Kredit pomozite

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#1 Kredit pomozite

Post by nikimostar »

Molim vas pomozite mi jer je jako bitno, naime moj muz radi u jednoj dosta jakoj firmi u Sarajevu ,medutim politika te firme je uzasna,jer oni ne zele da ga prijave na neodredeno,prvo mu je ugovor bio na 3 mjeseca,pa onda mu produzili jos 3 i sada kad se nadao da ce ga prijaviti na neoderedeno nakon 6 mjeseci,dobio je da mu je ugovor produzen do 30.6 sto je nigdje veze,ali mnogi su mu rekli da to znaju raditi jer kao po zakonu imaju pravo da te tako vuku 2 godine sa tim produzenjima.Ono što meni treba je da mi pomognete,da li ima ikakva sansa da uzme neki nenamjenski kredit do 5000,ili neku karticu sa 2000-3000 KM,bitno mi je to pravo i hitno,jer se trebam poroditi za 15 dana,a imam nekih dugova koje moram rijesiti hitno Hvala puno
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2 Re: Kredit pomozite

Post by vjesticanametli »

probaj u mikrokreditnim organizacijama..........nerado ovo kazem jer deru momacki ali ako ti gori sta ces...........ponesite sve te ugovore da vide da je on u radnom odnosu vec duze i vidi za ziranta mozes li ga naci ikako......sretno s bebacom :-D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3 Re: Kredit pomozite

Post by madner »

Ako prima redovno platu preko banke trebao bi moc uzet kratkorocni kredit tamo.
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#4 Re: Kredit pomozite

Post by SadaMeHuseine »

Garant radi u Konzumu....samo je njihova politika takva. Jedino u mikrokreditnim organizacijama, ja sam prije par mjeseci realizovao jedan takav bez obzira što sam kreditno preeeeeeeeeeeeeeeeezadužen...
Sretno!!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5 Re: Kredit pomozite

Post by vjesticanametli »

pa vidi ako je prezaduzena ima CRK-a provjera i neke MKO nece odobriti kredit jer imaju uzasan problem s naplatama a otpisi su veliki..........uzimati kredit iako znas da si prezaduzen nije OK jer kako god okrenes sebi natovaras problem zivkanja, tel. izluĐŽivanja, pismenih opomena, suda i na kraju CRK koji "ide za tobom"
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#6 Re: Kredit pomozite

Post by Pera Trta »

Nebitno gdje radi, po zakonu mu imaju pravo produžavati na određeno do dvije godine. Nakon toga moraju ga ili primiti zastalno ili mu više ne produžavati ugovor. Nakon što mu prekinu, mogu ga primiti ponovo, pa opet tako dvije godine, ako hoće.
Uglavnom, dok nije primljen za stalno, u banci kredit ne može dobiti.
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#7 Re: Kredit pomozite

Post by convict »

Zvuči mi ovo poznato. Pretpostavljam da se radi o jednom maloprodajnom lancu. U svakom slučaju, bez obzira na to što nema ugovor na neodređeno, još uvijek može računati na kredit kod banke pod uslovom da se ne radi o nekom velikom iznosu i ako obezbijedi kvalitetnog žiranta.
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#8 Re: Kredit pomozite

Post by Juni »

kako ces se rijesiti duga dizanjem novog duga :?:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9 Re: Kredit pomozite

Post by madner »

I na koliko love je prijavljen?
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10 Re: Kredit pomozite

Post by drndalo »

U banci preko koje prima platu bi mozda najlakse mogao tako mali kredit dobiti, jer oni imaju uvid u promet i redovnost racuna... Mozda cak i bez ziranta, ako pristanu na trajni nalog, dakle da se rata duga automatski njima prvo plati...
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#11 Re: Kredit pomozite

Post by nikimostar »

On prima preko raiffeisen banke platu a plata mu je 1300 KM,jedini problem je to sto mu stalno produzuju ugovor,a nije primljen na neodredeno,i onda banke tu obicno vide problem,a kakva je situacija sa onim karticama
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12 Re: Kredit pomozite

Post by drndalo »

Pa znas kako je to, oni uvijek nesto trune, ali njegovo je da pita... Mozda bi mu dali kratkorocni na npr. 6-12 mjeseci, jer nije jedini koji s takvim ugovorima radi... Ima svakako kod njih racun, pa imaju uvid u vrijeme i kolicinu uplate svakog mjeseca. To je u svakom slucaju pismenija varijanta od mikro kredita...

Nek' skupi prosle ugovore "na odredjeno", sadasnje, pa se moze pretpostaviti da ce biti i buducih... Ne znam sta pametnije ti mogu reci... Ako mu Raiffeisen po tim podacima ne da kredit na 3000-4000 KM na npr. 6-12 mjeseci, bez problema, ja ne znam ko hoce... Kartice ti nose svakako istu potrebu obezbjedjenja rizika kao i kredit, pa je i papirologija jako slicna... Debitnu karticu pretpostavljam da vec ima, i na njoj "ispucan" dozvoljeni minus ? Ako je tako, ima problem, jer ce mu reci da mu je dio kreditne sposobnosti vec ispucan...
User avatar
jazzer
Posts: 7213
Joined: 20/12/2004 14:44

#13 Re: Kredit pomozite

Post by jazzer »

Mislim da je prvi preduslov za dobijanje kredita ''potvrda o stalnom radnom odnosu''..

