BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
cranberries
Posts: 594
Joined: 02/04/2010 15:19
Location: Earth

#9501 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by cranberries »

Nema jos u Bingu ali ce biti ulistan uskoro.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9502 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

STARx wrote: 28/08/2021 19:52
sgrm wrote: 28/08/2021 19:42

U BCC nema, bas sam danas zagledao, ja ga u Sarajevu nisam pronasao. Supruga ima porodicu u Visokom pa mi i nije neki problem, al bi definitivno volio da mogu u Sarajevu uzet :D
Ako ko nadje nek sarne.. :D konektovani ti ces najprije, vrtis se po trznim ko kakva zena.. :D
Cim stigne,...bice obavještenje... :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#9503 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Snake Eyes wrote: 28/08/2021 19:01 Tko nije bio u sandzackoj kuci u gostima taj ne zna sta je prejedanje. Jedes cijelo vece, krenes kuci...dere se domacica, a da ne proba mi paprike sa sirom...znojis se, kunes se da ne mozes a domacica se kune da ce se naljutiti...povraca ti se ali guras papriku sa sirom niz grlo i govoris bolje nisam probao a domacica likuje i govori a ne htjede da ih probas...sjedi da ti jos naspem...i onako kapituliran vracas se da jedes paprike sa sirom.
:lol:
Da sam se oženio iz Sandžaka imao bih 300 kila.
:lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9504 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Bloo »

Snake Eyes wrote: 28/08/2021 19:01 Tko nije bio u sandzackoj kuci u gostima taj ne zna sta je prejedanje. Jedes cijelo vece, krenes kuci...dere se domacica, a da ne proba mi paprike sa sirom...znojis se, kunes se da ne mozes a domacica se kune da ce se naljutiti...povraca ti se ali guras papriku sa sirom niz grlo i govoris bolje nisam probao a domacica likuje i govori a ne htjede da ih probas...sjedi da ti jos naspem...i onako kapituliran vracas se da jedes paprike sa sirom.
Potvrdujem sve navedeno.
A dosla bila samo na kafu... :|
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9505 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by ExNihilo »

Snake Eyes wrote: 28/08/2021 19:01 Tko nije bio u sandzackoj kuci u gostima taj ne zna sta je prejedanje. Jedes cijelo vece, krenes kuci...dere se domacica, a da ne proba mi paprike sa sirom...znojis se, kunes se da ne mozes a domacica se kune da ce se naljutiti...povraca ti se ali guras papriku sa sirom niz grlo i govoris bolje nisam probao a domacica likuje i govori a ne htjede da ih probas...sjedi da ti jos naspem...i onako kapituliran vracas se da jedes paprike sa sirom.
So Sandžak it is. :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5621
Joined: 04/08/2020 19:22

#9506 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by -Chesterfield- »

Hakiz wrote: 28/08/2021 20:32
Snake Eyes wrote: 28/08/2021 19:01 Tko nije bio u sandzackoj kuci u gostima taj ne zna sta je prejedanje. Jedes cijelo vece, krenes kuci...dere se domacica, a da ne proba mi paprike sa sirom...znojis se, kunes se da ne mozes a domacica se kune da ce se naljutiti...povraca ti se ali guras papriku sa sirom niz grlo i govoris bolje nisam probao a domacica likuje i govori a ne htjede da ih probas...sjedi da ti jos naspem...i onako kapituliran vracas se da jedes paprike sa sirom.
Iliti Sandžačku salatu. A prava se ne pravi sa direktno sa sirom, nego se paprike pune mlijekom i čeka da se mlijeko usiri.
Sipaju mlijeko u papriku. :shock:
Na koji način izvuku vodu iz sirenja?
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#9507 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Hakiz »

-Chesterfield- wrote: 28/08/2021 23:20
Hakiz wrote: 28/08/2021 20:32

Iliti Sandžačku salatu. A prava se ne pravi sa direktno sa sirom, nego se paprike pune mlijekom i čeka da se mlijeko usiri.
Sipaju mlijeko u papriku. :shock:
Na koji način izvuku vodu iz sirenja?
Ne znam, očiste paprike i urone u mlijeko uliveno u kacu. Mlijeko se usiri u kaci, a time i u paprikama koje su unutra, i izvade papriku sa sirom u njoj. A vodu izbacuju iz kace. Valjda tako nekako, ne znam, nisam stručnjak, davno su mi pričali da tako prave.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9508 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Sanjarko »

Ovo kisale paprike s sirom ili mlijekom? Zna je moja stara nama ponekad napravit obicne paprike s mlijekom tj., u mlijeku.
User avatar
nepass1
Posts: 9661
Joined: 06/07/2017 07:35

#9509 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by nepass1 »

suspect_zero wrote: 28/08/2021 20:28
Snake Eyes wrote: 28/08/2021 19:01 Tko nije bio u sandzackoj kuci u gostima taj ne zna sta je prejedanje. Jedes cijelo vece, krenes kuci...dere se domacica, a da ne proba mi paprike sa sirom...znojis se, kunes se da ne mozes a domacica se kune da ce se naljutiti...povraca ti se ali guras papriku sa sirom niz grlo i govoris bolje nisam probao a domacica likuje i govori a ne htjede da ih probas...sjedi da ti jos naspem...i onako kapituliran vracas se da jedes paprike sa sirom.
:lol: :lol: joj piš živi.

