ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#1 ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by komentar »

Pa ljudi je li ovo moguce - desetine tema o BH Telecomu i pljačkanju nas korisnika od strane tog monopoliste/oligopoliste a niti jedna tema o Elektroprivredi.
Pa zar su narodu stvarno ovoliko oči zamazane. :?

Neću namjerno staviti o čemu se radi želeći da bar neko pametan nadođe i upita se čemu samo jedna stavka na mjesečnom računu koji nam dolaze od strane našeg monopolističkog, dragog preduzeća na kojeg niko ne skreće prstom.

SAMO JEDNA STAVKA.
POMOĆ: zatezna....
nonca
Posts: 140
Joined: 11/02/2009 21:40

#2 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by nonca »

komentar wrote:Pa ljudi je li ovo moguce - desetine tema o BH Telecomu i pljačkanju nas korisnika od strane tog monopoliste/oligopoliste a niti jedna tema o Elektroprivredi.
Pa zar su narodu stvarno ovoliko oči zamazane. :?

Neću namjerno staviti o čemu se radi želeći da bar neko pametan nadođe i upita se čemu samo jedna stavka na mjesečnom računu koji nam dolaze od strane našeg monopolističkog, dragog preduzeća na kojeg niko ne skreće prstom.

SAMO JEDNA STAVKA.
POMOĆ: zatezna....

zatezna kamata...koliko procenata godisnje? 12% ili 110% ?
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#3 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by komentar »

Upravo!!!!!
Koga oni zatežu - levate????

Meni su svi računi uredno plaćeni i opet na svakom 0,30 KM zatezne kamate.
Na sta?????????? NA STA???????????????? :shock:

Pa pita li se iko?

I jos da se doda - čista računica - nek je milion pretplatnika*(pa sad recimo nek je 0,5 KM te zatezne kamate) -

ELEKTROPRIVREDA BH NAS OPLJAČKA KAO GLUPANE SVAKI MJESEC ZA 50.000,00 KM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#4 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by komentar »

greška - ne 50.000,00 KM VEĆ 500.000,00 KM SVAKI MJESEC
POLA MILIONA
nonca
Posts: 140
Joined: 11/02/2009 21:40

#5 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by nonca »

komentar wrote:Upravo!!!!!
Koga oni zatežu - levate????

Meni su svi računi uredno plaćeni i opet na svakom 0,30 KM zatezne kamate.
Na sta?????????? NA STA???????????????? :shock:

Pa pita li se iko?

I jos da se doda - čista računica - nek je milion pretplatnika*(pa sad recimo nek je 0,5 KM te zatezne kamate) -

ELEKTROPRIVREDA BH NAS OPLJAČKA KAO GLUPANE SVAKI MJESEC ZA 50.000,00 KM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x

ako placas u roku od 7 dana od dana prijema racuna, i OPET ti zaracunaju zatezne kamate, onda ti fino jedan dopis sa povratnicom, adresiranu na sluzbu za korisnike, i da ti taj iznos pripisu u plus.
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#6 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by komentar »

ALi nije samo problem sa mnom vec garantujem sa svima - evo nek pola foruma provjeri svoje račune i naći će stavku zatezne kamate - ono mislim par desetina feninga, "ma hajde boli me briga, neću se mučiti niti da čitam šta znači stavka"....

Ali oni su jedini distributeri na području koje je držala Armija BiH i svi smo mi njihovi korisnici i na kraju ispadne astronomski mjesečni iznos koji oni zaračunaju na račun neke fiktivne stavke zatezne kamate.

Ma neću niko da me pljačka niti za fening u ovakvim slučajevima.
Uostalom - kome idu ove pare?????????? :shock:
komentar
Posts: 330
Joined: 12/10/2005 22:46

#7 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by komentar »

Usput zna li iko koliko je ponovno uključenje???????????????
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#8 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by PipiDugaDevetka »

Vot abaut radno vrijeme šaltera? Subotom ne radE.

Vot abaut tzv. gubicima u transportu? Jesu li ti gubici približni sa gubicima u zemljama okruženja?

Komšija, edp penzioner krade struju. Tolerišu mu to i ignorišu pozive.
Treba neka nezavisna inspekcija krenuti po kućama radnika i penzionera EDP, da,...i vikendica njihovih.
Uh, kako bi se umanjili ''gubici u transportu'', majko mila,...
User avatar
starii
Posts: 3299
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#9 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by starii »

zatezna je samo ako ne platis na vrijeme..kad platim na vrijeme ne bude na racunu stavke zatezna kamata a kad ne platim pise...helem pokusaj uplatiti malo vise para na svoj racun za struju pa vidi hocel ti staviti....drugo je placas u posti il u poslovnici elektroprivrede..iz poste uplata zna kasniti!

veci je problem pljacka poste kad dodes da im dodes da uplatis racune pa ti uzmu 1KM po uplatinic..i tako uplatis 5 racuna ode 5KM ko ništa puta 12 mjeseci 60KM ti uzmu za udaranje peceta...zalosno..
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#10 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by karanana »

starii wrote:zatezna je samo ako ne platis na vrijeme..kad platim na vrijeme ne bude na racunu stavke zatezna kamata a kad ne platim pise...helem pokusaj uplatiti malo vise para na svoj racun za struju pa vidi hocel ti staviti....drugo je placas u posti il u poslovnici elektroprivrede..iz poste uplata zna kasniti!

