Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#301 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by harač »

ranger wrote:uu dobaar.
samo da ga stoka ne unisti za 2 mjeseca...
prva stvar koja mi je naumpala... :-)
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#302 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Kaligrafija »

neki wrote:Pravilo je da se mora mijenjati lokomotiva na granici, tj kompoziciju moze vuci samo lokomotiva domicilne kompanije po cijoj se infrastrukturi krece..
Koncarev ne moze preko grane zato stu mu se pogonska lokomotiva ne moze odvojiti, talgo ce moci jer je kupljen bez lokomotive, sto znaci vuci ce je stara ASEA BH zeljeznica, koja ce se na granici otkaciti a zakaciti hrvatska i tako dalje..

Ooooooooooo zemljo Indijo , glupih pravila! To bi isto bilo kao da meni neko kaze da parkiram auto na granici i da iznajmim rent a car zemlje u koju ulazim! Ako je pruga kompaktna sa nasom prugom , ne vidim razlog da se to radi , jel i Francuzima ili Spancima , zemlje iz njihovog okruzenja , nedaju da voze sa svojim lokomotivama!?
neki
Posts: 6686
Joined: 17/02/2005 07:57

#303 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by neki »

Kaligrafija wrote:
neki wrote:Pravilo je da se mora mijenjati lokomotiva na granici, tj kompoziciju moze vuci samo lokomotiva domicilne kompanije po cijoj se infrastrukturi krece..
Koncarev ne moze preko grane zato stu mu se pogonska lokomotiva ne moze odvojiti, talgo ce moci jer je kupljen bez lokomotive, sto znaci vuci ce je stara ASEA BH zeljeznica, koja ce se na granici otkaciti a zakaciti hrvatska i tako dalje..

Ooooooooooo zemljo Indijo , glupih pravila! To bi isto bilo kao da meni neko kaze da parkiram auto na granici i da iznajmim rent a car zemlje u koju ulazim! Ako je pruga kompaktna sa nasom prugom , ne vidim razlog da se to radi , jel i Francuzima ili Spancima , zemlje iz njihovog okruzenja , nedaju da voze sa svojim lokomotivama!?
vjerovatno daju jer je kod njih liberalizovano trziste, a vjerovatno ce i kod nas moci jednog dana kad se liberalizuje..
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#304 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by neo7 »

Vrijednost voza koji je "Končar" isporučio u decembru 2009. bila je 5,3 miliona eura, a zbog neplaćanja u predviđenom vremenskom periodu, taj iznos dosegao je cifru od 11 miliona eura.
:-) :-) :-)

Eh da, ovi vozovi ce da budu unisteni u rekordnom vremenu!!! Pa jeste li se vi ikada vozili na relaciji Sarajevo-Doboj ? Kada krenu iz Doboja, do Zepca se voz napuni toliko da su svi hodnici puni, mogu zamislit cirkusa u ovom, sada te ni kabina ne odbaja :-)

Nadam se da ce biti i veca cijena za ovaj tip voza, pa da se nana sa kesom punom povrca ne vozi za 2 marke do lokalne stanice...neka korsiti stare vozove :)

Isto je i za Rome i slicne njima...
emirolini
Posts: 3500
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#305 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by emirolini »

treba jednog drota staviti u ovaj voz sa pedrekom da tko god pocne nesto da pise mujo + fata da ga onim pendrekom po prstima njegovim bludnickim
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#306 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by neo7 »

Treba uvesti pravilo da ne moze vala ni svakav uci u voz. ODmah na pocetku ako je prljav,pjan i slican tome dati zabranu ulaska..
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#307 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by mekaba »

Bash lijepa vijest. Steta sto ne ide do Ploca ali se nadati da ce se i to ubrzo desiti.Vjerovatno ce karta biti skupa za ove sto bi derali i sarali po vozu.Ima li kakav video ovog polaska jer vidim na slikama da je bilo svecano i da su kamere bile prisutne. :-D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#308 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Eborg »

Skopčaj voz i za Zenicu! :thumbup:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#309 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by The Realist »

Dobra stvar je što nema kupea, jer bit će teže uništavati. Kolika god stoka mnogi bili, ipak nije jednostavno uništavati stvari, dok te svi gledaju.

