MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#751 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by thepatriot »

Jel iko ko je išao danas na uvid,kopirao ili prepisao pitanja koja su bila na testu?

Po zakonu o slobodi pristupa informacijama imali ste na to pravo, al dobro i sutra se može pristupiti testovima, samo se pozovite na taj zakon ;-)

Kad neko dođe do ovih pitanja nek ih postavi ovdje da ih rastumačimo 8-)
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#752 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

Prateći ovu temu ne mogu se oteti utisku da je i previše što je prošlo ovih 190 ljudi. Ljudi koji su završili fakultet su totalno nepismeni, neupućeni i izgubljeni u vremenu i prostoru. MUP-u Kantona Sarajevo se mora odati priznanje na dobro organizovanom konkursu (do sada). Sve informacije su dostupne na stranici, postoji i broj telefona koji se može nazvati, baš sve je dostupno i opet se nađe neko i pita "Šta će biti na testu opšteg znanja?".

Kao neko ko već duži niz godina ganja konkurse u državnoj službi dao bih nekoliko savjeta mlađim kolegama.

Kao prvo, štele ima, bilo je i uvijek će biti ali ne u onom obimu o kojem se priča. Znam dosta ljudi koji su upali na dobra radna mjesta zahvaljujući svojim sposobnostima. Druga stvar, najlakši način da neko opere svoju nesposbnost je da kaže to je štela, nemam ja šta tu tražiti. Tek kada naučite ove zakone, budete znali odgovore na sva pitanja sa testa, budete pismeni i fizički utrenirani da možete na testu fizičkih sposobnosti osvojiti barem 80% bodova onda možete sebi dozvoliti da diskutujete o štelama. Ako ne vjerujete u ovo što govorim ne prijavljujte se na ove konkurse, ne trošite svoje vrijeme, novac, živce i ne posjećujte ovu temu i ne pričajte gluposti.

Situacija je takva da je puno ljudi bez posla i velika je konkurencija za svako radno mjesto, i još kad dodate štele, gotovo je nemoguće doći do radnog mjesta.

Što se tiče ovih razmišljanja da su test opšteg znanja položili samo oni sa štelom, rekao bih da je rano o tome govoriti, jer koja korist nekome našteliti da položi test opšteg znanja ako na kraju neće biti primljen?
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#753 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by HardCore »

Chischo wrote:Prateći ovu temu ne mogu se oteti utisku da je i previše što je prošlo ovih 190 ljudi. Ljudi koji su završili fakultet su totalno nepismeni, neupućeni i izgubljeni u vremenu i prostoru. MUP-u Kantona Sarajevo se mora odati priznanje na dobro organizovanom konkursu (do sada). Sve informacije su dostupne na stranici, postoji i broj telefona koji se može nazvati, baš sve je dostupno i opet se nađe neko i pita "Šta će biti na testu opšteg znanja?".

Kao neko ko već duži niz godina ganja konkurse u državnoj službi dao bih nekoliko savjeta mlađim kolegama.

Kao prvo, štele ima, bilo je i uvijek će biti ali ne u onom obimu o kojem se priča. Znam dosta ljudi koji su upali na dobra radna mjesta zahvaljujući svojim sposobnostima. Druga stvar, najlakši način da neko opere svoju nesposbnost je da kaže to je štela, nemam ja šta tu tražiti. Tek kada naučite ove zakone, budete znali odgovore na sva pitanja sa testa, budete pismeni i fizički utrenirani da možete na testu fizičkih sposobnosti osvojiti barem 80% bodova onda možete sebi dozvoliti da diskutujete o štelama. Ako ne vjerujete u ovo što govorim ne prijavljujte se na ove konkurse, ne trošite svoje vrijeme, novac, živce i ne posjećujte ovu temu i ne pričajte gluposti.

Situacija je takva da je puno ljudi bez posla i velika je konkurencija za svako radno mjesto, i još kad dodate štele, gotovo je nemoguće doći do radnog mjesta.

Što se tiče ovih razmišljanja da su test opšteg znanja položili samo oni sa štelom, rekao bih da je rano o tome govoriti, jer koja korist nekome našteliti da položi test opšteg znanja ako na kraju neće biti primljen?