veci je problem pljacka poste kad dodes da im dodes da uplatis racune pa ti uzmu 1KM po uplatinic..i tako uplatis 5 racuna ode 5KM ko ništa puta 12 mjeseci 60KM ti uzmu za udaranje peceta...zalosno..
a ako je racun preko 50 maraka uzmu ti 1,50 KM. e nedam im pa makar radio sto sad radim - maksuz hodao od elektroprivrede do toplana do sarajevostana do rada......

i onda se hvale kako su najuspjesnija i najbolja firma u BiH. e to je bas tesko postati u njihovim uslovima poslovanja.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#11 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by kockica_kockica »

komentar wrote:Usput zna li iko koliko je ponovno uključenje???????????????

Bilo je 19 KM predpostavljam da je poskupilo i to. Nazoves ih i provjeris.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#12 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ružmarin-a »

mene zanima, 'nako ko laika seljaka čoeka :D , što stavlja PDV na mjerno mjesto i đe je tu dodata vrijednost? napravljeno birvaktile kad i nije bilo PDV-a

ja ukunula veliki frižider, ubacila malca, sad mi malo skroz struje dolazi, ali dok mi nakanta sve dažbine i gluposti i plus glupi PDV nabere mi se dosta računa :sad:

a glupaci imaju očajno računovodstvo, jer sam ja bila pretplatila i oni mi redovno šalju dug i opomenu, i poslije morala platiti zateznu kamatu, jer sam im unaprijed dala novac prošlog ljeta

ma, pljačkaju nas na svakom koraku, pljačkaju nas čak i u maloprodaji za sve (kozmetika, nakit, životne namirnice) jer kad su rasprodaje recimo kozmetike i nakita (sniženja) tek vidimo kolikim maržama zarađuju na nama i prave nas budalama, zato nam se najbolje strpiti i čekati sniženja

a što se tiče struje, zar neće biti čak i poskupljenja, koliko znam trend u energetici je da cijene idu na gore :?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by karanana »

shushkalo se da ce se poskupljenje desiti u aprilu. imam osjecaj da ce jednostavno ostaviti ovu zimsku tarifu i preko ljeta.
stvarno, zasta se placa fiksnih 3,85 svaki mjesec?
izlazak na mjerenje?
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#14 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ružmarin-a »

mjerno mjesto i to plus PDV i đe tu dodatna vrijednost :-)
a trebalo bi im otići i ispitati natenane za svaku stavku, i žaliti se i tražiti smanjenje
fakat, ja bez ovih gluposti ne bih ni 15 KM platila struje, a 'vako mi nakantaju i nikad ispod 30, a od posla ne stignem ni uključit šporet nekad ...

uništiše nas s ovimPeDeVima :-) :roll:
itekako se osjeti koliko su nam udarili na lične budžete da bi poboljšali državni - uh
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#15 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by karanana »

ružmarin-a wrote:mjerno mjesto i to plus PDV i đe tu dodatna vrijednost :-)
a trebalo bi im otići i ispitati natenane za svaku stavku, i žaliti se i tražiti smanjenje
fakat, ja bez ovih gluposti ne bih ni 15 KM platila struje, a 'vako mi nakantaju i nikad ispod 30, a od posla ne stignem ni uključit šporet nekad ...

uništiše nas s ovimPeDeVima :-) :roll:
itekako se osjeti koliko su nam udarili na lične budžete da bi poboljšali državni - uh
ali PDV je poticajni porez. zar ne osjetis silne dobrobiti koje smo dobili otkako se uveo PDV? sve nam se to vrati u obliku izgradnje drzave njene infrastrukture, ekonomije, radnih mjesta.....fino su to adnan terzic i njegov savjetnik sve napravili i sada uzivamo u tim blagodetima.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#16 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ružmarin-a »

karanana wrote:
ali PDV je poticajni porez. zar ne osjetis silne dobrobiti koje smo dobili otkako se uveo PDV? sve nam se to vrati u obliku izgradnje drzave njene infrastrukture, ekonomije, radnih mjesta.....fino su to adnan terzic i njegov savjetnik sve napravili i sada uzivamo u tim blagodetima.
8-) :thumbup: alive legend si keve mi moje :lol:
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#17 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by sabanss »

