ORBICO Sarajevo - Posao?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Rizah 1104
Posts: 41
Joined: 30/11/2011 21:21

#51 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Rizah 1104 »

U mrak te bacili :-D imaš li ti predstavu o tim testovima, šta je to uopšte?
User avatar
insertdelete
Posts: 126
Joined: 20/06/2010 23:12

#52 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by insertdelete »

Ovi testovi mi idu na zivce, tacnije pitanja u testovima i prijavama za poso. Pola pitanja je pogresno formulisano, ja njemu kad odgovorim na pitanje on nista od tog odgovora ne dobija, nit moze sta zakljucit.

Prije 10tak dana pita me ''koje mi je godiste brat/sestra'', il ''kad mogu pocet radit'' :lol: pa majmune/kravo, vidis da sam bez posla, da me nazoves u 3 ujutro da cu doc..il tipa ''a koje talente posjedujes'' - necu ti plesat, pjevat, pimplat loptu do 600 u kancelariji il u marketu.
Rizah 1104
Posts: 41
Joined: 30/11/2011 21:21

#53 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Rizah 1104 »

Pa što ideš opet na testiranje, ako si bio prije 10 dana?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#54 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by chuchumbamayumbe »

Da li je test na engleskom ili na bosanskom?!
Rizah 1104
Posts: 41
Joined: 30/11/2011 21:21

#55 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Rizah 1104 »

Ja koliko znam možeš birati i svi kažu da se ne glupira raja sa engleskim ništa ne znači ako uzmeš engleski samo gubiš više vremena na čitanje, koliko god da znaš engleski..
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#56 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by fidoremilienko »

Kakav engleski? :lol:

Test je šatro logičko-matematički, a zapravo se sve svodi na ekonomiju i računanje prihoda, postotaka i tako to :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#57 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by chuchumbamayumbe »

Test na bosanskom, 17-18 pitanja, čini mi se 25min, zadaci nevjerovatni za poziciju za koju se aplicira. 2-3 iz opšte inteligencije (nastavi niz, šta nedostaje), ostali su uglavnom procentualni račun.
Ja sam uradio sve, jedan sam bubnuo, ostale mislim da sam uradio OK.
Nije valjda da ima 2000 kandidata za 3 pozicije?!?!
Rizah 1104
Posts: 41
Joined: 30/11/2011 21:21

#58 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Rizah 1104 »

Meni kaže drug da je bilo 35 minuta i čini mu se 24 pitanja.
I preeemalo vremena da se uradi, ali da nije bilo teško, mislim strašno, kaže da je imao još 10 minuta završio bi sve, ovako je zaokružio ofrljativno metodom 3 pitanja, a da ne pričamo da nije stigao provjeriti odgovore.
Stvarno premalo vremena.. Ali ja nešto kontam da je dovoljno uraditi i 50% testa, obzirom da su fakat ostavili malo vremena a i poznati su po tome da zadaju previsoke ciljeve i ostavarenje od npr.80% je kao i 100%. :?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#59 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by chuchumbamayumbe »

Možda je drug aplicirao za neku drugu poziciju, koliko se sjećam na konkursu su bile dvije pozicije - nešto u stilu menadžer nečega, i terenski komercijalista. Ja sam aplicirao za ovu drugu, možda je zato kraći test.
Rizah 1104
Posts: 41
Joined: 30/11/2011 21:21

#60 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Rizah 1104 »

Ma da, vrlo moguće. On je mislim aplicirao za asistent logistike, tako nešto..
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#61 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by nikimostar »

Takvi testovi imaju na vecini mijesta,ali to nije presudno,presudan je razgovor,fizicki izgled,znam iz pouzdanih izvora,ali kad vidim ko sve danas radi kao komercijalista muka mi bude jer ljudi nemaju veze sa tim poslom,ali eto neko ih zaposlio..

Orbico sam po sebi ima dobre proizvode i oni se sami prodaju,ne treba biti neki majstor,posao uopce nije tezak a super je placen :)
Rizah 1104
Posts: 41
Joined: 30/11/2011 21:21

#62 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Rizah 1104 »

Ma presudan je štela, kao i svugdje ali eto..
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#63 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by karanana »

sta mi mozete reci o mercatoru kao poslodavcu?
Rizah 1104
Posts: 41
Joined: 30/11/2011 21:21

#64 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Rizah 1104 »

Ja ne znam ništa za Mercator osim da se otpustili više ljudi unazad nekoliko, lafo zbog krize..
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#65 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by semmy »

nikimostar wrote:Takvi testovi imaju na vecini mijesta,ali to nije presudno,presudan je razgovor,fizicki izgled,znam iz pouzdanih izvora,ali kad vidim ko sve danas radi kao komercijalista muka mi bude jer ljudi nemaju veze sa tim poslom,ali eto neko ih zaposlio..

