BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9751 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ExNihilo »

Koliki košta ovaj domaći kuraprox?
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9752 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

ExNihilo wrote: 22/11/2021 11:47 Koliki košta ovaj domaći kuraprox?
9 KM
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9753 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ExNihilo »

konektovan wrote: 22/11/2021 11:57
ExNihilo wrote: 22/11/2021 11:47 Koliki košta ovaj domaći kuraprox?
9 KM
Image
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9754 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Ja dok svoju curaprox još malo iskoristim,..kupiću i ovu domaću, da vidimo je li na nivou curaproxa. :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9755 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ExNihilo »

Javi utiske.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#9756 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hakiz »

konektovan wrote: 22/11/2021 11:57
ExNihilo wrote: 22/11/2021 11:47 Koliki košta ovaj domaći kuraprox?
9 KM
:shock:

Dobra je, onda, i DM-ova od 2 KM.

Pa kaže kupujmo domaće :-)
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9757 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Hakiz wrote: 22/11/2021 12:12
konektovan wrote: 22/11/2021 11:57

9 KM
:shock:

Dobra je, onda, i DM-ova od 2 KM.

Pa kaže kupujmo domaće :-)
Premium hebote,..nećeš sa ovom ribati felge, obuću.. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#9758 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hakiz »

konektovan wrote: 22/11/2021 12:13
Hakiz wrote: 22/11/2021 12:12

:shock:

Dobra je, onda, i DM-ova od 2 KM.

Pa kaže kupujmo domaće :-)
Premium hebote,..nećeš sa ovom ribati felge, obuću.. :mrgreen:
Nisu ni moji zubi i desni miteleuropski, buržoazijski, nego balkanski, za orahe lomit'. Za koga je, dobra je.
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#9759 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tap3ah75 »

Nazalost skupo je to
Ja kupujem parodontax - i one su skupe ali ne toliko.
Ove moje budu pakovanje tri komada za 13 KM
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#9760 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nepass1 »

Kupim one 1+1 za 2KM, svi zubi moji cak i osmice jos netaknute od karijesa.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#9761 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vjeshalica »

Od kada se Sky Cola proizvodi u Inđiji?
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9762 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 23/11/2021 17:35 Od kada se Sky Cola proizvodi u Inđiji?
Limenke, odad su na tržištu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#9763 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

Zasto svaki domaci proizvod odmah mora biti premium, ultra... i onda nabiju cijenu u nebesa.

Premium daska za rezanje, premium cokolada, premium sok, med, premium okvir za slike, premium cetkica, premium stoljnak, premium ...

Ma idi se u qrac.

Jeboga, ne mozes napraviti nesto i postaviti se odmah u cjenovni rang haman visi od curaproxa. :run:

Najgori su pogotovo oni neki eko fazoni. Jebote pitas litar soka jabuka kaze 6 KM. Iza njega livada jabuka, na tone. Ok, shvatam, moras nabrat, iscjedit, ali daj jbmu moze l malo realnije s tim cijenama.
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#9764 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _Reds_ »

Ili pravi covjek lampe, komad drveta, uze i sijalica. Kaze lampa 150 KM, i onda kaze propao, ne isplati se.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#9765 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by DaffyDuck »

konektovan wrote: 20/11/2021 18:15
Naslovnica wrote: 20/11/2021 14:54

Rodbina, možda.
:lol:
Pa ko kupuje curaprox četkice???

I ove "domaće" se proizvode u Njemačkoj,..samo da znate. :mrgreen:
Bas hocu da pitam jel fakat iz BiH, kad ono sipak :roll:
Tako nedavno, u apoteku po kremu i apotekarka kao evo ima i nasa galas, cijena kao i ostali strani brandovi. Hajd reko, da podrzimo. Kad ni to nisu sposobni. Pise za Apoteke Sarajevo, proizvodi Galens laboratorij, a tamo maaalim slovima uvezeno iz Turske :skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9766 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

DaffyDuck wrote: 24/11/2021 01:00
konektovan wrote: 20/11/2021 18:15

Pa ko kupuje curaprox četkice???

I ove "domaće" se proizvode u Njemačkoj,..samo da znate. :mrgreen:
Bas hocu da pitam jel fakat iz BiH, kad ono sipak :roll:
Tako nedavno, u apoteku po kremu i apotekarka kao evo ima i nasa galas, cijena kao i ostali strani brandovi. Hajd reko, da podrzimo. Kad ni to nisu sposobni. Pise za Apoteke Sarajevo, proizvodi Galens laboratorij, a tamo maaalim slovima uvezeno iz Turske :skoljka:
Davno sam pisao na temu galasa, većina proizvoda je prepakovana Turska.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2708
Joined: 14/12/2005 21:21

#9767 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

Thorgerson wrote: 24/11/2021 00:33 Zasto svaki domaci proizvod odmah mora biti premium, ultra... i onda nabiju cijenu u nebesa.