Ja sam se jednom posvadjo i otad ne dolaze kamate vise :D

Inace, ne znam jeste li dobili promotivne letke od Toplana - neka racunica koliko bi trosili kada bi dobili kalorimetre bazirano na obracunu isporucene energije na nivou zgrade. Uglavnom oni planiraju da "pretplata" ili samo odrzavanje sistema kosta preko 40 KM. Ispada da je 50% konacnog racuna energent a 50% "odrzavanje sistema". Naspram ovoga pretplata koju naplacuje EP ili BH Telecom ispadnu jeftine...
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#18 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ružmarin-a »

sabanss wrote:Ja sam se jednom posvadjo i otad ne dolaze kamate vise :D

Inace, ne znam jeste li dobili promotivne letke od Toplana - neka racunica koliko bi trosili kada bi dobili kalorimetre bazirano na obracunu isporucene energije na nivou zgrade. Uglavnom oni planiraju da "pretplata" ili samo odrzavanje sistema kosta preko 40 KM. Ispada da je 50% konacnog racuna energent a 50% "odrzavanje sistema". Naspram ovoga pretplata koju naplacuje EP ili BH Telecom ispadnu jeftine...
jao strašno, baš sam planirala emajlirati ih :D
i upitati moram li da učestvujem u tome
najveća glupost, ja u malom stanu da plaćam srazmjerno potrošnji onih što se šire u velikim stanovima- nikad :!:
umjesto da je pojedinačna
ono je smiješno što šalju onaj pilot projekat, umjesto da nam olakšaju, još gore
dobro si i ovo podvukao za toplane, :thumbup: ma užas jedan od strane svih njih
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#19 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by -Romeo- »

moderator wrote:
kockica_kockica wrote:
komentar wrote:Usput zna li iko koliko je ponovno uključenje???????????????

Bilo je 19 KM predpostavljam da je poskupilo i to. Nazoves ih i provjeris.
38,90 KM
sitnica
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#20 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by -Romeo- »

karanana wrote:shushkalo se da ce se poskupljenje desiti u aprilu. imam osjecaj da ce jednostavno ostaviti ovu zimsku tarifu i preko ljeta.
stvarno, zasta se placa fiksnih 3,85 svaki mjesec?
izlazak na mjerenje?
taman tako, ukoliko se ne varam tako su već jednom uradili.
Last edited by -Romeo- on 04/03/2010 14:33, edited 1 time in total.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#21 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by kockica_kockica »

moderator wrote:
kockica_kockica wrote:
komentar wrote:Usput zna li iko koliko je ponovno uključenje???????????????

Bilo je 19 KM predpostavljam da je poskupilo i to. Nazoves ih i provjeris.
38,90 KM

:shock: nemoj se zazat da je sad toliko :o :shock:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#22 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by kockica_kockica »

ružmarin-a wrote:mjerno mjesto i to plus PDV i đe tu dodatna vrijednost :-)
a trebalo bi im otići i ispitati natenane za svaku stavku, i žaliti se i tražiti smanjenje
fakat, ja bez ovih gluposti ne bih ni 15 KM platila struje, a 'vako mi nakantaju i nikad ispod 30, a od posla ne stignem ni uključit šporet nekad ...

uništiše nas s ovimPeDeVima :-) :roll:
itekako se osjeti koliko su nam udarili na lične budžete da bi poboljšali državni - uh

nisi jedina sa tim problemom i strujom.. mene nikad nema... niti imam kad paliti velike potrosace ali racun ako je ispod 30 KMcica ja se onako bas IZNENADIM :oops: kontam ovo neka greska :lol:
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#23 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by ružmarin-a »

kockica_kockica wrote:

nisi jedina sa tim problemom i strujom.. mene nikad nema... niti imam kad paliti velike potrosace ali racun ako je ispod 30 KMcica ja se onako bas IZNENADIM :oops: kontam ovo neka greska :lol:
pa stvarno, ja se začudim uvijek koliki su mi računi, a što kažeš nema me u stanu
i baš sam bila odsutna radnim danima i vikednom samo bila kod kuće i opet 30
a tek voda i računi koji dolazi onako odokativno :-) nikad i ne rade očitanje

trebao je uvaženi postavljač staviti naslov teme = Elektroprivreda i sva javna preduzeća= pljačka 8-)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#24 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by zonbirile »

zatezna kamata je na ostatak duga,ma koliko mali bio.Ne možeš ga platiti kroz normalni račun,nego na extra uplatnici.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#25 Re: ELEKTROPRIVREDA - Pljacka

Post by kockica_kockica »

ružmarin-a wrote:
kockica_kockica wrote:

nisi jedina sa tim problemom i strujom.. mene nikad nema... niti imam kad paliti velike potrosace ali racun ako je ispod 30 KMcica ja se onako bas IZNENADIM :oops: kontam ovo neka greska :lol:
pa stvarno, ja se začudim uvijek koliki su mi računi, a što kažeš nema me u stanu
i baš sam bila odsutna radnim danima i vikednom samo bila kod kuće i opet 30
a tek voda i računi koji dolazi onako odokativno :-) nikad i ne rade očitanje

trebao je uvaženi postavljač staviti naslov teme = Elektroprivreda i sva javna preduzeća= pljačka 8-)

ista stvar... struje dodje kao da nas je barem dvoje u stanu... a ja sama, nikad me nema, i ono malo sto sam u stanu 90% vremena provedem spavajuci... najveci luksuz je sto upalim kuhalo za kafu... :lol: i to vikendom kad ne spavam :lol:
vode dodje, pa da imam bazen, mozda bi manje dolazilo.... :oops:
Post Reply