BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#8726 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nivla »

zubi wrote: 19/04/2021 21:26
nivla wrote: 19/04/2021 21:12 nije bas zemlja al na neku vlagu kao da su uzegle, vjerovatno jeftina/losa sirovina ili dodavanje neke sirovine koja bojom podsjeca na kakao npr cikorija
Evo, imas rubriku pa im pisi, reci da lazu kad vele da stavljaju najkvaliltetnije sastojke, da ti vidis da je to jeftina i losa sirovina sa cikorijom...

https://boutiquedechoco.ba/
nemam sta pisati, necu vise kupovati, za pare koje bih dao za njihov skart, mogu kupiti pristojnu cokoladu, pa jedan roschen je vrh za ovo a jeftiniji
maza im je odlican krem namaz
kad izbace nove cokolade probacu, do tad nisu izbor, i ovo ti pise osoba koja gleda da je ono sto kupi domace proizvodnje
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#8727 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Mi smo se navukli na Noisette i Mazu, haman svaki dan mlatnemo po jednu-dvije i nismo imali problema. Ali one sa ljesnjakom i zitaricama su imale čudan šmek kada sam ih probao, otprilike ovako kako je gore opisano. Uzet ću ih nekad ponovo da probam, mozda je bila losa serija ili loše skladištenje.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#8728 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by prof. »

nivla wrote: 19/04/2021 21:36
zubi wrote: 19/04/2021 21:26
nivla wrote: 19/04/2021 21:12 nije bas zemlja al na neku vlagu kao da su uzegle, vjerovatno jeftina/losa sirovina ili dodavanje neke sirovine koja bojom podsjeca na kakao npr cikorija
Evo, imas rubriku pa im pisi, reci da lazu kad vele da stavljaju najkvaliltetnije sastojke, da ti vidis da je to jeftina i losa sirovina sa cikorijom...

https://boutiquedechoco.ba/
nemam sta pisati, necu vise kupovati, za pare koje bih dao za njihov skart, mogu kupiti pristojnu cokoladu, pa jedan roschen je vrh za ovo a jeftiniji
maza im je odlican krem namaz
kad izbace nove cokolade probacu, do tad nisu izbor, i ovo ti pise osoba koja gleda da je ono sto kupi domace proizvodnje
Neki na ovoj temi su baš baksuzi, za šta god uhvate ispadne da im ne valja. Zanimljivo je da se uvijek radi o domaćem proizvodu i po pravilu im njihovo istančano čulo okusa kaže da su u pitanju loši sastojci. I još navede kao primjer dobre čokolade roschen, ukrajinsko smeće gdje je kakao samo u tragovima :lol:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#8729 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

kox wrote: 19/04/2021 21:39 Mi smo se navukli na Noisette i Mazu, haman svaki dan mlatnemo po jednu-dvije i nismo imali problema. Ali one sa ljesnjakom i zitaricama su imale čudan šmek kada sam ih probao, otprilike ovako kako je gore opisano. Uzet ću ih nekad ponovo da probam, mozda je bila losa serija ili loše skladištenje.
Sa tolikom konzumacijom čokolada najmanje bih se brinuo za probleme po pitanju kvalitete :)

Na temu, nisam probao te nove butik čokolade ali kremipan sam samo jednom uzeo i osjećao se na buđ.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#8730 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nivla »

ja sam choco de butique cokolade kupio s nadom da imamo i ne bas jeftinu ali dobru cokoladu, ovdje hvaljena i najavljivana mjesecima prije nego se mogla kupiti, kupio cokoladu i ostao negativno iznenadjen njenim okusom u odnosu na placenu cijenu, cokolada tj njen tvrdi dio se osjeti na uzegli kakao, not my cup of tea, o choco klub ne bih govorio, kad su se tek pojavile prve filovanr isto kupio i nisu valjale al su bile manje od marku,
sad sam od novih choco club probao onu s kafom i nije cokolada losa koliko je fil los, mogu i ja toza sa dna soljice uzeti i zaseceriti, eh takvog je okusa

generalno je as grupacija dobrim dijelom pokvarila kvalitet mnogih klasovih proizvoda kao sto su: hljeb polubijeli, hljeb farmer koji je bio top a sad se raspada i mrvi, fil od “sira” u pasteticama i jastucicima je blaga katastrofa, ima neki zuti nedefinisani sadrzaj, ni nalik onom starom, da ne kazem da je pad kvaliteta pratio i rast cijene pa su jastucici sa 35kf peceni skocili na 80kf, a dansko pecivo se malo smanjilo i sa 75kf skocilo na 1.1km, pastetice su najmanje skocile cijenom ali je kvalitet srozan na nivo da ih ne kupujem
klasove tjestenine su kako kad, sprind svjeze su odlicne

takodjer su pokvarili, u odnosu na prve serije, one sprind tjestenine sa zeljem i mesom, to je sad nejestivo

zaledjene pite koje su prije imali su bile odlicne, sad npr sirnica ima sira otprilike u mjerinkao i uranijuma(skoro nimalo)

