BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#6551 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

Image

Medju mnogim kompanijama koje posluju i proizvode u Jelahu jeste i firma Belif d.o.o. koja je osnovana odmah nakon rata, a čiji vlasnik je čovjek koji je sa svojom porodicom stvarao modernu kompaniju vrijednu svakog poštovanja, gospodin Adem Šišić.

U poslovnom krugu firme na ulazu u Jelah dočekuje nas Adem i krećemo u obilazak proizvodnih hala i magacina gdje se proizvodi i skladišti desetine vrsta robe visokog kvaliteta namjenjenih za automobilsku industriju i kućnu i ličnu higijenu. Tu su antifrizi, tečnosti za čišćenje auto stakala, motorna ulja, destilovana voda, paste za ruke, prečišćivači zraka i mnogi drugi proizvodi. Što je posebno zanimljivo, pokrenuli su i proizvodnju omekšivača za veš koji je prema mnogim domaćicama koje su ga probale, najmirišljiviji i najbolji omekšivač na bh. tržištu. Kako nam je rekao gospodin Šišić, još uvijek nije plasiran na šire tržište, i prodaju ga samo u svojoj radnji u krugu fabrike.

“U pregovorima smo oko narudžbi sa odredjenim distributerima i prodajnim lancima i nadam se da ćemo tokom ove godine krenuti u masovnu proizvodnju,” kaže Adem. “Sad za sad je omekšivač dostupan samo u našoj prodavnici i reakcije svih kupaca su više nego pozitivne što nam daje jasan signal da smo napravili vrhunski proizvod. Omekšivač smo radili prema provjerenom receptu iz Francuske koja je najdalje otišla u ovom polju jer njihova moda i stil oblačenja ne trpe loše proizvode.” 4

Adem i njegov sin Ismail vode dvije sestrinske firme koje ukupno zapošljavaju 65 radnika. Kompanije posjeduju vlastiti labaratorij u kojem se kontroliše svaki proizvod prije izlaska na tržište. Kontrola se radi prema najmodernijim standardima Evropske unije a za proces nadgledanja zadužena su dva vrhunska inžinjera. Cijela paleta proizvoda pod raznim brendovima, koje nalazimo na prodajnim policama u BiH, proizvedena je u Belifu. Pored toga postoje proizvodi koje niko drugi ne radi u Bosni i Hercegovini osim Belifa.

“Mi smo tako pozicionirani da dobar dio robe radimo za izvoz na zahtjevno evropsko tržište,” ističe vlasnik Belifa. “Naše tržište je malo pa je za razvoj i zapošljavanje važno da firme rade za evropske i druge zemlje. Prihod dolazi u BiH, zapošljavamo radnike i usavršavamo proizvodne kapacitete. Moja vizija je dalji razvoj i povezivanje sa domaćim kompanijama. Premali smo da bi se djelili, važno je da udružimo snage i osvajamo svjetska tržišta.”
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#6552 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by AkumAone »

Evo nekih od cijena za Esof.
Image
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#6553 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

Jedan od proizvoda Hifinog novog brenda Isomax.
Proizvodi i puni Belif iz Tešnja.


Image
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6554 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mk ultra »

proizvodi ili samo puni?
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#6555 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by holowey »

mk ultra wrote: 13/01/2020 15:30 proizvodi ili samo puni?
nisi cuo za hifinu rafineriju? modrica je mala maca kakvu je hifa rafineriju napravio...
User avatar
mk ultra
Posts: 19527
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6556 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mk ultra »

holowey wrote: 13/01/2020 15:49
mk ultra wrote: 13/01/2020 15:30 proizvodi ili samo puni?
nisi cuo za hifinu rafineriju? modrica je mala maca kakvu je hifa rafineriju napravio...
jel to neka u stanu? :lol:
domaći proizvod, ha ja :mrgreen:
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#6557 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

mk ultra wrote: 13/01/2020 15:53
holowey wrote: 13/01/2020 15:49
mk ultra wrote: 13/01/2020 15:30 proizvodi ili samo puni?
nisi cuo za hifinu rafineriju? modrica je mala maca kakvu je hifa rafineriju napravio...
jel to neka u stanu? :lol:
domaći proizvod, ha ja :mrgreen:
Proizvodi i puni Belif
Image

Ono što je do sada za Hifu radila firma Olma iz Slovenije, koja isto ne rafinira ulje nego samo pravi razne vrste maziva( https://www.olma.si/hr/), sada radi Belif.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#6558 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

Isto radi firma Biol iz Konjica (Valbih d.o.o.) https://www.biol.ba/
Proizvodnja vlastitog branda BIOL je nastala iz želje da se kupcima pruže ulja sa zadovoljavajućim kvalitetom, pristupačnom cijenom a da se ne ugrozi odnos sa prirodom. Tako da je naš moto: OKOLINI PRIJATNA MAZIVA.

