Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#20226 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mognjen »

To mi i miriše na to, da se zeznuo za shipping, ali da makar pošalje poruku, objasni, nije problem, naći ću kod drugog prodavca. Ovaj moj prodavac nakon jedne poruke (nešto smo dogovarali oko cijene i poštarine) zanijemio. Btw, u pitanju je slanje iz Japana.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#20227 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

mognjen wrote: 31/01/2022 19:17 To mi i miriše na to, da se zeznuo za shipping, ali da makar pošalje poruku, objasni, nije problem, naći ću kod drugog prodavca. Ovaj moj prodavac nakon jedne poruke (nešto smo dogovarali oko cijene i poštarine) zanijemio. Btw, u pitanju je slanje iz Japana.
Vrati pare ne gubi vrijeme.
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#20228 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mognjen »

Rado bih da ima opcija, ali postoji samo da nisam dobio i da vratim pošiljku. :roll: Kontaktirao sam teh. podršku, sačekajte do ponedeljka (znači danas), a danas opet sačekajte do 5 februara. Šta imam da čekam, ne šalje, ne odgovara na poruke, samo me prave budalom.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#20229 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

mognjen wrote: 31/01/2022 21:06 Rado bih da ima opcija, ali postoji samo da nisam dobio i da vratim pošiljku. :roll: Kontaktirao sam teh. podršku, sačekajte do ponedeljka (znači danas), a danas opet sačekajte do 5 februara. Šta imam da čekam, ne šalje, ne odgovara na poruke, samo me prave budalom.
Nemaju pravo to od tebe traziti.
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#20230 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mognjen »

Mislim da je rok za slanje 30 dana, nakon čega imaš pravo da otvoriš case, mada mi je to suludo. Jedno je kad čekaš 30 dana pošiljku koja je u tranzitu, a drugo kad čekaš da je pošalje....
Ma kreteni. Najgluplje od svega je što sam naručio još jedan artikl, a koji bi koristio uz ovaj koji nije ni poslan. Naravno, ovo će stići, a ne znam šta ću sa tim.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#20231 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

mognjen wrote: 31/01/2022 22:53 Mislim da je rok za slanje 30 dana, nakon čega imaš pravo da otvoriš case, mada mi je to suludo. Jedno je kad čekaš 30 dana pošiljku koja je u tranzitu, a drugo kad čekaš da je pošalje....
Ma kreteni. Najgluplje od svega je što sam naručio još jedan artikl, a koji bi koristio uz ovaj koji nije ni poslan. Naravno, ovo će stići, a ne znam šta ću sa tim.
Handling time je obicno 2-5 dana nakon uplate.
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#20232 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mognjen »

Da, sam prodavac ima u opisu da šalje za 5 dana, ali 30 dana je mislim limit na Ebay-u, nakon čega dobijaš opciju za refund. Ili naravno da kontaktiraš prodavca (što kod mene nije moguće) ili da tražiš pomoć od teh. podrške.
Ništa, sačekaću do 5 februara, nakon toga će oni pokrenuti refund.
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#20233 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by zLatk0 »

Otvoriš case na PayPal-u, ja sam tako rješavao kad ne ide preko ebay-a
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#20234 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mognjen »

Platio sam karticom, manje skida prilikom konverzije. Inače, do sad sam koristio PayPal, ovaj put ne.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#20235 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by perfect_guy »

koja je logika ove naše pošte?
na artikal sa free shippingom ne uzmu 1,80, ali zato gdje se plati shipping ih uredno zaračunaju
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#20236 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

perfect_guy wrote: 02/02/2022 07:12 koja je logika ove naše pošte?
na artikal sa free shippingom ne uzmu 1,80, ali zato gdje se plati shipping ih uredno zaračunaju
Taj free shipping si platio kao uracunat u cijenu artikla. Hoces li platiti dodatno 1,80 zavisi da li je prodavac uracunao shipping sa tim tzv. Internacionalnim TN Ili neki obicni koji mozes samo pratiti. I jedan i drugi TN je TN. Uvijek biram ovaj losiji jer cesto zakazu sa informacijama sto iskoristim za povrat novca ako zakasni isporuka. Uglavnom stignu na adresu i jedan i drugi.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#20237 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

namiami wrote: 02/02/2022 11:16
epik wrote: 02/02/2022 11:00 jer cesto zakazu sa informacijama sto iskoristim za povrat novca ako zakasni isporuka. Uglavnom stignu na adresu i jedan i drugi.
Znaci free shipping, kasni dostava, dobijes artikal i ti trazis povrat novca? Bravo bravo, zato i jesmo na raznim listama i tonga i kazahstan dostavama :thumbup: :bih:
Ne bas toliko ekstremno 😂😂😂, ako probije cca 15 dana otvaram case. Svaka dostava ima svoju cijenu.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#20238 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by emotivac »

To je baš DNO DNA raditi, tražiti povrat novca.. Pa ako ti se žuri za artiklom ti brate fino izaberi fedex ili dhl, platiš pofino, al' ti zato dođe za max 10-ak dana..