To lozis ljude da ne dolaze hahahahahaha pametno nema sta :D
TamaAra
Posts: 7
Joined: 20/02/2013 18:17

#754 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by TamaAra »

Pustite se vi prazne price :) znal' neko sta konkretno u vezi ovih pitanja za test opceg znanja 'policajac' ? :D
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#755 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by HaHaHa2 »

Hoce li na kraju izaci spisak tih 20 koji su primljeni?
ludilo123
Posts: 2
Joined: 20/02/2013 18:53

#756 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by ludilo123 »

Ma mozete se Vi zaliti kome hocete, ja znam lika kome je stari aktivni komesar policije i koji ce biti primljen. Meni je zao ljudi kojima godine vise nece omogucavati pristup ovakvim konkursima.

I da repliciram ovom kolegi sto kaze da se nauce zakoni na pamet. Ni jedan sudija ne zna zakone na pamet, nego na stolu ima neophodne zakone, i zakoni se ne uce na pamet. A kad bi nasa policija znala ove zakone na pamet, pa gdje bi nam kraja bilo...
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#757 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by thepatriot »

thepatriot wrote:Jel iko ko je išao danas na uvid,kopirao ili prepisao pitanja koja su bila na testu?

Po zakonu o slobodi pristupa informacijama imali ste na to pravo, al dobro i sutra se može pristupiti testovima, samo se pozovite na taj zakon ;-)

Kad neko dođe do ovih pitanja nek ih postavi ovdje da ih rastumačimo 8-)

I hoće li ko postaviti pitanja, hajde šta krijete?! 8-)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#758 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by nera18 »

thepatriot wrote:
thepatriot wrote:Jel iko ko je išao danas na uvid,kopirao ili prepisao pitanja koja su bila na testu?

Po zakonu o slobodi pristupa informacijama imali ste na to pravo, al dobro i sutra se može pristupiti testovima, samo se pozovite na taj zakon ;-)

Kad neko dođe do ovih pitanja nek ih postavi ovdje da ih rastumačimo 8-)

I hoće li ko postaviti pitanja, hajde šta krijete?! 8-)
otici cu ja sutra, cisto da vidim broj bodova...da se saberem i oduzmem :)
popisem sta vec treba :))
macmac
Posts: 27
Joined: 15/12/2012 23:12

#759 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by macmac »

Moze li mi neko objasniti gdje se nalazi Policijska stanica Novi grad? Da nije mozda preko puta Saobracajnog fakulteta?
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#761 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by HaHaHa2 »

macmac wrote:Moze li mi neko objasniti gdje se nalazi Policijska stanica Novi grad? Da nije mozda preko puta Saobracajnog fakulteta?
http://img202.imageshack.us/img202/5561/capturepx.png
macmac
Posts: 27
Joined: 15/12/2012 23:12

#762 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by macmac »

HaHaHa2 wrote:
macmac wrote:Moze li mi neko objasniti gdje se nalazi Policijska stanica Novi grad? Da nije mozda preko puta Saobracajnog fakulteta?
http://img202.imageshack.us/img202/5561/capturepx.png
OK, mislim da cu se snaci. Hvala
TamaAra
Posts: 7
Joined: 20/02/2013 18:17

#763 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by TamaAra »

Zna li neko ko je prije bio na ovim testiranjima koje sklekove rade zene ? :D
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#764 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Hemera »

prica se na prosloj stranici ali hadzinica se opet sjetila da priupita
User avatar
bosanceros_
Posts: 241
Joined: 24/12/2012 19:13

#765 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by bosanceros_ »

Chischo wrote:Prateći ovu temu ne mogu se oteti utisku da je i previše što je prošlo ovih 190 ljudi. Ljudi koji su završili fakultet su totalno nepismeni, neupućeni i izgubljeni u vremenu i prostoru. MUP-u Kantona Sarajevo se mora odati priznanje na dobro organizovanom konkursu (do sada). Sve informacije su dostupne na stranici, postoji i broj telefona koji se može nazvati, baš sve je dostupno i opet se nađe neko i pita "Šta će biti na testu opšteg znanja?".

Kao neko ko već duži niz godina ganja konkurse u državnoj službi dao bih nekoliko savjeta mlađim kolegama.

