Ebay & USPS dostava

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
trkich
Posts: 9
Joined: 05/01/2009 10:42

#1 Ebay & USPS dostava

Post by trkich »

Ovako, narucio sam digitalac sa ebay-a prije nekih 20 dana, pa me interesuje kad bi ga mogao ocekivati na svojoj adresi.

Takodje me interesuje ako budem morao platiti carinu na koji nacin se placa, pouzecem ili me zovu ili kako? Jel neko ima iskustva sa ovim?

Pratim tracking preko USPS vidim da je stigao do BiH samo ne znam gdje tacno i sta dalje:

Code: Select all

Detailed Results:	
Out of Foreign Customs, February 17, 2011, 11:58 am, BOSNIA-HERZEGOVINA
Arrived Abroad, February 17, 2011, 11:57 am, BOSNIA-HERZEGOVINA
Out of Foreign Customs, February 15, 2011, 11:50 am, BOSNIA-HERZEGOVINA
Into Foreign Customs, February 15, 2011, 7:46 am, BOSNIA-HERZEGOVINA
Into Foreign Customs, February 14, 2011, 1:48 pm, BOSNIA-HERZEGOVINA
Arrived Abroad, February 11, 2011, 2:20 pm, BOSNIA-HERZEGOVINA
International Dispatch, February 05, 2011, 12:24 pm, FOREIGN CENTERJERSEY CITY NJ 099
Arrival
Processed through Sort Facility, February 05, 2011, 7:14 am, KEARNY, NJ 07032
Shipment Accepted, February 03, 2011, 3:20 pm, BROOKLYN, NY 11256
Processed through Sort Facility, February 03, 2011, 10:26 am, BETHPAGE, NY 11714
Electronic Shipping Info Received, February 02, 2011
Ako ima ko iskustva zamolio bi nekog da mi objasni gdje se tacno nalazi posiljka i sta mi je ciniti dalje...

Unaprijed hvala...
sa obzirom na...
Posts: 277
Joined: 26/06/2010 20:16

#2 Re: Ebay & USPS dostava

Post by sa obzirom na... »

imas najmanje dvije teme otvorene na temu ebay-a i narucivanja iz inostranstva, ali je tebi ocigledno mrsko citat....

Kada ti dodje postar sa zutim papiricem sa kojim dizes stvari sa poste, vidjeces da li su ti zaracunali carinu (nisu ako si sretan, pa posto je mali paketic, nisu zavirivali) ili jesu...

Znaci cista lutrija...
sa obzirom na...
Posts: 277
Joined: 26/06/2010 20:16

#3 Re: Ebay & USPS dostava

Post by sa obzirom na... »

Nemoj covjeka zbunjivati , njemu posiljka ide preko USPS (americka drzavna posta) i to dolazi na nasu postu, koje onda oni salju na carinu, ako ocarine, to platis na salteru poste prilikom dizanja paketa, a ako ne, onda samo dignes paket i mozda platis 2-3 marke...

UPS, DHL i FEDEX su nesto sasvim drugo, to ti dolazi direktno na vrata, u roku recimo 5-6 dana iz USA (dok USPS moze i do 18 dana i vise, ali je zato jeftinije)
trkich
Posts: 9
Joined: 05/01/2009 10:42

#4 Re: Ebay & USPS dostava

Post by trkich »

Hvala raja na odgovorima,
evo upravo je dosao postar sa kovertom, da se javim u roku od 8 dana i da podnesem Carinskom referatu Pošti Mostar, dokumente za uvozno carinjenje odnosno da se javim mojoj špediciji radi okončanja carinskog postupka.

Što znaći da ću platiti carinu :sad: a to je 23% sada ako se ne varam?

Usput, paket se moze pratiti i preko nase poste, za one kojima bude trebalo:
http://posta.ba/track/1/0/36.html
Ima malo vise informacija o statusu posiljke...
kuma
Posts: 149
Joined: 08/08/2009 10:22

#5 Re: Ebay & USPS dostava

Post by kuma »

Ja sam nesto narucila iz USA, iznos cca 105 dollara na to plaćam 55 KM sto carine sto neko rukovanje robom UPS-a.... Dolazi na vrata i plaćam pouzećem te troškove, tako su mi najavili!
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#6 Re: Ebay & USPS dostava

Post by kone »

trkich wrote:Hvala raja na odgovorima,
evo upravo je dosao postar sa kovertom, da se javim u roku od 8 dana i da podnesem Carinskom referatu Pošti Mostar, dokumente za uvozno carinjenje odnosno da se javim mojoj špediciji radi okončanja carinskog postupka.

