ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#876 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by mayab »

Ja se bukvalno počnem gušiti kad prođem pored SCC-a, a u Metropolisu "mrtva glava", sjede ko sardine,
a posebno kad je fino vrijeme pa isto tako puno i na vanjskim stolovima,
samo 2-3 metra od najprometnije ulice u državi, gdje je prosjek starosti auta 15 godina, a eko test služi samo za uzimanje para!
Trovanje u punom kapacitetu, e jedino ako ta Metropolisova kahfva nema neutralizirajuća dejstva, bir ilać za zdravlje :( :lol: :lol:
:facepalm:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#877 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by almir90 »

amar1994 wrote:
Better Man wrote:Građani su glupi i to samo tako. Da građani iole imaju mozga sad bi svi oni koji su izlazili u navedene objekte prestali trajno da idu ztamo i onda bi kriminalci od gazdi morali staviti trajno ključ u bravu, jer bi propali.
nisi popularan ako ne ides tamo,tamo se mora ic jer sve ostale brude i kokice idu,cim sjednes s10 ili ajfon na sto,pa onda insta story lajv :lol: :lol:

po mogucnosti parkiras na trotoar negdje da svi vide u cemu si dosao i da ga bacaju na marku 8-)
Amare da te pitam nešto, sa ovakvim stavom, da li ti stvarno misliš da si bolji od tih i da nisi isto isklompeksirana osoba, samo što ti se kompleksi razlikuju od pomenutih? Ja nešto ne vidim razlike.

A za ovoga gore @Better Man, otvori ti svoj biznis i budi 1000% uredan i javi nam se za godinu kako napreduješ, naravno ako uopšte budeš u poslu a čisto sumnjam. Svi seru kad je izbiti pare iz tuđeg džepa, ne daj Bože izbiti iz vlastitog. Konkurencija je jaka, i ako se ne boriš na razne načine da opstaneš, budeš pregažen i to je to.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#878 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by amar1994 »

almir90 wrote:
amar1994 wrote:
Better Man wrote:Građani su glupi i to samo tako. Da građani iole imaju mozga sad bi svi oni koji su izlazili u navedene objekte prestali trajno da idu ztamo i onda bi kriminalci od gazdi morali staviti trajno ključ u bravu, jer bi propali.
nisi popularan ako ne ides tamo,tamo se mora ic jer sve ostale brude i kokice idu,cim sjednes s10 ili ajfon na sto,pa onda insta story lajv :lol: :lol:

po mogucnosti parkiras na trotoar negdje da svi vide u cemu si dosao i da ga bacaju na marku 8-)
Amare da te pitam nešto, sa ovakvim stavom, da li ti stvarno misliš da si bolji od tih i da nisi isto isklompeksirana osoba, samo što ti se kompleksi razlikuju od pomenutih? Ja nešto ne vidim razlike.
Ne mislim niti se zamaram,od tog drustva sam se davno distancirao,zasto pa zato sto te gledaju samo materijalno i iz interesa,meni takvi ne trebaju u zivotu i ne mogu ih organski..ima manje poznatih kafica,kafana i restorana gdje se moze otic..

Isto tako ne mogu trpit ponasanje istih,tipa hvalisanja i preseravanja,nema niko boljih od njih,a vise od pola njih papci iz pm :run:
Last edited by amar1994 on 23/03/2019 09:26, edited 1 time in total.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#879 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by almir90 »

Ne zamaraš se, a detaljno ih opisa? :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#880 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by amar1994 »

pa jasta,kazem ti bio u takvom drustvu,probao i ne ide,ma zajebi to :D

a tacno je za kompleks,imam neodoljiv kompleks prema papcima i papanluku :lol:
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#881 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by breuer »

ovi uhapšeni su baš Sarajlije, što naravno ne znači da ne mogu biti papci

a Almir90 što relativizira ovo nedjelo, jadni privatnici, pate se sa poslom, a mali Nedim profura pored tebe u SLu :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#882 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by amar1994 »

breuer wrote:ovi uhapšeni su baš Sarajlije, što naravno ne znači da ne mogu biti papci
ma naravno da nema veze odakle je :)
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#883 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by almir90 »

breuer wrote:ovi uhapšeni su baš Sarajlije, što naravno ne znači da ne mogu biti papci

a Almir90 što relativizira ovo nedjelo, jadni privatnici, pate se sa poslom, a mali Nedim profura pored tebe u SLu :lol:
Kad si tako zabrinut, molim te da obiđeš firme sa ove liste i da im kažeš da nije uredu i da je kriminalno ne plaćati obaveze, pogotovo ove firme u vlasništvu Vlade Federacije: http://pufbih.ba/v1/public/upload/files ... _2018_.pdf

Hvala! :oops:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#884 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by mO k3 »

Do mentaliteta je , da ste u mogucnosti uradili bi isto i onda se cudite sta politicari rade ...
XEnergija
Posts: 47
Joined: 30/01/2019 11:22