Kao prvo, štele ima, bilo je i uvijek će biti ali ne u onom obimu o kojem se priča. Znam dosta ljudi koji su upali na dobra radna mjesta zahvaljujući svojim sposobnostima. Druga stvar, najlakši način da neko opere svoju nesposbnost je da kaže to je štela, nemam ja šta tu tražiti. Tek kada naučite ove zakone, budete znali odgovore na sva pitanja sa testa, budete pismeni i fizički utrenirani da možete na testu fizičkih sposobnosti osvojiti barem 80% bodova onda možete sebi dozvoliti da diskutujete o štelama. Ako ne vjerujete u ovo što govorim ne prijavljujte se na ove konkurse, ne trošite svoje vrijeme, novac, živce i ne posjećujte ovu temu i ne pričajte gluposti.

Situacija je takva da je puno ljudi bez posla i velika je konkurencija za svako radno mjesto, i još kad dodate štele, gotovo je nemoguće doći do radnog mjesta.

Što se tiče ovih razmišljanja da su test opšteg znanja položili samo oni sa štelom, rekao bih da je rano o tome govoriti, jer koja korist nekome našteliti da položi test opšteg znanja ako na kraju neće biti primljen?
Ovo sve tvoje stoji ali se cudim tebi koji kako kazes imas mnogo iskustva sa konkursnim procedurama u vezi sa ovom tvojom zadnjom konstatacijom "Što se tiče ovih razmišljanja da su test opšteg znanja položili samo oni sa štelom, rekao bih da je rano o tome govoriti, jer koja korist nekome našteliti da položi test opšteg znanja ako na kraju neće biti primljen?" znas i sam da imaju "vazda" jaca od jace stele ,a to je pogodno tlo za ubuduce ako ga je" progurao" na ovom konkursu na testu opceg znanja na sljedecem konkursu ce ga "progurati" malo dalje.Uostalom to je idealno za pranje para onim ljudima koji su rodjeni za to nazovimo ih Vladajucim Strukturama..
User avatar
bosanceros_
Posts: 241
Joined: 24/12/2012 19:13

#766 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by bosanceros_ »

dien wrote:Odoh, vidjeh i okahrih se. Da javim onima koje interesuje stanje bodova. Imam 41 bod al sam saznala iz " nekih izvora" ( koliko je vjerovati ne znam) da preko 50 ljudi ima 50 i vise bodova..... e to su genijalci, nema sta, svaka im cast ( za nepovjerovati ). Sad sam u dilemi, ici il' ne ici na test fizičkih sposobnosti. pozzzzz
Naravno da ces ici na test fizicke spremnosti,ako i zbog cega onda zbog onih ljudi koji su pali test "opsteg znanja" i koji bi sve dali da mogu ici na test fizicke spremnosti..Pa taj 41 bod nije tako lose (za pocetak) dug je put do kraja i bilo bi glupo sa tvoje strane odustati.Zelim ti puno srece i da ako nista bar da napatis ove iz komisije da im bude teze da proguraju ove sa stelom kojih nedvojmiljivo(po mom skromnom misljenju) itekako ima,ali opet kazem "vazda" ima jaca stela...NAZALOST :bih: takva si kakva si mi te moramo voljeti...
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#767 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by HaHaHa2 »

HaHaHa2 wrote:Hoce li na kraju izaci spisak tih 20 koji su primljeni?
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#768 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by freedom within »

HaHaHa2 wrote:
HaHaHa2 wrote:Hoce li na kraju izaci spisak tih 20 koji su primljeni?
Naravno
Last edited by freedom within on 22/02/2013 10:56, edited 1 time in total.
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#769 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by HaHaHa2 »

1-25=5
40-50=2
140-145=1
Last edited by HaHaHa2 on 22/02/2013 22:47, edited 1 time in total.
User avatar
Corak
Posts: 117
Joined: 22/02/2013 12:02

#770 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Corak »

