Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Manu
Posts: 243
Joined: 24/10/2009 03:00

#26 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by Manu »

esawyer wrote:Da li je moguće poništiti nalog.. Zadala sam jedan nalog za sutrašnji datum, međutim zeznula sam se to je bio račun za Maj a htjela sam platiti račun za April, pa bih poništila pa opet platila.. samo me zanima da li je moguće, ako nije nema veze :lol:
Moguće je, jer si ga svakako zadala za sutrašnji datum, samo odeš na listu svih naloga, odaberi "predmetni" (joj riječi :) ) nalog i pobrisi ga. Ovisno od aplikacije tvoje banke će ili nestati sa spiska ili ostati sa napomenom da je deleted/obrisan/ilinestoslicno.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#27 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by azurna_obala »

Kveščn:

da li je moguće platiti račune preko interneta, ako nisi vlasnik istih tj. ako moje ime ne stoji na računu?
Dakle, da kao podstanar plaćam račun preko svog e-ba naloga koji glasi na pravog vlasnika :idea:
Ne znam jesam li bila dovoljno jasna :oops:
mariovid
Posts: 53
Joined: 20/05/2013 19:30

#28 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by mariovid »

azurna_obala wrote:Kveščn:

da li je moguće platiti račune preko interneta, ako nisi vlasnik istih tj. ako moje ime ne stoji na računu?
Dakle, da kao podstanar plaćam račun preko svog e-ba naloga koji glasi na pravog vlasnika :idea:
Ne znam jesam li bila dovoljno jasna :oops:
Da, moguće je. Samo trebaš, ovisno kome računa plaćaš, napisati ili u svrhu točan broj računa ili poziv na broj, kako bi tete u računovodstvu znale kako rasknjižiti. Možda ne bi bilo loše nakon prve uplate samo kontaktirati i upoznati referente sa tvojim namjerama, da ne bi uplata otišla negdje na " prijelazni" račun i tebi na idućem računu se pojavio dug za prethodni mjesec. Nakon toga bi sve trebalo ići kao podmazano :-)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#29 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by azurna_obala »

mariovid wrote:
azurna_obala wrote:Kveščn:

da li je moguće platiti račune preko interneta, ako nisi vlasnik istih tj. ako moje ime ne stoji na računu?
Dakle, da kao podstanar plaćam račun preko svog e-ba naloga koji glasi na pravog vlasnika :idea:
Ne znam jesam li bila dovoljno jasna :oops:
Da, moguće je. Samo trebaš, ovisno kome računa plaćaš, napisati ili u svrhu točan broj računa ili poziv na broj, kako bi tete u računovodstvu znale kako rasknjižiti. Možda ne bi bilo loše nakon prve uplate samo kontaktirati i upoznati referente sa tvojim namjerama, da ne bi uplata otišla negdje na " prijelazni" račun i tebi na idućem računu se pojavio dug za prethodni mjesec. Nakon toga bi sve trebalo ići kao podmazano :-)

hvala
seyo71
Posts: 36
Joined: 09/08/2012 15:15

#30 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by seyo71 »

imam racun kod RFZ banke..internet bankarstvo sam koristio uglavnom za provjeru stanje racuna...sad sam rijesio da bi placao rezijske racune...posto nisam bas siguran u to pa me zanima sta da upisem u rubriku "svrha uplate" (treba upisati referentni broj ili neki drug ...ili period za koji je racun izdan)....ako moze malo pomoci kako bi to izgledalo,recimo racun za elekticnu energiju ..hvala
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#31 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by ado_sar »

Elektroprivreda:

Račune imamo otvorene u:
- Unicredit banci 33890022080892989 i
- Intesa Sanpaolo banci 1549212004440975.
Molimo Vas da, prilikom plaćanja, navedete kao svrhu plaćanja, broj računa koji se plaća (referenca) i ime i prezime kupca. električne energije.

S poštovanjem,

Informativni centar

Elektrodistribucije Sarajevo
seyo71
Posts: 36
Joined: 09/08/2012 15:15

#32 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by seyo71 »

hvala ....kod mene je transakcijski racun 16103.......455 sto ne odgovara gore navedenim racunima,upitanju je neki treci
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2517
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#33 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by Del_Boy1 »

Zadnji račun je i kod mene 161xxxxxxxxx, prije je bio 154xxxxxxxxx, samo ti upiši taj koji ti piše na računu a opis transakcije stavi broj računa, ako račun nije na tvoje ime upiši i ime na kome se vodi priključak.

Sent from my E2303 using Tapatalk
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#34 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by ado_sar »

Ovu poruku koju sam napisao gore sam dobio direktno od elektroprivrede. Moguce je da velike firme imaju vise racuna. Princip uplate i za ostale rezije je slican
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#35 Re: Pitanje za Internet bankarstvo u BiH

Post by Mr.Penguin »

ado_sar wrote:Ovu poruku koju sam napisao gore sam dobio direktno od elektroprivrede. Moguce je da velike firme imaju vise racuna. Princip uplate i za ostale rezije je slican
Primjer.

Image
http://www.elektroprivreda.ba/stranica/ ... vki-racuna

Postoji demo verzija za internet bankarstvo Sparkasse Banke gdje možeš pogledati kako bi to izgledalo.

Image
https://demo.sparkasse.ba/thindemo/
Post Reply