I ja sam znao case otvoriti i tražiti refund kad ne dođe u roku, ali ako dođe malo poslije vratim pare čovjeku, zašto biti lopov i đubre, baš prodavač voli kad pošiljka zaglavi negdje.....

Dno dna majke mi, nije mi uopšte čudno što su nam digli shipping zbog takvih tipova ;) :-) :thumbup:
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#20239 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

emotivac wrote: 03/02/2022 15:17 To je baš DNO DNA raditi, tražiti povrat novca.. Pa ako ti se žuri za artiklom ti brate fino izaberi fedex ili dhl, platiš pofino, al' ti zato dođe za max 10-ak dana..

I ja sam znao case otvoriti i tražiti refund kad ne dođe u roku, ali ako dođe malo poslije vratim pare čovjeku, zašto biti lopov i đubre, baš prodavač voli kad pošiljka zaglavi negdje.....

Dno dna majke mi, nije mi uopšte čudno što su nam digli shipping zbog takvih tipova ;) :-) :thumbup:
Samo ti vracaj.... Kinez prijavi da je u UK, a posalje iz Kine... Logicno da ce zakasniti, ne bi im vratio pare ni pod razno. Taman njega boli neka stvar sto ja cekam mjesec I kusur, da nesto stigne iz UK. Takvim nikad ne vracam pare.
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#20240 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mognjen »

Da, ali dobio si naručeno. Za kašnjenje naručenog postoji feedback koji ostaviš, fer je novac vratiti prodavcu.
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#20241 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by mognjen »

mognjen wrote: 31/01/2022 10:38 Da li je neko imao situaciju da prodavac ni nakon 10 dana ne pošalje naručeno, a pri tom ne odgovara na poruke ?
Ne brinem oko toga da li ću vratiti novac, već ako neće da pošalje, nek poništi narudžbu, naručiću od drugog.
Teh. podrška je kao datum refunda odredila 21 februar, što je 30 dana od dana transakcije. Znači iako retard od prodavca nije uopšte poslao, niti odgovara na poruke (već ima negativan, neko mu ostavio zbog iste situacije)
30 dana ili čak može biti i datum regularnog pristizanja pošiljke je trenutak kad se mogu dobiti pare nazad.
Slijedeća narudžba ide preko PayPal-a, neće mene za*bavati prodavac, pa onda teh. podrška Ebay-a.
nednedjelja
Posts: 169
Joined: 16/01/2022 10:49

#20242 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by nednedjelja »

Stvarno nam je carina ko karina. Pošiljka mi od subote stoji kod njih i posljednji status (record item customs info) je od ponedjeljka ujutro. Evo prođe utorak, nema još vraćanja paketa za dostavu.
twomad
Posts: 181
Joined: 26/10/2021 10:14

#20243 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by twomad »

emotivac wrote: 03/02/2022 15:17 To je baš DNO DNA raditi, tražiti povrat novca.. Pa ako ti se žuri za artiklom ti brate fino izaberi fedex ili dhl, platiš pofino, al' ti zato dođe za max 10-ak dana..

I ja sam znao case otvoriti i tražiti refund kad ne dođe u roku, ali ako dođe malo poslije vratim pare čovjeku, zašto biti lopov i đubre, baš prodavač voli kad pošiljka zaglavi negdje.....

Dno dna majke mi, nije mi uopšte čudno što su nam digli shipping zbog takvih tipova ;) :-) :thumbup:
Ja sam dva puta trazio povrat novca, prvi put prije pandemije narucio neke slusalice nekad u februaru, povrat novca sam trazio u aprilu, slusalice stigle u Julu i to neispravne.
Drugi put, nedavno,naznacim da hocu da mi se posalje brzim shippingom, isti platim oko 40 KM, cekam 20 dana i prodje rok isporuke, javim se prodavcu on mi kaze da je ipak poslao obicnim shippingom jer kao "isto je to, sve kasni zbog pandemije", trazim i dobijem povrat novca za shipping.

Prodje jos mjesec dana od narudzbe koja ne stize i dalje, i tad trazim povrat novca jer mi je isticao buyers protection. Narudzba i dalje nije stigla.

Toliko o tome da kad platis brzu postu sve bude bolje, naravno da je supacki potez traziti refund ako je besplatna postarina i narudzba ne stigne za lupam 10 dana, ali i prodavci se sluze svim i svacim.
pigale
Posts: 159
Joined: 28/02/2022 04:39

#20244 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by pigale »

twomad wrote: 05/03/2022 12:51
emotivac wrote: 03/02/2022 15:17 To je baš DNO DNA raditi, tražiti povrat novca.. Pa ako ti se žuri za artiklom ti brate fino izaberi fedex ili dhl, platiš pofino, al' ti zato dođe za max 10-ak dana..

I ja sam znao case otvoriti i tražiti refund kad ne dođe u roku, ali ako dođe malo poslije vratim pare čovjeku, zašto biti lopov i đubre, baš prodavač voli kad pošiljka zaglavi negdje.....