Al cijenim taj domaćinski pristup, lično ne volim kad me se nudi a ne mogu...a i nije me sramota reći da nešto ne volim i ne jedem.
Najviše se ibrete kad kažem da ne volim sarmu, čuj sarmu ne voli :shock: ....ili kad nas neko pozove na janje, a ja pitam imal piletine :lol:

@Naslovnica ko zna, malo je Sarajevo :lol:
Kad smo kod volim ne volim. Teta sto mi cuva djete u hajmo reci 80% slucajeva napravi mi rucak kad dodjem po djete. I svaki put kad jedem ne propusti upitati "hoces paradajz da ti ogulim" i svaki put odgovorim "ne volim paradajz" da bih dobio od nje "Boze sacuvaj djeteta"

A na temu. Kupi li iko kikiriki s suhim mesom? Nisam jos nigdje vidio?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#9510 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bingov buraz »

Ima ispust na kaci gdje se ispušta mlijeko,slavina obična.
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#9511 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

Snake Eyes wrote: 22/08/2021 08:45 Bingo je uveo podatak koliko kosta 1kg te namirnice, nema im na svim cijenama ali i to je napredak.
Takodjer sta sam u Bingu primjetio da su poceli raditi za namirnice sklone kvarenju je to da kada spuste cijenu istim navedu da je zbog uskorog isteka roka uz tacno navodjenje datuma. Nekoliko puta sam to vidio kod njih u slucaju jogurta i putera.

Kao i za sve ostalo ne ocekujem strogo pridrzavanje u narodu kod kojeg vrijedi parola "sta ima veze, nece svijet propast"
To nije njihova dobra volje nego zakonska obaveza. Procitajte zakon o zaštiti potrošača BIH
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#9512 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

Satori wrote: 22/08/2021 20:29 Neko spomenu suhe zacine i ne znam je li vec bilo, odavno kupujem Semberkinu Vegetu i miks susenog povrca

https://semberka.ba/wp-content/uploads/ ... seno-2.png

https://semberka.ba/wp-content/uploads/ ... suseno.png

Preporuke, posebno za zadnje. :thumbup:
Ja godinama kupujem Vegamix iz Tuzle, mislim tuzlanska solana da proizvodi i prezadovoljan sam. Ima dosta sitnog suhog povrča i nikakve razlike od vegete
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#9513 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

bumerangss wrote: 29/08/2021 07:44
Snake Eyes wrote: 22/08/2021 08:45 Bingo je uveo podatak koliko kosta 1kg te namirnice, nema im na svim cijenama ali i to je napredak.
Takodjer sta sam u Bingu primjetio da su poceli raditi za namirnice sklone kvarenju je to da kada spuste cijenu istim navedu da je zbog uskorog isteka roka uz tacno navodjenje datuma. Nekoliko puta sam to vidio kod njih u slucaju jogurta i putera.

Kao i za sve ostalo ne ocekujem strogo pridrzavanje u narodu kod kojeg vrijedi parola "sta ima veze, nece svijet propast"
To nije njihova dobra volje nego zakonska obaveza. Procitajte zakon o zaštiti potrošača BIH
Ako je ta zakonska obaveza značajno starija od njihovog postupka onda zaključujemo da je sprovedba istog zasnovana na dobroj volji.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2715
Joined: 14/12/2005 21:21

#9514 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by jednonogi_Jack »

STARx wrote: 28/08/2021 19:37
sgrm wrote: 28/08/2021 19:36

Ja sam kupovao u Visokom, u trznom centru blizu ulaza/izlaza sa auto puta, mislim da se zove Kovo Galerija
Imal dje u septickoj jami sarajevu. Ne snalazim se najbolje u ovom bcc, treba mi mjesec da obidjem sve. @konektovan ti si tu domaci, imal ovaj proizvod kod nas
Bilo je u Maxuziji.
Ul. Koševo
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#9515 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

Prije par mjeseci pisao sam kako su mi Boutique de Choco čokolade imale odvratan okus sličan zemlji, da smo sve tri čokolade kupljene bacili zbog istog problema. Danas sestra kupi njihove dugmiće, rekoh da probam - opet isti problem. Sama čokolada je skroz svijetla, kao da je stajala u nekom frižideru ili nešto. Nejestiva je zbog ovog okusa zemlje, što pretpostavljam da je neka gljivica ili nešto.