Evo da se nadovezem na ovu temu. Sutra je testiranje i nalazim se u grupi br.2 zajedno sa pola mog komsiluka. Svi oni lafo nesto uce, citaju, raspituju se itd. ali od toga nema nista, nema znaci sanse da budu primljeni jer je opce poznato na koji nacin se dolazi do posla u nasem gradu. Sad bih mogao kaziprstom da pokazem od onih koje poznajem iz zajednice ko ce biti primljen a ko nece. Ja sam licno apsulutni pesimista sto se ovoga tice jer nemam 8.000km, a i da imam nemam covjeka kome bih dao te pare. Na racunaru imam odredjene skripte za ucenje, poneko pitanje koje sam malo prelistao i mogu reci da nije toliko tesko, moze se kvalitetno odgovoriti, ali kakve koristi od kvalitetnih odgovora kad onaj ko ce biti primljen ima kvalitetnog covjeka na kvalitetnom radnom mjestu koji ce kvalitetno da mu sredi posao za kvalitetnu sumu novca !

Gazim lagano 22. godinu. Zavrsio sam SSS (Arhitektonski tehnicar). Kad sam imao 18, kaze babo polozi vozacki trebat ce ti, haj reko...Polozim ja vozacki B k. i za ove 4 god. nikada mi u zivotu nije zatrebao, osim za prolazak na odredjenim konkursima koji kasnije naravno padaju u vodu isto kao sto ce pasti u vodu i ovaj u vezi policije.

Sta zelim da kazem ?! Zelim reci da je u ovoj drzavi nemoguce doci do posla bez stele i bez para. Iz licnog iskustva odgovorno to tvrdim.Ko nema covjeka za sutra, nema potrebe da ide na testiranje i trosi novac od roditelja koji gaje lazne nade o svom djetetu za bolju buducnost..Odavde samo treba :run:

Pozdrav svima :roll: :oops:
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#771 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Sociolog »

Slazem se u potpunosti si ovjim postom od Corka, nazalost, katastrofa je kod nas. Ti si momci, babini sinovi u policiji, samo se podsmjevaljav obicnim ljudima... kakvi pošteni konursi, kakvi bakraći.. Do jucer BUKVLANO NARKOMAN BIO,M na bobama.. i sad mi Policajac... mimo svih konursa, pravila i svega... a ovamo Bruka poštenih momaka, i ljudi s Difa i Kriminalistike, koji nisu rijec nekome u zivotu lose pomisli..
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#772 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Hemera »

znaci DIF je jedan fax koji omogucava zaposlenje u policiji pored FKN-a?
i to u cinu policajac kad vec govoris o tome...valjda je za to SSS a ne VSS...
User avatar
Corak
Posts: 117
Joined: 22/02/2013 12:02

#773 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Corak »

Hemera wrote:znaci DIF je jedan fax koji omogucava zaposlenje u policiji pored FKN-a?
i to u cinu policajac kad vec govoris o tome...valjda je za to SSS a ne VSS...
Ne..Rekao sam SSS, mislim na srednju skolu, ne na fax.. :-D
Ako mislis na moj komentar :wink:
User avatar
Corak
Posts: 117
Joined: 22/02/2013 12:02

#774 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Corak »

Sociolog wrote:Slazem se u potpunosti si ovjim postom od Corka, nazalost, katastrofa je kod nas. Ti si momci, babini sinovi u policiji, samo se podsmjevaljav obicnim ljudima... kakvi pošteni konursi, kakvi bakraći.. Do jucer BUKVLANO NARKOMAN BIO,M na bobama.. i sad mi Policajac... mimo svih konursa, pravila i svega... a ovamo Bruka poštenih momaka, i ljudi s Difa i Kriminalistike, koji nisu rijec nekome u zivotu lose pomisli..
Pa oni i objavljuju konkurse da bi drzava profitirala. Evo ovdje ukinuse ljekarsko prije testiranja, malo promuckali glavom. Zamisli samo koliko ljudi potrosi novaca dok dodje do 3-4 papira koja su potrebna za popunu prijave. Momcima iz Rakovice, Hrasnice, Hadzica, Tarcina itd. treba najmanje po 15-20 km da dodju do Sarajeva. Sramota :skoljka:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#775 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Hemera »

ne mislim na tvoj vec gore iznad...
lik prica kako je tamo neki narkić radi ko Policajac,a toliko ljudi sa DIF-a i FKN-a...pa kazem gore navedeno... :)

u međuvremenu u ZDK
http://www.zaslike.com/viewer.php?file= ... alwrva.jpg
Post Reply