Dno dna majke mi, nije mi uopšte čudno što su nam digli shipping zbog takvih tipova ;) :-) :thumbup:
Ja sam dva puta trazio povrat novca, prvi put prije pandemije narucio neke slusalice nekad u februaru, povrat novca sam trazio u aprilu, slusalice stigle u Julu i to neispravne.
Drugi put, nedavno,naznacim da hocu da mi se posalje brzim shippingom, isti platim oko 40 KM, cekam 20 dana i prodje rok isporuke, javim se prodavcu on mi kaze da je ipak poslao obicnim shippingom jer kao "isto je to, sve kasni zbog pandemije", trazim i dobijem povrat novca za shipping.

Prodje jos mjesec dana od narudzbe koja ne stize i dalje, i tad trazim povrat novca jer mi je isticao buyers protection. Narudzba i dalje nije stigla.

Toliko o tome da kad platis brzu postu sve bude bolje, naravno da je supacki potez traziti refund ako je besplatna postarina i narudzba ne stigne za lupam 10 dana, ali i prodavci se sluze svim i svacim.
fedex i dhl dodje za max 10 dana
ne znam na koju brzu postu ti mislis mozda neka kineska expres
twomad
Posts: 181
Joined: 26/10/2021 10:14

#20245 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by twomad »

pigale wrote: 05/03/2022 13:01 fedex i dhl dodje za max 10 dana
ne znam na koju brzu postu ti mislis mozda neka kineska expres
Ne sjecam se sad tacno koja je bila u pitanju, cini mi se da je DHL, ali fazon je u tome sto uopste nije poslao brzom postom nego regularnom pa ako mu prodje proslo je, a uredno je naplatio slanje brzom postom.
pigale
Posts: 159
Joined: 28/02/2022 04:39

#20246 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by pigale »

twomad wrote: 05/03/2022 13:03
pigale wrote: 05/03/2022 13:01 fedex i dhl dodje za max 10 dana
ne znam na koju brzu postu ti mislis mozda neka kineska expres
Ne sjecam se sad tacno koja je bila u pitanju, cini mi se da je DHL, ali fazon je u tome sto uopste nije poslao brzom postom nego regularnom pa ako mu prodje proslo je.
ali to onda nije do dostave nego do prodavaca
tamo mu das ocjenu 1 i bar si spasio mozda sljedeceg nekog da mu se ne desi isto
twomad
Posts: 181
Joined: 26/10/2021 10:14

#20247 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by twomad »

pigale wrote: 05/03/2022 13:04
twomad wrote: 05/03/2022 13:03

Ne sjecam se sad tacno koja je bila u pitanju, cini mi se da je DHL, ali fazon je u tome sto uopste nije poslao brzom postom nego regularnom pa ako mu prodje proslo je.
ali to onda nije do dostave nego do prodavaca
tamo mu das ocjenu 1 i bar si spasio mozda sljedeceg nekog da mu se ne desi isto
Znam da nije do dostave, to sam i uradio.
Nego govorim u vezi price da je supacki potez traziti povrat novca i da postoji opcija da se plati dodatna postarina da bi narudzba brze stigla.
Slazem se da je supacki potez traziti povrat kada narucis nesto sa besplatnom ili simbolicnom postarinom i ne dodje za 10 dana, ali ima i prodavaca svakakvih. Evo u mom konkretno slucaju je placena brza dostava i covjek se lud pravi, a bitna mi je stvar bila zato sam i platio brzu postu.
pigale
Posts: 159
Joined: 28/02/2022 04:39

#20248 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by pigale »

twomad wrote: 05/03/2022 13:07
pigale wrote: 05/03/2022 13:04

ali to onda nije do dostave nego do prodavaca
tamo mu das ocjenu 1 i bar si spasio mozda sljedeceg nekog da mu se ne desi isto
Znam da nije do dostave, to sam i uradio.
Nego govorim u vezi price da je supacki potez traziti povrat novca i da postoji opcija da se plati dodatna postarina da bi narudzba brze stigla.
Slazem se da je supacki potez traziti povrat kada narucis nesto sa besplatnom ili simbolicnom postarinom i ne dodje za 10 dana, ali ima i prodavaca svakakvih. Evo u mom konkretno slucaju je placena brza dostava i covjek se lud pravi, a bitna mi je stvar bila zato sam i platio brzu postu.
ok slazem se nisam citao detaljno nego sam preletio
naravno da svakakvih prodavaca ima kao i kupaca da se ne lazemo
sjetit cemo se da je ovdje bilo postova gdje se forumasi hvale da su dobili povrat a kasnije nekad dodje i proizvod a oni naravno ne plate ponovo
TheRedhead
Posts: 813
Joined: 09/02/2015 18:27

#20249 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by TheRedhead »

Da li je neko narucivao iz UK ove godine tipa knjige ili nesto slicno, uglavnom da ide regularna posiljka a ne brza posta?
Koliko vam je trebalo da dodje, meni proslo 40 dana i jos nista nema, a nemam ni trackinga, ne znam da li da jos cekam ili trazim povrat novca?!
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#20250 Re: Kupio bih nesto sa eBay-a

Post by epik »

I tako platih 1,80 KM postarine i za paketic koji se mogao pratiti i preko BH poste ...
Post Reply