Ulja se proizvode i pune u našem pogonu metodom blendinga od kvalitetnih baznih ulja i aditiva. Analiza gotovog proizvoda se vrši u vlastitoj labaratoriji kao i vanjskim certificiranim labaratorijama.


Image
Image
-takmac-
Posts: 218
Joined: 26/12/2019 07:21

#6559 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by -takmac- »

jednonogi_Jack wrote: 11/01/2020 00:44 Image

Medju mnogim kompanijama koje posluju i proizvode u Jelahu jeste i firma Belif d.o.o. koja je osnovana odmah nakon rata, a čiji vlasnik je čovjek koji je sa svojom porodicom stvarao modernu kompaniju vrijednu svakog poštovanja, gospodin Adem Šišić.

U poslovnom krugu firme na ulazu u Jelah dočekuje nas Adem i krećemo u obilazak proizvodnih hala i magacina gdje se proizvodi i skladišti desetine vrsta robe visokog kvaliteta namjenjenih za automobilsku industriju i kućnu i ličnu higijenu. Tu su antifrizi, tečnosti za čišćenje auto stakala, motorna ulja, destilovana voda, paste za ruke, prečišćivači zraka i mnogi drugi proizvodi. Što je posebno zanimljivo, pokrenuli su i proizvodnju omekšivača za veš koji je prema mnogim domaćicama koje su ga probale, najmirišljiviji i najbolji omekšivač na bh. tržištu. Kako nam je rekao gospodin Šišić, još uvijek nije plasiran na šire tržište, i prodaju ga samo u svojoj radnji u krugu fabrike.

“U pregovorima smo oko narudžbi sa odredjenim distributerima i prodajnim lancima i nadam se da ćemo tokom ove godine krenuti u masovnu proizvodnju,” kaže Adem. “Sad za sad je omekšivač dostupan samo u našoj prodavnici i reakcije svih kupaca su više nego pozitivne što nam daje jasan signal da smo napravili vrhunski proizvod. Omekšivač smo radili prema provjerenom receptu iz Francuske koja je najdalje otišla u ovom polju jer njihova moda i stil oblačenja ne trpe loše proizvode.” 4

Adem i njegov sin Ismail vode dvije sestrinske firme koje ukupno zapošljavaju 65 radnika. Kompanije posjeduju vlastiti labaratorij u kojem se kontroliše svaki proizvod prije izlaska na tržište. Kontrola se radi prema najmodernijim standardima Evropske unije a za proces nadgledanja zadužena su dva vrhunska inžinjera. Cijela paleta proizvoda pod raznim brendovima, koje nalazimo na prodajnim policama u BiH, proizvedena je u Belifu. Pored toga postoje proizvodi koje niko drugi ne radi u Bosni i Hercegovini osim Belifa.

“Mi smo tako pozicionirani da dobar dio robe radimo za izvoz na zahtjevno evropsko tržište,” ističe vlasnik Belifa. “Naše tržište je malo pa je za razvoj i zapošljavanje važno da firme rade za evropske i druge zemlje. Prihod dolazi u BiH, zapošljavamo radnike i usavršavamo proizvodne kapacitete. Moja vizija je dalji razvoj i povezivanje sa domaćim kompanijama. Premali smo da bi se djelili, važno je da udružimo snage i osvajamo svjetska tržišta.”
ima poprilično domaćih proizvoda, omekšivača
nema tečnog deterđenta!!!

samo pakuje/proizvodi EZ
jedini
Lilla

Image
-takmac-
Posts: 218
Joined: 26/12/2019 07:21

#6560 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by -takmac- »

jednonogi_Jack wrote: 13/01/2020 19:03
mk ultra wrote: 13/01/2020 15:53
holowey wrote: 13/01/2020 15:49

nisi cuo za hifinu rafineriju? modrica je mala maca kakvu je hifa rafineriju napravio...
jel to neka u stanu? :lol:
domaći proizvod, ha ja :mrgreen:
Proizvodi i puni Belif
Image