Premium daska za rezanje, premium cokolada, premium sok, med, premium okvir za slike, premium cetkica, premium stoljnak, premium ...

Ma idi se u qrac.

Jeboga, ne mozes napraviti nesto i postaviti se odmah u cjenovni rang haman visi od curaproxa. :run:

Najgori su pogotovo oni neki eko fazoni. Jebote pitas litar soka jabuka kaze 6 KM. Iza njega livada jabuka, na tone. Ok, shvatam, moras nabrat, iscjedit, ali daj jbmu moze l malo realnije s tim cijenama.
Ne kontam otkud ti to da svaki domaći proizvod mora biti premium. Ima ih premium, ima ih jeftinih, kao i svugdje. Ova četkica je bezvezni primjer. Kupiš novu svaka tri mjeseca, a treba da je praviš za mikro tržište od 3 mio. ljudi. Nećeš praviti proizvod koji košta marku. A o konkurenciji da ne govorimo.
Ko misli da može prodati sok od jabuke za 6 maraka, neka ga prodaje. Isti kvalitet imaš za duplo manje para koliko hoćeš. A imaš i onih skroz jeftinih (domaćih) za marku, pa bujrum.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#9768 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by holowey »

jednonogi_Jack wrote: 24/11/2021 10:29
Thorgerson wrote: 24/11/2021 00:33 Zasto svaki domaci proizvod odmah mora biti premium, ultra... i onda nabiju cijenu u nebesa.

Premium daska za rezanje, premium cokolada, premium sok, med, premium okvir za slike, premium cetkica, premium stoljnak, premium ...

Ma idi se u qrac.

Jeboga, ne mozes napraviti nesto i postaviti se odmah u cjenovni rang haman visi od curaproxa. :run:

Najgori su pogotovo oni neki eko fazoni. Jebote pitas litar soka jabuka kaze 6 KM. Iza njega livada jabuka, na tone. Ok, shvatam, moras nabrat, iscjedit, ali daj jbmu moze l malo realnije s tim cijenama.
Ne kontam otkud ti to da svaki domaći proizvod mora biti premium. Ima ih premium, ima ih jeftinih, kao i svugdje. Ova četkica je bezvezni primjer. Kupiš novu svaka tri mjeseca, a treba da je praviš za mikro tržište od 3 mio. ljudi. Nećeš praviti proizvod koji košta marku. A o konkurenciji da ne govorimo.
Ko misli da može prodati sok od jabuke za 6 maraka, neka ga prodaje. Isti kvalitet imaš za duplo manje para koliko hoćeš. A imaš i onih skroz jeftinih (domaćih) za marku, pa bujrum.
prosao kroz proces ove jeseni, da ne propada voce, znaci jabuke bile besplatne... otprilike 4kg jabuka za 1l soka... mljevenje i cijedjenje samljevenih jabuka - 1km/l... boce od 1l - 1km... filterisanje i punjenje sam radio sam pa uslovno receno to je bilo besplatno... znaci 1l soka 2km tj. na nuli po toj cijeni, ako ne racunam vlastite jabuke i vlastiti rad... ako racunam jabuke, svoj trud branja jabuka, pranja i pripreme, nema sanse da bih prodavao ispod 5km za 1l... ali nisam to radio za prodaju nego za vlastite potrebe... tako da ta cijena od 6km i nije neka pljacka ako je dobar, tj ako nije dodavana voda/secer...

svi znamo sta i kako ali tesko se odlucuje za vlastiti biznis... lakse pljuvati po tudjem trudu...
Bosniak_WarriorX
Posts: 131
Joined: 02/05/2020 14:45

#9769 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bosniak_WarriorX »

DaffyDuck wrote: 24/11/2021 01:00
konektovan wrote: 20/11/2021 18:15

Pa ko kupuje curaprox četkice???