Uglavnom, odlična vijest.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#310 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by neo7 »



131 km/h max
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#311 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by mousstapha »

I da li je sada ova linija stalna ili cemo jos sacekati taj trenutak. Volio bih ovo isprobati za vikend ako je moguce. :D
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#312 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by delightful »

neo7 wrote:
Vrijednost voza koji je "Končar" isporučio u decembru 2009. bila je 5,3 miliona eura, a zbog neplaćanja u predviđenom vremenskom periodu, taj iznos dosegao je cifru od 11 miliona eura.
:-) :-) :-)

Eh da, ovi vozovi ce da budu unisteni u rekordnom vremenu!!! Pa jeste li se vi ikada vozili na relaciji Sarajevo-Doboj ? Kada krenu iz Doboja, do Zepca se voz napuni toliko da su svi hodnici puni, mogu zamislit cirkusa u ovom, sada te ni kabina ne odbaja :-)

Nadam se da ce biti i veca cijena za ovaj tip voza, pa da se nana sa kesom punom povrca ne vozi za 2 marke do lokalne stanice...neka korsiti stare vozove :)

Isto je i za Rome i slicne njima...


7 dana za krsenje pravila foruma
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#313 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by lajkujMe »

neo7 wrote:

131 km/h max

Moze on i brze i to max 160 km/h ali nase pruge ne dozvoljavaju cak ni tih 130 ove masinovodje su bili izuzetno hrabri kad su ga dogurali do 130, btw upravo u tom videou ste vidjeli ne zvanicni brzinski rekord na zeljeznicama BIH, prijasni rekord je drzao Talgo voz prikacen na ALTEA lokomotivi (to je ona lokomotiva sto vidite svaki dan na nasoj pruzi) brzina je iznosila 120 km/h

EDIT: samo da znate da je klix krupno pogresio s informacijom da je voz kostao 11 mln eura, cijena je 11 mln KM to je ogromna razlika.....
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#314 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by macan prvi »

neki wrote:Pravilo je da se mora mijenjati lokomotiva na granici, tj kompoziciju moze vuci samo lokomotiva domicilne kompanije po cijoj se infrastrukturi krece..
Koncarev ne moze preko grane zato stu mu se pogonska lokomotiva ne moze odvojiti, talgo ce moci jer je kupljen bez lokomotive, sto znaci vuci ce je stara ASEA BH zeljeznica, koja ce se na granici otkaciti a zakaciti hrvatska i tako dalje..
Koncarev voz omogucava izmjenu osoblja (kondukteri/masinovodje) na prelazu od jedne zeljeznicke kompanije prema drugoj. To je valjda dovoljno.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#315 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Ambrozija »

Da li se iko vozio? Koliko cesto ide i u koje vrijeme :D
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#316 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by lajkujMe »

Ja mislim da on uopste i ne vozi :-)
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#317 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Ambrozija »

lajkujMe wrote:Ja mislim da on uopste i ne vozi :-)
Stvarno? To je bio neki tip promotivne voznje ili?
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#318 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by lajkujMe »

Ambrozija wrote:
lajkujMe wrote:Ja mislim da on uopste i ne vozi :-)
Stvarno? To je bio neki tip promotivne voznje ili?
Pa da to je bila promotivna voznja e sad kad ide ili je vec u redovnom saobracaju ne znam, jer svi izvori odakle dolaze informacije su cudnovato tihe.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#319 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Ambrozija »

lajkujMe wrote:
Ambrozija wrote:
lajkujMe wrote:Ja mislim da on uopste i ne vozi :-)
Stvarno? To je bio neki tip promotivne voznje ili?
Pa da to je bila promotivna voznja e sad kad ide ili je vec u redovnom saobracaju ne znam, jer svi izvori odakle dolaze informacije su cudnovato tihe.
Slazem se...Hvala ti u svakom slucaju, a bas mi se vozikalo :D
lajkujMe
Posts: 12249
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#320 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by lajkujMe »

Najbolje ti je da nazoves Z.stanicu i pitas tad ces znati.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#321 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by mousstapha »

Jaran mi jucer isao za Mostar, mislio da ide novi voz. Na stanici ih pitao sta je reci i rekli su mu tek slijedece sedmice. Mada, s obzirom kako se do sada odvijala situacija, bog zna kada ce pravo krenuti.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#322 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Jara »

ZAŠTO ne ide? Šta se sad čeka? :-)
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#323 Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by BornInHell »

Zahrdzali vagoni moraju ici na remont LoL
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#324 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by macan prvi »

Jara wrote:ZAŠTO ne ide? Šta se sad čeka? :-)
Da Bog sidje s neba i licno naredi da krenu :-) Ili da dodje neki komad papira od neke uprave, to ti je tu negdje :-)
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#325 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by mousstapha »

Maloprije sjedim u Mercatoru na pauzi, kad prodje ovaj novi voz. Malo je reci da ga je lijepo vidjeti. 8-)
Post Reply