, i koja nema bezobraznu cijenu...

A ovaj dio s HDZom i Kiseljakom necu komentarisati, vise govori o tebi, nego o meni...
Sarajlija Fare
Posts: 35
Joined: 28/02/2011 10:50

#31 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Sarajlija Fare »

Zao mi je ako nekom smeta sto ja u svojim granapima prodajem tesanjske vode..Tesanjski dijamant i Princess...bar znam da su domace 100%..a i kvalitet im nije upitan...o natriju sam poceo voditi racuna kad sam procitao u novinama tekst o tome...pa komu krivo komu pravo... :) osim toga gotovo sve tesanjske su ponesto osvojile a mi u Sarajevu se zajebavamo sa Sarajevskim kiseljakom i njegovim Natrijem...a i cijena im je daleko pristupacnija...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#32 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Bobi »

Sarajlija fare, lupash gluposti :skoljka: .
Dnevna potreba odraslog covjeka 6-7 g soli
Stvarno stanje je da vecina unosi izmedju 10-15 g.
Gdje tu "ustashkohrvastkohadezovkakiselavoda" :lol: sa 500-1500 mg po litri :mrgreen: ?
Sarajlija Fare
Posts: 35
Joined: 28/02/2011 10:50

#33 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Sarajlija Fare »

Kupujmo i prodajimo Vispak proizvode, tesanjske vode, Milkos mlijeko, Do-do zacine...domace i nase...provjerena kvaliteta... :wink:
User avatar
erni3
Posts: 1007
Joined: 19/01/2010 10:27

#34 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by erni3 »

JEbo to ba, jeste culi Wengera sta kaze: "Toure je uzeo ženin preparat za mršavljenje"

Jes' zajeban jebo sebe :-)
User avatar
Entropio
Posts: 7809
Joined: 21/11/2010 21:49

#35 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Entropio »

Jedina mineralna voda koja me zadovoljava je Sarajevski kiseljak. Nema boljeg osjećaja od onog pečenja po grlu kad popijem čašu na eks. Probao sam tu famoznu Princess koju svi piju i nakon jedne čaše, odmah sam je bacio... Toliko je bljutava i bez mjehurića da je ja ne mogu piti. Isto Sarajevski kiseljak kad izlapi. To za natrij nisam znao... možda bih trebao smanjiti onda konzumaciju (koja se kreće oko pola litra dnevno). Ima li neka mineralna voda koja je slična SK po okusu (i mjehurićima), a da ima nizak udio natrija?
User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#36 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Chemist »

@Sarajlija Fare, druze, mijesas kruske i jabuke, babe i zabe, samo kod tebe postoje mjere za masu u ml, izrazi "krvne vene", i soli Natrija koje izjedaju organizam i prave corbu od jetrice i bubrega, odjednom soli natrija stvaraju kamenac u krvotoku, svasta naucih na ovoj temi stvarno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sarajlija Fare
Posts: 35
Joined: 28/02/2011 10:50

#37 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Sarajlija Fare »

Chemist, mg/ml, jasno je ako se gdje omaklo...nije poenta u tome vec zdravstvena strana i parola da se domace podrzi, u kojem stranci nemaju upliva...ili cemo ovako kaskati jos godinama dok nam drugi prodaju i trpaju babe i zabe, kupuju sve sto je nase, a pere nose izvan zemlje...
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#38 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Miki123 »

Sarajevski kiseljak je uvijek bio tako da kažem jaka mineralna voda. Kako, sad odjednom kad ju je kupio Agrokor, to ispade zavjera da nas hrvati truju, nije mi jasno :D

Al' eto, valjda to što je sportisti (koji, kakvi, rekreativci šta li) ne piju, je dovoljan dokaz da je to ustašovoda koja izjeda "krvne vene" :D

Bit će da je ovo tip iz marketinga Kap vode, jer su agresivno krenuli.. što je za svaku pohvalu, i voda i sokovi su stvarno dobri, hodaju trenutno po firmama ostavljaju paketiće, nekidan bili kod nas.., ali opet, treba malo odvadit', biti suptilan, imati mjere, a ne odmah "solna kiselina", "izjeda krvne vene" :D :D i sl..
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#39 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by fatamorgana »