Ono što je do sada za Hifu radila firma Olma iz Slovenije, koja isto ne rafinira ulje nego samo pravi razne vrste maziva( https://www.olma.si/hr/), sada radi Belif.
bolje i da je tako, da pakuju, opet je na neki način domaći proizvod, bar HIFA zarađuje
nego da kupujemo INA, NIS, i ostale proizvode iz susjedstva sa kojima inače imamo robni deficit
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#6561 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini »

Auu... neka im neko kaze da skinu Grune punk, mogu dobiti zestoku kaznu za taj znak, a nemaju licensu jer nema broja ispod da ga mogu koristiti...
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#6562 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

emirolini wrote: 16/01/2020 22:54 Auu... neka im neko kaze da skinu Grune punk, mogu dobiti zestoku kaznu za taj znak, a nemaju licensu jer nema broja ispod da ga mogu koristiti...
Kakav broj? Grüne Punkt nema nikakve brojeve.
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#6563 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini »

jednonogi_Jack wrote: 17/01/2020 09:15
emirolini wrote: 16/01/2020 22:54 Auu... neka im neko kaze da skinu Grune punk, mogu dobiti zestoku kaznu za taj znak, a nemaju licensu jer nema broja ispod da ga mogu koristiti...
Kakav broj? Grüne Punkt nema nikakve brojeve.
Vidi stvarno... moja greška.

Pomjesao sam BIO Europa pa sam mislio da i Grune punkt ima.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#6564 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

-takmac- wrote: 16/01/2020 22:44
jednonogi_Jack wrote: 11/01/2020 00:44 Image

Medju mnogim kompanijama koje posluju i proizvode u Jelahu jeste i firma Belif d.o.o. koja je osnovana odmah nakon rata, a čiji vlasnik je čovjek koji je sa svojom porodicom stvarao modernu kompaniju vrijednu svakog poštovanja, gospodin Adem Šišić.

U poslovnom krugu firme na ulazu u Jelah dočekuje nas Adem i krećemo u obilazak proizvodnih hala i magacina gdje se proizvodi i skladišti desetine vrsta robe visokog kvaliteta namjenjenih za automobilsku industriju i kućnu i ličnu higijenu. Tu su antifrizi, tečnosti za čišćenje auto stakala, motorna ulja, destilovana voda, paste za ruke, prečišćivači zraka i mnogi drugi proizvodi. Što je posebno zanimljivo, pokrenuli su i proizvodnju omekšivača za veš koji je prema mnogim domaćicama koje su ga probale, najmirišljiviji i najbolji omekšivač na bh. tržištu. Kako nam je rekao gospodin Šišić, još uvijek nije plasiran na šire tržište, i prodaju ga samo u svojoj radnji u krugu fabrike.

“U pregovorima smo oko narudžbi sa odredjenim distributerima i prodajnim lancima i nadam se da ćemo tokom ove godine krenuti u masovnu proizvodnju,” kaže Adem. “Sad za sad je omekšivač dostupan samo u našoj prodavnici i reakcije svih kupaca su više nego pozitivne što nam daje jasan signal da smo napravili vrhunski proizvod. Omekšivač smo radili prema provjerenom receptu iz Francuske koja je najdalje otišla u ovom polju jer njihova moda i stil oblačenja ne trpe loše proizvode.” 4

Adem i njegov sin Ismail vode dvije sestrinske firme koje ukupno zapošljavaju 65 radnika. Kompanije posjeduju vlastiti labaratorij u kojem se kontroliše svaki proizvod prije izlaska na tržište. Kontrola se radi prema najmodernijim standardima Evropske unije a za proces nadgledanja zadužena su dva vrhunska inžinjera. Cijela paleta proizvoda pod raznim brendovima, koje nalazimo na prodajnim policama u BiH, proizvedena je u Belifu. Pored toga postoje proizvodi koje niko drugi ne radi u Bosni i Hercegovini osim Belifa.