zlatni puder je jos uvijek top, ali i on je imao oscilacija(manjih) u kvaliteti

dobri su im oni novi rituals keksi, ne podsjecaju na one cajne kolutice, nova receptura

choco club loptice koje je pravio vispak su bile top, ovo sad sro pravi as vispak je grozno
itd itsl
tops je bio odlican sad je opet los i brzo se osusi i stvrdne iako je dobar rok
i zlatna dzezva kao kafa je opala kvalitetom, a podigli su joj cijenu

imamo i dobrih domacih proizvodjaca koji drze kvalitet, cak i popravljaju i napreduju, ali to nije slucaj sa proizvodima as grupacije, mozda neko procita ovo pa nesto i poduzmu, mada sve su prilike da ce oni nastaviti po starom receptu m pod b za vecu cijenu
Last edited by nivla on 19/04/2021 22:23, edited 1 time in total.
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#8731 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

Evo ja sam im poslao poruku na facebooku, valjda će pročitati i proslijediti kome treba. Barem se nadam da će se to desiti.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#8732 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

Moje skromno iskustvo mi kazuje da je AS grupacija srozala kvalitet proizvoda koje je preuzela.
Crvena Zlatna džezva nije imala premca, nažalost, to više nije tako.
User avatar
konektovan
Posts: 40480
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8733 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Sačekajte malo, dok se ljudi uhodaju.....biće to dobro. Vjerovatno ste probali čokolade s kraja smjene... :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#8734 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

konektovan wrote: 19/04/2021 22:22 Sačekajte malo, dok se ljudi uhodaju.....biće to dobro. Vjerovatno ste probali čokolade s kraja smjene... :mrgreen:
Gdje nabavljaš s početka prve :D
Last edited by Snake Eyes on 19/04/2021 22:25, edited 1 time in total.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#8735 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

Snake Eyes wrote: 19/04/2021 21:49
kox wrote: 19/04/2021 21:39 Mi smo se navukli na Noisette i Mazu, haman svaki dan mlatnemo po jednu-dvije i nismo imali problema. Ali one sa ljesnjakom i zitaricama su imale čudan šmek kada sam ih probao, otprilike ovako kako je gore opisano. Uzet ću ih nekad ponovo da probam, mozda je bila losa serija ili loše skladištenje.
Sa tolikom konzumacijom čokolada najmanje bih se brinuo za probleme po pitanju kvalitete :)

Na temu, nisam probao te nove butik čokolade ali kremipan sam samo jednom uzeo i osjećao se na buđ.
Kvalitet je sve, Keith Richards se lupa heroinom nekih 60 godina ali samo kvalitetnim, eno ga živ i zdrav i dalje :lol:
A potrošim ja ovo kroz trening, nema tu velikih problema.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#8736 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

kox wrote: 19/04/2021 22:24
Snake Eyes wrote: 19/04/2021 21:49
kox wrote: 19/04/2021 21:39 Mi smo se navukli na Noisette i Mazu, haman svaki dan mlatnemo po jednu-dvije i nismo imali problema. Ali one sa ljesnjakom i zitaricama su imale čudan šmek kada sam ih probao, otprilike ovako kako je gore opisano. Uzet ću ih nekad ponovo da probam, mozda je bila losa serija ili loše skladištenje.
Sa tolikom konzumacijom čokolada najmanje bih se brinuo za probleme po pitanju kvalitete :)

Na temu, nisam probao te nove butik čokolade ali kremipan sam samo jednom uzeo i osjećao se na buđ.
Kvalitet je sve, Keith Richards se lupa heroinom nekih 60 godina ali samo kvalitetnim, eno ga živ i zdrav i dalje :lol:
A potrošim ja ovo kroz trening, nema tu velikih problema.
:-D
User avatar
konektovan
Posts: 40480
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8737 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Snake Eyes wrote: 19/04/2021 22:24
konektovan wrote: 19/04/2021 22:22 Sačekajte malo, dok se ljudi uhodaju.....biće to dobro. Vjerovatno ste probali čokolade s kraja smjene... :mrgreen:
Gdje nabavljaš s početka prve :D
Amko hiper... u povjerenju... :lol:
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#8738 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

Poštovani, izuzetno nam je žao što ste imali takvo iskustvo! Budite uvjereni da ćemo detaljno ispitati o čemu se radi. Hvala vam na iskrenoj i pravovremenoj informaciji. Kada budemo imali više informacija, javit ćemo se. Srdačan pozdrav, Boutique De CHOCO Online Tim
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#8739 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by iz zadnje klupe »

Nova serija Noisette cokolada nema problem prosle serije, kupio sam vec tri i bile su u redu. Bio sam smijesan sam sebi kako testiram da li su cokolade ok, pritisnem prednji i zadnji kraj cokolade, i ako je mekano, sve je noisette, mada bi kupio i da je jedan kraj bio tvrd kao u falš seriji, jer sam vec upropastio cokoladu ovim gnjecenjem :lol: ( ko u ovoj prici nadje neku seks. konotaciju, zesce je zagorio, ovo je proca o cokoladi :skoljka:

Inace, posto je AS grupacija uzela skoro kompletnu prehramb, industriju u BIH ( Solana, Klas, vispak, Agrokomerc) možemo je mrziti iz dna duse, ali moramo nauciti zivjeti s njom. :roll:
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#8740 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by iz zadnje klupe »

i ako je mekano,........ako je jedan kraj bio tvrd

tek sad vidjeh sta napisah, unaprijed se ne ljutim ako bude *ajebancije na moj racun, zasluzeno je :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 10786
Joined: 12/12/2011 11:28

#8741 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ElRe »

https://www.biznisinfo.ba/clanica-hifa- ... iliona-km/

Evo novih aditiviranih tovnih pilića :-D
User avatar
Suljagica sokak
Posts: 135
Joined: 18/02/2020 23:36

#8742 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Suljagica sokak »

Tesanjski Madi je neki dan kupio Dobojski Agromix. (stocna hrana)
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#8743 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Forumerrer »

Ja probao Zlatnu dzezvu i bila je ok, osim sto je nemoguce bez makaza otvoriti.

Ali je cinjenica da domaci proizvodi nemaju konzistentnost, da se navuku ljudi i onda drasticno srozaju kvalitet. Jedini domaci proizvodjac koji mi pada na pamet da drzi kvalitet je Violeta, a imamo i ove domace kompanije u stranom vlasnistvu tipa Meggle, Argeta, Mig...

Ostalo je sve tanko, pogotovo AS grupacija.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#8744 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hakiz »

iz zadnje klupe wrote: 20/04/2021 07:44 Nova serija Noisette cokolada nema problem prosle serije, kupio sam vec tri i bile su u redu. Bio sam smijesan sam sebi kako testiram da li su cokolade ok, pritisnem prednji i zadnji kraj cokolade, i ako je mekano, sve je noisette, mada bi kupio i da je jedan kraj bio tvrd kao u falš seriji, jer sam vec upropastio cokoladu ovim gnjecenjem :lol: ( ko u ovoj prici nadje neku seks. konotaciju, zesce je zagorio, ovo je proca o cokoladi :skoljka:

Inace, posto je AS grupacija uzela skoro kompletnu prehramb, industriju u BIH ( Solana, Klas, vispak, Agrokomerc) možemo je mrziti iz dna duse, ali moramo nauciti zivjeti s njom. :roll:
Ne moramo. Nisu jedini, domaći ili ne.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#8745 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

Ako pokvare kvalitet soli :D
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#8746 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tovarish »

kox wrote: 15/04/2021 12:36 Zaboravih reći da je Vispak prije ravno 20 godina proizvodio čokoladu od 100g sa cijelim lješnjacima, zvala se Wivia. U tom trenutku to je meni bila najbolja čokolada sa lješnjacima na tržištu, bolja od svake uvozne. Nakon otprilike godinu-dvije se prestala proizvoditi. I ta čokolada je bila puno bolja od ove danas.
I praline su im isto bile odlične. Bile zelene i smeđe kutije. Al su ih počeli fušeriti i ja prestao kupovati oko 2005.
Last edited by tovarish on 20/04/2021 12:30, edited 1 time in total.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#8747 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

tovarish wrote: 20/04/2021 12:22
kox wrote: 15/04/2021 12:36 Zaboravih reći da je Vispak prije ravno 20 godina proizvodio čokoladu od 100g sa cijelim lješnjacima, zvala se Wivia. U tom trenutku to je meni bila najbolja čokolada sa lješnjacima na tržištu, bolja od svake uvozne. Nakon otprilike godinu-dvije se prestala proizvoditi. I ta čokolada je bila puno bolja od ove danas.
I praline su im bile isto bile odlične. Bile zelene i smeđe kutije. Al su ih počeli fušeriti i ja prestao kupovati oko 2005.
Tako je. Ja sam ih povremeno kupovao do prije 3-4 godine, već dugo ih nisam vidio u prodaji.
User avatar
konektovan
Posts: 40480
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8748 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

Mislim da se više ne proizvode uopšte, nekad odlične vispak praline.
swanfilter
Posts: 7806
Joined: 06/06/2008 18:52

#8749 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by swanfilter »

Ovo nije tema za to, al moram. Ako postoji druga ...

Skupi smo da nam mogu i iz EU pozavidjeti. Nekakvi lijevi parmezani, mocarele i sirevi uopsteno, preskupo.

Rukola, pakovanje od 250g, cini mi se, cijena kao svjeza na pijaci.

Ako zelis nesto morsko, bolje zaobiđi. Ne kontam koliko oni tog prodaju ili bacaju. Jer, ko ce vam te cijene platiti.

Da ne nabrajam vise.

Jel nesto, kao, nesvakidasnje za nase prostore, odmah puknu cijenu da se zamo zapitas ...
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#8750 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by tovarish »

Probao i choco club sa mliječnim punjenjem. Sve ok, samo meni preslatko. Fino kremasto i nema nikakav čudan miris i ukus.

Moj prijedlog je da naprave premium ediciju sa manje šećera, pa nek je i skuplja. Biće mušterija.
Post Reply