Miki123 wrote:Sarajevski kiseljak je uvijek bio tako da kažem jaka mineralna voda. Kako, sad odjednom kad ju je kupio Agrokor, to ispade zavjera da nas hrvati truju, nije mi jasno :D

Al' eto, valjda to što je sportisti (koji, kakvi, rekreativci šta li) ne piju, je dovoljan dokaz da je to ustašovoda koja izjeda "krvne vene" :D

Bit će da je ovo tip iz marketinga Kap vode, jer su agresivno krenuli.. što je za svaku pohvalu, i voda i sokovi su stvarno dobri, hodaju trenutno po firmama ostavljaju paketiće, nekidan bili kod nas.., ali opet, treba malo odvadit', biti suptilan, imati mjere, a ne odmah "solna kiselina", "izjeda krvne vene" :D :D i sl..
Ko da je speed, da prostiš ....
User avatar
paravan
Posts: 541
Joined: 22/12/2010 12:43

#40 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by paravan »

Entropio wrote:Jedina mineralna voda koja me zadovoljava je Sarajevski kiseljak. Nema boljeg osjećaja od onog pečenja po grlu kad popijem čašu na eks. Probao sam tu famoznu Princess koju svi piju i nakon jedne čaše, odmah sam je bacio... Toliko je bljutava i bez mjehurića da je ja ne mogu piti. Isto Sarajevski kiseljak kad izlapi. To za natrij nisam znao... možda bih trebao smanjiti onda konzumaciju (koja se kreće oko pola litra dnevno). Ima li neka mineralna voda koja je slična SK po okusu (i mjehurićima), a da ima nizak udio natrija?

isti smo! samo sto ja pijem oko litar dnevno te vode ali od sada nece ni 1 flasa u moju kucu
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#41 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by quasar »

Bosanski je i zdraviji je od kole, fante, i slicnih obojenih i zasladjenih derivata. Taj natrij nije problem. Mozete ga i godinama piti u vecim kolicinama bez posljedica ako vam je ostala ishrana izbalansirana, i fizička aktivnost povećana. Sportisti vole napitke koji su IN. Kiseljak u svakom slucaju zbog CO2 ne spada u zdrave napitke (kao ni jedna druga gazirana voda), i nema dobar balans elektrolita da bi bio sportsko pice, a i ne prodaje se kao takvo. Sportska voda je obicno vjestacki izbalansiranih elektrolita, sa ili bez glukoze - fruktoze. Istovremeno Ilidzanski dijamant dodaje konzervanse u svoju vodu sa aromama limuna itd., tako da otpada zauvijek iz trke.
Nemam povjerenja u novokomponovane mineralne vode. Kiseljak ima tradiciju. Apsolutno me nije briga ko je vlasnik dok sam zadovoljan robom, i dok placa svoje radnike. Ne vidim razlog zapocinjanja teme, osim pljuvanja po konkurenciji. Pokretac je procitao nesto u novinama (jel u ABA3-u?), i skontao da je ovo sona kiselina, jer ima natrija, a natrij je dio kuhinjske soli. :shock:

Vecu zbrku u argumentaciji jos nisam vidio i nastavicu rado pratiti ovu temu. :lol:
User avatar
TaleBiH
Posts: 39
Joined: 08/08/2010 17:52

#42 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by TaleBiH »

Opasnost prevelike doze Natrija je posebno za osobe sa visokim krvnim pritiskom , stoga Sarajevski kiseljak, Kap, Princess i neke druge su veoma opasne po zdravlje tih ljudi...Prekomjerna upotreba takvih voda moze dovesti do talozenja u organizmu koji dovodi do veoma stetnih posljedica i poremecaja metabolizma,,,,Bubrezni bolesnici su također u opasnosti,,,,,,Citajte sastav na etiketama svih voda prije nego sto ih kupiteeee, a za svaki slucaj imajte u dzepu podsjetnik o max unosu određenih elemenata u organizam
Sarajlija Fare
Posts: 35
Joined: 28/02/2011 10:50

#43 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Sarajlija Fare »

Ja prodajem u granapima tesanjske vode, ima neka obicna negazirana iz Gornjeg Vakufa ne znam kakva je....
User avatar
TaleBiH
Posts: 39
Joined: 08/08/2010 17:52