Je li realno da im se i dalje to dešava.

Btw, kupljene su u dva različita grada.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9516 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

thekupus wrote: 29/08/2021 15:11 Prije par mjeseci pisao sam kako su mi Boutique de Choco čokolade imale odvratan okus sličan zemlji, da smo sve tri čokolade kupljene bacili zbog istog problema. Danas sestra kupi njihove dugmiće, rekoh da probam - opet isti problem. Sama čokolada je skroz svijetla, kao da je stajala u nekom frižideru ili nešto. Nejestiva je zbog ovog okusa zemlje, što pretpostavljam da je neka gljivica ili nešto.

Je li realno da im se i dalje to dešava.

Btw, kupljene su u dva različita grada.
Druze, stukao :D sam u zadnjih mjesec danasigurno 15 ak najmanje boutique cokolada,..i isto mišljenje k'o ti ima, bukvalno šmek zemlje...
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#9517 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by thekupus »

konektovan wrote: 29/08/2021 15:14
thekupus wrote: 29/08/2021 15:11 Prije par mjeseci pisao sam kako su mi Boutique de Choco čokolade imale odvratan okus sličan zemlji, da smo sve tri čokolade kupljene bacili zbog istog problema. Danas sestra kupi njihove dugmiće, rekoh da probam - opet isti problem. Sama čokolada je skroz svijetla, kao da je stajala u nekom frižideru ili nešto. Nejestiva je zbog ovog okusa zemlje, što pretpostavljam da je neka gljivica ili nešto.

Je li realno da im se i dalje to dešava.

Btw, kupljene su u dva različita grada.
Druze, stukao :D sam u zadnjih mjesec danasigurno 15 ak najmanje boutique cokolada,..i isto mišljenje k'o ti ima, bukvalno šmek zemlje...
Evo istražio sam malo, to je znak ubuđale čokolade. Dakle ono što je sivkasto po njoj, to je buđ, i ona ima okus po zemlji.
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#9518 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Sivkasto na čokoladi može biti znak da nije čuvana na odgovarajućoj temperaturi i to je najvjerovatnije masnoća.
Možda griješim, ali to je ono što ja znam o tome, što bi rekao Forest Gump.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#9519 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by doff »

A boga ti, kako znate kakav je okus zemlje, i to ste probali :D
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#9520 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by izvrsni direktor »

thekupus wrote: 27/08/2021 14:55
cranberries wrote: 27/08/2021 14:36

Ne volim donere niti nikakve Turske gluposti ali volim domace proizvode. Firma iz Visokog.
"Ma ne moraš plaćat nekome da ti radi tu reklamu, odradiće ti to moj mali, on zna s kamerom i kompjuterima"
Šalu na stranu, moram ovo probati.
Tacno osjecaj susramlja sam dobio gledajuci reklamu :-)
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9521 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

doff wrote: 29/08/2021 15:32 A boga ti, kako znate kakav je okus zemlje, i to ste probali :D
A Boga ti, jesi li ti bio dijete?? :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#9522 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

Snake Eyes wrote: 19/04/2021 21:49
kox wrote: 19/04/2021 21:39 Mi smo se navukli na Noisette i Mazu, haman svaki dan mlatnemo po jednu-dvije i nismo imali problema. Ali one sa ljesnjakom i zitaricama su imale čudan šmek kada sam ih probao, otprilike ovako kako je gore opisano. Uzet ću ih nekad ponovo da probam, mozda je bila losa serija ili loše skladištenje.
Sa tolikom konzumacijom čokolada najmanje bih se brinuo za probleme po pitanju kvalitete :)

Na temu, nisam probao te nove butik čokolade ali kremipan sam samo jednom uzeo i osjećao se na buđ.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9523 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by konektovan »

thekupus wrote: 29/08/2021 15:27
konektovan wrote: 29/08/2021 15:14

Druze, stukao :D sam u zadnjih mjesec danasigurno 15 ak najmanje boutique cokolada,..i isto mišljenje k'o ti ima, bukvalno šmek zemlje...
Evo istražio sam malo, to je znak ubuđale čokolade. Dakle ono što je sivkasto po njoj, to je buđ, i ona ima okus po zemlji.
Ma one njihove cokolade su toliko osjetljive na promjene temperature, to je čudo, zato i mjenjaju boju.... :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#9524 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Snake Eyes »

Budj je njihov tajni sastojak.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40693
Joined: 29/06/2011 23:39

#9525 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dječak sa šibicama »

Vjerovatno budj, nekad odmah poslije rata prodavale se Zorine cokolade na akcijama, ko zna u kojim skladistima sacuvano, one su se mrvile i imale su taj neki sivkasti ton i okus zemlje.

Istina, nisu bolje bile ni prije rata.
Post Reply