Tesko da ce dobiti kredit u banci jer onaj sluzbenik nece da brine da li ce korisnik kredita
uopste i dobiti slijedecu platu i kako ce onda vracati kredit.

Zato, zaboravi banku. Sto se tice kartice, slicno je kao i kod kredita. Banka trazi da imas
redovni mjesecni priliv sredstava, platu, penziju, invalidninu...

Kako stvari stoje jedino neka MKO a i sama znas kakve su kamate tamo.
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#14 Re: Kredit pomozite

Post by nikimostar »

Izgleda nista od kredita,odmah pitaju jesi primljen za stalno,e sada jedino mi ostaje izvrsit samoubistvo, :sad: :sad: :sad:
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15 Re: Kredit pomozite

Post by drndalo »

De bogati, smiri malo, pazi sebe i dijete, a njega posalji u direkciju Raiffeisena sa sto vise papira, pa makar i po kredit od 6 mjeseci... A to bi trebao da moze dobiti uz trajni nalog, platu preko njih i to...
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#16 Re: Kredit pomozite

Post by talić »

nikimostar wrote:Izgleda nista od kredita,odmah pitaju jesi primljen za stalno,e sada jedino mi ostaje izvrsit samoubistvo, :sad: :sad: :sad:
prvo misli pozitivno, oni kojima ste dužni neka čekaju, bitno je da se dijete rodi živo i zdravo i da ti budeš zdrava, pokušaj malo animirati prijatelje i rodbinu. Čuvajte se zelenaša i MKO,...
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#17 Re: Kredit pomozite

Post by vesna555 »

Da ti ispričam jednu priču...
Bio jedan dječak, 5 razred OŠ. Imao jednu sestru, 7 razred i jednog brata starog 20 dana. Roditelji mu odu na put u Sarajevo da srede neke dokumente, i po povratku ih pokupi autom pijanac. Otac mu ostane na mjestu mrtav. Majka mu ostane nepokretna, slijepa, nagluha i za godinu dana oboli od šizofrenije. Iza njih ostane troje djece, od čega jedno staro 20 dana.

Očevi roditelji iz Sarajeva preuzmu brigu o djetetu od 20 dana, a dječak i sestra zavrse kod mame i bake (mamine mame). Baka mu je bila i tada stara žena, nesposobna da se brine o sebi, kamo li o njima. Imao je i dedu, koji ih je zlostavljao i tukao i umro je godinu dana nakon nesreće. Taj dječak, dijete koje je u vrijeme kad im je deda umro bilo 6 razred, a sestra njegova 8 razred je preuzelo brigu o bolesnoj majci, koja ga se nakon nesreće nije ni sjećala i o slabo pokretnoj baki. Radio je sve što je mogao i znao, popravljao kompjutere, pisao seminarske, konobario, cijepao drva ljudima, a sestra je čistila, prodavala kozmetiku, brinula se o kućanstvu. Dobri ljudi su im pomagali, komšije, prijatelji, znate kako to već u Bosni ide. I on i sestra su uvijek bili veseli, nasmijani, pristojni. Starije su persirali, lijepo pozdravljali komšije, prema svima bili uljudni. Oboje su bili odlični učenici, kroz cijelu osnovnu i srednju školu.
Sada taj dječak završava težak fakultet i radi u jakoj firmi u kojoj se zaposlio zbog svog truda, sestra njegova je završila fakultet i radi. Baka i majka su im davno umrli, oni su ostali sami, imaju samo jedno drugog i malog brata, koji sada i nije mali, vec je upisao srednju skolu.

Poenta moje priče: Ne govori da ćeš se ubiti zbog toga što ti banka ne da kredit, zbog nekog duga od 2 ili 3 hiljade maraka. Mislim da ćeš kada pročitaš ovu priču, koja je istinita do najsitnijeg detalja, shvatiti koliko čovjek može biti jak. Kada dijete od 11, tj. 12 godina može preuzeti na sebe ulogu glave obitelji, onda vjeruj mi, shvatit ćeš da neki dug koji i nije prevelik, ne vrijedi ni tvog zdravlja, ni tvoje sikirancije, a kamo li tvog života i života tvog djeteta.
Glavu gore riješit ćeš to, samo polako :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#18 Re: Kredit pomozite

Post by vjesticanametli »

usra ti i sefa i stanicu................trudna i kaze roknucu se............zasto ba......... idi u mko i uzmi kredit ako toliko gori........nemoj na vise od 12 mjeseci
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#19 Re: Kredit pomozite

Post by Envy »

.
Last edited by Envy on 12/01/2012 19:16, edited 1 time in total.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#20 Re: Kredit pomozite

Post by kockica_kockica »

mikrokreditna je jedino rjesenje, ali samo ako si barem 90% sigurna da ce tvoj muz to moci otplatiti¸.. ne uvaljujte se ako niste sigurni da necete moci placati...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#21 Re: Kredit pomozite

Post by vjesticanametli »

pa rekoh joj mko ali ne preko 12 mjeseci i opet joj sve ovisi od CRK-a (trebalo bi) ugl. srteno
Post Reply