Što znaći da ću platiti carinu :sad: a to je 23% sada ako se ne varam?

Usput, paket se moze pratiti i preko nase poste, za one kojima bude trebalo:
http://posta.ba/track/1/0/36.html
Ima malo vise informacija o statusu posiljke...
Varas se...To u ovoj drzavi niko ne zna.Saznat ces kad odes u postu da platis...
kuma wrote:Ja sam nesto narucila iz USA, iznos cca 105 dollara na to plaćam 55 KM sto carine sto neko rukovanje robom UPS-a.... Dolazi na vrata i plaćam pouzećem te troškove, tako su mi najavili!
I ja bih narucio patike iz USA koje kostaju 110$+dostava 30$,ali ne smijem se usuditi,jer ne znam koliko ce me drzavni sluzbenici oderati :-) ....
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7 Re: Ebay & USPS dostava

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Pa mislim da si napravio kardinalnu gresku. Kada si narucivao digitalac (digitalni aparat) trebao si zamoliti prodavaca da ti item oznaci kao gift te da ne salje racun uz njega. Tada bi se mozda mogao provuci bez carine odnosno samo sa carinskom evedincijom od para maraka.

Pozdrav.
trkich
Posts: 9
Joined: 05/01/2009 10:42

#8 Re: Ebay & USPS dostava

Post by trkich »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pa mislim da si napravio kardinalnu gresku. Kada si narucivao digitalac (digitalni aparat) trebao si zamoliti prodavaca da ti item oznaci kao gift te da ne salje racun uz njega. Tada bi se mozda mogao provuci bez carine odnosno samo sa carinskom evedincijom od para maraka.

Pozdrav.
Dobra preporuka,
ubuduce cu pokusati tako, uglavnom opet mislim da ce me jeftinije izaci nego da sam ovdje uzimao.
Digitalac sam ovdje kosta oko 500KM a ja sam platio komplet set (torba, 2 seta baterija, kartica 8GB, punjac, citac kartica) sve skupa s postarinom 230$ ...
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#9 Re: Ebay & USPS dostava

Post by kone »

trkich wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pa mislim da si napravio kardinalnu gresku. Kada si narucivao digitalac (digitalni aparat) trebao si zamoliti prodavaca da ti item oznaci kao gift te da ne salje racun uz njega. Tada bi se mozda mogao provuci bez carine odnosno samo sa carinskom evedincijom od para maraka.

Pozdrav.
Dobra preporuka,
ubuduce cu pokusati tako, uglavnom opet mislim da ce me jeftinije izaci nego da sam ovdje uzimao.
Digitalac sam ovdje kosta oko 500KM a ja sam platio komplet set (torba, 2 seta baterija, kartica 8GB, punjac, citac kartica) sve skupa s postarinom 230$ ...
I koliko su ti carinici zaracunali poreza i carine(koja je konacna cifra)?
trkich
Posts: 9
Joined: 05/01/2009 10:42

#10 Re: Ebay & USPS dostava

Post by trkich »

Evo upravo sam isao po paket,
jos sam morao platiti 111KM cerine, PDV-a i nekakvih taksi i zajebancija...
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#11 Re: Ebay & USPS dostava

Post by Akibh »

Ma ja, sve sto covjek uspije ustediti kupovinom na Ebay-u, izgubi na dadzbinama...
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#12 Re: Ebay & USPS dostava

Post by karanana »

trkich wrote:Evo upravo sam isao po paket,
jos sam morao platiti 111KM cerine, PDV-a i nekakvih taksi i zajebancija...
u jebo majku. skuplja pita neg tepsija. fuj lopovcine lopovske carinske.
trkich
Posts: 9
Joined: 05/01/2009 10:42

#13 Re: Ebay & USPS dostava

Post by trkich »

