ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#951 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by Qler »

Jarane, mene to nervira, jer gdje god sam putovao kartica je zakon. Bio u Moskvi, tamo meni se cini oni sto prose imaju POS aparate. Milina. Ja digao 1000 rublji na bankomatu da imam, vratio se sa 800, nisam gdje kes imao potrositi. Sve kulturica sa karticom. Ista stvar i u Istanbulu, u Bogoti, Vilinusu, samo kad nas (i dobar dio Hr) kad mu pokazes karticu ko quratz da si mu pokazao...
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#952 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by konektovan »

Qler wrote: 14/08/2022 22:16 Jarane, mene to nervira, jer gdje god sam putovao kartica je zakon. Bio u Moskvi, tamo meni se cini oni sto prose imaju POS aparate. Milina. Ja digao 1000 rublji na bankomatu da imam, vratio se sa 800, nisam gdje kes imao potrositi. Sve kulturica sa karticom. Ista stvar i u Istanbulu, u Bogoti, Vilinusu, samo kad nas (i dobar dio Hr) kad mu pokazes karticu ko quratz da si mu pokazao...
Zato što si ga natjerao da odvoji za državu..
husoboss
Posts: 420
Joined: 19/07/2012 22:22

#953 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by husoboss »

Qler wrote: 14/08/2022 22:16 Jarane, mene to nervira, jer gdje god sam putovao kartica je zakon. Bio u Moskvi, tamo meni se cini oni sto prose imaju POS aparate. Milina. Ja digao 1000 rublji na bankomatu da imam, vratio se sa 800, nisam gdje kes imao potrositi. Sve kulturica sa karticom. Ista stvar i u Istanbulu, u Bogoti, Vilinusu, samo kad nas (i dobar dio Hr) kad mu pokazes karticu ko quratz da si mu pokazao...
E ali zato ćevabdžinica na čaršiji, uvijek puna, mahom stranci, zimus neke goste imali kad plaćanje kurko, samo keš u kutijicu neku, POS jok :-)
Ovi šiše i sl. račun je misaona imenica, znao sam na nekim mjestima narudžbenicu printanu dobiti koja se vodi pod ne znam šta
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#954 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by VladaFBiH »

husoboss wrote: 14/08/2022 23:57
Qler wrote: 14/08/2022 22:16 Jarane, mene to nervira, jer gdje god sam putovao kartica je zakon. Bio u Moskvi, tamo meni se cini oni sto prose imaju POS aparate. Milina. Ja digao 1000 rublji na bankomatu da imam, vratio se sa 800, nisam gdje kes imao potrositi. Sve kulturica sa karticom. Ista stvar i u Istanbulu, u Bogoti, Vilinusu, samo kad nas (i dobar dio Hr) kad mu pokazes karticu ko quratz da si mu pokazao...
E ali zato ćevabdžinica na čaršiji, uvijek puna, mahom stranci, zimus neke goste imali kad plaćanje kurko, samo keš u kutijicu neku, POS jok :-)
Ovi šiše i sl. račun je misaona imenica, znao sam na nekim mjestima narudžbenicu printanu dobiti koja se vodi pod ne znam šta
zašto ih nisi prijavio?
Post Reply