BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#6401 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by vjeshalica »

strong69 wrote:Kupuju li se Padjeni jos? Jedan od donatora za spomenik Drazi Mihailovicu u Bileci, antifašisti i ljudini. Jebali nas Padjeni da nas jebali.
Ja i?
Koliko ima proizvodjaca koji prde u istu tikvu sa svih strana samo se o tome ne prica ocito namjerno.
Meni licno nema razlike izmedju njega i domaceg fasiste koji izrabljuje i jos prodaje smece.
Ovaj bar ne prodaje smece,a ne pada mi napamet sa kupujem od nekog proizvodjaca koji kao javno nije iskazao podrsku nekim labrnjama iz proslosti.
Putujem puno radi posla pa cesto donesem kuci svega domaceg sto se nema kupiti u radnjama nego direktno od domacina,ovo sto se prodaje je krs za fancy kretene
Sto se tice doticnog nek mu neko od zvucnijih imena parira sa proizvodima rado cu kupiti dotad cu uzimati za svoje zaradjene pare sta je meni ceif i sta mi se svidja, a ne na silu....
A vjerovatno da znate od koga otkupljuje mlijeko npr jedan Milkos kofalane ga ne bi ni kupili...ne mogu antifasista na baterije i na forum.Jednostavno ne ide.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6402 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

ove nove oazine vode su odlicne, tacnije okusi sumska jagoda i sljiva, bas odlicne :bih:

mogle su bit samo malo manje kaloricne al eto :mrgreen:
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#6403 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

Naslovnica wrote:
thekupus wrote:Kako se širi taj Fikretov biznis brzo, lijepo je vidjeti. Kupine, maline i srebreni mix su mu odlični, i vrlo važno - imaju pristupačnu cijenu. Nadam se da je proces proizvodnje bez upotrebe štetnih hemikalija.
Papak ovo, papak ono, a papak ubi paru. 8-)
Kako je nas narod ljubomoran pa to je cudo nevidjeno! :roll:

Fikrete sretno da ti bude, ja licno cu te podrzati kupujuci tvoje proizvode i nadam se da ces siriti proizvodnjiu i tako zaposliti sto vise srebrenicana :thumbup: :bih:
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#6404 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

bumerangss wrote:
Naslovnica wrote:
thekupus wrote:Kako se širi taj Fikretov biznis brzo, lijepo je vidjeti. Kupine, maline i srebreni mix su mu odlični, i vrlo važno - imaju pristupačnu cijenu. Nadam se da je proces proizvodnje bez upotrebe štetnih hemikalija.
Papak ovo, papak ono, a papak ubi paru. 8-)
Kako je nas narod ljubomoran pa to je cudo nevidjeno! :roll:

Fikrete sretno da ti bude, ja licno cu te podrzati kupujuci tvoje proizvode i nadam se da ces siriti proizvodnjiu i tako zaposliti sto vise srebrenicana :thumbup: :bih:
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 27842
Joined: 20/03/2013 15:38

#6405 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote:
strong69 wrote:Kupuju li se Padjeni jos? Jedan od donatora za spomenik Drazi Mihailovicu u Bileci, antifašisti i ljudini. Jebali nas Padjeni da nas jebali.
Ja i?
Koliko ima proizvodjaca koji prde u istu tikvu sa svih strana samo se o tome ne prica ocito namjerno.
Meni licno nema razlike izmedju njega i domaceg fasiste koji izrabljuje i jos prodaje smece.
Ovaj bar ne prodaje smece,a ne pada mi napamet sa kupujem od nekog proizvodjaca koji kao javno nije iskazao podrsku nekim labrnjama iz proslosti.
Putujem puno radi posla pa cesto donesem kuci svega domaceg sto se nema kupiti u radnjama nego direktno od domacina,ovo sto se prodaje je krs za fancy kretene
Sto se tice doticnog nek mu neko od zvucnijih imena parira sa proizvodima rado cu kupiti dotad cu uzimati za svoje zaradjene pare sta je meni ceif i sta mi se svidja, a ne na silu....
A vjerovatno da znate od koga otkupljuje mlijeko npr jedan Milkos kofalane ga ne bi ni kupili...ne mogu antifasista na baterije i na forum.Jednostavno ne ide.
Ja sam pitao, čisto da ne bude čula-kazala, ima li negdje taj spisak da se vidi, nešto konkretno vezano za ovu tvrdnju?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6406 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

bumerangss wrote:
Naslovnica wrote:
thekupus wrote:Kako se širi taj Fikretov biznis brzo, lijepo je vidjeti. Kupine, maline i srebreni mix su mu odlični, i vrlo važno - imaju pristupačnu cijenu. Nadam se da je proces proizvodnje bez upotrebe štetnih hemikalija.
Papak ovo, papak ono, a papak ubi paru. 8-)
Kako je nas narod ljubomoran pa to je cudo nevidjeno! :roll:

Fikrete sretno da ti bude, ja licno cu te podrzati kupujuci tvoje proizvode i nadam se da ces siriti proizvodnjiu i tako zaposliti sto vise srebrenicana :thumbup: :bih:
svaka njemu cast

al to ne moze promjenit cinjenicu da je onako ljigavac i da je svojevremeno pokuso fakticki okrenut paru na genocidu
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#6407 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by bumerangss »

Pa neka je... babu su mu tamo ubili i ne znam da li su mu našli kosti...
Sebija nije niša uložila pa pa obilato iskorištava vladavinu rahmetli svekra i muža. Da nije kako jeste bila bi neka tamo anonimus doktorica koja radi u tamo nekoj ambulanti a sad je direktorica najvece zdravstvene ustanove u BiH i šefica katedre za ginekologiju a indirektno upravlja i Medicinskim fakultetom i Zavodom zdravstvenog osiguranja KS tj cijelim zdravstvom
Baton69
Posts: 7
Joined: 02/06/2019 10:48

#6408 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Baton69 »

novi Dita odvježivači prostora u kuglicama

Image

Image

Image

Image
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#6409 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Astrix »

Već danima se pitam gdje Fikret proizvodi ovaj svoj sok. I danas evo naletim uzmem da probam i vidim da se proizvodi u Austriji. :?
Šta nije mogao u BiH naći nikog da mu to puni, nego u Austriju otišao?
human01d
Posts: 78
Joined: 28/01/2008 22:37

#6410 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by human01d »

Baton69 wrote:novi Dita odvježivači prostora u kuglicama

Image

Image

Image

Image
Kakvi su?
human01d
Posts: 78
Joined: 28/01/2008 22:37

#6411 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by human01d »

cranberries wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
cranberries wrote:Dugo očekivani...

Image
Je li ovo znaci da Softly ide u povijest ili ce imati vise linija omeksivaca?
Deon i Arix će ostati.
Cijena?
Baton69
Posts: 7
Joined: 02/06/2019 10:48

#6412 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Baton69 »

human01d wrote:
Baton69 wrote:novi Dita odvježivači prostora u kuglicama

Image

Image

Image

Image
Kakvi su?
probao sam samo jedan za sada (prva slika)
isti kao i ostali slični proizvodi
inače košta 3,5 KM

npr. slične mirise sa kuglicama koristim u autu
https://airfresh24.com/products/jelly-p ... l-edition/
koštaju 5-6 KM
zavisno gdje je kupljen

Image
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6413 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by _BataZiv_0809 »

Astrix wrote:Već danima se pitam gdje Fikret proizvodi ovaj svoj sok. I danas evo naletim uzmem da probam i vidim da se proizvodi u Austriji. :?
Šta nije mogao u BiH naći nikog da mu to puni, nego u Austriju otišao?
Kupujmo domace :bih:

Ne bih od tog ljigavca nista kupio taman mi zadnje bilo :-)
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#6414 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by madesa »

_BataZiv_0809 wrote:
Astrix wrote:Već danima se pitam gdje Fikret proizvodi ovaj svoj sok. I danas evo naletim uzmem da probam i vidim da se proizvodi u Austriji. :?
Šta nije mogao u BiH naći nikog da mu to puni, nego u Austriju otišao?
Kupujmo domace :bih:

Ne bih od tog ljigavca nista kupio taman mi zadnje bilo :-)
plus 1,75 km limenka. Hvala NE
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#6415 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by banjaluka078 »

jednonogi_Jack wrote:Image

Sljedeće sedmice u prodaji.
Fino izgleda.
Meni je bilo drago da vidim ovo u Banjaluci. Doduše, za sada samo u jednom jedinom Bingu kojeg imamo, ali svejedno. Kupila sam po konzervu da probamo. Moji se fino rashladili, pili bi još.
User avatar
mk ultra
Posts: 19447
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6416 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by mk ultra »

