Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
suncokret
Posts: 125
Joined: 27/03/2004 22:49

#1251 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by suncokret »

Meni je covjek lijepo poslao poruku da je on platio postarinu i da ja placam postaru vec dogovorenu cijenu, ali meni postar opet naplati te dodatne 4 KM, koji lopovluk. Kakav pregled, kakva carina na relaciji Sarajevo Banja luka. Preko pika kupila, izvinjavam se na off topic, ali dakle postoji besplatna postarina ako je plati posiljaoc, ispravite me ako grijesim.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1252 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Izvini ali si fulala temu. Ovdje se raspravlja o eBay narudžabama iz inostranstva, kakav pik.
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#1253 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by desperate housewife »

Chuckie wrote:Ako pobjediš, dobiješ obavijest na email i obavezan si platiti stvar koju si bidao, ne pitaj šta će biti ako ne platiš. :D
Ja sam nekoliko puta odbila da platim. Ne desi se nista posebno, dobijes markicu kao los kupac ali to nije bitno kada kupujes koliko kada prodajes.

Jer kada ne pogrijesis vec zaista hoces nesto da kupis, platis odma i sve ok. Onaj prodavac i ne gleda to sto prije nekome nisi platio nesto vec odustao
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1254 eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Koliko si puta odbila da platis? Meni je bitan svaki feedback jer imam 100% pozitivan score od 150 transakcija i nebi sebi nikad dozvolio da ga userem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
trazimsamsung
Posts: 69
Joined: 16/05/2012 09:53

#1255 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by trazimsamsung »

adnan_hz wrote:Raja dobio sam obvijest od Unicredit Banke da mogu od sad putem interneta placati i sa svojom debitnom Maestro karticom. Da li je moguce preko eBaya placati sa Maestro karticom? Na kojim jos slicnim stranicama se moze placati sa Maestro karticom?
Od nedavno se moze placati online tom karticom svuda gdje i druge prolaze. Kartica mora imati odzada security number od tri cifre.
trazimsamsung
Posts: 69
Joined: 16/05/2012 09:53

#1256 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by trazimsamsung »

Chuckie wrote:
Religious Fantastic wrote:"besplatna dostava/postarina" u biti ne postoji. Kada to vidite za neki artikl na ebay-u, znači samo da je prodavac to već ugradio u cijenu (jeftin marketing). Ako potražiš isti predmet od drugih prodavaca, koji kao naplaćuju poštarinu, shvatit ćeš o čemu govorim.

A što se tiče lopova iz BeHa pošte...dovoljno je rečeno na mnogim temama... :run:
Upravo tako. Čuj besplatna poštarina. :D

A ako ti nešto kod nas naplate, to je vjerovatno trošak carinskog pregleda i sl.
Treba samo dobro gledati: postoje listinzi bez postarine, odnosno kada prodavac palti postarinu: obicno iz Kine ili Hong Konga jer je valjda tamo to jako jeftino. Narucis nesto od 3 dolara bez postarine ..... i dodje bez problema. Da je bilo gdje iz Evrope postrina bi bila skuplja od artikla koji si kupio ali ima stvari od par dolara bez postarine --tipa nakit recimo uredno dolazi bez ikakvih problema.

I da, samo nadjem paketic ili kovertu u sanducicu. Bez odlazenja na carinu, postu ili placanja icega. Sve zavisi sta kupujes.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1257 eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Sta paket od 3$ ima da radi na carini haha. I tu ima poštarine, samo je uračunata u cijenu artikla. Taj aritkal kod drugih prodavaca košta 1.5$ sa poštarinom 1.5$. To ti pokušavamo cijelo vrijeme reći.

A što se tiče carine, naruci nesto od 200$ pa ces vidjet sto nece biti carine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1258 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

Religious Fantastic wrote:Ako pise da je dostava besplatna vjerovatno posiljaoc placa
"besplatna dostava/postarina" u biti ne postoji. Kada to vidite za neki artikl na ebay-u, znači samo da je prodavac to već ugradio u cijenu (jeftin marketing). Ako potražiš isti predmet od drugih prodavaca, koji kao naplaćuju poštarinu, shvatit ćeš o čemu govorim.