#885 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by XEnergija »

zna vrabac na grani da se preko fiskalnih kasa operu milijarde
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#886 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by almir90 »

mO k3 wrote:Do mentaliteta je , da ste u mogucnosti uradili bi isto i onda se cudite sta politicari rade ...
Mene nervira kad ovakve rasprave iskoče to da većina ima komplekse i projektuje vlastiti zavidluk. Dakle, problem je veći ako se utaji promet i plaća manje obaveza od onih firmi koje sve prijave ali uredno ništa ne plaćaju, ne plaćaju poreze, zdravstveno i penzijsko, struju i vodu i da ne duljim dalje - takvi koji su veće štetočine se i ne spominju. Pogledaj ove firme kojima Vlada upravlja, pa to štetočine koje koštaju privredu milijarde, a znamo ko tu štetu namiruje.
Last edited by almir90 on 23/03/2019 10:11, edited 1 time in total.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#887 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by breuer »

čuj da ste u mogućnosti :lol:

ovi još ispadoše izabrani :D

majko mila
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#888 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by JThomas »

jašta su nego izabrani, hajd' ti dobij one lokacije i da imaš kapital. hajd' dobij da ferhadiju pregradiš popola.
User avatar
ElRe
Posts: 10664
Joined: 12/12/2011 11:28

#889 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by ElRe »

Gazda Vatre placa kiriju Islamskoj zajednici za lokal u Ferhadiji reda par stotina KM.
Hilmija, koji drzi Evoluciju (lokal do Vatre), se nameracio da mu uzme prostor.

Sve u svemu kriminalci i olos kolo vode. Prave cirkus sa pricom o primanjima 1500-2000 KM a vozni parkovi i nekretnine vrijede par miliona KM.
Dnevni pazar Metropolisa u SCCu, kada je najprometnije, je cca, 30.000 KM.
Montana vjerovatno slicno

Zato, najveca kazna je naplatiti im porez od pocetka poslovanja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#890 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by _BataZiv_0809 »

breuer wrote:ovi uhapšeni su baš Sarajlije, što naravno ne znači da ne mogu biti papci

a Almir90 što relativizira ovo nedjelo, jadni privatnici, pate se sa poslom, a mali Nedim profura pored tebe u SLu :lol:
Vreto Sarajlija?
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#891 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by breuer »

_BataZiv_0809 wrote:
breuer wrote:ovi uhapšeni su baš Sarajlije, što naravno ne znači da ne mogu biti papci

a Almir90 što relativizira ovo nedjelo, jadni privatnici, pate se sa poslom, a mali Nedim profura pored tebe u SLu :lol:
Vreto Sarajlija?
ma mislio sam više na Rašidagiće, oni su čak i podigli onu zgradu u Titovoj...mali Čedić je išao u Drugu gimnaziju, a mislim da je i Ljubas Sarajlija...
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#892 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by breuer »

ElRe wrote:Gazda Vatre placa kiriju Islamskoj zajednici za lokal u Ferhadiji reda par stotina KM.
Hilmija, koji drzi Evoluciju (lokal do Vatre), se nameracio da mu uzme prostor.

Sve u svemu kriminalci i olos kolo vode. Prave cirkus sa pricom o primanjima 1500-2000 KM a vozni parkovi i nekretnine vrijede par miliona KM.
Dnevni pazar Metropolisa u SCCu, kada je najprometnije, je cca, 30.000 KM.
Montana vjerovatno slicno

Zato, najveca kazna je naplatiti im porez od pocetka poslovanja.
oće li nova vlast učiniti išta da ukloni ovog kriminalca iz Ferhadije/Ćemaluše? sramota za čitav grad
Last edited by breuer on 23/03/2019 11:58, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#893 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by mO k3 »

ElRe wrote:Gazda Vatre placa kiriju Islamskoj zajednici za lokal u Ferhadiji reda par stotina KM.
Hilmija, koji drzi Evoluciju (lokal do Vatre), se nameracio da mu uzme prostor.

Sve u svemu kriminalci i olos kolo vode. Prave cirkus sa pricom o primanjima 1500-2000 KM a vozni parkovi i nekretnine vrijede par miliona KM.
Dnevni pazar Metropolisa u SCCu, kada je najprometnije, je cca, 30.000 KM.
Montana vjerovatno slicno

Zato, najveca kazna je naplatiti im porez od pocetka poslovanja.
Jeli se u vatri sluzi alkohol??
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#894 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by _BataZiv_0809 »

breuer wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
breuer wrote:ovi uhapšeni su baš Sarajlije, što naravno ne znači da ne mogu biti papci

a Almir90 što relativizira ovo nedjelo, jadni privatnici, pate se sa poslom, a mali Nedim profura pored tebe u SLu :lol:
Vreto Sarajlija?
ma mislio sam više na Rašidagiće, oni su čak i podigli onu zgradu u Titovoj...mali Čedić je išao u Drugu gimnaziju, a mislim da je i Ljubas Sarajlija...