_BataZiv_0809 wrote:
Astrix wrote:Već danima se pitam gdje Fikret proizvodi ovaj svoj sok. I danas evo naletim uzmem da probam i vidim da se proizvodi u Austriji. :?
Šta nije mogao u BiH naći nikog da mu to puni, nego u Austriju otišao?
Kupujmo domace :bih:

Ne bih od tog ljigavca nista kupio taman mi zadnje bilo :-)
+1
User avatar
Thorgerson
Posts: 8526
Joined: 15/04/2015 11:26

#6417 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Thorgerson »

Astrix wrote:Već danima se pitam gdje Fikret proizvodi ovaj svoj sok. I danas evo naletim uzmem da probam i vidim da se proizvodi u Austriji. :?
Šta nije mogao u BiH naći nikog da mu to puni, nego u Austriju otišao?
Pa dobro, ajde eto ti razmisli logicki - zasto?

Mozda jednostavno nije mogao nekoga naci da mu to ovdje radi. Koje mi uopste imamo domace sokove u limenkama? Ja evo sad nesto kad razmislim, mozda grijesim, ali mi tih sokova u limenkama i nemamo.

Ja koliko znam limenke pune samo Pivare i nisam siguran Coca Cola. Jer znam da jedno vrijeme Coca Cola ovdje nije imala tu liniju, nego su limenke dovlacili izvana. Mozda ih sad pune, nemam pojma.

Mozda je jednostavno taj proces malo komplikovaniji i zahtjevniji. Mozda su mu ovdje trazili puno love. Za Coca Colu cisto sumnjam i da bi punili tudji sok.

Mislim, ne znam. Laik sam, a i ti si. Ali to ti opet nije bio razlog da se poseres po liku, bez oklijevanja. Mozda da sacekamo pa neka Fikret objasni zasto pravi sok u Austriji.

Ako je malina domaca, i to je barem nesto. Inace momku svaka cast, i meni je antipatican, ali to nije razlog da sad pljujem po njemu, onako bez razloga.

Dizaj ambalaze je odlican, lijepo to rade marketinski. Neka se ostali ugledaju, pa cak i vece firme poput Oaze, Sarajevske Pivare ili Tesanjskog dijamanta :thumbup:

Mislim pogledajte samo ovo. Pa jebemu je li toliko tesko oviam iz Dijamanta, takvu vodu imaju, da malo porade na marketingu i da ubiju na trzistu?
http://www.dijamant.ba/bh/index.htm
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6418 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by KB9 »

momak je govno jedno epsko, smecar, lazov, interesdzija i hadalj
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#6419 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by banjaluka078 »

A ko vam je uopšte taj momak, ja ne znam ni o kome govorite? Meni u BL je totalna egzotika vidjeti nešto, npr. Vispakovo, ili ovaj sok od maline. U većini marketa je poplava hrvatskih, slovenačkih i srpskih proizvoda, neke proizvode koji se prave u FBiH uopšte ne mogu pronaći ili samo ponekad u Bingu.
Pa kad već moram birati ne kupim proizvode otvorenih fašista, što je poteško, vala se nemam vremena i volje još smarati s tim da li je neko kao ličnost ok ili nije. Ko kaže da mu i konkurencija ili vlasnici drugih preduzeća nisu neke hinje i ljige? Na kraju krajeva, briga me i da jeste, sebi je. Meni treba kvalitetan proizvod pristupačne cijene, ako još može i da je domaći, meni super.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6420 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by high_volume »

Thorgerson wrote:
Astrix wrote:Već danima se pitam gdje Fikret proizvodi ovaj svoj sok. I danas evo naletim uzmem da probam i vidim da se proizvodi u Austriji. :?
Šta nije mogao u BiH naći nikog da mu to puni, nego u Austriju otišao?
Pa dobro, ajde eto ti razmisli logicki - zasto?

Mozda jednostavno nije mogao nekoga naci da mu to ovdje radi. Koje mi uopste imamo domace sokove u limenkama? Ja evo sad nesto kad razmislim, mozda grijesim, ali mi tih sokova u limenkama i nemamo.

Ja koliko znam limenke pune samo Pivare i nisam siguran Coca Cola. Jer znam da jedno vrijeme Coca Cola ovdje nije imala tu liniju, nego su limenke dovlacili izvana. Mozda ih sad pune, nemam pojma.

Mozda je jednostavno taj proces malo komplikovaniji i zahtjevniji. Mozda su mu ovdje trazili puno love. Za Coca Colu cisto sumnjam i da bi punili tudji sok.
U nas konzerve radi Sarajevska Pivara i Sinalco, na Ilidži. Pivara je prebukirana, ali Sinalco daje povoljne uslove, ali samo za punjenje, ne proizvodnju sokova. Proizvodnja je tehnologija, i ne može u BiH proizvoditi piće i transportovati ga u Austriju na punjenje, besmisleno i preskupo.