A što se tiče lopova iz BeHa pošte...dovoljno je rečeno na mnogim temama... :run:
Tesko da je tako jer ne znam sta je ugradio u neki item od dolara koji salje iz HK u Bosnu, ovdje ni pucketavu kovertu ne mozes kupiti za te pare...

Koliko znam Hong Kong stimulise svoj izvoz na nacin da oni placaju postarinu za ne znam koje slucajeve, zato i imas besplatan shipping...
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1259 eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Naruci nesto tezine pola kile kilu iz HK pa da vidimo tu stimulisanu besplatnu postarinu, sta sve neces ovdje cuti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bigmaster111
Posts: 31
Joined: 02/12/2011 12:30

#1260 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by bigmaster111 »

http://www.ebay.de/itm/New-Sarotech-abi ... 256c8ad9d2 pa sta da radim,da uzimam ili ne,po mojem koliko sam jednog carinika pitao doslo bi me oko 160 maraka(porez,pdv,carina)ali me sad interesuje da bacite oko je li ovaj čova koliko siguran
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1261 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

De popravi taj link, ne valja.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#1262 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

suncokret wrote:Ako pise da je dostava besplatna vjerovatno posiljaoc placa postarinu.
Ja sam narucivala stvari preko e bay a gdje je pisalo da je postarina besplatna pa mi postar opet naplati poneku marku.
Ali mozda je problem u postaru, jer neki dan sam preko pika narucila iz Banja luke gdje je posiljaoc platio postarinu i opet mi jutros postar naplati 4 KM postarinu !!! :x
ja kupujem iz USA i kad pise da je besplatna dostava onda je besplatna, znaci ne placas nista dodatno. Ti kriminalci tamo ce sigurno nesto naplatiti.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1263 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

Chuckie wrote:Naruci nesto tezine pola kile kilu iz HK pa da vidimo tu stimulisanu besplatnu postarinu, sta sve neces ovdje cuti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ne bavim se narucivanjem umjetnog gnojiva, obicno narucujem sitnu elektroniku i dzize, gnojivo na pola kile imas u poljoprivrednoj apoteci
Last edited by quarterback on 19/05/2012 00:29, edited 1 time in total.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1264 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

Melami wrote:
suncokret wrote:Ako pise da je dostava besplatna vjerovatno posiljaoc placa postarinu.
Ja sam narucivala stvari preko e bay a gdje je pisalo da je postarina besplatna pa mi postar opet naplati poneku marku.
Ali mozda je problem u postaru, jer neki dan sam preko pika narucila iz Banja luke gdje je posiljaoc platio postarinu i opet mi jutros postar naplati 4 KM postarinu !!! :x
ja kupujem iz USA i kad pise da je besplatna dostava onda je besplatna, znaci ne placas nista dodatno. Ti kriminalci tamo ce sigurno nesto naplatiti.
ako pise da je besplatno onda je besplatno, ako je veci paket ipak platices 3/3,5 KM nasoj posti u Federaciji

ps
ja sam dio svojih narudzbi narucivao na adresu u BL i tamo su redovno naplacivali 3.5 KM po posiljci nezavisno od velicine paketa
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#1265 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

Sta sad ovi pametuju kao nije besplatna dostava a pise da je besplatna? sad vi izmislili online kupovinu?
Ljudi imaju svoju racunicu i ne pametujte.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1266 eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Besplatna je tebi na oko, ali ju je prodavac dobro uracunao u cijenu artikla. Uporedi cijenu istog tog artikla kod drugih kojima nije besplatna posta, sve ce ti biti jasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
aleckovic
Posts: 227
Joined: 19/05/2012 11:58

#1267 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by aleckovic »