Jest malo previse tih dadzbina
ali mislim da se opet ustedi... Prosao sam bolje minumum 150KM nego da sam ga ovdje uzimao..
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#14 Re: Ebay & USPS dostava

Post by kone »

trkich wrote:Evo upravo sam isao po paket,
jos sam morao platiti 111KM cerine, PDV-a i nekakvih taksi i zajebancija...
Rekoh ja tebi da se ne zna nista dok ne vidis na licu mjesta..Tebe su znaci uvozni troskovi izasli od 33-35% placenog artikla(sa shippingom)..Zato cu ja vjerovatno odustati od kupovine patika na nasu adresu,jer bi i meni vjerovatno uzeli od nekih 70-100KM istih dadzbina....Nema sta,pohasili su se pravo.....
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#15 Re: Ebay & USPS dostava

Post by luxferre »

Zanima me dalji prodavci sa ebay salju u BiH ukoliko je nema na listi ponudjenih zemalja
Npr:
Shipping and handling
The seller has not specified a shipping method to Bosnia and Herzegovina. Contact the seller- opens in a new window or tab and request shipping to your location.
Item location: The Colony, Texas, United States
Shipping to: United States, Canada, United Kingdom, Denmark, Romania, Slovakia, Bulgaria, Czech Republic, Finland, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Estonia, Australia, Cyprus, Slovenia, Sweden, Korea, South, Indonesia, Taiwan, Thailand, Belgium, Hong Kong, Ireland, Netherlands, Poland, Germany, Austria, Israel, Mexico, New Zealand, Philippines, Singapore, Switzerland, Norway, United Arab Emirates, Qatar, Kuwait, Bahrain, Croatia, Republic of, Antigua and Barbuda, Aruba, Belize, Dominica, Grenada, Saint Kitts-Nevis, Saint Lucia, Montserrat, Turks and Caicos Islands, Barbados, Bangladesh, Bermuda, Brunei Darussalam, Bolivia, Ecuador, Egypt, French Guiana, Guernsey, Gibraltar, Guadeloupe, Iceland, Jersey, Jordan, Cambodia, Cayman Islands, Liechtenstein, Sri Lanka, Luxembourg, Monaco, Macau, Martinique, Maldives, Nicaragua, Oman, Pakistan, Paraguay, Reunion

Bih nije navedena kad otvorim ovaj contact the seller ispadne da ipak salju nama
How long will it take to get my item?
Shipping to: BA, 75305
Shipping serviceEstimated delivery*
USPS First Class Package®
Estimated between
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment .
USPS Priority Mail®
Estimated between
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment .
FedEx Standard Overnight®
Estimated by
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment .
International Priority Shipping
Estimated between
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment .
*The estimated delivery time is based on the seller's handling time, the shipping service selected, and when the seller receives cleared payment.
*To get a delivery estimate for a different location, go back to view item and change your location.
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#16 Re: Ebay & USPS dostava

Post by luxferre »

?
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#17 Re: Ebay & USPS dostava

Post by Puf »

luxferre wrote:?
Jadan i ne bio, kontaktiraj prodavaca i pitaj salje li u BIH, a ne nas ovde na forumu. Ko da neko zna odavde sa foruma da li lik salje u BIH.
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#18 Re: Ebay & USPS dostava

Post by luxferre »

Kontaktirao sam par njih al ni od jednog nisam dobio odgovor zato me malo i buni jer nase zemlje nema na popisu zemalja na koje salju ali kad idem na ovaj cotnact seller izbaci mi kao da saljeu BiH + "poštanski broj"
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#19 Re: Ebay & USPS dostava

Post by Puf »

luxferre wrote:Kontaktirao sam par njih al ni od jednog nisam dobio odgovor zato me malo i buni jer nase zemlje nema na popisu zemalja na koje salju ali kad idem na ovaj cotnact seller izbaci mi kao da saljeu BiH + "poštanski broj"
Ako ti ne odgovaraju, jeb* takvog prodavaca, sutra ti isto nece odgovarati ako ti zapne posiljka, ako ti ne dodje posiljka, nadji drugog prodavaca i kupi to sta trebas
Post Reply