I ove "domaće" se proizvode u Njemačkoj,..samo da znate. :mrgreen:
Bas hocu da pitam jel fakat iz BiH, kad ono sipak :roll:
Tako nedavno, u apoteku po kremu i apotekarka kao evo ima i nasa galas, cijena kao i ostali strani brandovi. Hajd reko, da podrzimo. Kad ni to nisu sposobni. Pise za Apoteke Sarajevo, proizvodi Galens laboratorij, a tamo maaalim slovima uvezeno iz Turske :skoljka:
Pitao sam njihov team gdje se proizvodi i ovo su napisali :
Poštovani,
Cijela proizvodnje je u Bosni, izuzev dijela umetanja vlakana u glavu četkice. Taj dio proizvodnje se odvija u Njemačkoj.
Za sva dodatna pitanja stojimo na raspolaganju.
Srdačan pozdrav
Vaš Cawex tim
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#9770 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nepass1 »

holowey wrote: 24/11/2021 12:15
jednonogi_Jack wrote: 24/11/2021 10:29
Ne kontam otkud ti to da svaki domaći proizvod mora biti premium. Ima ih premium, ima ih jeftinih, kao i svugdje. Ova četkica je bezvezni primjer. Kupiš novu svaka tri mjeseca, a treba da je praviš za mikro tržište od 3 mio. ljudi. Nećeš praviti proizvod koji košta marku. A o konkurenciji da ne govorimo.
Ko misli da može prodati sok od jabuke za 6 maraka, neka ga prodaje. Isti kvalitet imaš za duplo manje para koliko hoćeš. A imaš i onih skroz jeftinih (domaćih) za marku, pa bujrum.
prosao kroz proces ove jeseni, da ne propada voce, znaci jabuke bile besplatne... otprilike 4kg jabuka za 1l soka... mljevenje i cijedjenje samljevenih jabuka - 1km/l... boce od 1l - 1km... filterisanje i punjenje sam radio sam pa uslovno receno to je bilo besplatno... znaci 1l soka 2km tj. na nuli po toj cijeni, ako ne racunam vlastite jabuke i vlastiti rad... ako racunam jabuke, svoj trud branja jabuka, pranja i pripreme, nema sanse da bih prodavao ispod 5km za 1l... ali nisam to radio za prodaju nego za vlastite potrebe... tako da ta cijena od 6km i nije neka pljacka ako je dobar, tj ako nije dodavana voda/secer...

svi znamo sta i kako ali tesko se odlucuje za vlastiti biznis... lakse pljuvati po tudjem trudu...
Upravo tako, ja sam prosle godine pravio bestilj. Znaci nema sanse da bih prodao teglu ispod 15KM. Odvalio ruke mjesajuci citav dan. Branje sljiva, ciscenje itd

Ove godine prvi put, pomogao puncu da kopa krompir. Jebo sve teretane ovog svijeta. Tri dana bolovao. Kad smo zavrsili, naspem vode u dlanove da se umijem, toliko sam drhtao da se sva voda prospe, jos ne mogu ni dlanove do lica da dobacim :lol:
Kontam ne bih krompir prodao kg za 0,5km kad bi sav propao :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#9771 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

Bosniak_WarriorX wrote: 24/11/2021 12:41
DaffyDuck wrote: 24/11/2021 01:00

Bas hocu da pitam jel fakat iz BiH, kad ono sipak :roll:
Tako nedavno, u apoteku po kremu i apotekarka kao evo ima i nasa galas, cijena kao i ostali strani brandovi. Hajd reko, da podrzimo. Kad ni to nisu sposobni. Pise za Apoteke Sarajevo, proizvodi Galens laboratorij, a tamo maaalim slovima uvezeno iz Turske :skoljka:
Pitao sam njihov team gdje se proizvodi i ovo su napisali :
Poštovani,
Cijela proizvodnje je u Bosni, izuzev dijela umetanja vlakana u glavu četkice. Taj dio proizvodnje se odvija u Njemačkoj.
Za sva dodatna pitanja stojimo na raspolaganju.
Srdačan pozdrav
Vaš Cawex tim
Haha cuj cijeeela se ibavlja u bih, samo eto umetanje vlakana sto je 70% proizvodnje je u njemackoj.

Dakle ovi samo prave drsku za cetkicu. Mogli su to odmah reci.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#9772 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

nepass1 wrote: 24/11/2021 12:42 Upravo tako, ja sam prosle godine pravio bestilj. Znaci nema sanse da bih prodao teglu ispod 15KM. Odvalio ruke mjesajuci citav dan. Branje sljiva, ciscenje itd

Ove godine prvi put, pomogao puncu da kopa krompir. Jebo sve teretane ovog svijeta. Tri dana bolovao. Kad smo zavrsili, naspem vode u dlanove da se umijem, toliko sam drhtao da se sva voda prospe, jos ne mogu ni dlanove do lica da dobacim :lol:
Kontam ne bih krompir prodao kg za 0,5km kad bi sav propao :D
Ti mislis da sto prodaju na veliko rade tako kao ti? Da cijede sok tako eto sto oni stezu i tako cijede. Ajvar tako sto oni mijesaju.