“Mi smo tako pozicionirani da dobar dio robe radimo za izvoz na zahtjevno evropsko tržište,” ističe vlasnik Belifa. “Naše tržište je malo pa je za razvoj i zapošljavanje važno da firme rade za evropske i druge zemlje. Prihod dolazi u BiH, zapošljavamo radnike i usavršavamo proizvodne kapacitete. Moja vizija je dalji razvoj i povezivanje sa domaćim kompanijama. Premali smo da bi se djelili, važno je da udružimo snage i osvajamo svjetska tržišta.”
ima poprilično domaćih proizvoda, omekšivača
nema tečnog deterđenta!!!

samo pakuje/proizvodi EZ
jedini
Lilla

Image
EZ Lilla tečni deterdžent
Violeta tečni deterdžent
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#6565 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Slo Burner »

Sampon sam rjesio, ima li neki domaci gel za tusiranje ?
-takmac-
Posts: 218
Joined: 26/12/2019 07:21

#6566 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by -takmac- »

Violetu. ja lično ne smatram "domaćom"
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#6567 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Slo Burner wrote: 17/01/2020 12:30 Sampon sam rjesio, ima li neki domaci gel za tusiranje ?
Nekad prije je EZ proizvodio gelove za tuširanje, koliko mi je poznato više ih ne prave.
Možda Hellena iz Banjaluke ?
Tahirović pravi gelove za tuširanje ali su poskupi.
human01d
Posts: 78
Joined: 28/01/2008 22:37

#6568 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by human01d »

kox wrote: 17/01/2020 12:34
Slo Burner wrote: 17/01/2020 12:30 Sampon sam rjesio, ima li neki domaci gel za tusiranje ?
Nekad prije je EZ proizvodio gelove za tuširanje, koliko mi je poznato više ih ne prave.
Možda Hellena iz Banjaluke ?
Tahirović pravi gelove za tuširanje ali su poskupi.
Gdje se mogu kupiti gelovi za tuširanje Tahirović?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#6569 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Nisrin »

Ja li neko spominjao ovdje da je kvalitetno mljeveno, zapakovano meso - MENPROM?

Lijepa im je ambalaza, meso lijepo izgleda, nema nikakav miris i nije jeftino, ali se nadam da jeste kvalitetno...4.20KM 350g...8.95KM 700g :D
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#6570 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by emirolini »

Nekako mi izgledaju sigurno i kao da je uvijek svjeze. I ja uvijek kupujem njihovo.
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#6571 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sarah24 »

human01d wrote: 21/01/2020 07:08
kox wrote: 17/01/2020 12:34
Slo Burner wrote: 17/01/2020 12:30 Sampon sam rjesio, ima li neki domaci gel za tusiranje ?
Nekad prije je EZ proizvodio gelove za tuširanje, koliko mi je poznato više ih ne prave.
Možda Hellena iz Banjaluke ?
Tahirović pravi gelove za tuširanje ali su poskupi.
Gdje se mogu kupiti gelovi za tuširanje Tahirović?
U Dm-u. Moram da pohvalim njihove i losione i sampone! :thumbup: Za nas osjetljive, odlicno rjesenje... :zoka:

Jos jedan BH proizvod koji se moze naci u Dm-u a koji je mene licno spasio, je ovaj sapun:


Image

:thumbup:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#6572 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Santic_Aleksa »

ja ga baš sinoć kupio :mrgreen:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#6573 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sarah24 »

Santic_Aleksa wrote: 21/01/2020 15:53 ja ga baš sinoć kupio :mrgreen:
Jel’ prvi put?
Ako jest, iznenadices se kako se moze potrositi do kraja, ne znam kakve sapune sam ja prije vidjala ali svaki ostane ono malo na kraju sto se baci :zoka: :mrgreen:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#6574 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Santic_Aleksa »

Sarah24 wrote: 21/01/2020 15:59
Jel’ prvi put?
Ako jest, iznenadices se kako se moze potrositi do kraja, ne znam kakve sapune sam ja prije vidjala ali svaki ostane ono malo na kraju sto se baci :zoka: :mrgreen:
Prvi put, al sudeći po tom ko mi je preporučio neće bit i zadnji. :mrgreen: Nisam ga još otpakovo, večeras premijera na moje sveopšte zadovoljstvo. :mrgreen:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#6575 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sarah24 »

Santic_Aleksa wrote: 21/01/2020 16:00
Sarah24 wrote: 21/01/2020 15:59
Jel’ prvi put?
Ako jest, iznenadices se kako se moze potrositi do kraja, ne znam kakve sapune sam ja prije vidjala ali svaki ostane ono malo na kraju sto se baci :zoka: :mrgreen:
Prvi put, al sudeći po tom ko mi je preporučio neće bit i zadnji. :mrgreen: Nisam ga još otpakovo, večeras premijera na moje sveopšte zadovoljstvo. :mrgreen:
Spomenut ces me.. :mrgreen:
ima jos sa medom i samo sa kozijim mlijekom... ali ovaj je predobar... ujedno radi i piling... ali tekstura.... :-) 8-)
Post Reply