Orbico sam po sebi ima dobre proizvode i oni se sami prodaju,ne treba biti neki majstor,posao uopce nije tezak a super je placen :)
koliko god bio dobar proizvod i sam se prodavao ti moras znati na ovom teskom vremenu ubijediti nekoga da kupi i da ti plati u roku...posao komercijaliste nije samo prodati, nego naplatiti, voditi racuna o rokovima isteka robe, da ti roba ima dobre pozicije i u maloj radnji od 5m2 i biti spreman da te kupac zove u svako doba dana i noci...i naravno pritisak nadredenih jer koliko god ti dobar posao napravio oni traze vise jer uvijek moze i mora vise i bolje..
ima toga jos al' mi mrsko pisati
lego
Posts: 24
Joined: 15/12/2010 09:59

#66 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by lego »

Orbico sam po sebi ima dobre proizvode i oni se sami prodaju,ne treba biti neki majstor,posao uopce nije tezak a super je placen
Orbiko je nekad bio dobra firma,a sad više nije sigurno. Brendovi jesu dobri, ali da se samo od sebe prodaju tu se varaš. Večina tih pozicija na koje ste vi aplicirali je več raspoređena unutar firme, tako da se netrebate puno nadati. Komercijala je nagori sektor u Orbicu, uzeće ti dušu za malo para.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#67 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by snaga_znanja »

lego wrote:Orbico sam po sebi ima dobre proizvode i oni se sami prodaju,ne treba biti neki majstor,posao uopce nije tezak a super je placen
Orbiko je nekad bio dobra firma,a sad više nije sigurno. Brendovi jesu dobri, ali da se samo od sebe prodaju tu se varaš. Večina tih pozicija na koje ste vi aplicirali je več raspoređena unutar firme, tako da se netrebate puno nadati. Komercijala je nagori sektor u Orbicu, uzeće ti dušu za malo para.
Nisu valjda toliko nehumani da prave festival od konkursa a vec imaju popunjene pozicije? Mislim da je malo bezobrazno da zoves 30 ljudi iz drugog grada da bi prikrio jednog kandidata kojeg si nastelio. Ipak je to privatna firma. Mogu zaposliti majmuna ako hoce i misle da ce obavljati taj posao korektno.
Rizah 1104
Posts: 41
Joined: 30/11/2011 21:21

#68 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Rizah 1104 »

:lol: ismijah se za majmuna, vala baš, valjda ne bi pravili toliki cirkus i lafo Radon Plaza ili gdje je već bilo, da bi zaposlili nekoga ako ga već imaju. On bar kao privatna firma nisu u obavezi objavljivati konkurs ili možda formalno jesu??
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#69 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by chuchumbamayumbe »

Možda ih P&G uslovljava da rade ovo što rade?
lego
Posts: 24
Joined: 15/12/2010 09:59

#70 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by lego »

Nisu valjda toliko nehumani da prave festival od konkursa a vec imaju popunjene pozicije?

Vjeruj da jesu. U Mostaru lafo bio konkurs za supervizora i prime momka iz Goražda koji je familija od neke šefice iz P&G, a ljudi koji rade godinama u komercijali nisu mogli dobiti tu poziciju.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#71 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by xamp »

Ne furaju stelu tamo... Traze ljude koje znaju... Svaka jaca firma hoce da ima ljude koji znaju raditi, a ne neke levate koje moraju da uce... Ako niste kompetentni da tamo dobijete posao ne morate odmah blatit jednu od jacih firmi ovdje... Ganjajte posao u manjim firmama pa kad sta naucite prijavite se... (btw plate su im dobre skroz)
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#72 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Mr.Penguin »

Jeli ima konkurs za orbico?
Utokkha
Posts: 778
Joined: 20/05/2008 14:52

#73 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by Utokkha »

xamp wrote:Ne furaju stelu tamo... Traze ljude koje znaju... Svaka jaca firma hoce da ima ljude koji znaju raditi, a ne neke levate koje moraju da uce... Ako niste kompetentni da tamo dobijete posao ne morate odmah blatit jednu od jacih firmi ovdje... Ganjajte posao u manjim firmama pa kad sta naucite prijavite se... (btw plate su im dobre skroz)
[Ironija] Najomiljenije firme su mi "ekskluzivni zastupnici", pogotovo te koje još "imaju jake plate". Ovo ujedno najdraži komentar zadnjih mjesec dana.[/Ironija]
lego
Posts: 24
Joined: 15/12/2010 09:59

#74 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by lego »

(btw plate su im dobre skroz)
Zavisi šta ti smatraš dobrom platom. Ja znam kolike su tamo plate, ako te zanima samo pitaj.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#75 Re: ORBICO Sarajevo - Posao?

Post by chuchumbamayumbe »

Mr.Penguin wrote:Jeli ima konkurs za orbico?
Bio konkurs, bilo prvo testiranje.
Post Reply