Koju zgradu u Titovoj :?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#895 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by almir90 »

ElRe wrote:Gazda Vatre placa kiriju Islamskoj zajednici za lokal u Ferhadiji reda par stotina KM.
Hilmija, koji drzi Evoluciju (lokal do Vatre), se nameracio da mu uzme prostor.

Sve u svemu kriminalci i olos kolo vode. Prave cirkus sa pricom o primanjima 1500-2000 KM a vozni parkovi i nekretnine vrijede par miliona KM.
Dnevni pazar Metropolisa u SCCu, kada je najprometnije, je cca, 30.000 KM.
Montana vjerovatno slicno

Zato, najveca kazna je naplatiti im porez od pocetka poslovanja.
30,000 KM? Ja mislim da se ti moraš urazumiti. Nađoh na netu slike, i nema pojma da lokal one veličine može izbaciti toliki promet, znaš li ti uopšte koliko je potrebno robe, radnika, kapaciteta u lokalu da se pokupi toliki pazar? Očigledno da nemaš nekog iskustva, već ovako nasumično se razbacuješ ciframa.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#896 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by breuer »

_BataZiv_0809 wrote:Koju zgradu u Titovoj :?
onu gdje je Metropolis, ako ne i još jednu okolo, ali nisam siguran...nacionalizovano poslije II svj. rata
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#897 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by triconja »

jalijas74 wrote:Dupli klik kucas sve kafa, kapucino, caj , kafa sa mlijekom a ono izadje samo kafa 1,5 KM kakvi lopovi ne mozes vjerovati koliko su uzeli para :) :evil:
Kad se nece neka alternativa kameri (tipa nesto elektronski) skontat i turit po masinama ko ih jebe, nek im kradu. :lol: :lol: :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 10664
Joined: 12/12/2011 11:28

#898 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by ElRe »

almir90 wrote:
ElRe wrote:Gazda Vatre placa kiriju Islamskoj zajednici za lokal u Ferhadiji reda par stotina KM.
Hilmija, koji drzi Evoluciju (lokal do Vatre), se nameracio da mu uzme prostor.

Sve u svemu kriminalci i olos kolo vode. Prave cirkus sa pricom o primanjima 1500-2000 KM a vozni parkovi i nekretnine vrijede par miliona KM.
Dnevni pazar Metropolisa u SCCu, kada je najprometnije, je cca, 30.000 KM.
Montana vjerovatno slicno

Zato, najveca kazna je naplatiti im porez od pocetka poslovanja.
30,000 KM? Ja mislim da se ti moraš urazumiti. Nađoh na netu slike, i nema pojma da lokal one veličine može izbaciti toliki promet, znaš li ti uopšte koliko je potrebno robe, radnika, kapaciteta u lokalu da se pokupi toliki pazar? Očigledno da nemaš nekog iskustva, već ovako nasumično se razbacuješ ciframa.
Ocito te nesto bode hapsenje ove olosi. Prijatelj je tu radio tako da odlicno znam, a i lokal je pun 10:00 do 22:00
Kolac 5 KM, hrana nema ispod 10 KM, ne racunajuci sendvic, pa kad gomila Arapa sjedne nema racuna ispod 100 KM. Radnika u 2 smjene bude 20-25, konobari, sankeri, kuhinja.
A i napisao sam u najboljim danima u sezoni.
Last edited by ElRe on 23/03/2019 12:36, edited 1 time in total.
XEnergija
Posts: 47
Joined: 30/01/2019 11:22

#899 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by XEnergija »

pare se donesu u kešu a on kuca šta treba i ne treba, tako može prikazat dnevni pazar i do 100 000 milja, preko fiskalnih kasa se peru milijarde, država uzme svoje mafija svoje i svima fino
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#900 Re: ŽIVJELA FISKALIZACIJA

Post by almir90 »

ElRe wrote:]

Ocito te nesto bode hapsenje ove olosi. Prijatelj radi tu tako da odlicno znam, a i lokal je pun 10:00 do 22:00
Kolac 5 KM, hrana nema ispod 10 KM, ne racunajuci sendvic, pa kad gomila Arapa sjedne nema racuna ispod 100 KM. Radnika u 2 smjene bude 20-25, konobari, sankeri, kuhinja.
A i napisao sam u najboljim danima u sezoni.
I koliko traje ta sezona? Šta je sa ostatkom godine? I ovo kupljenje informacija od "prijatelja" te na osnovu toga stvaranje mišljenja je krajnje neozbiljno, da ne kažem dječije. Znaš li koliki su troškovi poslovanja ovakvog jednog objekta.

Ima u ovoj državi mnogo ozbiljnije ološi!
Post Reply