#44 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by TaleBiH »

Dobra je dok ti je ne prodaju a onda vremenom pozeleni a nemoj se iznenaditi ako u njoj i neku algu nadjes,,,,, pa tamo rucno bez obrade trpaju vodu u flaseeee :bih: :bih: :bih: :bih:
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#45 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by talić »

Teško je ne voditi računa o tome šta se pije i jede ali je problem i kada se počne istraživati jer onda ni zrak ne bi udisali.
Nedavno gledam neku emisiju u gotovim jelima na RTL-u i stručnjaci rekoše da pojačivač okusa mononatrijum glutamat nema što tražiti u hrani i da je štetan. Uzmem onda par artikala i pogledam deklaracije: Vegeta čak 15% mononatrijum glutamat, podravka supe također, argeta pašteta također, čips isto tako, samo u lorenzovom clasiku čisto bez pojačivača okusa. Dalje čujem kako MC Donalds stavlja taj isti mononatrijum glutamat u sve svoje proizvode čak i u pomfrit pa se ljudi ponovo vraćaju u MC Donalds jer im je taj okus ostao u sjećaju.
Dalje kad je bila afera sa dioksinom u jajima u Njemačkoj, proguglam i opet se isprepadam. Osim što ga ima u velikim količinama u gorivu oslobađa se i u industrijskim postrojenjima posebno kod suhe destilacije uglja (a upravo to se dešava na koksari u Zenici u kojoj živim). Dalje kažu pada na tlo pa ga unosimo putem hrane. Iz organizma se teško uklanja, koliko se sjećam samo silicijum pomaže za čišćenje organizma a silicijuma ima u krompiru pa se tješim kako jedem mnogo krompira. Na kraju htjedoh reći: " Bolje ništa ne čitati i živjeti dok se živi" !
Uhoda
Posts: 208
Joined: 15/09/2008 22:44
Location: metropola

#46 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Uhoda »

ja uglavnom pijem sarajevski kiseljak super mi paše pogotovo kad me muči žgaravica. onaj mi princess preblag. to što na svojoj web stranici imaju hrvatsku a ne bosansku zastavicu o tome sam davno pisao na ovom portalu, bilo je to nekoliko dana prije nego što će im izgoriti dio firme u kiseljaku. :shock: ali i danas ga pijem.

a primjećujem da po sarajevu djevojke i djevojčice uglavnom piju janu. :o
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#47 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by Dady »

Vidim ovdje se pisalo o svacemu a ja bih da se vratim na temu
Po meni je Sarajevski Kiseljak - Bosanski, izvorno u pravom smislu te rijeci. Tu izvire, preradjuje se i pakuje. Zaposljava domacu radnu snagu, svi primaju normalne i redovne plate, placaju doprinose i poreze.
Naravno da je i Sarajevski. Mjesta u BiH koji se zovu Kiseljak ima jako mnogo i uglavnom su ime dobili po svojim izvorima mineralne vode. Ovaj se nalazi u blizini Sarajeva pa kada nekome pojasnjavamo da ne bi bilo zabune reci cemo sarajevski Kiseljak, da ne pomisli mozda na tuzlanski, tesanjski... Kiseljak
forumass
Posts: 1
Joined: 06/03/2011 09:54

#48 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by forumass »

Ma ljudi vi neznate šta je dobro! :D :P
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#49 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by sodom »

Uhoda wrote:ja uglavnom pijem sarajevski kiseljak super mi paše pogotovo kad me muči žgaravica. onaj mi princess preblag. to što na svojoj web stranici imaju hrvatsku a ne bosansku zastavicu o tome sam davno pisao na ovom portalu, bilo je to nekoliko dana prije nego što će im izgoriti dio firme u kiseljaku. :shock: ali i danas ga pijem.

a primjećujem da po sarajevu djevojke i djevojčice uglavnom piju janu. :o
jana je za jajare :D
umutilo limuna pa se seljacima sviđa :lol:
true
Posts: 265
Joined: 26/02/2011 14:13

#50 Re: Koliko je SARAJEVSKI KISELJAK-BOSANSKI ili Sarajevski ???

Post by true »

sorry ali jel to Image

vise nije nase??
Post Reply