Imaju masine, koje i nisu pretjerano skupe. Imas npr ogroman lonac koji ima mjesalicu na struju u dnu, za ajvar, pekmez, bestilj. Bacis sve, upalis i sjedis.

Ja govorim o takvima. Naravno da ces ti cijeniti to svoje jer nemas ni 5% sredstava za rad, sve radis rucno. Neko ko ima masine, moze za dan tone toga da obradi.
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9773 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Thorgerson wrote: 24/11/2021 14:24
nepass1 wrote: 24/11/2021 12:42 Upravo tako, ja sam prosle godine pravio bestilj. Znaci nema sanse da bih prodao teglu ispod 15KM. Odvalio ruke mjesajuci citav dan. Branje sljiva, ciscenje itd

Ove godine prvi put, pomogao puncu da kopa krompir. Jebo sve teretane ovog svijeta. Tri dana bolovao. Kad smo zavrsili, naspem vode u dlanove da se umijem, toliko sam drhtao da se sva voda prospe, jos ne mogu ni dlanove do lica da dobacim :lol:
Kontam ne bih krompir prodao kg za 0,5km kad bi sav propao :D
Ti mislis da sto prodaju na veliko rade tako kao ti? Da cijede sok tako eto sto oni stezu i tako cijede. Ajvar tako sto oni mijesaju.

Imaju masine, koje i nisu pretjerano skupe. Imas npr ogroman lonac koji ima mjesalicu na struju u dnu, za ajvar, pekmez, bestilj. Bacis sve, upalis i sjedis.

Ja govorim o takvima. Naravno da ces ti cijeniti to svoje jer nemas ni 5% sredstava za rad, sve radis rucno. Neko ko ima masine, moze za dan tone toga da obradi.
Bap tako,..hebote, ljudi ko da su srednjem vijeku još uvijek.. :mrgreen: doduše, ima takvih. :mrgreen:
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#9774 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tap3ah75 »

nepass1 wrote: 24/11/2021 12:42
holowey wrote: 24/11/2021 12:15

prosao kroz proces ove jeseni, da ne propada voce, znaci jabuke bile besplatne... otprilike 4kg jabuka za 1l soka... mljevenje i cijedjenje samljevenih jabuka - 1km/l... boce od 1l - 1km... filterisanje i punjenje sam radio sam pa uslovno receno to je bilo besplatno... znaci 1l soka 2km tj. na nuli po toj cijeni, ako ne racunam vlastite jabuke i vlastiti rad... ako racunam jabuke, svoj trud branja jabuka, pranja i pripreme, nema sanse da bih prodavao ispod 5km za 1l... ali nisam to radio za prodaju nego za vlastite potrebe... tako da ta cijena od 6km i nije neka pljacka ako je dobar, tj ako nije dodavana voda/secer...

svi znamo sta i kako ali tesko se odlucuje za vlastiti biznis... lakse pljuvati po tudjem trudu...
Upravo tako, ja sam prosle godine pravio bestilj. Znaci nema sanse da bih prodao teglu ispod 15KM. Odvalio ruke mjesajuci citav dan. Branje sljiva, ciscenje itd

Ove godine prvi put, pomogao puncu da kopa krompir. Jebo sve teretane ovog svijeta. Tri dana bolovao. Kad smo zavrsili, naspem vode u dlanove da se umijem, toliko sam drhtao da se sva voda prospe, jos ne mogu ni dlanove do lica da dobacim :lol:
Kontam ne bih krompir prodao kg za 0,5km kad bi sav propao :D
To je kao kad kažu .... skup domaći pekmez od jabuka. Ima jabuka na sve strane.
Ja kad sam vidio kako se pravi - nije skupo ni da je duplo.

I opet kažu ... ma hebo te to ... nabereš ... samelješ ... iscjediš i pkoluhaš.
:lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#9775 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nepass1 »

Pekmez nisam nikad pravio nit gledao ali po prici ne bih teglu prodao ispid 30KM :D

I znam ja da ovi na veliko imaju masine itd ali valja i to kupiti, odrzavati, znati upravljati. Nije samo kliknes dugme i ceskas jajca
Post Reply