Moja iskustva su ok.
bigmaster111
Posts: 31
Joined: 02/12/2011 12:30

#1268 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by bigmaster111 »

http://www.ebay.de/itm/Sarotech-abigs-D ... 3cc35ea352 evo link,onaj prehodni je bio neispravan,izvinjavam se,da li je ovaj cova siguran,jer nema 100% prodaju,je li se to gleda
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#1269 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

Chuckie wrote:Besplatna je tebi na oko, ali ju je prodavac dobro uracunao u cijenu artikla. Uporedi cijenu istog tog artikla kod drugih kojima nije besplatna posta, sve ce ti biti jasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno da je uracunao, sta bvi ti da ti neko donesenesto iz USA besplatno??
Bitna stavka je da ti ne placas nista dodatno na tu cijenu, tj ne bi trebao, to sto nasi imaju svoje rate to je druga prica.
User avatar
zyymy
Posts: 13
Joined: 11/04/2008 14:15
Location: Sarajevo

#1270 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zyymy »

bigmaster111 wrote:http://www.ebay.de/itm/Sarotech-abigs-D ... 3cc35ea352 evo link,onaj prehodni je bio neispravan,izvinjavam se,da li je ovaj cova siguran,jer nema 100% prodaju,je li se to gleda

Malo ko ima 100% rejting a da li je siguran pa danas nista nije sigurno.Uglavnom procitaj negativne feedback pa odluci a koliko vidim u godini dana ih ima samo 5 komada.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#1271 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

bigmaster111 wrote:http://www.ebay.de/itm/Sarotech-abigs-D ... 3cc35ea352 evo link,onaj prehodni je bio neispravan,izvinjavam se,da li je ovaj cova siguran,jer nema 100% prodaju,je li se to gleda
pogledaj imal jos neko sa vise bodova. Ovaj nije los al nije ni perfektan, vidis da je u zadnja 2 mjeseca imao 2 lose prodaje od 50.
u svakom slucaju prati paket, nemoj da ti istekne vrijeme za zalbu a ti nisi dobio paket. Uvijek imas odredjeni rok da trazis novac nazad. Meni se cini 45 dana.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#1272 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by motorola01 »

bigmaster111 wrote:http://www.ebay.de/itm/Sarotech-abigs-D ... 3cc35ea352 evo link,onaj prehodni je bio neispravan,izvinjavam se,da li je ovaj cova siguran,jer nema 100% prodaju,je li se to gleda
Cini se ok,mada nije top rated seller.Imao je par negativnih feedback-ova,ali nista strasno.Jedino da jos pogledas istu stvar kod drugih prodavaca.Mozda prodjes jeftinije jer mi izgleda poskupo.
bigmaster111
Posts: 31
Joined: 02/12/2011 12:30

#1273 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by bigmaster111 »

sila ste majke mi kako brzo dodju odgovori,svaka cast,ovaj je forum najbolji na svijetu,ne znam ima li gdje jeftinije,nasao sam samo jos ovoga http://www.ebay.de/itm/New-Sarotech-abi ... 256c8ad9d2 cijene su tu negdje,ovo mi je prva transakcija pa prije toga bi htio da sve natenane provjerim,ako gdje ko moze ovu stvarcicu na ebayu da nadje jeftinije i da je top seller čova,molim za pomoc,jer sam sve zivo provjerio,mozda neko bolje zna
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1274 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

ne zamaraj se sa tim, ako imas 2 ista prodavca odna im poredi rejting, mimo toga potpuno je svejedno jel ti prodavac ima 98% ili 99%, imas paypal, on te cuva u svakom slucaju (samo nemoj da ti istekne 45 dana od dana placanja)
dzenan.omanovic
Posts: 1
Joined: 23/05/2012 23:48

#1275 Ebay prodaja

Post by dzenan.omanovic »

Da li neko ima iskustva sa prodajom artikala na stranici Ebay.de ?
Post Reply