Ima punionica i kod komšija, jedina tamo za konzerve - http://terra-production.rs/
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#6421 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Astrix »

Thorgerson wrote:
Astrix wrote:Već danima se pitam gdje Fikret proizvodi ovaj svoj sok. I danas evo naletim uzmem da probam i vidim da se proizvodi u Austriji. :?
Šta nije mogao u BiH naći nikog da mu to puni, nego u Austriju otišao?
Pa dobro, ajde eto ti razmisli logicki - zasto?

Mozda jednostavno nije mogao nekoga naci da mu to ovdje radi. Koje mi uopste imamo domace sokove u limenkama? Ja evo sad nesto kad razmislim, mozda grijesim, ali mi tih sokova u limenkama i nemamo.

Ja koliko znam limenke pune samo Pivare i nisam siguran Coca Cola. Jer znam da jedno vrijeme Coca Cola ovdje nije imala tu liniju, nego su limenke dovlacili izvana. Mozda ih sad pune, nemam pojma.

Mozda je jednostavno taj proces malo komplikovaniji i zahtjevniji. Mozda su mu ovdje trazili puno love. Za Coca Colu cisto sumnjam i da bi punili tudji sok.

Mislim, ne znam. Laik sam, a i ti si. Ali to ti opet nije bio razlog da se poseres po liku, bez oklijevanja. Mozda da sacekamo pa neka Fikret objasni zasto pravi sok u Austriji.

Ako je malina domaca, i to je barem nesto. Inace momku svaka cast, i meni je antipatican, ali to nije razlog da sad pljujem po njemu, onako bez razloga.

Dizaj ambalaze je odlican, lijepo to rade marketinski. Neka se ostali ugledaju, pa cak i vece firme poput Oaze, Sarajevske Pivare ili Tesanjskog dijamanta :thumbup:

Mislim pogledajte samo ovo. Pa jebemu je li toliko tesko oviam iz Dijamanta, takvu vodu imaju, da malo porade na marketingu i da ubiju na trzistu?
http://www.dijamant.ba/bh/index.htm
I ti od svih postova koji su popljuvali Fikreta našao mene napasti što pitam zašto puni sok u Austriji? Uopšte nisam momka popljuvao, nego samo pitam. Ne interesuje on kao ličnost uopće. Interesuje me domaći proizvod.

Znam da nema smisla pričati o tome jesu li mu ovdje tražili puno love ili odmah tamo otišao. Pivara je nekad imala energetsko piće u takvoj limenci i spremaju i sad neke sokove u limenci od 0.25. Ne znam za ostale ali nije ni bitno više. Ne smiješ ni upitati više za nešto da te neko ne bi napao.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6422 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by славянин »

Ne vjerujem u tu pricu da se ne moze proizvoditi u BiH jer kao ne mozemo da naspemo isto u limenku ovdje :oops:

Ne razumijem kako moze biti bh proizvod kada se proizvodi u austriji , al ajd da ne pitam previse jer ispast cu cetnik ili ustasa. :D
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#6423 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

Sokove u 0.25 za Pivaru Tuzla i Sarajevsku puni terra u Srbiji.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#6424 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Astrix »

Heller wrote:Sokove u 0.25 za Pivaru Tuzla i Sarajevsku puni terra u Srbiji.
Koji se to sokovi od 0.25 za Sarajevsku Pivaru pune u Srbiji?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#6425 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Heller »

Astrix wrote:
Heller wrote:Sokove u 0.25 za Pivaru Tuzla i Sarajevsku puni terra u Srbiji.
Koji se to sokovi od 0.25 za Sarajevsku Pivaru pune u Srbiji?
Ma ona energetska sranja. Terraproduction to radi. Doduše nisam siguran za Sarajevsku a neko je napisao, al znam da nemaju liniju za uže limenke nego standardne.

Pazite, skupa je investicija linija za limenku. Sam aparat dosta košta.

Moguće da se u Austriji samo puni.

Nektar nije imao liniju za limenku, pa su slali cisterne u Tuzlu, i u Tz Pivari točili limenku.

Karlovačka Pivara uopšte nema liniju za limenku, osim ako nisu kupili u zadnjih par mjeseci, pa se toči u Austriji.
Post Reply